Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 15:20   #1
Oporba u Novalji traži referendum o Zrću

Nedavno se opet ova priča izvukla iz naftalina. Naima, novaljska oporba došla je na ideju zatražiti referendum o Zrću. Razlozi poznati. Smeta in buka, golotinja, gomila mladih koji kod njih neće potrošiti previše la la la. I onda imamo situaciju da ljudi, umisto da se prilagode okolnostima koje su takve da je njihovo malo misto, ničim izazvano, postalo svjetski poznata destinacija za partijanere, pa da pokušaju ponuditi tim mladim ljudima koji dolaze na Zrće nešto što će ih zainteresirati, većina gunđa sebi u bradu i čeka da se neki vrli političar željan glasova sjeti razvući bodljikavu žicu oko zloglasne plaže.

Osobno ne znan koji je vrag s ljudima koji umisto da pokupe novce koji im se šetaju pred kućom, goli i pijani, čekaju neko vrime koje možda nikad neće doć, i mole Boga da će iskrsnit neko novo Zrće negdi daleko od njihove anonimne selendre koje će odvuć sve te novce tamo, a onda će oni moć žugat o tome kako in turisti baš i ne dolaze jer bila je tu nekoliko godina ona Sodoma i Gomora pa se sad triba potrudit da vratimo reputaciju od Boga zaboravljene zabiti.

Danas sam naletila na odličan članak na tu temu, preporučam pročitati.

Koji je vaš stav o ovoj temi? Biste li pustili Zrće na miru, ili ga ipak zabranili zbog mirnijeg sna lokalnog stanovništva?
__________________
A te che sei, semplicemente sei...
Kumpirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:40   #2
Neka ljudi koji tamo žive odluče što žele s time. Oni bi trebali najbolje znati.

Bio sam prošle godine na početku sezone tamo kao turist. Po meni ništa posebno. Ne razumijem odakle tolika fama za time.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:54   #3
A pitanje je što tebi treba da bi ti bilo posebno...
Treba pustiti da lokalno stanovništvo odluči,jest s jedne strane zarada ali s druge strane buka,bljuvotine itd.
To je slično spavanju uz kafić,a i pitanje koliko zarade budući da su gosti non stop na plaži i budimo realni nemaju neku platežnu moć.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:02   #4
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A pitanje je što tebi treba da bi ti bilo posebno...
Treba pustiti da lokalno stanovništvo odluči,jest s jedne strane zarada ali s druge strane buka,bljuvotine itd.
To je slično spavanju uz kafić,a i pitanje koliko zarade budući da su gosti non stop na plaži i budimo realni nemaju neku platežnu moć.
ja sam bi jednom bogami nije jeftino tamo...platežna moć je zavidna. za zbljuvat se moraš se dobro istrošiti. Meni se ne sviđa ta muzika i ta preseravačka atmosfera al nam definitivno treba takvo mjesto...još da i ljeti zatvore jedno oko na lake droge i da krenu sa partijanjem već u 5 mjesecu,kampiranje uokolo i imali bi ljude do Listopada
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:58   #5
kako se prebacio Garden festival iz Petrčana u Tisno tako se i za ovo može naći primjerena lokacija....ako Novalja hoće gerijatriju nek im bude gerijatrija...fala Bogu ima mjesta na moru a i infrastrukturno nije neki zalogaj
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:06   #6
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
kako se prebacio Garden festival iz Petrčana u Tisno tako se i za ovo može naći primjerena lokacija....ako Novalja hoće gerijatriju nek im bude gerijatrija...fala Bogu ima mjesta na moru a i infrastrukturno nije neki zalogaj
Susjedna općina se već pokazala spremna za preuzimanje cijele zabave, a ponudio se i Jakovčić da se sve skupa preseli u Istru. Ako lokalci neće Zrće, naći će se već netko na hrvatskoj obali tko će to preuzeti. Po meni je neka zabrana sa referendumom glupost, ali se slažem da se moraju stvari urediti tako da što manje smetaju ljude.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:14   #7
Ljetujem na Pagu cijeli svoj život, i jedini tko zarađuje od Zrća su zagrebački mafijaši, koji drže sve te klubove na plaži. Klijentela je pijana balavurdija, koja iznajmljuje najjeftinije apartmane i pojede jednu paštetu iz Konzuma dnevno.

