Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2010., 12:14   #321
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Kad izdubiš meso patlidžana možeš ga kombinirati s bilo čim.Neutralnog je ,malo orašastog okusa i paše mu sve.
Probaj uz kockice patlidžana pirjati papriku,češnjak i kad je gotovo dodati komadiće fete.Kad se zapeče savršeno je.
Znaš sad se moram odlogirat i otić do dućana jer su mi sline procurile nekon ovog posta
Tenks.
Libertango is offline  
Old 12.06.2010., 12:39   #322
Radila sam tartar. E, sad, napravila sam (očito) grešku u koracima pa sam sve strpala u blender. I sad mi je prerijedak hoće se u friđu malo stisnuti? Ili kaj da napravim?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 12.06.2010., 12:55   #323
Od cega si ga radila?
patientia is offline  
Old 12.06.2010., 13:00   #324
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Od cega si ga radila?

Vrhnje, malo majoneze, luk, krastavci, limunov sok...
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 12.06.2010., 13:20   #325
Svojevremeno sam ga radila, u blenderu, samo od majoneze (Omegol ili Dijamant Light), vlasca, cesnjaka, kiselih krastavaca, senfa i smedjeg secera i uvijek je bio dobre konzistencije. Bez vrhnja, bez limunovog soka. Ima zgusnjivaca koji ne zahtijevaju kuhanje, ksantan guma, guar guma, samo ne znam gdje bi ih kod nas mogla nabaviti. Te gume su sastojci bezglutenskog brasna, pa ih mozda ima u apotekama za one koji sami rade takvo brasno.
patientia is offline  
Old 12.06.2010., 14:17   #326
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Radila sam tartar. E, sad, napravila sam (očito) grešku u koracima pa sam sve strpala u blender. I sad mi je prerijedak hoće se u friđu malo stisnuti? Ili kaj da napravim?
Zapravo se ne bi smio raditi u blenderu.
Trebala bi se ručno izmiješati majoneza s vrhnjem,a ostali sastojci bi se trebali sitno nasjeckati,da se osjete komadići.
Rijetko je jer su krastavci
i luk pustili puno vode.
Dlapek is offline  
Old 12.06.2010., 14:31   #327
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Zapravo se ne bi smio raditi u blenderu.
Trebala bi se ručno izmiješati majoneza s vrhnjem,a ostali sastojci bi se trebali sitno nasjeckati,da se osjete komadići.
Rijetko je jer su krastavci
i luk pustili puno vode.
Da, do sad sam ga uvijek radila ručno. A, kaj sad, pojest će se (ili popiti )
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 12.06.2010., 22:45   #328
Kupila sam filet soma. Nikad ga nisam spremala, a niti jela.
Imate savjete, preporuke, što da radim s njime?
Nešto jednostavno, da ga ne zeznem.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 12.06.2010., 22:55   #329
Gdje je najjeftiniji alkoholni ocat i koliko kosta? Zadnje sam imala Kisko neki od 5 litara, ali ne znam isplati li se jos uvijek.
patientia is offline  
Old 12.06.2010., 23:09   #330
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Kupila sam filet soma. Nikad ga nisam spremala, a niti jela.
Imate savjete, preporuke, što da radim s njime?
Nešto jednostavno, da ga ne zeznem.
ja sam ga jučer pohala prvi puta i bio je jako ukusan. možda je malo masniji ,ali nije pretežak.

a mislim da bi ti bilo dobro i posolit ga i popaprit ,zalit maslinovim uljem malo i u foliji ga peći s krumpirom(ja tako oslić filet pravim samo još dodam i kiselo vrhnje pomješano sa češnjakom.)
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 12.06.2010., 23:23   #331
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Kupila sam filet soma. Nikad ga nisam spremala, a niti jela.
Imate savjete, preporuke, što da radim s njime?
Nešto jednostavno, da ga ne zeznem.
Možeš ga samo ispohati. Napraviš smjesu kao za palačinke, ali malo gušću.
Ili ga uvaljati u mješavinu brašna, soli i crvene paprike i tako pržiti. Ja uz to radim običnu krompir salatu.

Ili npr. u vatrostalnu zdjelu poredaš filete, malo ulja, gore staviš na kolute narezani luk i rajčicu, malo soli i tako ga onda pečeš u rerni.

Ili ga možeš kuhati u vinu: poredaš filete u posudu, naliješ vina (ali da je do pola, onak napola prekriveno) doda se malo maslaca, limuna i soli.

Ili ga radim još i s vrhnjem. Posoliš filete i staviš ih u posudu za pečenje i još maslaca gore. Nakon nekih pola sata izvadiš iz rerne i preliješ smjesom vrhnja, brašna i bibera, te vratiš i zapečeš još malo.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Old 12.06.2010., 23:26   #332
Hvala, sanelich.

