Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 16:05   #401
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Puca meni k što HDZ nije imao EE strategiju. To je kriminalna skupina.
Račan je imao 10 godina da napravi strategiju, a ovi su imali 8 .
Jesu li je napravili?
Koji je idući korak? Nakon poskupljenja kreću redukcije? Može I par-nepar u paketu.
Ali je i ta kriminalna skupina bila bolja za narod od ovih. Džaba vam prenemaganje, sve se vidi.

dati Čačiću državu u ruke..neprocjenjivo..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:05   #402
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Mi smo mogli imati ultra jeftini plin jer kubik iz Jadrana košta 0.05$ i bilo bi ga dovoljno za Hrvatsku da je bilo pameti. Ovako uvozimo plin po 10X većoj cijeni.
A kako to? Plin bi čudom iskočio iz podzemlja i pojavio se u plinskim cijevima? Kapital i znanje ne znače ništa? Da se nije išlo u suradnju s ENI plina iz Jadrana ne bi ni bilo.
Osim toga samo se neozbiljne zemlje bogate resursima razbacuju istim - Venecuela, Libija, Saudijska Arabija....U onim ozbiljnijim poput Norveške su cijene astronomske ali se onda prihod ostvaren od toga koristi pametno.
Trollkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:06   #403
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ali je i ta kriminalna skupina bila bolja za narod od ovih. Džaba vam prenemaganje, sve se vidi.

dati Čačiću državu u ruke..neprocjenjivo..
Nemoj meni replicirati jer ja ovima nisam dao glas.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:09   #404
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
jooj gušta joooj gušta..sad kad vidim kako se okreće priča za 180%..joj gušta..

sad kad harač više nije harač i kad su astronomska poskupljenja milotvorna i djelotvorna..

ko ovo more platit..
Da slažem se priča ide u sjajnom pravcu......predlažem,pošto sam realist onda realne cijene pa vi dajte sud:

1)PDV na jedno 26%......mislim da bi to bilo sjajno po drugu Liniću

2)STRUJU poskupiti 40%,ali u 2 puta. Sada je išla 20%, onda 1.8 dignit
i 1.11 dignit.Mislim da je to onda realna cijena...

3) GORIVO, predlažem da se sada odma digne pred turističku sezonu na 16 kn i benzin i nafta......to bi bilo supe da ofurimo strance......

4)KRUH,ULJE,ŠEĆER-to sve neka bude 20 kn.Mislim da je realno i naša industrija će dobiti pozitivan impuls u ovoj krizi.

5)PLAĆE,odma znači uvesti uredbu za smanjenje radničkih plaća na 2.000 kn, a Vladi povećanje od 100% jer ove sjajne mjere treba smisliti....

Nadam se da nisam nikoga zakinuo....ovo su najbitnije stavke ove druge ćemo kasnije razglabati....al mislim da ćete se složiti sa ovim mojim prijedlogom.......
Ratko bi odma rekao-pa Realist disi do sada bio....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:09   #405
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Puca meni k što HDZ nije imao EE strategiju. To je kriminalna skupina.
Račan je imao 10 godina da napravi strategiju, a ovi su imali 8 .
Jesu li je napravili?
Koji je idući korak? Nakon poskupljenja kreću redukcije? Može I par-nepar u paketu.
Naravno da nisu,jer su durge stvari bile "bitnije",a one važne se zanemaruju...

Hrvatska kao država,ali i Hrvati kao narod,nemaju konsenzus oko ničega...isto tako i vlast...

Tako da se strategija i napravi,recimo oko izgradnje N energane i stavi se na xy lokaciju,oni koji danas napadaju Vladu oko poskupljenja struje napadali bi je zbog N koja se gradi u njihovoj blizini...

Isto je s rezovima po raznim upravama i slično...svi bi da rteže,ali nitko nebi u njihovom resoru...

Uvijek isplivaju neki sindikati,zeleni,pa čak oi onaj Miklenčić iz Glasa Koncila uzme sebi za pravo da pametuje...

A narod plaća jer na vode ili se slušaju mutikaše i nesposobnjakovići...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:12   #406
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Da slažem se priča ide u sjajnom pravcu......predlažem,pošto sam realist onda realne cijene pa vi dajte sud:

1)PDV na jedno 26%......mislim da bi to bilo sjajno po drugu Liniću

2)STRUJU poskupiti 40%,ali u 2 puta. Sada je išla 20%, onda 1.8 dignit
i 1.11 dignit.Mislim da je to onda realna cijena...

3) GORIVO, predlažem da se sada odma digne pred turističku sezonu na 16 kn i benzin i nafta......to bi bilo supe da ofurimo strance......

4)KRUH,ULJE,ŠEĆER-to sve neka bude 20 kn.Mislim da je realno i naša industrija će dobiti pozitivan impuls u ovoj krizi.

5)PLAĆE,odma znači uvesti uredbu za smanjenje radničkih plaća na 2.000 kn, a Vladi povećanje od 100% jer ove sjajne mjere treba smisliti....

