Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 11:26   #141
Ovako, imam nekoliko prijedloga. Jela sam u dosta finim i dobrim restoranima u poslednje vrijeme. U Berlinu sam bila u Fischers Fritz, francuski gourmet cuisine sa dvije Michelin zvjezdice. Ako dzep zakrzlja, imaju odlican Lunch menu za prihvatljivu cijenu.

U Travemünde sam jela u Buddenbrooks. Imaju jednu Michelin zvjezdicu, hrana je opet francuska, klasicna sa ne mnogo eksperimentiranja. Veoma je mali i intiman, ugodna atmosfera.

Kokkeriet u Kopenhagenu. Najjeftiniji restoran s Michelin zvjezdicom u Danskoj. Jako dobar, nista ekstravagantno. Dansko-francuska kuhinja.

Postavit cu neke fotke mozda ovih dana.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:59   #142
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ma zezam te malo...

Sad si me zaintrigirala, bacit cu oko prvom prilikom.
Našo!!!!!!!!!!!

U cjelodnevnom lutanju tvojim predivnim kvartom nabasali smo na tu gostionu i najeli se ko praščići.
Bili smo u puno boljim restoranima ,ali juha od luka je kod njih bila najbolja.
Daleko najbolja.
Govedina valjda pripremana u velikoj količini - jako dobra.
Bolja je bila samo kod Denise ali za trostruku cijenu.
1/2 litre kućnog bordoa,vrlo korektnog 8 eurića.
Publika uglavnom ekipa sa sveučilišta i poneki turist.
Probaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 18:50   #143
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Našo!!!!!!!!!!!

U cjelodnevnom lutanju tvojim predivnim kvartom nabasali smo na tu gostionu i najeli se ko praščići.
Bili smo u puno boljim restoranima ,ali juha od luka je kod njih bila najbolja.
Daleko najbolja.
Govedina valjda pripremana u velikoj količini - jako dobra.
Bolja je bila samo kod Denise ali za trostruku cijenu.
1/2 litre kućnog bordoa,vrlo korektnog 8 eurića.
Publika uglavnom ekipa sa sveučilišta i poneki turist.
Probaj.
I cekaj onda, kako se na kraju zove restac?
A nije ti to moj kvart, ja sam ti kod parka Buttes-Chaumont!
Nisam skuzila ni na koju Denise mislis?
Toliko pitanja...

@Cinnamon
Svaka cast! Blago ti se!
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:56   #144
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
I cekaj onda, kako se na kraju zove restac?
A nije ti to moj kvart, ja sam ti kod parka Buttes-Chaumont!
Nisam skuzila ni na koju Denise mislis?
Toliko pitanja...

@Cinnamon
Svaka cast! Blago ti se!
Zove se La Gueuze,više je gostiona ,brasserie,pub,pivnica...Onak narodski.
Ne znam zakaj sam mislila da si kod Luksemburškog parka...jednom si nešto pisala...
Chez Denise je poznati restoran u Maraisu s tradicionalnom kuhinjom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:04   #145
Putujem u New York za par dana i molim za preporuku restorana.
Nisam zainteresirana za skupe restorane ( preko 50-60 $ po osobi)
takve je lako naći. Dakle nešto gdje idu domaći kada žele dobro jesti .

Već sam na par mjesta preporučila BECCO u New yorku koji mi je odličan pa evo i ovdje ponavljam da malo doprinesem temi.
Također su dobri i Wolfgangs i Peter Luger steak restorani.
Dojmio me se i La Esquina ( kažu da je to mexican gourmet restoran)
Nikad nisam jela bolju mexičku hranu ( u Mexicu nisam bila).

Zahvaljujem unaprijed.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 18:51   #146
Početkom listopada sam boravio u Amsterdamu. Jednu večeru sam rezervirao za haute cuisine, a ostalo kak uleti.

Večerali smo u restoranu Ciel Blue (plavo nebo) koji je smješten na 23 katu hotela Okura. Obzirom je Amsterdam relativno nizak grad, pogled je fantastičan. Restoran ima 2 Michelinove zvjezdice, te sa još dva restorana sa po jednom, čini grupu od 3 Michelinova restorana u Amsterdamu.

Na podsjetnici se reklamiraju kao inovativna francuska kuhinja. Moram reći da mi se inovativnost nije svidjela. Jeo sam menu od 8 slijedova i ništa me nije oduševilo. Već sam i zaboravio koja su to jela bila, ali glavne karakteristike su im bile totalni nesklad okusa i nevjerojatno male porcije.

