Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 22:37   #1
Muškarci mlađi od 30 i brak/želja za istim?

poznajem jednog lika koji mi se btw i sviđa. Studirali skupa tako da se s faksa znamo (nažalost upoznali se tek na zadnjoj godini). sviđa mi se....i to dosta.
Ono zbog čega otvaram ovu temu je to što me fasciniralo/očaralo/kako god - to što očito postoje muškarci koji još nisu navršili 30 a pričaju vrlo ozbiljno o želji za brakom. To , mora se priznati, nije čest slučaj, iako ne kažem da ih nema.

Što se tiče nas dvoje - oboje smo slobodni a kad smo se zadnji put vidjeli - 90 % razgovora s njegove strane se pretvorilo u blago rečeno očajavanje kako nema nikoga, kako mu već i doma njegovi kenjaju zašto nema nikoga, da u čeme je problem, da mu je muka kad vidi tko je sve u vezi, DA SAM SE JA VEĆ TREBALA UDAT - jer žene se udaju mladje od muskaraca , zatim je poceo mljet o nekom svom frendu koji se zeni i ispricao mi cijelu kronologiju veze tipa kojeg nikad u zivotu nissam vidjela ni upoznala i tako.. ništa loše ne želim reć, naime - tip mi se sviđa i sve je ok, ali sam malo zbunjena...

imamo 29 godina. Od zajednickih sam poznanika saznala da nikad nije imao ozbiljniju vezu.

Moje pitanje i razlog zasto pitam ovo: bi li muskarac isao ovakve stvari pricati pred ženom koja ga ne zanima kao žena?!?! malo me to buni.... ne mogu ga nikako procitati ! Hvala na svakom savjetu/odgovoru/komentaru.

Kako biste vi žene gledale na takvog tipa koji vam na drugoj kavi (unatoč poznanstvu od 2 godine i relativno čestom kontaktu) priča o takvim temema?!

P.S. da napomenem, nije ovo kava gdje tip pojma o meni nema pa sad da baljezga to s ciljem da ispadne očaja i odbije me od sebe. On itekako dobro zna da sam ja ful ozbiljna ženska i da kad tražim nešto - da tražim muža a ne dečka/jebača/vezu koja ide dok ide....
ChillOut Lounge is offline  
Old 08.07.2016., 22:48   #2
Gledala bih ga blijedo.
Anemona is offline  
Old 08.07.2016., 22:54   #3
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Gledala bih ga blijedo.
U najblažem slučaju


Znaš li zašto nikad do sad nije imao ozbiljniju vezu?
Lela O. is offline  
Old 08.07.2016., 23:02   #4
Pobjegla bih glavom bez obzira. Jebote teme za drugi dejt
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 08.07.2016., 23:19   #5
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
kako mu već i doma njegovi kenjaju zašto nema nikoga, da u čeme je problem, da mu je muka kad vidi tko je sve u vezi
Super razlozi za razmišljanje o braku, a nikad/trenutno nije imao ozbiljniju vezu.
Zvuči mi kao tip koji bi ''se toga riješio'', pa onda kasnije nek bude što bude, bitno da je obavio. Kao neki loš scenarij za light film.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 08.07.2016., 23:26   #6
da, meni se isto to čini kao neko robovanje formalnostima, ali po njegovoj priči i poznavajući njega - tip uopće nema kvalitete čovjeka koji je za brak SPERMAN. Djetinjast je suviše, previše voli društvo i previše izlazi (bar za moj ukus).
ok, nitko nije savršen. Prihvaćaš ga ili ne prihvaćaš.