Nadam se da nisam nikoga zakinuo....ovo su najbitnije stavke ove druge ćemo kasnije razglabati....al mislim da ćete se složiti sa ovim mojim prijedlogom.......
Ratko bi odma rekao-pa Realist disi do sada bio....
Svaka cast na ovom postu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:12   #407
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ali je i ta kriminalna skupina bila bolja za narod od ovih. Džaba vam prenemaganje, sve se vidi.

dati Čačiću državu u ruke..neprocjenjivo..
Je,pogotovo kada su se kupovala blindirana vozila iz crnih fondova "teška" samo 5 milijuna kuna...

Ili druge "sitnice" kojima su pokaizvali dobrotu prema narodu...

Jedina razlika je što ovi deru na očigled,a ovi drugi su se pravili fini i futrali svoje i stranačke džepove...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:13   #408
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu,jer su durge stvari bile "bitnije",a one važne se zanemaruju...

Hrvatska kao država,ali i Hrvati kao narod,nemaju konsenzus oko ničega...isto tako i vlast...

Tako da se strategija i napravi,recimo oko izgradnje N energane i stavi se na xy lokaciju,oni koji danas napadaju Vladu oko poskupljenja struje napadali bi je zbog N koja se gradi u njihovoj blizini...

Isto je s rezovima po raznim upravama i slično...svi bi da rteže,ali nitko nebi u njihovom resoru...

Uvijek isplivaju neki sindikati,zeleni,pa čak oi onaj Miklenčić iz Glasa Koncila uzme sebi za pravo da pametuje...

A narod plaća jer na vode ili se slušaju mutikaše i nesposobnjakovići...
Dakle,mislim da je sazrijelo vrijeme za diktaturu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:13   #409
Aha.
Sindikati, zeleni i Miklenić su krivci za to što ovi nisu potrošili ni sekundu vremena na razmišljanje o EE strategiji u zadnjih 8 godina.
Zašto uopće izlaze na izbore bez ikakvog koncepta i programa?
Zbog nekakvih Ferenčaka i obitelji Kalambura?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:14   #410
Doma trošimo plina mjesečno cca 30 kuna za kuhanje. Sad se najavljuje nekakav paušal od 20 kuna plus poskupljenje. Uglavnom sad će nam plin biti umjesto 30 kuna 60 kuna znači 100% skuplji. Inače kad smo uvađali plin napravio sam instalacije i za centralno, ali sam odustao jer mi je nešto govorilo da je ta cijena duda varalica kao što to kod nas biva uobičajeno. Savjet: nema niti jedan razlog da se išta vjeruje ovoj vlasti (kao što se je prestalo vjerovati prošloj).
Naknadni savjet: ne uvađajte plin.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:16   #411
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Je,pogotovo kada su se kupovala blindirana vozila iz crnih fondova "teška" samo 5 milijuna kuna...

Ili druge "sitnice" kojima su pokaizvali dobrotu prema narodu...

Jedina razlika je što ovi deru na očigled,a ovi drugi su se pravili fini i futrali svoje i stranačke džepove...
Ne branim kradeze,ali je kradeze bio socijalno osvjesteniji od ovih kvazi socijalista. I zadnja 3 mjeseca za zivot gospodarstva su gora nego zadnje 4 godine kradeze pljacke.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:16   #412
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ali je i ta kriminalna skupina bila bolja za narod od ovih. Džaba vam prenemaganje, sve se vidi.

dati Čačiću državu u ruke..neprocjenjivo..
Čačić zasad nije problem. Njegovo 'to je privatna firma, sa tim ja nemam veze' je u svakom slučaju za pohvalu.

Njegovo pokretanje BDP-a graditeljstvom je dosta lošije, negdje na razini HDZovih ideja o pokretanju Hrvatske.

Linić s druge strane, taj se lik opako pogubio.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:17   #413
Još jedan naknadni savjet: kupiti motornu pilu i haračiti po državnim šumama.Eto grijanja po mjeri ove vlasti.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:17   #414
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Aha.
Sindikati, zeleni i Miklenić su krivci za to što ovi nisu potrošili ni sekundu vremena na razmišljanje o EE strategiji u zadnjih 8 godina.
Zašto uopće izlaze na izbore bez ikakvog koncepta i programa?
Zbog nekakvih Ferenčaka i obitelji Kalambura?
A gdje sam rekao da su ovi nabrojani krivi za nedostatak EE strategije? Njih sam samo naveo kao dodatne utege u nespsobnosti Vlade...

Kao što rekoh,da u RH nastane političko-stručni konzenzus oko gradnje N energane sve bi zastalo na izboru lokacije...

Ili možda nebi?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:20   #415
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Glede benzina, posjedovanje automobila nije socijalna kategorija.

