Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2006., 18:06   #81
Znam Tigrica, ali ja govorim za oralno. Ne može drukčije doći u crijeva, ili?
Nemaju svi koji imaju kandidu svrbež "tamo dole". Kandida radi svakakva sranja - po cijelom organizmu, može rezultirati i sindromom propusnog crijeva "leaky gut sindrome" ...
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 19:49   #82
Quote:
talia kaže:
Dijeta, definitivno, najbolje rijesenje, ja sam bila godinu dana
Uzimaj acidofilus kapsule i kapsule ribljeg ulja, tri puta dnevno. Kao sto si vec rekla, vodi racuna da ne jedes nista fermentirano i nista s gljivicama, npr, kvasac, ocat, alkohol, pogotovo pivo, sir, itd i nikako, cokoladu, kavu, secer i bijelo brasno.
Sretno i ustraj, definitivno pomaze
A baš sam si mislila sutra uzeti acidofilus kapsule , jedino za ovo riblje ulje moram malo odguglati nisam baš nailazila na njega kao lijek,jedino sam od ulja čula za laneno i kokosovo ulje kao dobre borce protiv candide ...
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 19:56   #83
Quote:
FFE kaže:
ne znam da li je vec netko spomenuo, ali vi cure koje ste na pilulama, kandidijaza rodnice se puno cesce javlja. to govorim i iz osobnoga primjera. hormonske pilule vjerojatno indirektno mijenjaju fiziolosku floru rodnice, a time valjda i pH vrijednost, sto pogoduje razmnozavanju kandide.
mozda to ima veze s manjkom b-vitamina kod cura koje uzimaju pilule?

napomena za cure koje uzimaju pilule: povecajte unos b-vitanina
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 00:38   #84
Quote:
bubica kaže:
Znam Tigrica, ali ja govorim za oralno. Ne može drukčije doći u crijeva, ili?
Nemaju svi koji imaju kandidu svrbež "tamo dole". Kandida radi svakakva sranja - po cijelom organizmu, može rezultirati i sindromom propusnog crijeva "leaky gut sindrome" ...
ok,nisam skuzila da si mislila na oralno uzimanje, jer tu nije niko spomenuo.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 09:03   #85
Quote:
mitzy kaže:
Nikad nisam čula za te vaginalete daktarina?
Zna li netko detalje, mislim koliko ima vaginaleta u pakovanju?:

