Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 19:48   #1
Nacionalizam drugih naroda i "antinacionalisti" iz Hrvatske

Po tko zna koji puta do Hrvatske nisu baš, posebice mainstrem medija, doprijele stvarne informacije u susjednoj BiH.
Nasilje u Mostaru, koji je i prije imao napade na hrvatsku etničku zajednicu i većinski Hrvatske dijeklove grada, okarakterizira se kao na socijalne nerede.

No nije to prvi puta, na napad na Široki Brijeg, okarakteriziralo se kao "navijački nerede", a razni ispadi nad Hrvatima u Srbiji, su se prešučivali kao kamenovanje Hrvatskog doma u Somboru ili se čak, jezivo cinično, pravdalo kao "predizborna retorika u Srbiji".

Čak i u Istri, gdje je "antifašizam" ručak, doručak i večera, pojavio se ručnik s Musolinijem u slobodnoj prodaji i fašistički grafiti na talijanskom, nekima antifašizam očito označava samo borbu protiv hrvatskog žešćeg nacionalizma.

Zašto "antinacionalisti", a pazite, taj dio označavam pod navodnicima, nisu toliko glasni i odlučni u osuđivanju drugih nacionalizama?

Zašto su skloni banaliziranju, minoriziranju ili kod nekih čak potihom podržavanju?

OK je da se osuđuju samo pojave u Hrvatskoj, tu logiku još kuži "boli me za Bosnu i Srbiji, meni smeta u Hrvatskoj", ali zašto nisu reagirali na slučajeve kada su recimo u manastiru Krka imali antihrvatske izgrede, kada su mnogi veličali RSK, ili već spomenuti incident s Musolinijem u Istri?
I to je u Hrvatskoj, zar ne?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:58   #2
Po ovih par pdf-ova na kojima raspravljamo (ukrajinski npr) je vidljiv zanimljiv trend (barem među nekim forumašima tu).
Nijekanje posebnosti hrvatskog standarda (zanimljivo je da ti forumaši ne posjeduju preveliko znanje o lingvistici), nalaženju zlatnog razdoblja u SFRJ (ne posjeduju niti preveliko znanje o ekonomiji), i općenito pljuvanje po RH.
U normalnoj državi takva antinacionalna struja ne bi postojala, a kod nas se preko raznih "medija" potiče.
Nisam znao da su ovi "prosvjednici" napali hr. objekte u Mostaru. Da li imaš kakav link za to ?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:05   #3
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Po ovih par pdf-ova na kojima raspravljamo (ukrajinski npr) je vidljiv zanimljiv trend (barem među nekim forumašima tu).
Nijekanje posebnosti hrvatskog standarda (zanimljivo je da ti forumaši ne posjeduju preveliko znanje o lingvistici), nalaženju zlatnog razdoblja u SFRJ (ne posjeduju niti preveliko znanje o ekonomiji), i općenito pljuvanje po RH.
U normalnoj državi takva antinacionalna struja ne bi postojala, a kod nas se preko raznih "medija" potiče.
Nisam znao da su ovi "prosvjednici" napali hr. objekte u Mostaru. Da li imaš kakav link za to ?
Nećemo sada o tome, poslat ću ti PM, jer ima tema i na forumu i dalje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:13   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nećemo sada o tome, poslat ću ti PM, jer ima tema i na forumu i dalje
Ok, tnx
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:24   #5
Ja te narazumjem Collinse. Pa jel' moguce da tvoj cijeli svakodnevni zivot samo ovisi o mrznji prema svemu ne-hrvatskom? Zasto bi mi trebali biti kao drugi? Jel nije u cilju, da mi kao drustvo i mediji budu uzori za nase susjede i buduce generacije? Sta cemo sada sve srbe etiketirati "cetnickim zlikovcima" ili bosnjake "mudzahedinima krenuli na goloruke HDZ-ovce"? Sta to tebi osobno donosi, zasto narod "hraniti" mrznjom i demagogijom?