Glede ostaloga - bolja izolacija zgrada, štedne žarulje, alternativni izvori gdje se može, grijanje vode pomoću sunca i tako dalje. Cijena energije globalno raste i to je dugoročni trend u kojemu Hrvatska može napraviti vrlo malo. Mogu se neke stvari amortizirati, tipa dobre organizacije gradskog i prigradskog javnog prijevoza, posebno tračnim vozilima, kako bi ljudi više koristili ekonomičniji način putovanja od osobnog automobila.
šta se tiče tih osnovnih režija kod mene doma su već odavno poduzete mjere za štednju...
-davne 1998godine napravljena je bušotina za vodu,koju trošimo za sve osim za piće...razlika u cijeni između kubika te vode i kubika vode iz vodovoda je 13 puta manja..
-u kući je na 80% rasvjetnih tijela stavljenje štedne zarulje(pogotovo tamo gdje svjetlo stalno gori, na mjestima gdje se pale rijetko nisu)
-hladnjak,perilica za rublje,perilica za suđe,te pečnica su energetski razred A,neke i A+
-stari kompjutori su zamjenjeni sa laptopima koji imaju energy star zvjezdicu

-ovu zimu ide zamjena starih klima sa inverterima

-prozori se lagano mijenjaju sa novim pvc prozorima koje super brtve,tako da su tu gubici smanjeni na minimum

-troškovi za internet i telefon smanjeni su za 50% odabirom povoljnijeg operatera

ne vidim gdje bi se moglo još uštediti
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:21   #416
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A gdje sam rekao da su ovi nabrojani krivi za nedostatak EE strategije? Njih sam samo naveo kao dodatne utege u nespsobnosti Vlade...

Kao što rekoh,da u RH nastane političko-stručni konzenzus oko gradnje N energane sve bi zastalo na izboru lokacije...

Ili možda nebi?
Dakle što? Narod je kriv za nerad političara i vlade.
Vladanje po modelu ne moramo ništa raditi jer će se ionako netko buniti je ono što treba zamijeniti HDZ?
Nerad kao zamjena za lopovluk.
Žalim ove koji su dali glas ovim niškoristima na osnovu nebuloznih obećanja.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:21   #417
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ne branim kradeze,ali je kradeze bio socijalno osvjesteniji od ovih kvazi socijalista. I zadnja 3 mjeseca za zivot gospodarstva su gora nego zadnje 4 godine kradeze pljacke.
Alo miki,tu socijalnu "osjetljivost" plaćaš danas,o tome i govorim...

Ništa se nije diralo godinama,a trebalo je...

I sada odjednom svu odgovornost snose ovi sada,a ekipa prije je bila bolja i osjetljivija...

Kao da imaš kuću koju godinama posjeduju tvoji roditelji i ne ulože ni kune u nju...onda ju ti nasljediš i odjednom sve treba mijenjati,od fasade,stolarije,krova,unutrašnjosti...

I sada dođem ja pametan i kažem da si ti kriv za sve i da si ti bio loš vlasnik,iako je činjenica da je sve propadalo postupno,a ne kroz par mjeseci koliko si ti vlasnik...

Inače,meni je jednako kao i prije,u ova 3-4 mjeseca nisam osjetio razlike...čekam možebitna poboljšanja zbog pada cijena plina u gospodarstvu,micanju nekih parafiskalnim nameta i slično...iako,najviše me veseli najava micanja poreza na reinvestiranu dobit,ako se to ostvari,to će biti jedini plus...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:22   #418
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Nema deset dana, slušam razgovor dvaju poznanika, u čekaonici ambulante. Dakle, čovjek radio u termoelektrani kao poslovođa, ide u penziju od 5000 kn s otpremninom 300 000 !!! Kako se taj podatak uklapa u priču o poskupljenju, nedostaje li HEP-u novaca ? Kolike su njima plaće?
Taj je čovjek i više nego zaslužio toliku otpremninu. Termoelektrana mora raditi 24 sata pod točno određenim parametrima koji se nipoššto ne smiju znatnije mijenjati inače se mora isključiti s mreže. Operatera koji tamo mogu raditi je malo,
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:24   #419
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
A kako to? Plin bi čudom iskočio iz podzemlja i pojavio se u plinskim cijevima? Kapital i znanje ne znače ništa? Da se nije išlo u suradnju s ENI plina iz Jadrana ne bi ni bilo.
Osim toga samo se neozbiljne zemlje bogate resursima razbacuju istim - Venecuela, Libija, Saudijska Arabija....U onim ozbiljnijim poput Norveške su cijene astronomske ali se onda prihod ostvaren od toga koristi pametno.
Trollkiller. Molim bez pogrešnih zaključaka. Država je godinama izvlačila ali i pojedinci novac ih INE. Zbog tog INA nije imala novaca za naš plin iz Jadrana. A možda je i imala ali su pogodovali ENI-ju radi osobnih interesa, ili moguće zbog neznanja. Mogao bi jedan dobar isljednik (po mogućnosti iz stare garde DB) ispitati aktere koji su i danas živi jedno 24 sata što je bilo i kako. Dokaz je i današnje poslovanje INE pod MOL-om koje je pozitivno jer su pipe lopovima na visokim položajima u INI zatvorene.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:24   #420
al čemu poskupljenje struje ako HEP nije gubitaš..??

jel to možda zato da se HEP bolja proda, pa će tek onda nastati igranka sa cijenama.

inače ne vidim drugog motiva za dizanje cijena..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.