Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2013., 18:59   #201
vot
stene ne smrdi od krvi cak niti kad se osteni.
smrdi posteljica i sve ono sto izlazi iz kuje kada se osteni.

ali stene od 2 mjeseca nikako ne bi smjelo smrdjeti ako je bilo drzano u cistim i normalnim uvjetima.
nasi su znali biti zmazani od zemlje od igre i valjanja ni to opet ne smrdi.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:52   #202
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
vot
stene ne smrdi od krvi cak niti kad se osteni.
smrdi posteljica i sve ono sto izlazi iz kuje kada se osteni.

ali stene od 2 mjeseca nikako ne bi smjelo smrdjeti ako je bilo drzano u cistim i normalnim uvjetima.
nasi su znali biti zmazani od zemlje od igre i valjanja ni to opet ne smrdi.
Ah, nisam nikad prisustvovala porodu (ja sam mislila da ima i krvi). A ostali štenci nisu smrdili, moj slatkić je... možda se u nekaj uvaljal. Nemojmo to previše analizirat.
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:54   #203
ima jako malo krvi, nista prestrasno i stenci ne izlaze krvavi nego u posteljici.

no, samo ti njega operi
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 20:25   #204
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
ima jako malo krvi, nista prestrasno i stenci ne izlaze krvavi nego u posteljici.

no, samo ti njega operi
Aha. Ma sad sam vidjela da sam se u drugom postu krivo izrazila. Ustvari smo dva štenca držali u rukama, njega i jednu kujicu. Oni dvoje su nam se najviše svidjeli. Kujica je bila i ljepša od njega i nije imala taj ružan miris, ali smo se ipak odlučili za smrdljivka. Što se tiče legla, psi su u ogromnim boksevima s nadstriješnicom koji imaju izlaz na ograđeno veliko dvorište + ulaz u čvrste objekte, imaju jako puno mjesta i sve je čisto i uredno. Broj sam našla na HKS-u i dobila sam i rodovnicu za peseka.
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 20:31   #205
moze biti da se uvaljao u nesto u dvoristu ili da je nestasan i voli se posvuda zavlaciti i skrivati
mudri su oni i zlocesti

operi smrdljivka i uzivajte skupa mirisljavi i sretni
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:13   #206
Naš pasić je jako smrdio zbog ušnih šugaraca. Kad je problem rješen miris je nestao.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:21   #207
Cek, koliko puta je taj pes bil na sisanju, ciscenju i svemu ostalome u zadnja 3 mjeseca? o.O
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 21:53   #208
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Cek, koliko puta je taj pes bil na sisanju, ciscenju i svemu ostalome u zadnja 3 mjeseca? o.O
3 puta, jednom mjesecno ide na rezanje noktiju i uređivanje djelova koje je potrebno urediti. Uz kupanje jednom u tjedan, tjedan i pol dana.
Music Freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 01:03   #209
Quote:
Music Freak kaže: Pogledaj post
3 puta, jednom mjesecno ide na rezanje noktiju i uređivanje djelova koje je potrebno urediti. Uz kupanje jednom u tjedan, tjedan i pol dana.
Pa vi ljudi stvarno niste normalni..
Dajte pustite pesa da bude pes! Kakvo kupanje svakih tjedan dana?? To apsolutno nije potrebno niti zdravo!
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 09:31   #210
shi tzu nije pes kojeg mozes pustiti da bude pes jer ces imati klupko zapetljane dlake i smeca u njoj. moja pudla se kupa svakih 10 dana jer na dlaku pokupi svu prasinu, travu, blato... da si mogu priustiti isla bi i na sisanje svaka 3-4 tjedna. cesljam ju svaki dan, dlake u usima joj cupam svaka dva tjedna, sape i njusku izbrijavam svaki.

music freak, ne dajte se smesti, dobro se brinete o svom peseku
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 09:51   #211
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Pa vi ljudi stvarno niste normalni..
Dajte pustite pesa da bude pes! Kakvo kupanje svakih tjedan dana?? To apsolutno nije potrebno niti zdravo!
Hehe, ocito netko ne zivi u stanu i ima psa sa dugom dlakom koju treba redovito prati, njegovati, cesljati itd...
Music Freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 10:29   #212
Quote:
Music Freak kaže: Pogledaj post
Hehe, ocito netko ne zivi u stanu i ima psa sa dugom dlakom koju treba redovito prati, njegovati, cesljati itd...
Ja imam


Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Dajte pustite pesa da bude pes!
Quote:
El Hafi kaže: Pogledaj post
shi tzu nije pes kojeg mozes pustiti da bude pes


Luna se solidarizira u uvrijeđenosti sa shi tzuima Kao, nije joj dovoljno što je mnogi doživljavaju kao mačku, sad ne može ni biti pes. Nakon čitanja El Hafijevog upisa upala je u tešku krizu identiteta




Quote:
El Hafi kaže: Pogledaj post
moja pudla se kupa svakih 10 dana jer na dlaku pokupi svu prasinu, travu, blato...
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Kakvo kupanje svakih tjedan dana?? To apsolutno nije potrebno niti zdravo!


Kao vlasnica čupave, zapetljavanju dlake sklone Lune iz prve se ruke mogu složiti s Luciferkom i reći da se debelo pretjeruje s ovim svakotjednim kupanjem malih čupavih pasa, kao i kupanjem štenaca u dobi od dva tri mjeseca. Iako je netko nedavno napisao da sada postoje blagi šamponi, smatram da se psa nema potrebe toliko često kupati ako se redovno iščešljava, čime se sva prašina, listići, travke i ostale sitne prljavštine miče s dlake. Do kože ionako najčešće ne dođu. Redovno brisanje šapa piše i okoliša je ok, a kupanje u šamponu samo ako je uhvatila brzopotezno valjanje u dreku (pa još svježem ), strvini ili na krepanoj glisti.

Luna odlazi groomeru svaka dva mjeseca, a između toga još jednom na rezanje noktiju. Čak bih i ove dvomjesečne odlaske prorijedila da nemam zdravstvenih problema zbog kojih se ne mogu dovoljno posvetiti iščešljavanju njezine brzorastuće dlake. Prvo kupanje u životu je imala sa sedam mjeseci i to samo zbog otkrića užitka u uvaljivanju u gore navedene divotice
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 11:37   #213
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kao vlasnica čupave, zapetljavanju dlake sklone Lune iz prve se ruke mogu složiti s Luciferkom i reći da se debelo pretjeruje s ovim svakotjednim kupanjem malih čupavih pasa, kao i kupanjem štenaca u dobi od dva tri mjeseca. Iako je netko nedavno napisao da sada postoje blagi šamponi, smatram da se psa nema potrebe toliko često kupati ako se redovno iščešljava, čime se sva prašina, listići, travke i ostale sitne prljavštine miče s dlake. Do kože ionako najčešće ne dođu. Redovno brisanje šapa piše i okoliša je ok, a kupanje u šamponu samo ako je uhvatila brzopotezno valjanje u dreku (pa još svježem ), strvini ili na krepanoj glisti.
Kiki nije mali cupavi pas nego veliki cupavi pas pa je i kolicina necistoce koju unese u kucu veca. no, nebitno.

bas zato jer joj pokusavam dopustiti da bude pas ju i moram kupati tako cesto. svaki dan je u setnji u sumi, bez obzira na blato, kisu, granje, lisce koje pokupi i donese doma. naravno, bez lajne pa ne mogu kontrolirati kud ce proci i u kaj ce ugaziti, niti zelim. navecer ide u duzu setnju do grada, na lajni, jer setamo uz prometne ceste. u gradu je livada na kojoj se skuplja odlicno psece drusvo pa se i s njima poigra. opet bez obzira na kisu, blato, kolicinu sline koji pojedinci ostave na njoj uz sve to, doma imam dva konja, a Kiki obozava svoje konje i sudjeluje u svemu kaj radim oko njih. smije na kauce i krevete. svaku vecer se kroz mazenje pocesljamo. poslije setnje operemo ili obrisemo sapice. koristimo kvalitetni sampon koji odgovara njezinom tipu dlake i koze. ona je stvarno sretan i zdrav pas, bez obzira na cesto kupanje. teta frizerka je potvrdila da ima savrseno zdravu kozu i dlaku. da se ogranicimo samo na setnju do grada, po betonu i posisanim travnjacima, kupanje jednom mjesecno bi bilo sasvim ok. ovak jednostavno nije higijenski.

nisam mislila uvrijediti male cupavce donedavno sam i sama imala jednog malog koji je sam birao ritam kupanja valjanjem u smrdljivim hrpicama. pusa malim cupavcima
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 12:20   #214
Ko ne-vlasnica ši cuice, al recimo ka maćeha jer je mala često kod mene, mislim da se ne treba toliko prat (evo sad malo đubre sidi ispod nogu).

