Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 18:56   #1381
Hvala na odgovoru.

Znam da ovisi od pojedinca do pojedinca. Ne tražim statusni simbol nisam Ayrton Senna, ali tražim normalan auto za prijevoz od posla do posla kao i za presljenje stola, stolice ili slično.

Vozio sam Volvo V40 2001 godište, renault mašina.

Volvo automobili su izgledali kao kutija šibica tamo do 90-ih sada možeš zaboraviti. Pa pogledaj si xc 70 ili v70 ili v50, ili sedan npr. s80., itd.

I kakva imaš iskustva s tim proizvođačima? Ja ovdje nemam iskustva s eurposkim niti japanskim samo s američkim, i to ždere i ždere galone.

Naravno, svi se oni kvare time to time.

Nisam kupio spomenuti magazin. Gledam rabljene aute za kupnju na internetskim stranicama ajmo reći kao "plavi oglasnik" dosta tamo saznam info.

Da kažu ljudi ovdje, da treba uzeti pogon na sva 4 jer je bolje za vožnju. Gledao sam i Toyota Rav 4 (kao đipac) ali skupa je...bem joj..

Naravno da sam prezimio ovdje.

Kažeš da sam za karavan sa 4wd limitiran na slijedece: Mercedes, Audi, BMW, Subaru, Suzuki i obzirom da su oni europski automobili, da li znaš nekog koji je zadovoljan njima u globanom smislu?

Zadnje uređivanje James_23 : 07.03.2011. at 19:37.
James_23 is offline  
Old 07.03.2011., 19:08   #1382
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
iskreno - i 1000 kn je previse za dat BHV-u - pa uvik mos rjesit posa tipa mcdonalds il slican posa za minimalac....

po meni je 695 $ - pljacka - pa trebas cilu god radit na minamalcu da to isplatis


Kakvih 695$ čovječe ...bilo bi dobro da je tolko ..jebeni BHV traži 798 EURA po novome što je po današnjem tečaju oko 1150 US dolara..ili blizu 6000 kunića

znači ukupni trošak za sve bi bio otprilike

6000 KN za BHV
4000 KN za povratnu kartu

plus još otprilike desetak-petnaestak tisuća kuna imat sa sobom

Jebote sav taj trošak da šljakam u Torontu u Mcdonaldsu...
Ko voli nek izvoli
Gators is offline  
Old 07.03.2011., 19:09   #1383
Koliko je u Kanadi na cijeni japanski jezik?
sunshinestar is offline  
Old 07.03.2011., 19:40   #1384
Quote:
James_23 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Znam da ovisi od pojedinca do pojedinca. Ne tražim statusni simbol nisam Ayrton Senna, ali tražim normalan auto za prijevoz od posla do posla kao i za presljenje stola, stolice ili slično.

Vozio sam Volvo V40 2001 godište, renault mašina.

Volvo automobili su izgledali kao kutija šibica tamo do 90-ih sada možeš zaboraviti. Pa pogledaj si xc 70 ili v70 ili v50, ili sedan npr. s80., itd.

I kakva imaš iskustva s tim proizvođačima? Ja ovdje nemam iskustva s eurposkim niti japanskim samo s američkim, i to ždere i ždere galone.

Naravno, svi se oni kvare time to time.

Nisam kupio spomenuti magazin. Gledam rabljene aute za kupnju na internetskim stranicama ajmo reći kao "plavi oglasnik" dosta tamo saznam info.

Da kažu ljudi ovdje, da treba uzeti pogon na sva 4 jer je bolje za vožnju. Gledao sam i Toyota Rav 4 (kao đipac) ali skupa je...bem joj..

Naravno da sam prezimio ovdje.