U pakiranju je 7 vaginaleta, a detalje možeš naći na netu, idi na google i upiši gyno daktarin...
Sandy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 01:36   #86
Ja kandidiozu dobijem od zivciranja. Sasvim je fino pobijem Nistatinom ili Geonistinom (vaginalete). Nikad nisam primenjivala nikakvu dijetu. Takodjer ne mogu a da ne izrazim svoju skepsu prema navedenoj dijeti "bez secera". Yes, gljivice se hrane secerom ali se istim tim secerom hrane i bakterije koje su takodjer normalni dio vaginalne flore i upravo je neravnoteza izmedju kolicine bakterija i kvasaca (dakle kandide) uzrok problemima. Takodjer, spominje se bijeli secer i maltoza medjutim sta je sa skrobom? I maltoza i saharoza (obicni konzumni secer) kao i skrob a bogami i celuloza gradjene su os istig gradjevnih jedinica - glukoze. One iste gradjevne jedinice koju kvasac obozava jesti. Kao i vase vlastite stanice for that matter. Stoga osim ak ne mislite gladovat i uopce ne jest nista secerasto (ukljucujem tu i voce koje takodjer sadrzi glukozu kao i njen izomer fruktozu) i tako riskirat gladovanje, ne vidim kak cete ista postici... No, mozda sam u krivu...
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 11:50   #87
Quote:
Lajavica kaže:
Ja kandidiozu dobijem od zivciranja. Sasvim je fino pobijem Nistatinom ili Geonistinom (vaginalete). Nikad nisam primenjivala nikakvu dijetu. Takodjer ne mogu a da ne izrazim svoju skepsu prema navedenoj dijeti "bez secera". Yes, gljivice se hrane secerom ali se istim tim secerom hrane i bakterije koje su takodjer normalni dio vaginalne flore i upravo je neravnoteza izmedju kolicine bakterija i kvasaca (dakle kandide) uzrok problemima. Takodjer, spominje se bijeli secer i maltoza medjutim sta je sa skrobom? I maltoza i saharoza (obicni konzumni secer) kao i skrob a bogami i celuloza gradjene su os istig gradjevnih jedinica - glukoze. One iste gradjevne jedinice koju kvasac obozava jesti. Kao i vase vlastite stanice for that matter. Stoga osim ak ne mislite gladovat i uopce ne jest nista secerasto (ukljucujem tu i voce koje takodjer sadrzi glukozu kao i njen izomer fruktozu) i tako riskirat gladovanje, ne vidim kak cete ista postici... No, mozda sam u krivu...
A gle ako to neki doktori savjetuju ne vidm razloga zašto ne pokušati,a i ljudi imaju dobrih iskustva ...uostalom ti kažeš da je pobiješ nistantinom ili geonistinom,ali šta sa nama kojima vaginalete pruže samo momentalno poboljšanje(meni najviše tjedan dana)? Šta pokušati kad unatoč tabletama(Diflucan,Itrac) i vaginaletama sve se opet vrati? Kad čitam da se jedna žena muči s tim 20 godina???Halo pa nema šanse...Ako treba gladovati , gurati češnjak ili šta već...treba probati,ne radimo to zbog ljepote nego zdravlja!
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 12:51   #88
@momi - ma ne azem ja da to ne djeluje, samo da mi nije jasno kako pa ako netko zna dobro objesnjenje, super. Voljela bih ga cuti. I naravno da ce netko tko se muci sa nekom bolescugom vise godina bas sve pkusati. Evo,, moja mama muku mucila sa E. coli 2 godine, na kreju je izljecila popivsi 3 litre maslinovog ulja u mjesec dana. Btw neke moje kolegice kunu se u pijenje LGG napitaka.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:53   #89
Quote:
momi kaže:
Ja provjerila šećer,meni je s te strane ok, ali moguće je da je i candida povezana sa sindromom policističnih jajnicima koji imam pa je hormonalna neravnoteža u tijelu...ali i tu se ginići razilaze u mišljenju tak da sam prepuštena sama sebi ...
Oprezno sa policističnim jajnicima, to je vrlo unosna dijagnoza za privatne ginekologe. Ako imaš policistični jajnik, imaš puno kg, nikad imala mengu i dlakava si. Jajnik je vjerojatno mikrocističan, što je velika razlika. Ako nemaš problema sa redovitosti ciklusa, nemoj piti kontracepciju, jer ti vraća kandidu.
Ginekolozi pišu dg policističnog jajanika, koju ne potvrđuju analizama hormona, nego ti uvale diane.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 12:47   #90
Quote:
mitzy kaže:
Oprezno sa policističnim jajnicima, to je vrlo unosna dijagnoza za privatne ginekologe. Ako imaš policistični jajnik, imaš puno kg, nikad imala mengu i dlakava si. Jajnik je vjerojatno mikrocističan, što je velika razlika. Ako nemaš problema sa redovitosti ciklusa, nemoj piti kontracepciju, jer ti vraća kandidu.
Ginekolozi pišu dg policističnog jajanika, koju ne potvrđuju analizama hormona, nego ti uvale diane.
Meni je u Vinogradskoj bolnici utvrđen sidrom policističnih jajnika,a zapravo jedini problem koji mi oni stvaraju su neredovita menga (ciklusi 35-90)dana razmaka , što uopće ne bi bio problem da mi PMS ne dođe redovito 20-dana pa si sad zamislite biti napuhnuti,nervozni,gladni i prištavi 30-40 dana, nekad više, nekad manje ..inaće kontracepcijske ne podnosim(probala cilest,diane,trinovum i jasmine), dakle ne pijem, puno kg nemam(prosječna težina),dlakava nisam...
Sada eto osim anti-candide dijete(ne previše stroga, ali sam smanjila unos šećera nekih 80%),pijem Linex(kapsule koje sadrže lactobacilus acidophilus,bifidobacterium...),pijem b-complex i nonisok,po potrebi bum probala češnjak,a kad bude bolje imam u pripremi vagisan vaginalete da obnovim floru rodnice...a bem mu misha iz sveg čitanja na netu, proučavanja,čitanja po forumuma, čini mi se da bi moglo uroditi plodom
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 17:29   #91
Question Kandida i češnjak