Ova se niti češlja, niti pudra, svaki dan je na nasipu ili u šumi. Ok, bude zapetljana i puna šporkice - pa što?

Ne spava u krevetima, ne ide na kauč, pa ako je kome smrdljiva i šporka - sama je sebi u svom krevetu. Ide na šišanje svako 2 miseca (da se mene pita ne bi ni tada, al eto..) tad ju se raspetlja i ošiša i do sljedećeg puta je pas ka i moja džukela - peru se šape.

Izvanredno valjanje u strvine i govna se rješava alkoholnim octom i to je to.

Da, tušira ju se svakodnevno kad napada sniga pa joj se uhvate one komadine sniga na dlaku (ima li bolji način za to skinit?) jer joj ja nikad ne oblačim kaputiće pa jadna nakon po ure izgleda ka snjegović.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 09:00   #215
ja san pasa ravno 2 puta okupa sa samponom u dvi ipo godine i to kad se uvalja u govna. Liti ga razentam vodom ispod nekog tusa nakon mora ili ga gumom prolijem kad odemo na selo da se malo rashladi. niti smrdi nit se zali na higijenu
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 10:16   #216
Nama je veterinar rekao da nam na pamet ne pada prati psa više od jednom mjesečno, a najbolje u dva mjeseca. MI naguramo i do mjesec dana i tad stvarno mora na kupanje.
Između kupanja dlaka se može očistiti mješavinom octa i vode (dva djela octa- osam djelova vode). A imaju i mirišljive vlažne maramice za pse.

Nanijećete veliko zlo koži psa.Bit će i osjetljivija, jer mu narušavate fluoru kože bez obzira koliko je blag šampon. A takva koža je podložnija infekcijama

JA sam prisiljena svojoj prati noge nakon svake šetnje i noge su počele podosta smrditi kao kokice pečene na ulju.

Malo smijeha.

https://www.youtube.com/watch?v=V4LnorVVxfw

https://www.youtube.com/watch?v=Frc7yHXNaOo
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 21.12.2013. at 10:32.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 23:00   #217
Što manje kemikalija za životinju - to bolje!

Imam maltezera.
Otuširam mu stomačić, šapice, guzu, piška-miška i bradicu samo mlakom vodom nakon šetnje.
U slučaju da se uvalja u neku crkotinu, to još nikad nije napravio ili da stane u izmet drugog psa što se jako rijetko desi jer mališa očito fura neku šminki furku sam po svom pa tuđe "mine" uvijek preskače ko pravi sportaš , e onda bih upotrijebila šampon.
Ima zdravu dlaku i kožu, ne smrdi, noktiće potroši kroz duge šetnje i aktivnosti vani.
Vet nam je rekao samo da ga redovito četkam i nema frke! Da nema veze koja je pasmina. Da ne ureknem, tako i jest u našem slučaju.
Kad je dlaka psa sjajna, to znači da je zdrava. (Ne mislim na masno-prljavu dlaku.) S nje onda lako sklizne nečistoća pod mlakim tušem jer ima svoj zaštitni sloj.
To je kao da usporedite kosu djevojaka koje ne farbaju, koriste blage šampone na što prirodnijoj bazi, ne prže kosu i onih koje upotrebljavaju fen i slične kemikalije. Znam da je usporedba čudna nekima, ali vjerujte, sa kemikalijama ne treba pretjerivati i zdravije razlike se primjete.
Moj pas spava samnom, skače po mom krevetu, mazim ga i gnjavim stalno i ništa nam nije. Nitko nije umro ili da je zaražen nečim.