Kažeš da sam za karavan sa 4wd limitiran na slijedece: Mercedes, Audi, BMW, Subaru, Suzuki i obzirom da su oni europski automobili, da li znaš nekog koji je zadovoljan njima u globanom smislu?
Consumer Report nije oglasnik, nego ocjena kvalitete.

a koliki ti je budget? bez toga je sve retorika... i koliko bus godisnje vozil?

mi gledamo da subarua zamijenimo novijim...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 07.03.2011., 20:44   #1385
Quote:
Gators kaže: Pogledaj post
Kakvih 695$ čovječe ...bilo bi dobro da je tolko ..jebeni BHV traži 798 EURA po novome što je po današnjem tečaju oko 1150 US dolara..ili blizu 6000 kunića

znači ukupni trošak za sve bi bio otprilike

6000 KN za BHV
4000 KN za povratnu kartu

plus još otprilike desetak-petnaestak tisuća kuna imat sa sobom

Jebote sav taj trošak da šljakam u Torontu u Mcdonaldsu...
Ko voli nek izvoli
Prijatelju malo si pobrkao stvari. Ne pricamo o trosku BHV-a da sredi radnu dozvolu, nego o job placementu koji ta ista agencija pruza. To bi onda bilo 798E + 695$ + avio karta i putno osiguranje.
__________________
Kako oblikovati potpise
Aleks24 is offline  
Old 07.03.2011., 21:47   #1386
Quote:
Aleks24 kaže: Pogledaj post
Prijatelju malo si pobrkao stvari. Ne pricamo o trosku BHV-a da sredi radnu dozvolu, nego o job placementu koji ta ista agencija pruza. To bi onda bilo 798E + 695$ + avio karta i putno osiguranje.
http://www.bhvedu.com/user_folders/P...20programu.pdf
__________________
Men, women, children, retarded people, it doesn't matter. If you hit me, we're gonna fight "Charles Krazy horse Bennett"
anconda is offline  
Old 07.03.2011., 22:42   #1387
Nakon više mjeseci čitanja a buduči da mi u HR lagano počinje goriti pod petama bliži se rok do kojeg sam spreman čekati da ambasada otvori prijave za IEC (nakon kojeg idem preko BHVa) vrijeme je da postavim par pitanja
Zanima me koji bi bio prikladan dress code za job hunt na poslove tipa mc donald's i sl. naime na jednom kijiji oglasu za posao moving helpera tip je naveo da je obavezna bijela košulja za intervju i da mu se nepojavljuju ljudi u trapericama wtf? za posao nosača namještaja. . . .
i još jedno možda glupo pitanjce postoje li predrasude prema ljudima sa obrijanom glavom (godinama brijem glavu sa mašinicom svakih 2-3 dana pa čisto da znam da li je vrijeme da se počnem navikavati na kosu )
toliko za sad i unaprijed hvala na odgovoru
bye bye is offline  
Old 07.03.2011., 23:03   #1388
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Moj najbolji prijatelj ovdje (inace iz Zabrega) je otvorio jedan prije nesto vise od godinu dana (nakon godina provedenih pokusavajuci dobiti fransizu) i za nekih 9 mjeseci je isplatio $500K investiciju. Tim Horton NIKAD nije prazan.
Isto tako, ako nekom treba prvi posao kad dodje, moze racunati na mene da cu mu srediti posao kod njega.