Bok,cure!
Nova sam ovdje, A i završila sam tu tako tražeći po Netu nekakav lijek za moj problem s kandidom. Već godinama i godinama muku mučim s njom. Isprobala sam tone vaginaleta, tableta, kapsula, kremica, ali ona se svaki put iznova vraćala. Najduže je nisam imala 3 mjeseca nakon terapije s Diflucanom. Sad čujem za Anti-kandida dijetu i mislim da ću pokušati jer ionako imam i problema s probavom i to baš onih koje uzrokuje kandida. Nego,čitam tu o nekakvoj terapiji s češnjakom, kužnem da režnjić treba ugurati dolje, ali nije mi jasno šta se s njim tijekom noći dogodi.Ispari li jednostavno poput vaginaleta?Ako ne, kako ću ga ujutro izvaditi? I zanima me još šta vam partneri kažu na to? Osjećaju li miris češnjaka? Dobro, tko inače voli češnjak, vjerojatno mu i ne smeta!
Pigulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 23:20   #92
Quote:
Pigulica kaže:
Nego,čitam tu o nekakvoj terapiji s češnjakom, kužnem da režnjić treba ugurati dolje, ali nije mi jasno šta se s njim tijekom noći dogodi.Ispari li jednostavno poput vaginaleta?Ako ne, kako ću ga ujutro izvaditi? I zanima me još šta vam partneri kažu na to? Osjećaju li miris češnjaka? Dobro, tko inače voli češnjak, vjerojatno mu i ne smeta!
naravno da ne ispari, ako se bojis da ga neces moci izvaditi prstima, onda ga zamotaj u sterilnu gazu i ostavi jedan kraj da visi kao konac na tamponu, pa ga ujutro povuci kao sto bi povukla konac na tamponu. kad sam ja stavljala cesnjak nije mi palo na pamet da me neko njuska, a kamoli da se seksam u to vrijeme, to je bilo nemoguce zbog uzasnog svraba. kad gljive prodju, proci ce ti i taj miris cesnjaka ...
inace taj smrad ja nisam osobno osjecala tokom dana. unutra je, u tebi, pa nije vani da isparava.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 01:08   #93
A meni je sad tako loše, svaki dan šaljem sve živo u :2up:
Tako me peče savjest što sam dva mjeseca jela sve živo (kolači i sladoled uglavnom) što nisam jela u cca 2 godine liječenja prehranom i homeopatijom - nije mi žao, fakat sam guštala, ali si sad mislim.... da to nisam napravila, možda mi ne bi sad bilo tako loše
Sada valjda imam onaj "die off" fazu, koja je jebeno teška. Najteže mi pada izmjenjivanje zatvora i proljeva, sa grčevima i napuhnuta sam ko lubenica, a o da i ne govorim Kvaliteta života mi je u kurcu, nadam se da će brzo proći... A da bude stvar gora, uskoro bi trebala početi sa novim poslom i strah me da će mi biti loše, da ću dolaziti u neugodnu i smrdljivu situaciju i da će mi biti grozno neugodno
Ajmo ženske malo podrške
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 09:58   #94
Kandida

Trenutno sam na Vagisan vaginaletama.Moj ginekolog mi jednostavno rekao da sam kroničarka!Nikad nisam imala pojma da ta famozna kandida zapravo ima veze i s probavom,doznala to tek na ovim stranicama.Koje li prosvjećenosti!!! Sad kužim zašto bih znala biti tako smrdljiva!!! Vjerojatno bih morala stvarno pripaziti na prehranu, mada ne mogu zamisliti život bez slatkoga i pive.Plus što namjeravam prestati pušiti tako da ću vjerojatno biti teška samoj sebi, a kamoli ostatku svijeta.Isplatit će se ako nestane svraba i smrada! Nego,imam osjećaj otkada stavljam vagisan da me ujutro peče još više.Je li to normalno ili ipak ne reagiram baš najbolje na te vaginalete. Pokušat ću izdražat, ali definitivno ću i probat ono s češnjakom. Nekako najviše vjerujem u te prirodne stvari,jer da to i ponavljaš mjesecima, godinama (ne daj,Bože!), valjda manje šteti od kemikalija.
Pigulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 12:29   #95
Evo curke opet ja , zadnja 2 dana sam po noći stavljala ob-češnjak , moram reći da se svrbež malo smirio , ali još uvijek nije prošlo (navodno se koristi dokle god ne budem bez simptoma)...uglavnom režanj češnjaka sam zamotala u sterilnu gazu i umočila u maslinovo ulje i ušlo bez beda , nije niš posebno "smrdilo" osim onog trenutka dok se vadi...
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 12:31   #96
Evo curke opet ja , zadnja 2 dana sam po noći stavljala ob-češnjak , moram reći da se svrbež malo smirio , ali još uvijek nije prošlo (navodno se koristi dokle god ne budem bez simptoma)...uglavnom režanj češnjaka sam zamotala u sterilnu gazu i umočila u maslinovo ulje i ušlo bez beda , nije niš posebno "smrdilo" osim onog trenutka dok se vadi...a što se tiće vagisana čini mi se da mi je od njega svrbež još gori,ali pretpostavljam da je to zbog toga jer se on stavlja kad je vagina već zdrava samo da se obnovi,a kod "bolesne" da niš ne radi osim dodatno nadražuje...
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 10:05   #97
Kandida