Šamponiranje je OK ali samo u kritičnim situacijama.
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:04   #218
Svako ima svoje mišljenje, ali recimo psi koji se redovitu uređuju u salonu za pse i tamo dolaze 1x mjesečno ili 1x u 2 mjeseca, kupaju se jer ako ne okupaš ne možeš ga ošišati kako treba..Dlaka tad treba bit čista i lijepo isfenirana da bi pas nakon šišanja izgledao kako treba izgledati..zašto ti psi nemaju problema s kožom i dlakom onda? Po tome onda saloni za pse ne trebaju uopće postojati jer bi svi psi bili uništeni. Šampon za pse je napravljen za njihovu kožu pa tako ima i različitih vrsta za različitu dlaku i kožu..ako kupiš pravi šampon, psu ništa neće biti od kupanja 1x put mjesečno..ako je pas vani (bez obzira na pasminu) nije ga potrebno često kupati jer se on vani od blata sam očisti nakon kratkog vremena i ako ima intenzivan pseći miris ne bi vam trebalo smetati jer ne spava s vama, a ako je u kući sigurna sam da se vani zablati do grla da ga ne bi takvog ostavili u kući. S dlake blato možeš lako raščešljati kad se posuši ali s kože ne. Ja svog psa kupam po potrebi, trenutno je kiša stalno pa mu perem samo šape i noge, ali kad je kompletno prljav okupam ga cijelog jer spava u kući. Ako nije potrebno kupati psa često onda je uredu, ali ako je, postoje preparati za to koji su napravljeni za sve vrste pasa (tj kože i dlake) i neće bit nikakvih problema..samo treba znati što kupiti. Stvar je u tome da se to o kupanju pasa 2-3x godišnje prenosti s koljena na koljeno zato jer prije nekolicinu godina nisu postojali ovakvi šamponi i preparati za pse pa su ih ljudi kupali sa šamponom za ljude i sapunom, što je u velikim količinama i prečesto uništavalo dlaku i kožu, ali sad kad postoje šamponi za pse namijenjeni samo za njih, to više nije pravilo.
mateab1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 20:34   #219
Ja imam mješanca šicuića i ako je redovno šišan (svaka 2 2,5 mjeseca) ne trebam ga kupati više od 1 x mjesečno niti to radim.
Peseka češljam kad ga uspijem uhvatit, šape brišemo poslije svake šetnje mješavinom vode i jabučnog octa, često tom mokrom krpom prođem i cijelo tijelo, a ako se baš uvalja npr. u labuđe govno koje najviše voli
onda naravno kupanje...
Nema nikakav poseban miris, ne smrdi i spava s nama na krevetu.
Inače ga sad budući je opsada buhama kupam iznimno nešto češće tj. prije nanošenja ampule pa to bude svaka 3 tjedna često bez šampona (koristim glinu, neem prah i ulje, eterično ulje lavande, kokos, ocat ili mješavinu nečega od navedenog).
Istina je i to da se netom nakon kupanja najviše voli uvaljavati u travu, valjda mu smeta što je čist i mirisan.

Pas je ipak pas tu nema dileme .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:35   #220
Pa to je uredu jer ga kupaš kad moraš i kad dođe na šišanje. Ovo pravilo kupanja 2-3 puta na godinu je oke ako je pas konstantno vani pa i nije tolko bitno koliko puta će se uvaljati u nešto ili smrditi..jer će s vremenom opet biti čist i miris će se izgubiti..ali da je to pravilo koje čvrsto stoji i da se psu stvarno koža i dlaka uništava, salona za pse uopće ne bi bilo kao ni šampona i preparata jer bi psa mogli prat normalnim sapunom
Moj dečko ima maltezera i dalmatinera, maltića vodi u salon svakih mjesec i pol jer je to dlaka koja se zapetlja čim se nešto zapikne u nju, dlaka dosta brzo raste i pas kad se uvalja nešto nije ga lako s krpom očistit a spava u kući. Dalmatinera kupa svaka 3 mjeseca makar ne prođe dan da se ne uvalja u nečije govno..Oba psa su zdrava, dlaka i koža uredna..niš im ne fali..sad su ljudi koji tak često kupaju pse ludi i psi su im "kao" uništeni..
Pitajte uzgajivače koji su konstantno na izložbama kolko ih često kupaju i uređuju pa ćete vidjet
mateab1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.