Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 13:03   #2261
Niš,odustajem i više neću ni pogledati e poreznu do ponedjeljka. Preko programa javlja grešku datoteke kao što je navedeno,ako ukucam ručno prvo javio grešku razdoblja ,sad nakon dva sata javio grešku umnoška...ma presmiješni su više. Kad srede stvar onda ću slati,stvarno mi predebilno sjediti uz jedan glupi joppd i čekati gospodu da sve u zadnju sekundu riješavaju. Kao što je anamia69 rekla...na kavu...ili radit ručak...ili gledat cirkus na tv-u... sve je bolje od ovoga.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 13:08   #2262
Jel kome prošao?
Meni na provjeri sad kaže da je ispravan poslao sam ga i prošao je , a prije 20 ,minuta isti bio pogrešan...
Pozdrav!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 13:37   #2263
prošlo, ali ne iznos koji je trebao, nego par lipa manje...

Taj isti iznos smo nabadali prije sat, sat i pol ali onda nije prolazio...
ibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 14:59   #2264
Koji je iznos prošao na kraju?
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 15:10   #2265
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
Koji je iznos prošao na kraju?
Meni onaj koji sam i uplatio 908,87 po invalidnoj osobi.
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 15:26   #2266
a ne znam

meni izbaci - Obrazac s istim identifikatorom je već poslan na punu provjeru.
a provjera kaže da je pogrešan. ista greška za umnožak
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:08   #2267
Meni je prošla kvota za invalide (jedva iz 100.puta) s iznosom 9088,65 (za 10 osoba). Ali imam još jedan za poslati, s drugom oznakom izvješća, a taj mi ne prolazi, iako je jučer bio na kontroli i bio ispravan. Danas mi samo javlja "nije moguće poslati obrazac, pokušajte ponovo" Jel netko slao još koji obrazac danas osim kvote za inval.?
ančicaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:16   #2268
9.997,51 za 11 ljudi.
Manje nego sto smo prvo izracunali...
ibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 17:21   #2269
bok,
takodjer mi ne prolazi jopp za placu.
pokusala sam unjeti ručno, i nakon dugo vremena, prošao je.
sad sam skužila kako sam unosila ručno da sam na b str. 10. ukupni neodrađeni sati rada unjela samo sate praznika, a ne i god.odmora.

sta da sad radim? saljem ispravak ili ostavim tako?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 17:34   #2270
Može pomoć? Na stranici B sam upisala krivi podatak u razdoblje obračuna od 28.02.2015-28.02.2015.Sve drugo je uredu. Kako to sad ispraviti?
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:07   #2271
Dobila sam odgovor tehničke službe e-porezne da se obratim Pupilli da su oni krivi, a milion ljudi ima problema, oni su se pozdravili s pameću...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:37   #2272
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Meni javlja grešku prilikom učitavanja....skinula novu verziju Synesisa..

i meni isto javlja a nisam skidala novu verziju Synesisa
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:45   #2273
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
i meni isto javlja a nisam skidala novu verziju Synesisa
Ubacila sad ručno i sve prolazi...možda su pametnjakovići objavili krivu shemu ili nešto...jer iz više programa ne prolazi, nije samo Pupilla u pitanju...

Zadnji dan u mjesecu preko noći nešto mijenjati, i onda dozvoliti prolaz samo novoj verziji, a ne predvidjeti da će ljudi raditi i ispravke prethodnih razdoblja gdje treba stara verzija govori o tome kakvi diletanti to rade, i koga mi to plaćamo da odrađuje posao....

Da ne govorim da ljudi koji su imali poteškoća sa isplatom povrata poreza za 2013. jer poslodavac nije platio neke obveze pa je naknadno podmirio, ne mogu u 2015. izdati rješenje jer im APLIKACIJA za izdavanje rješenja još ne radi.

Pa jel to nije sramota da jedna informatička kuća ne može 2 mjeseca pustiti aplikaciju u rad nakon prelaska godine ????
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:15   #2274
Istu gresku mi javlja kao i devil.
Unjela rucno i prolazi.
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 01:01   #2275
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
očito je da je porezna smrdala
Ajde, dodaj koje slovo, ti se razumiješ u XML, za razliku od dijela svekolikog pučanstva ovdje prisutnog, uključujući i mene, kojoj obrazac jednako izgleda (papirnati, naravno ) i uopće ne mogu procijeniti tko ovdje čaroliju baca.


Tko tu mulja? Porezna ili naši programeri? (Vidim da je Pupilla objavila danas kako je morala mijenjati shemu, a dan prije su obavijestili da preuzmemo novu (dvije nove u dva dana, @Darsey nisi samo ti povlaštena ).
Porezna nema na stranici obavijesti o problemima, već samo obavijest da je shema u funkciji.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 07:13   #2276
Objavljeno: 28.02.2015
Obavijest podnositeljima Obrasca JOPPD
​Danas prilikom podnošenja Obrazaca JOPPD kojim se izvješćuje o novčanoj naknadi u slučaju neispunjenja kvota propisanih za zapošljavanje osoba s invaliditetom bilo je određenih tehničkih problema koji su tijekom dana ispravljeni. Pozivamo sve podnositelje Obrazaca JOPPD koji nisu mogli podnijeti Obrazac da ga ponovno pošalju, uz napomenu da zbog navedenih tehničkih problema, predmetni Obrasci koji će biti predani u ponedjeljak 2. ožujka 2015. godine smatrati će se da su predani u roku. Također napominjemo da korisnici usluge ePorezna provjere verziju XML sheme Obrasca jer se od 28.02.2015. godine koristi nova XML shema i samo prema toj shemi obrazac može biti predan. Nova XML shemu možete preuzeti ovdje​.
ančicaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 10:29   #2277
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Niš,odustajem i više neću ni pogledati e poreznu do ponedjeljka. Preko programa javlja grešku datoteke kao što je navedeno,ako ukucam ručno prvo javio grešku razdoblja ,sad nakon dva sata javio grešku umnoška...ma presmiješni su više. Kad srede stvar onda ću slati,stvarno mi predebilno sjediti uz jedan glupi joppd i čekati gospodu da sve u zadnju sekundu riješavaju. Kao što je anamia69 rekla...na kavu...ili radit ručak...ili gledat cirkus na tv-u... sve je bolje od ovoga.
koliko kave čovijek treba popiti da bi oni skužili svoje propuste...
voljela bi baš da mi netko dođe u kontrolu i pita za ovaj dio priče..
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:21   #2278
Korektno je ipak da su se oglasili, i produljili rok predaje.
A kaficu idem jednu sad s mirom popiti!
Nije OK ako su i nadalje ostavili istu shemu da ispravljaju iznos na X.2.
To ipak nije njihov posao, a nije ni moje da to u nedjelju idem provjeravati.
Danas samo
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:32   #2279
đizus, ja skroz zaboravila na taj JOPPD.
Imam sreće.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:38   #2280
Meni još uvijek nije jasno kako to da na A stranici postoji polje VI.4.4. Ukupan iznos doprinosa za zapošljavanje po osnovi obavljanja samostalne djelatnosti za osobe koje su same za sebe obvezne obračunati doprinose, a isto to polje ne postoji u niti jednom primjeru XML-a koje su objavili na stranicama Porezne?
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.