Nego, ono što je meni stvorilo upitnik nad glavom je to : što tip ima sa ženom koja mu se ne sviđa započimati teme braka/veza/prilaženja/zajedničkog života prije braka/veze frendova i ženidba......... da ne nabrajam...
ChillOut Lounge is offline  
Old 08.07.2016., 23:35   #7
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Nego, ono što je meni stvorilo upitnik nad glavom je to : što tip ima sa ženom koja mu se ne sviđa započimati teme braka/veza/prilaženja/zajedničkog života prije braka/veze frendova i ženidba......... da ne nabrajam...
Možda samo želi podijeliti iskustvo s tobom. Tako ja isto ponekad počnem pričati oko nekih životnih tema pa me poklapaju i čude se što ja opće imam o tome pričat.
alcro is offline  
Old 08.07.2016., 23:40   #8
Možda želi djecu. Vidi da mu vlak prolazi i sad umjesto faza ozbiljnih veza dolaze i djeca pa želi biti u skladu sa vršnjacima. Ako priča o braku nekoj ženi,valjda ju vidi kao potencijalnu suprugu.
Detektor is offline  
Old 08.07.2016., 23:46   #9
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Možda samo želi podijeliti iskustvo s tobom. Tako ja isto ponekad počnem pričati oko nekih životnih tema pa me poklapaju i čude se što ja opće imam o tome pričat.
baš OVAKVIH životnih tema?? Životna tema je i GMO hrana koja veze nema sa razgovorom na kavi, pa eto.... ovo je barem po mom mišljenju - nešto skroz drugo.
Također životna tema, ali - čini mi se ne baš tema za razgovore sa svakim a ponajmanje za nekoga koga vidiš 2.put u životu (ako izuzmemo svakidašnaj viđanja na faksu ali tad me nije zanimao kao dečko)
ChillOut Lounge is offline  
Old 08.07.2016., 23:48   #10
Ti se nadaš da ti on to priča kao nekakav prijedlog. A ti tražiš muža. I ovo previše izlazi za moj ukus, a misliš lako ja to promjenim nakon vjenčanja. Put u katastrofu
MissDani is offline  
Old 08.07.2016., 23:50   #11
Pa ne znam. Upadice da bi se trebala udati nekoc sam dozivljavala i od usputnih prolaznika, maltene. A ako se radi o pritisku okoline na njega, mozda samo trazi ventil za ispuhati se.

Tebi se on unatoc tome svidja?

Drugi put kad se budete druzili, ako ponovo potegne temu, pitaj ga u zajebanciji jel on to tebe prosi ili ti se jada?
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Old 08.07.2016., 23:54   #12
nije li to pitanje već bilo? i nisam li ja na to već odgovorio?
__________________
Earth? Terrible name for a planet. Might as well call it Dirt.- Planet Dirt.
Cyanide Inc. is offline  
Old 08.07.2016., 23:55   #13
Quote:
MissDani kaže: Pogledaj post
Ti se nadaš da ti on to priča kao nekakav prijedlog. A ti tražiš muža. I ovo previše izlazi za moj ukus, a misliš lako ja to promjenim nakon vjenčanja. Put u katastrofu
misliš da mi predlaže vezu ali nema petlje nešTO KONKRETNO napraviti ?!
ChillOut Lounge is offline  
Old 09.07.2016., 00:12   #14
Odgovorila sam na drugoj temi.Možda i želi, ali razlozi su vam skroz krivi. Ne mogu shvatiti da bi se udala samo radi braka. I da bi prihvatila da se udaš za nekoga tko nije zaljubljen u tebe
MissDani is offline  
Old 09.07.2016., 00:27   #15
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Nego, ono što je meni stvorilo upitnik nad glavom je to : što tip ima sa ženom koja mu se ne sviđa započimati teme braka/veza/prilaženja/zajedničkog života prije braka/veze frendova i ženidba......... da ne nabrajam...
Jako puno razgovora na tu temu sam imala sa svoja tri muska prijatelja, s jednim sam bas jako jako bliska, s druga dva ne toliko (ali dovoljno da ih stvarno prijateljima smatram). Znamo se vec godinama, nikada nista medju nama nije bilo, ali te musko-zenske teme su nam bile na repertoaru podjednako kao i sve druge. Sad kada sam ja udana (a ni jedan od njih nije jos) jos cesce pricamo o tome jer ih bas zanima iskustvo braka iz prve ruke iako ni jednom od njih ne pada jos brak na pamet. Cisto za informaciju, dvojica imaju 31 godinu a jedan 32.
*Aria* is offline  
Old 09.07.2016., 00:35   #16
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Jako puno razgovora na tu temu sam imala sa svoja tri muska prijatelja, s jednim sam bas jako jako bliska, s druga dva ne toliko (ali dovoljno da ih stvarno prijateljima smatram). Znamo se vec godinama, nikada nista medju nama nije bilo, ali te musko-zenske teme su nam bile na repertoaru podjednako kao i sve druge. Sad kada sam ja udana (a ni jedan od njih nije jos) jos cesce pricamo o tome jer ih bas zanima iskustvo braka iz prve ruke iako ni jednom od njih ne pada jos brak na pamet. Cisto za informaciju, dvojica imaju 31 godinu a jedan 32.
ok, kužim - vi ste prijatelji i znate se godinama. s jednim si čak i bliska.
Ja sam s ovim popila manje od 5 kava u životu do sad (nebitno, ali samo hoću reć da nam je poznanstvo friško, kao i druženje) a ostatak viđanja je bio na predavanjima dok smo bili studenti.... gdje čak u početku nismo ni provodili nešto puno vremena skupa, tek na 2 kave smo otišli u društvu s kolegama i to je to.... nakon toga apsolvirali i otišli svatko u svoj grad i kontakt je počeo biti intenzivniji tek nakon 6-7 mjeseci razdvojenosti.... čisto da znamo da postojimo... pa je nakon toga je došlo do ovih kava i tako... sve skupa cca 2 godine...iiiideššššššš