Naravno da su recimo napadi na hrvate u Vojvodini za svaku osudu, ali ne treba to sve previse uvelicavati kao napad na "cijeli hrvatski narod". Ti bi prvo ustao kada bi se za svakog pojedinacnog napada na srbe proglasio cijeli hrvatski narod krivim za taj zlocin ili napad. Dakle, neka su nasiji mediji umjereni i pogotovo objektivni. Sada smo dio EU-a, zivimo u 2014. godini, tu vaze druga pravila, ali naravno da neki jos nisu se probudili iz mracnih devedesetih.
Crni-Vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:28   #6
Zašto je mržnja tražiti iste kriterije za hrvatski nacionalizam i za strani nacionlizam nad Hrvatima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:40   #7
Quote:
Crni-Vrh kaže: Pogledaj post
Ja te narazumjem Collinse. Pa jel' moguce da tvoj cijeli svakodnevni zivot samo ovisi o mrznji prema svemu ne-hrvatskom? Zasto bi mi trebali biti kao drugi? Jel nije u cilju, da mi kao drustvo i mediji budu uzori za nase susjede i buduce generacije? Sta cemo sada sve srbe etiketirati "cetnickim zlikovcima" ili bosnjake "mudzahedinima krenuli na goloruke HDZ-ovce"? Sta to tebi osobno donosi, zasto narod "hraniti" mrznjom i demagogijom?

Naravno da su recimo napadi na hrvate u Vojvodini za svaku osudu, ali ne treba to sve previse uvelicavati kao napad na "cijeli hrvatski narod". Ti bi prvo ustao kada bi se za svakog pojedinacnog napada na srbe proglasio cijeli hrvatski narod krivim za taj zlocin ili napad. Dakle, neka su nasiji mediji umjereni i pogotovo objektivni. Sada smo dio EU-a, zivimo u 2014. godini, tu vaze druga pravila, ali naravno da neki jos nisu se probudili iz mracnih devedesetih.
Pa moramo biti kao drugi jer ako smo bolji od drugih to je nacionalizam a ako smo gori onda se moramo trudit postati jednaki drugima.

Ti tvrdiš da su Hrvati bolji od ostalih,ti si nacionalist.Ja san za bratstvo i jedinstvo,ja san za to da ako Srbi kamenuju Hrvatski dom u Vojvodini mi kamenujemo nešto srpsko u Hrvatskoj.
Heroj Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:43   #8
Quote:
Heroj Mirko kaže: Pogledaj post
Pa moramo biti kao drugi jer ako smo bolji od drugih to je nacionalizam a ako smo gori onda se moramo trudit postati jednaki drugima.

Ti tvrdiš da su Hrvati bolji od ostalih,ti si nacionalist.Ja san za bratstvo i jedinstvo,ja san za to da ako Srbi kamenuju Hrvatski dom u Vojvodini mi kamenujemo nešto srpsko u Hrvatskoj.
Kako naci?
Sumrak Bogova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:43   #9
Beograd je vec dogovorio konzultacije sa predstavnicima RS, a nas predsjednik i premijer sute ko kukavice

Muslimani divljaju zapadnim Mostarom,pale zgradu HDZ-a(koliko god ja mrzio tu stranku) a to je direktni napad na Hrvate u BiH

Sramota
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:50   #10
Quote:
Sumrak Bogova kaže: Pogledaj post
Kako naci?
Ako Srbi mogu naći nešto hrvatsko u Srbiji možemo i mi nešto srpsko u Hrvatskoj.Zato šta smo svi jednaki i niko nije bolji niti gori.

Znan,ti želiš reć da u Hrvatkoj nije ostalo ništa srpskog ali bezveze mi je postavljat linkove tu,viruj u šta oćeš.Siti se da si napisa da nikad u Hrvatskoj nisi bio pa je sad dobar trenutak da kažeš istinu o sebi ili da zašutiš.
Heroj Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:50   #11
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Beograd je vec dogovorio konzultacije sa predstavnicima RS, a nas predsjednik i premijer sute ko kukavice

Muslimani divljaju zapadnim Mostarom,pale zgradu HDZ-a(koliko god ja mrzio tu stranku) a to je direktni napad na Hrvate u BiH

Sramota
Pa jel vi imate pravo sta reci?Misim federalci,braca ,saveznici sa Srbijancima sto su Srbijanci proterali ,bastovani Hrvatski ruza ...mi smo bili po strani,nikakve saveze nismo sklapljali i ako si zaboravio ,pa znas koga ste napadali 95,sad samo da Dodu skinemo i ima da budete ko janjci pred Osmanom
Sumrak Bogova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:52   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto je mržnja tražiti iste kriterije za hrvatski nacionalizam i za strani nacionlizam nad Hrvatima?
Ja smatram da Jugonostalgiju i regiYUnalizam treba ognjem i mačem uništiti. Jugoslavenima bi trebalo oduzeti državljanstva i otjerati ih iz države, slično radi Izrael.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:55   #13
Quote:
Heroj Mirko kaže: Pogledaj post
Ako Srbi mogu naći nešto hrvatsko u Srbiji možemo i mi nešto srpsko u Hrvatskoj.Zato šta smo svi jednaki i niko nije bolji niti gori.