Ja sam mislila da je losos i još se pitam zašto je tako bljedunjav.
Nije mi se dalo vraćati pa si mislim probat ćemo.


(A nisam ni lososa nikada radila)

EDIT: castanea
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 12.06.2010., 23:57   #333
Suhe smokve

Nemogu naći o suhim smokvama ništa...
Dakle, sušila sam smokve, onda sam ih nakon odmrzavanja držala u hladnjaku u najlonskim vrećicama, u većini vrećica nije bilo tako nikakvih promjena, u jednoj su mi se na smokvama pojavile bijele nakupine, žuto - bijele, kao kolonije kvasaca, nisam sigurna da li je to kvasac ili nešto drugo?
I jesu li smokve i dalje jestive?
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Old 13.06.2010., 00:09   #334
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja ne koristim ove biljne jer mi imaju jako loš,"brašnast" okus,a i ne vjerujem nekako da biljke daju vrhnje ...hehehehe
Možda se to meni nije dešavalo jer to "neko vrijeme" je kod mojih jako kratko.
Smažemo sve u kratkom roku.
Ma i meni su ovi biljni bezukusni i nikakvi. Normalno vrhnje za šlag je neusporedivo fino s tim, ali zašto je tako mekano ako ne puknem unutra kremfix? probala sam miksati i jako hladno i manje hladno ali uvijek isti rezultat - mekano U čemu griješim?
mammas is offline  
Old 13.06.2010., 00:16   #335
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
ja sam ga jučer pohala prvi puta i bio je jako ukusan. možda je malo masniji ,ali nije pretežak.

a mislim da bi ti bilo dobro i posolit ga i popaprit ,zalit maslinovim uljem malo i u foliji ga peći s krumpirom(ja tako oslić filet pravim samo još dodam i kiselo vrhnje pomješano sa češnjakom.)
Ja sam nedavno isto prvi put pohala soma i bilo je stvarno fino. Klinci su mi isti bili oduševljeni Ostatak koji nisam ispohala sam ubacila u fiš (uz šarana) Napisah nešto o tome tu: http://recipeci.com/pohani-som-i-peceni-saran/6927/

Ovo sa pečenjem soma u foliji sam probala jednom kod sestre, baš tako, sa krumpirom samo bez maslinovog ulja, sa češnjakom, peršinom i malo vina i bilo je stvarno za prste polizati
mammas is offline  
Old 13.06.2010., 08:50   #336
Quote:
mammas kaže: Pogledaj post
Ma i meni su ovi biljni bezukusni i nikakvi. Normalno vrhnje za šlag je neusporedivo fino s tim, ali zašto je tako mekano ako ne puknem unutra kremfix? probala sam miksati i jako hladno i manje hladno ali uvijek isti rezultat - mekano U čemu griješim?
Nemoj ga miksati predugo. Ja ga miksam onak kak piše na tetrapaku - orvo na manjoj brzini i onda skroz pojačam. Kad se smiksa u šlag, prekidam miksanje. I z bregov mi je puno bolji od dukatovog.

A nakon koliko stajanja ti se razvodni?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 13.06.2010., 10:42   #337
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Nemoj ga miksati predugo. Ja ga miksam onak kak piše na tetrapaku - orvo na manjoj brzini i onda skroz pojačam. Kad se smiksa u šlag, prekidam miksanje. I z bregov mi je puno bolji od dukatovog.

A nakon koliko stajanja ti se razvodni?
Pa recimo, kada naveče napravim kolač i stavim u frižider preko noći, do jutra je šlag bezvezan.
mammas is offline  
Old 13.06.2010., 10:48   #338
Quote:
mammas kaže: Pogledaj post
Pa recimo, kada naveče napravim kolač i stavim u frižider preko noći, do jutra je šlag bezvezan.

nema sanse da ostane kako treba preko noci. ja slag stavljam tek par sati prije posluzivanja. mada rijetko kad stavljam na cijeli kolac, obicno stavim uz kolac. jedini je problem ako ti slag ide negdje u sredinu.
honey_b is offline  
Old 13.06.2010., 14:08   #339
iz zdravstvenih razloga više mi nikako ne pašu mlijeko ni mlječni proizvodi , čak i fermentirani .

Za mlijeko nije problem , ima sojino, rižino . . . . , vrhnje za kuhanje - sojino ,
ali sto sa recimo maslacem koji se jakoo često koristi kod kuhanja , čime njega zamijeniti ?

i još jedno pitanje za kraj , u kojim margarinima sigurno nema mlijeka ni u tragovima , po dosadašnjem iskustvu čini mi se da u margo proizvodima ima
Mileni 317 is offline  
Old 13.06.2010., 14:28   #340
Imas margarina za kupiti u ducanima zdrave hrane, mislim da je Vitaquell marka.
patientia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.