Osim izvrsnog ambijenta ništa drugo nije za pamćenje. Zapravo je, cijena od 125 Eura za meni.

Puno bolje sam jeo u dva nerazvikana i nenagrađivana restorana. Jedan je kineski restoran New King, izgleda dosta opskurno kao i svi kineski restorani, ali klopa je prvoklasna. Jakobove kapice sa staklenim špagetima i mladim lukom su izvrsne. Za 68 Eura se najela i napila cijela obitelj.

Drugi restoran je argentinski steakhouse Gauchos (zapravo lanac restorana). Tu sam jeo odlična grilana rebra, po principu all you can eat za 18 Eura. Nije dobro samo zbog neograničene količine koju se može pojesti, nego je stvarno ukusno. Palačinke sa sladoledom i karamelom kao desert su bile savršene.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 19:38   #147
Ah, ja bih tako rado vecerala negdje s One & only i sa Colbert
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 23:00   #148
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ah, ja bih tako rado vecerala negdje s One & only i sa Colbert
Mislim da one&only ima dublji dzep od mene... (ostalo mi je u sjecanju da je negdje potrosio neke silne novce, too much za ovu djevojcicu ).
Ali onaj dan kad dobijem na lotu, vodim vas na veceru u Tokio! Samo da jos krenem igrati...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 23:18   #149
Et bien, espérons que One & only soit un gentleman et nous invite toutes à diner
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:37   #150
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ah, ja bih tako rado vecerala negdje s One & only i sa Colbert
Nemoj dvaput reći. Copenhagen i Noma su mi često u mislima.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:46   #151
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Mislim da one&only ima dublji dzep od mene... (ostalo mi je u sjecanju da je negdje potrosio neke silne novce, too much za ovu djevojcicu ).
Ali onaj dan kad dobijem na lotu, vodim vas na veceru u Tokio! Samo da jos krenem igrati...
Da, to su me oderali na tvom terenu u Parizu. Ali za to mi nije žao, vrijedilo je. Gadno je kad platiš, a nevalja, kao npr. u restoranu Al-Mahara u hotelu Burj Al Arab u Dubaiu. Ali snašla ih je ruka pravde, Dubai je pred bankrotom.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:54   #152
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post
Nemoj dvaput reći. Copenhagen i Noma su mi često u mislima.
Mmmmmm.... I meni.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:57   #153
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post
Da, to su me oderali na tvom terenu u Parizu. Ali za to mi nije žao, vrijedilo je. Gadno je kad platiš, a nevalja, kao npr. u restoranu Al-Mahara u hotelu Burj Al Arab u Dubaiu. Ali snašla ih je ruka pravde, Dubai je pred bankrotom.

Ne bih se ja uzdala u taj bankrot.
Još je puno petro dolara pod burkama i džalabijama...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:59   #154
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Mislim da one&only ima dublji dzep od mene... (ostalo mi je u sjecanju da je negdje potrosio neke silne novce, too much za ovu djevojcicu ).
Ali onaj dan kad dobijem na lotu, vodim vas na veceru u Tokio! Samo da jos krenem igrati...
To ćeš morati dignuti oveću lovu...
Tokio je papren.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 01:07   #155
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
To ćeš morati dignuti oveću lovu...
Tokio je papren.
Slažem se. Našao sam neku stranicu sa popisom Tokijskih kaiseki restorana (to je njihov vrh restoranske ponude). Cijene su i po 50.000 Yena po osobi, znači cca 2.500 kn. Bez pića.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:14   #156
Question Ovo mi je preporuceno kao prilika za svakodnevno rucavanje/veceravanje

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Opet preporukica za londonski restoran.

http://www.madsenrestaurant.com

(kritike: http://business.timesonline.co.uk/to...cle3402763.ece, http://www.guardian.co.uk/lifeandsty...-norman-madsen)

Sve piše na sajtu, ali evo ukratko... prvo, blizu je V&A, science i natural history muzeja, pa je to dosta zgodno za turiste. (Ja sam slucajno naletjela , a kasnije guglavsi skuzila da ima jako dobre kritike).

Skandinavska (danska) hrana. Porcije nisu velike, ali su zaista zasitne i ukusne. (Npr. fishcake je velicine krafne)

Jelo se...

Smoked Scottish salmon with crayfish - £3.75 (losos + rak)
home made mayonnaise and dill on sourdough bread
Masnoce, kiseline, dobijem zgaravicu... a di mi je volumen? Povrce?



Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
♥ “Fiskefrikadeller” – pan-fried haddock fishcakes - £5.35 (przeni bakalar u obliku kolacica))
served with mixed leaves and house marinated pickles
Ista stvar...


Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
♥ “Pariser bøf” - Danish style beef burger (120g) - £4.95
on sourdough bread served with fresh onions, pickled beetroot, horseradish and pasteurized egg yolk on the side
Opet... previse masnoce, kiseline i kruha, skoro nepa povrca... mos si mislit, jedna snita cikle i dvije snite luka. Pa pojedem tri cijele cikle za veceru!


Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
♥ (n) Danish “kiksekage”/biscuit cake - £3.75
layers of biscuit and chocolate ganache decorated with vanilla foam, caramelised nuts and orange zest (za rastopiti se)
ok... mozda jednom u dva tjedna...


Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
♥ “Koldskål” with strawberries - £4.25
and “kammerjunker” biscuits. Koldskål (lit. ‘cold bowl’), is a buttermilk sauce made with egg yolk and vanilla. The kammerjunker vanilla biscuit, owes its name to the men of noble title from the Royal Danish court. (ovo me nekako podsjetilo na paradizot/snenokle)


Jos nije proslo dva tjedna...


Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
I sok od brusnice, neki kao tipicni skandinavski.
Ne pijem sokove...



Restoran nije velik, mislim da za rucak nema bas guzve. Na poslugu nema prigovora.

Sve u svemu,
A sto cu ja rucat?!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:19   #157
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Ja preporučujem restoran Tom Ilić u Londonu.
Sve podatke (sve cijene, adresu...) možete naći na: http://www.tomilic.com/. Dobili su nagradu Best value for money 2008.

Jela sam "Baked fillet of Sea Bass, massels, mash potato, garlic cream" (brancin s pidočama, lubin s dagnjama, kako god...) i to je bilo odlično, za prste polizati. Jela sam brancine i pidoče milijun puta, i doma i u restoranima, ali ovo je bilo iznad svih očekivanja. Probala sam i Trio of Lamb, potato gratin & spiced aubergine (3 dijela janjetine, krumpir i patlidžan aka balancana) - nisam ljubitelj janjetine, ali isto je fantastično.

Glazed lemon tart (pita od limuna) i dark chocolate fondant, savršeno. Osjetila su mi se raspala od predobrog okusa.

Vino, neki chardonnay iz Argentine, nemam zamjerke, ali ne znam opisivati vina, pa ću vas poštedjeti opisa.

Sline mi cure kad se sjetim.

P.S. Porcije nisu takve da ćete se doći tamo nažderati, ali sigurno nitko neće ostati gladan (za pravo reći, nakon deserta više čovjek ne može zinuti), baš je kako treba.

Izgleda kao interesantan "fusion" restoran.

Kakva je posluga? Vjerujem da je to pravi restoran, sjednes, jedes... treba "malo" vremena...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 22:42   #158
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Izgleda kao interesantan "fusion" restoran.

Kakva je posluga? Vjerujem da je to pravi restoran, sjednes, jedes... treba "malo" vremena...
Pa fina, pomognu ti skinuti jaknu i pospreme je u garderobu, pomognu ako se dvoumiš s izborom jela, hranu nismo dugo čekali, ne dozivaš konobare nego ih pogledaš, pitaju jesi li zadovoljan. Sve ono što bi trebalo biti normalno, a često nije.

Quote:
Shtefitza kaže:
A sto cu ja rucat?!
Ono što si sama skuhaš.
Ja nisam dobila ni žgaravicu ni hemeroide ni čir na želucu od tog ručka, a i bio mi je zasitan. Očito nemamo isti ukus.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 22:25   #159
mi smo bas danas bili u Harwood Arms na fulhamu. To je prvi gastropub ever koji je dobio michelin star. meni se jako svidja ta kombinacija michelina i puba jer je hrana pre-predobra, a atmosfera je pubska. bili smo tamo za lunch, i pub je bio prepun chelsea navijaca. jos nam se konobar ispricavao da ce to trajati do 3, dok ne pocne tekma. tak je i bilo.

svakako preporucujem

http://www.thisislondon.co.uk/standa...chelin-star.do

http://www.harwoodarms.com/
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 23:04   #160
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post

Zanimljiva zgoda; supruga je jela „black cod in miso“, bakalar (svježi) u umaku miso (nema veze sa juhom miso). Riba super, topi se u ustima. Pojela je sve osim dvije košćice koje je ostavila na rubu tanjura. .
ak vam se svidja "black cod in miso", onda morate probati silver cod u champaigne-honey sauce u hakkasanu (takodjer 1 michelin star). cisti gastronomski orgazam
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.