U riblje restorane i ostale "luksuznije" lokale zalazi jedino stara klijentela; domaći ljudi koji već dugo ljetuju, i stariji stranci. Novalja i Pag općenito su nekada bili tradicionalno odmaralište zagrebačkih građanskih obitelji, a danas je jeftina nakazna zabava za narkiće, nedojebane mazge iz teretana, i promiskuitetne štrace.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:28   #8
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Ljetujem na Pagu cijeli svoj život, i jedini tko zarađuje od Zrća su zagrebački mafijaši, koji drže sve te klubove na plaži. Klijentela je pijana balavurdija, koja iznajmljuje najjeftinije apartmane i pojede jednu paštetu iz Konzuma dnevno.

U riblje restorane i ostale "luksuznije" lokale zalazi jedino stara klijentela; domaći ljudi koji već dugo ljetuju, i stariji stranci. Novalja i Pag općenito su nekada bili tradicionalno odmaralište zagrebačkih građanskih obitelji, a danas je jeftina nakazna zabava za narkiće, nedojebane mazge iz teretana, i promiskuitetne štrace.
super,na referendum i nogom u dupe jedačima pašteta i nedojebanim mazgama i nek cvate novaljski turizam od zagrebačkih građanskih familija...nedojebane mazge će već netko primiti...vidiš da se javljaju i prije referenduma...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:45   #9
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
super,na referendum i nogom u dupe jedačima pašteta i nedojebanim mazgama i nek cvate novaljski turizam od zagrebačkih građanskih familija...nedojebane mazge će već netko primiti...vidiš da se javljaju i prije referenduma...
Njihov problem ako im se dogodi da ostanu prazni.

Malo je to Zrce puno preuvelicano u nasim medijima ( tocnije, to su placene reklame ), plaza s tri veca disko kluba, sigurno nije od tolike vaznosti za nas turizam koja joj se pridaje....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:00   #10
Ako i uspiju odbit mlade, dosta godina ce tribat proc dok se starija ekipa ne pocne opet vracat.
meni je nelogicno, koliko se prica i reklamira o tom Zrcu, i da sad sve to odbace.
Uostalom, ruku na srce, lokacija bas i nije super za turizam kakvi oni zele, i ako ode Zrce kakvo je sada, to mjesto ce postati jos jedno selo na moru...
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:27   #11
Talking

