Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 15:19   #1
Oslabljeni imunitet i kronične vaginalne i urinarne infekcije

Dragi moji, pišem vam tu u nadi da će mi netko znati preporučiti što mi je činiti. Dakle, imam 26 godina i od svoje 12. godine se kronično borim s gljivičnim ili bakterijskim vaginalnim infekcijama te upalama mjehura. Nego da krenem od početka, do svoje 15. godine već sam bila bolnicki liječena za bronhitis (odmah po rođenju), upalu pluća, dvije upale sinusa, tešku upalu grla i taman negdje oko 15. godine mononukleoza s kojom sam ležala 2 i pol mjeseca. Kao što se moze zaključiti iz priloženog, primala sam tonu jakih antibiotika za sve to i oni su mi skupa s mononukleozom uništili imunitet. Od tada nema mjeseca da mi nešto nije, mrvicu više stresa i odmah ili upala mjehura, ili neka vaginalna infekcija ili crijevna viroza i to tako do 21. godine kada sam dobila tešku upalu jajnika i liječila je dva mjeseca što intravenoznom, što oralnim antibioticima. Počela sam ih izbjegavati pa za te moje boljke se liječim prirodnim preparatima: probiotici, d- manoza, beta glukan i masu ostalih stvari. Sve sam ja to podnosila i navikla se živjeti s tim i prehladama i temperaturama, ali sada muž i ja planiramo dijete i to je postao veliki problem. Napravili smo sve briseve i našli su mi neku bakterijicu, njemu isto, to smo zalijecili već dva puta, medutim, kad god on svrsi u mene ja sutra odmah imam infekciju, bez obzira na to da on ima savrsene nalaze briseva isto kao i ja. Promijenila sam prehranu, uzimam velike doze beta glukana i prenatalne vitamine, pazim na sebe, sve sam poduzela i dalje imam kronicne infekcije i nikako na zelenu granu. Kad pričam s ginekologom samo mi kaže: ma ti si samo malo više osjetljiva, slab ti je imunitet i to je to. Mislim kakav je to odgovor?! Ajde da je to unazad godinu, dvije, ali to traje preko deset godina i ne znam kome više da se obratim da vidim u cemu je problem toliko lošeg imuniteta? Počela sam i s meditacijama i vježbanjem, međutim kad god pocnem vježbati opet se razbolim. Jako sam pozitivna osoba i stvarno se trudim ne razmišljati o tim zdravstvenim problemima, ali oni su konstantno tu i ne dao bog neki malo veći stres i evo mene s temperaturom, kako ću ostati trudna s ovako slabim organizmom i brinuti poslije za svoje dijete?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 19:18   #2
Zeznuta situacija.

A jesi išla po drugo mišljenje ginekologa?

A alternativno ljecenje?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 21:05   #3
Ma bila sam kod četiri ginekologa i svoje liječnice i svi isto, eto sljedeći tjedan idem kod jedne privatne ginekologice pa ću vidjeti, rekla mi je doktorica da će mi dati i uputnicu za imunologa. A od alternative sam probala homeopatiju i bioenergiju. Znam da mi je stres veliki okidač, ali mislim si, pa čitav život je stres, ne može mi baš za svaku sitnicu padati imunitet uz silan beta glukan koji pijem.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:01   #4
Uh uh, kao netko tko je jako osjetljiv na genitalno područje (makar ni blizu kao ti) samo ću ti reći da se jaaako suosjećam s tobom

Ne mogu ti puno toga savjetovat jer mi se čini da je tvoj problem dublji od samo tog da si osjetljiva dole i da ti je slabiji imunitet, samo ti mogu preporučit par sitnica koje su meni učinile veliku razliku nakon nekog vremena, pa možda i tebi ublaže tegobe.

- Pij probiotike obavezno, svaki dan, al ne one neke slabe (dosta njih po našim ljekarnama je slabo), gledaj da ima po 1 dozi iznad 5 biliona živih bakterija, ispod toga se isplati. Ja pijem PB8, nezamjenjiv mi je! Otkad sam na njemu nisam 2 godine nikakvu gljivičnu infekciju dobila, a vukla sam ih godinama, svaki fakin mjesec.
- Pripazi što ti dolazi u kontakt sa genitalijama, mislim na uloške/tampone. Dok nisam prešla na menstr. čašicu nosila sam organske (Natracare, Masmi..), jesu skuplji al bolji od ostale plastike. Iako, otkad sam na čašice prešla sam se spasila, al vjerujem da su one mnogim ženama čudne. Također - toaletni papir, obavezno da nije bijeljen klorom (DM-ov sanft & sicher npr.). Donje rublje pamučno i nikakve tange, jbg.
- Vježbaj. Probaj sa jogom. Bila sam skeptična u početku i imala sam dojam kao da se radi o sekti i prodavanju magle, al dosta pomaže, jer ujedno i psihološki djeluje. Ako se razboliš jednostavno nastavi, probij tu granicu i nastavi ako ikako možeš.
- U prehranu uvedi puno kurkume (jedem je u svakom jelu), đumbira, voća, zeleni, povrća, ribe...
- Ako želiš nešto pit za imunitet - nativni propolis mi je bio odličan. Iz ljekarne mi je bio dobar Imunosal. Kad te uhvati upala mjehura d-manoza, kao što si rekla.
- I ima nešto u psihi i opterećivanju oko problema. Znam da je najgore nekome reći da se opusti, posebno jer si u procesu pravljenja bebe (sama sam u tome pa znam da tu nema previše opuštanja), ali nakon godina infekcija, loših nalaza, potrošenog brda love na doktore, onog trena kad sam digla ruke od sekirancije (jer pobogu, učinila sam sve što sam mogla učinit da se oporavim) i posvetila se zdravom životu sve je krenulo na bolje.

Drži se!
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:05   #5
Nisam sigurna gdje da pitam pa cu ovdje:

ako imam onaj osjecaj da se nisam dovoljno pomokrila, a imam i vaginalni iscjedak (koji znam imati svako malo... gin kaze da je to zato jer pijem kontracepcijske, i nije mi iscjedak uvijek drugaciji, no sada je, nema neki dobar miris, a i boja je intenzivnija), kome se trebam javiti? Doktorici opce prakse za problem s mokrenjem ili za sve ginekologici (naravno, za iscjedak ginekologici svakako, ali nisam sigurna je li ovo s mjehurom povezano ili odvojeno)?

Javila mi se i bol u donjem dijelu trbuha(danas) pa nisam sigurna kud da prvo idemo


Sent from my iPhone using Tapatalk
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.