buduci da mi London u teoriji djeluje kao nelosa destinacija (jeftiniji smjestaj a koliko vidim i bus pass) zanima me da li ova ponuda jos vrijedi
u svakom slucaju bi mi dobro doslo da imam po dolasku imam sto manje praznog hoda tako da se biljezim sa stovanjem za neki kontakt od covjeka . . . . o detaljima (o meni mom cv-u ili bilo cemu mozemo i na pm) thx unaprijed
bye bye is offline  
Old 08.03.2011., 18:18   #1389
Quote:
bye bye kaže: Pogledaj post
buduci da mi London u teoriji djeluje kao nelosa destinacija (jeftiniji smjestaj a koliko vidim i bus pass) zanima me da li ova ponuda jos vrijedi
u svakom slucaju bi mi dobro doslo da imam po dolasku imam sto manje praznog hoda tako da se biljezim sa stovanjem za neki kontakt od covjeka . . . . o detaljima (o meni mom cv-u ili bilo cemu mozemo i na pm) thx unaprijed
Kako se uzme. Jos uvijek mogu srediti posao tamo, ali ne mogu o tome ni raspravljati s nekim tko jos nije stigao. Inace bi covjek vec imao desetke zaposlenih koji se nikad nece ni pojaviti. Kad dodjes, javi se pa cemo vidjet sto se moze napravit. Inace, London je stvarno dobra destinacija ali je JAKO tesko naci posao.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 08.03.2011., 20:17   #1390
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Kako se uzme. Jos uvijek mogu srediti posao tamo, ali ne mogu o tome ni raspravljati s nekim tko jos nije stigao. Inace bi covjek vec imao desetke zaposlenih koji se nikad nece ni pojaviti. Kad dodjes, javi se pa cemo vidjet sto se moze napravit. Inace, London je stvarno dobra destinacija ali je JAKO tesko naci posao.
odlicno, normalno da mi nemozes srediti posao "preko foruma" zanimalo me samo da li ova ponuda u teoriji jos vrijedi i zato mi je ovaj odgovor i vise nego pozitivan tak da HVALA na njemu.
Nadam se (ako uspijem naplatiti jos par racuna iz ove godine) da cu se docepati kanadskog teritorija negdje u 5. mj. A onda mi nema druge nego da riskiram jednu kartu iz Toronta i vidim kaj se da iskombinirati u Londonu
Nego istrazujem malo medugradske autobusne karte pa ako moze mala pomoc, osim greyhounda koji su jos poznati prijevoznici?
bye bye is offline  
Old 08.03.2011., 21:56   #1391
Pozz zanima me jel ima netko da je otisao u Kanadu preko Konektus agencije u skorije vrijeme?
mazosoki is offline  
Old 08.03.2011., 22:02   #1392
Quote:
bye bye kaže: Pogledaj post
ala pomoc, osim greyhounda koji su jos poznati prijevoznici?
Najpoznatiji su vjerojatno 'Krstic i Sin'. Pogledaj si svakako i VIA Rail - vlak je ovdje prilicno udoban mada prilicno skup.
Ako ides za London, onda jos i RobertQ i Aboutown.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 08.03.2011., 22:31   #1393
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Najpoznatiji su vjerojatno 'Krstic i Sin'. Pogledaj si svakako i VIA Rail - vlak je ovdje prilicno udoban mada prilicno skup.
Ako ides za London, onda jos i RobertQ i Aboutown.
a moze probat i ovo:

http://toronto.kijiji.ca/f-ride-shar...dZrideQ20share
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 09.03.2011., 04:45   #1394
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
iskreno - i 1000 kn je previse za dat BHV-u - pa uvik mos rjesit posa tipa mcdonalds il slican posa za minimalac....

po meni je 695 $ - pljacka - pa trebas cilu god radit na minamalcu da to isplatis
Kako ti to mislis rjesit posa tipa mc donalds aj mi objasni molim te? ja sam drugi dan pitao za posao u Mc donaldu,posali su me da isppunim aplikaciiju online,ispunio sam je,1h ispunjavanja,jos me dan danas nisu zvali. Jedino ako ti neznas nekoga tamo.
Moram te nesto upozorit kao i nas u Swap-u ali kao i svakoj zemlji i ovdje 80% poslova se dobija preko prepuruke,ovo na internet otpada 15 do 20%.Kad firma zatreba radnike prvo pitaju svoje radnike jel znaju nekoga (ili se sami ponude), pa oni kazu znam jednog.....
Ja sam isto kao ti tako mislio, ali kad smo se jednom okupili mi iz BHV-a svi smo zazalili sto nismo uzeli taj job placemnt jel dok ti nades prvi posao prode vrijeme,a za to vrijeme si na svojoj lovi!!!!!!!!! Prosjek je mjesec do mjesec ipo dana, ja dobio za dva tjedna prvi posao ali ja imao srece. 1000kn ti je ovdje nista, to je 176$ i to mozes zaradit za 3 dana. I sad je poskupilo....
Evo sta mi se desilo prosli tjedan, onom kanadaninu sto nas je pozvao u svoku kucu za vikend,poslao sam mu poruku jel moze pitat jel mozda trebaju ljudi u firmi.On pitao i taman jedna cura ide ca.Poslao mi mail od supervizora i da u uvodu uz resume napisem da me on preporucio.Odgovorio mi da dodem u ponedjeljak radit i to je to.Posao je opet raznosenje novina ali za drugu firmu i to samo 2.5 sati na dan u popodnevnim satima. Tako da sad svaki dan radim 3 ujutro i 2.5 sati popodne.55 dolara dnevno ili 1100$ mjesecno + svaku subotu od 8 - 16h (opet raznosenje,treca firma) 100$, sve skupa 1500$ su moji trenutni prihodi bi bili ako ovako ostane dok ne nadem nesto trece.
Zato je vazno komunicirat sa sve vise ljudi i ssvima dat do znanja da trazis posao.
Grujo man is offline  
Old 09.03.2011., 19:57   #1395
Question

"Zbog jako velikog interesa ostalo je još samo par mjesta na programu Work Canada. Pogledajte gdje se možete prijaviti u ožujku."
Ovo piše već par dana na stranici BHVa samo ne znam da li bude ispunjena kvota za ovu godinu ili neko drugo razdoblje. Ili možda samo kenjkaju da ljudi što brže uplate
__________________
Men, women, children, retarded people, it doesn't matter. If you hit me, we're gonna fight "Charles Krazy horse Bennett"
anconda is offline  
Old 09.03.2011., 20:01   #1396
Quote:
anconda kaže: Pogledaj post
"Zbog jako velikog interesa ostalo je još samo par mjesta na programu Work Canada. Pogledajte gdje se možete prijaviti u ožujku."
Ovo piše već par dana na stranici BHVa samo ne znam da li bude ispunjena kvota za ovu godinu ili neko drugo razdoblje. Ili možda samo kenjkaju da ljudi što brže uplate
kvota sigurno postoji, samo kolika je?
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 09.03.2011., 22:44   #1397
Quote:
anconda kaže: Pogledaj post
"Zbog jako velikog interesa ostalo je još samo par mjesta na programu Work Canada. Pogledajte gdje se možete prijaviti u ožujku."
Ovo piše već par dana na stranici BHVa samo ne znam da li bude ispunjena kvota za ovu godinu ili neko drugo razdoblje. Ili možda samo kenjkaju da ljudi što brže uplate
cista trgovacka poruka - za one koji se misle, pa da ih pridobe na svoju stranu...

ja mislin da BHV zna da program pocinje uskoro preko ambasade - pa znaju da sta sad ulove ulove....
tipST is offline  
Old 10.03.2011., 01:06   #1398
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
cista trgovacka poruka - za one koji se misle, pa da ih pridobe na svoju stranu...

ja mislin da BHV zna da program pocinje uskoro preko ambasade - pa znaju da sta sad ulove ulove....

Jel ti ovo provjerena informacija, ili imaš osjećaj?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Old 10.03.2011., 16:05   #1399
Evo, ako netko ide uskoro...

http://www.sta-zagreb.com/coolakcije/q/prikazi/58
amstel is offline  
Old 10.03.2011., 18:11   #1400
zakljucana ona druga tema pa da porucim zgibbb-u da sam se poigral destinacijama i cijenama na tom sajtu.

razlika u cijeni za povratni let zgb-toronto i toronto-zgb je prek 3000kuna
javna je tajna da mi odavde placamo skuplje karte za iste letove, samo kaj je polazna tocka drugacija...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.