daaa, ti furešti samo gnjave. Lijepo stari recept: nek pošalju pare i ostanu doma.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:07   #12
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
daaa, ti furešti samo gnjave. Lijepo stari recept: nek pošalju pare i ostanu doma.
Kada bi bilo pravde
Elem,kupi ti kuću pored Zrća pa se dođi na godišnji
Ja živim 1 km od rive pa kadf je fešta na rivi itekako se ne može spavati,dok mogu misliti kako je onuima direktno na rivi
Onako moraš se dfigunti na 5 i pol ujutro da bi napisao nešto za šefa a pod poskakuje od basova afff
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:41   #13
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kada bi bilo pravde
Elem,kupi ti kuću pored Zrća pa se dođi na godišnji
Ja živim 1 km od rive pa kadf je fešta na rivi itekako se ne može spavati,dok mogu misliti kako je onuima direktno na rivi
Onako moraš se dfigunti na 5 i pol ujutro da bi napisao nešto za šefa a pod poskakuje od basova afff
Zrče od novalje ima dobrih desetak kilometara ako ne i više. Zrče je uvala bez ikakvih kuča i ostalog...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:16   #14
Neće Novalja, hoće Kolan.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:21   #15
Lokalno stanovništvo ima puno pravo odlučit o tome kakav turizam žele razvijati u svome mjestu. Potpuno ih razumijem ako su iznervirani trenutnim tipom gostiju. I ja imam tu nevjerojatnu nesreću da se u blizini moje kuće smjestio jedan malo veći diskač. Nije baš ugodno trpjet sve te nažderane balavce (koji okolo rade samo kvar) kao i odvratnu buku koja premašuje sve zakonom zadane parametre. Naravno, oni koji to nemaju u svome susjedstvu - niti ne razumiju pritužbe lokalnih ljudi, a i zaboli ih qurac za njih.
Nobody1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:30   #16
Quote:
Nobody1 kaže: Pogledaj post
Lokalno stanovništvo ima puno pravo odlučit o tome kakav turizam žele razvijati u svome mjestu. Potpuno ih razumijem ako su iznervirani trenutnim tipom gostiju. I ja imam tu nevjerojatnu nesreću da se u blizini moje kuće smjestio jedan malo veći diskač. Nije baš ugodno trpjet sve te nažderane balavce (koji okolo rade samo kvar) kao i odvratnu buku koja premašuje sve zakonom zadane parametre. Naravno, oni koji to nemaju u svome susjedstvu - niti ne razumiju pritužbe lokalnih ljudi, a i zaboli ih qurac za njih.
ja sam bio dosta davno tamo ali nije bilo naselje blizu Zrća...iz Novalje se išlo nekim vlakićem a tamo parkiralište pa onda plaža sa discom al nije bilo kuća na vidiku
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:30   #17
Pag je tolko ružan i bezvezan otok da bi trebali bit sretni da im bar ovo malo turista, kakvi god oni bili, dolazi. A mještani su si sami krivi što su nesposobni iskoristit situaciju i zaradit iako im novci doslovno stoje na pladnju. Tamo ostaju prazni samo apartmani za koje gospoda traži 100€ po noćenju, pa normalno da nitko nije tolko glup da to plati pa će rađe kampirat ilegalno. Mi smo jedva jedvice pronašli prazan apartman u sezoni po normalnoj cijeni. Tolko o tome da slabo zarađuju od turista.
Samo budala s vrlo niskim IQ-om će glasat za gašenje Zrća. Ali me ne čudi ni malo, mi Hrvati smo poznati po nesposobnosti i glupim idejama.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:46   #18
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pag je tolko ružan i bezvezan otok da bi trebali bit sretni da im bar ovo malo turista, kakvi god oni bili, dolazi. A mještani su si sami krivi što su nesposobni iskoristit situaciju i zaradit iako im novci doslovno stoje na pladnju. Tamo ostaju prazni samo apartmani za koje gospoda traži 100€ po noćenju, pa normalno da nitko nije tolko glup da to plati pa će rađe kampirat ilegalno. Mi smo jedva jedvice pronašli prazan apartman u sezoni po normalnoj cijeni. Tolko o tome da slabo zarađuju od turista.
Samo budala s vrlo niskim IQ-om će glasat za gašenje Zrća. Ali me ne čudi ni malo, mi Hrvati smo poznati po nesposobnosti i glupim idejama.
Frendica ima apartmane u Petrčanima i nikada nije htjela iznajmiti apartmane englezima koji su dolazili na festival. Tako i drugi da im nebi strgali koju stolicu (100 kn ) a dolazilo je desetke tisuča engleza koji su trošili ko ludi...Nisu htjeli uiznajmiti apartmane i onda se bunili jer ovi spavaju po plažama. A gdje da spavaju.... I sad su ostali bez festivala pa bumo vidili kolko bu ove godine zaradili, moš misliti...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:21   #19
ovo će biti jedan od onih primjera gdje demokracija omogući narodu da uništi sam sebe.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:46   #20
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Frendica ima apartmane u Petrčanima i nikada nije htjela iznajmiti apartmane englezima koji su dolazili na festival. Tako i drugi da im nebi strgali koju stolicu (100 kn ) a dolazilo je desetke tisuča engleza koji su trošili ko ludi...Nisu htjeli uiznajmiti apartmane i onda se bunili jer ovi spavaju po plažama. A gdje da spavaju.... I sad su ostali bez festivala pa bumo vidili kolko bu ove godine zaradili, moš misliti...
dok jednom ne smrkne drugom ne svane... Dolaze u Tisno sada
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.