p.s. natuknuo mi je na kavi da kao inače kad ti se netko sviđa, da nećeš baš brzati sa upoznavanjem i tim i da postoje "žene za brak" i "žene za zabavu". sladak je.
ChillOut Lounge is offline  
Old 09.07.2016., 00:49   #17
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post

p.s. natuknuo mi je na kavi da kao inače kad ti se netko sviđa, da nećeš baš brzati sa upoznavanjem i tim i da postoje "žene za brak" i "žene za zabavu". sladak je.
pa dobro... ako na to nisi vristeci pobjegla, onda si ti ludja nego on.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 09.07.2016., 00:52   #18
Meni to nije slatko. Meni je to prilicno primitivno.

Al posto vidim da ti se svidja, skrati si muke i istjeraj to na cistac. Moze bit da je ovo fakat neki njegov cudan nacin flerta. Ni prvi ni zadnji koji to radi nespretno.
Ne znam kako ti, al meni se ne bi dalo natezat mjesecima s njim. Ja sam uvijek za brzo rjesenje
(Bit ce da sam "zena za zabavu", al onaj moj to nije na vrijeme shvatio )
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Old 09.07.2016., 01:04   #19
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
pa dobro... ako na to nisi vristeci pobjegla, onda si ti ludja nego on.
Zašto? Pa to je istina... i dobro treba otvorit oči prije stupanja u brak.... zaljubljenost nije dovoljna. Žena koja je "za zabavu" vrlo teško , rijetko ili gotovo nikako će se odjednom pretvoriti u savršeno svima poželjnu potencijalnu suprugu i majku nečije djece.

Tragedija je samo u tome što ima brdo tih za zabavu u braku koji završi rastavom,a masa žena kojima je brak svetinja su solo.... al ok, to je već druga tema. Nemojmo offtopičarit
ChillOut Lounge is offline  
Old 09.07.2016., 01:14   #20
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
p.s. natuknuo mi je na kavi da kao inače kad ti se netko sviđa, da nećeš baš brzati sa upoznavanjem i tim i da postoje "žene za brak" i "žene za zabavu".
Ne znam kakva si ti osoba ili "tip žene" ali meni je ovaj tip žešća pilana.
Osim toga, ova podjela žena.... možda to tebi godi jer se osjećaš kao "žena za brak" a on ti se sviđa pa ti je taj detalj prošao kroz uši bez otpora. Ali meni kao ženi (naravno, ne moraš dijeliti moj stav ili mišljenje - svjetonazor) taj više ne bi bio ni za kavu.
Anemona is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.