Mene ne svrbi više od Vagisana, nego me ujutro strašno peklo. Ali to je bilo samo nakon dvije vaginalete.Treće jutro je bilo dobro.Vagisan me nervira jer se noću budim kao popišana i moram mijenjati uložak koliko ga smoči. Meni je moj ginekolog rekao da ga mogu koristiti kad osjetim blage simptome jer on kao pomaže regulirati ph rodnice, pa ako kandida nije baš uzela maha, ukloni i simptome.
A šta misliš da umjesto u maslinovo ulje sterilnu gazu umočiš u kantarionovo ulje? I s njim bi trebalo kliziti, a ono kažu isto blagotvorno djeluje na sluznicu rodnice.
Ima u mom kraju jedna teta,sada joj je već blizu devedeset.Jednom je čula kako mi cure pričamo o tom češkanju i peckanju i rekla nam da ona u životu nije imala takvih problema.Nikad iscjetka,peckanja, svraba i ostalih sranja. A kaže da je to sve zato šta se još otkada je bila cura svaku večer malo opere u čistoj domaćoj RAKIJI!!!! Probala i ja to jednom i mislim da neću nikad više jer me toliko peklo da sam plakala. Možda mi je prag boli prenizak! Ako imate hrabrosti, pokušajte!
Pigulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 18:23   #98
Quote:
Pigulica kaže:
A šta misliš da umjesto u maslinovo ulje sterilnu gazu umočiš u kantarionovo ulje? I s njim bi trebalo kliziti, a ono kažu isto blagotvorno djeluje na sluznicu rodnice.
pa može i to mada mi je zgodnije kad doma ionak uvijek imam maslinovo ulje ...

Quote:
Pigulica kaže:
A kaže da je to sve zato šta se još otkada je bila cura svaku večer malo opere u čistoj domaćoj RAKIJI!!!!
a gle ne sumnjam da to dezinficira , ali mislim da česta upotreba totalno isuši područje oko rodnice...a uostalom ove nove generacije kudi kamo imaju više ginekoloških problema nego oni stariji, moja stara nosila uske sintetičke hlače bez gaćica , tuširala se sto puta dnevno nije mjenjala badiće kad je izlašla iz vode pa opet "dolje" savršeno zdrava...danas se užasno hranimo,koristimo hrpu kemije pa ko će ti ga znati od čega se to pojavljuje ...
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 22:52   #99
Quote:
bubica kaže:
A meni je sad tako loše, svaki dan šaljem sve živo u :2up:
Tako me peče savjest što sam dva mjeseca jela sve živo (kolači i sladoled uglavnom) što nisam jela u cca 2 godine liječenja prehranom i homeopatijom - nije mi žao, fakat sam guštala, ali si sad mislim.... da to nisam napravila, možda mi ne bi sad bilo tako loše
Sada valjda imam onaj "die off" fazu, koja je jebeno teška. Najteže mi pada izmjenjivanje zatvora i proljeva, sa grčevima i napuhnuta sam ko lubenica, a o da i ne govorim Kvaliteta života mi je u kurcu, nadam se da će brzo proći... A da bude stvar gora, uskoro bi trebala početi sa novim poslom i strah me da će mi biti loše, da ću dolaziti u neugodnu i smrdljivu situaciju i da će mi biti grozno neugodno
Ajmo ženske malo podrške
khm.
a zasto jednostavno ne odes do apoteke po canesten?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:07   #100
canesten rulz,bolji mi je od plymicola

ja sam otkrila jos nekaj novo
propolisa stavm na blazinicu i nakon tusiranja suhi pičić premažem s tim i super je
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.