Znan,ti želiš reć da u Hrvatkoj nije ostalo ništa srpskog ali bezveze mi je postavljat linkove tu,viruj u šta oćeš.Siti se da si napisa da nikad u Hrvatskoj nisi bio pa je sad dobar trenutak da kažeš istinu o sebi ili da zašutiš.
U Vojvodini nije tesko naci,nema krivenja,nemaju razloga da se boje,mada ako cemo iskreno ,pa red bi bio ,mada je u mojoj blizini vise rec o poHrvacenim Albancima ali jbg.ako zatreba a u Srbiji ni u selu Hrvati nema Hrvata ,100%Srba.
I ne nisam bio u Hrvatskoj ,mozes verovat da sam iz Kraine ,i jesam ali one malo juznije ,a ako jos ima sta Srpsko,a zna se sta je poruseno ,pa koliko je Srba onda bilo
Sumrak Bogova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:55   #14
Quote:
Sumrak Bogova kaže: Pogledaj post
Pa jel vi imate pravo sta reci?Misim federalci,braca ,saveznici sa Srbijancima sto su Srbijanci proterali ,bastovani Hrvatski ruza ...mi smo bili po strani,nikakve saveze nismo sklapljali i ako si zaboravio ,pa znas koga ste napadali 95,sad samo da Dodu skinemo i ima da budete ko janjci pred Osmanom
Ako je netko na ovom forumu osudjivao hrvatske zlocine nad Srbima,to sam ja
tako da mi se nema sta reci

Blago nama kad su nam Muslimani braca,lijepo nam se pise,a lako vama u RS-u
mozete si jos samo kokice i sokic uzeti i uzivati
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:57   #15
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ja smatram da Jugonostalgiju i regiYUnalizam treba ognjem i mačem uništiti. Jugoslavenima bi trebalo oduzeti državljanstva i otjerati ih iz države, slično radi Izrael.
Mogu li te smatrat ,samo za potrebe podrske u vezi ovog komentara za Srbina,tesko je podrzavat Hrvata?
Sumrak Bogova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:58   #16
Trebali biste znati da gore zgrade i na istocnoj strani Mostara. Tko to pali?
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:00   #17
Quote:
Sumrak Bogova kaže: Pogledaj post
Mogu li te smatrat ,samo za potrebe podrske u vezi ovog komentara za Srbina,tesko je podrzavat Hrvata?
Ja sam etnički Hrvat-Slovenac, a gadi mi se neprestano lamentiranje bilo je lijepo, super, oh i ah, možda je nekome i bilo, ali sigurno ne svima. Mrzim regiYUnašenje, mrzim nekritično hvaljenje Jugovine. Nisam za proganjanje nikoga, pa tako niti Srba.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:00   #18
Sta ako zapalis svoju kucu,imas pravo i moju?

Neka pale svoj SDA,a Hrvati ako nisu zadovoljni ce zapaliti HDZ
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:00   #19
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Ako je netko na ovom forumu osudjivao hrvatske zlocine nad Srbima,to sam ja
tako da mi se nema sta reci

Blago nama kad su nam Muslimani braca,lijepo nam se pise,a lako vama u RS-u
mozete si jos samo kokice i sokic uzeti i uzivati
Dobro ja u cetri zemlje mogu guz** sklonit ako zatreba ,samo nebi reko da je toliko lako,po tradiciji ako vas nalupaku Turci eto vas za dan dva kod nas na vratima zajedno u zagrljaju sa Turcima da trazite "pogace" za sat ako vas pobiju desetak iljada ili vise
Sumrak Bogova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:01   #20
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Sta ako zapalis svoju kucu,imas pravo i moju?

Neka pale svoj SDA,a Hrvati ako nisu zadovoljni ce zapaliti HDZ
Znaci samo Bosnjaci pale? I svoje i nase?
Sta onda Hrvati rade? Sto se ne pobune protiv tih huligana?
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.