Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2007., 21:17   #21
dokle god je vlasnik/ca u automobilu nesmije biti nikakvih problema. budući imaš radnu vizu države iz koje dolaze i reg. pločice na automobilu policajci bi trebali imati razumjevanja...trebali, jel...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 12:59   #22
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
dokle god je vlasnik/ca u automobilu nesmije biti nikakvih problema. budući imaš radnu vizu države iz koje dolaze i reg. pločice na automobilu policajci bi trebali imati razumjevanja...trebali, jel...
ma to je problem, trebam je produzit, tako da u tom trenutku necu imat kod sebe, vec ce bit putovnica u ZG da se produzi ista. Kako onda dokazat da imam vizu?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:15   #23
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Postovanje!
Trenutno radim u drugoj drzavi, i namjeravam doc sa autom koji je reg. na ime moje cure. Ona bi dosla sa mnom, takodjer. Imam radnu dozvolu, ali bi dosao u vrijeme kada istu moram obnovit, tako koja bi ujedno putovnica i bila u tom veleposlanstvu za vrijeme naseg boravka u hrvatskoj. Imam punomoc da mogu vozit to auto u toj drzavi i ujedno medjunarodnu punomoc (pise u dokumentu, neznam koliko to vrijedi). Jel moguce da ja vozim to auto u hrv. s njom u autu i/ili sam?
Hvala
Nasi policajci vole ovjerenu i stambiljanu punomoc, koliko sam shvatio to i imas stogane bi trebalo biti problema oko toga sto je auto na tvoju djevojku.

Sto se strane tablice tice, ako imas boravak vani onda smijes vozit auto stranih tablica. Ne znam o kojoj drzavi govoris (Kanada?), ali mislim da mozes dobit i potvrdu pored onog sto ti je u pasosu, dakle sluzbena potvrda da imas boravak/radnu dozvolu. To mozes furat sa sobom i eventuano prevest na Hrvatski. Point je da dokazes policajcu da zivis/boravis vani, mislim da je svejedno na kojinacin mu dok dokazes. Prie su govorili da mora simat pasos stalno sa sobom ali te dozvole su u meduvremenu jako rijetko u samom pasosu tako da to ionako onda nema smisla pa mi je logicno da furas potvrdu ili neki drugi dokument koji to dokazuje.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:27   #24
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Nasi policajci vole ovjerenu i stambiljanu punomoc, koliko sam shvatio to i imas stogane bi trebalo biti problema oko toga sto je auto na tvoju djevojku.

Sto se strane tablice tice, ako imas boravak vani onda smijes vozit auto stranih tablica. Ne znam o kojoj drzavi govoris (Kanada?), ali mislim da mozes dobit i potvrdu pored onog sto ti je u pasosu, dakle sluzbena potvrda da imas boravak/radnu dozvolu. To mozes furat sa sobom i eventuano prevest na Hrvatski. Point je da dokazes policajcu da zivis/boravis vani, mislim da je svejedno na kojinacin mu dok dokazes. Prie su govorili da mora simat pasos stalno sa sobom ali te dozvole su u meduvremenu jako rijetko u samom pasosu tako da to ionako onda nema smisla pa mi je logicno da furas potvrdu ili neki drugi dokument koji to dokazuje.
hvala na odgovoru.
ne, ne radi se o kanadi. Europska zemlja. Nije ni problem imat putovnicu sa sobom, ali u to vrijeme moram produzivat radnu vizu, tako da u biti nemam ni putovnicu, ni vizu. Dolazim da bi je obnovio.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:33   #25
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru.
ne, ne radi se o kanadi. Europska zemlja. Nije ni problem imat putovnicu sa sobom, ali u to vrijeme moram produzivat radnu vizu, tako da u biti nemam ni putovnicu, ni vizu. Dolazim da bi je obnovio.
Pa jel mozes od Fremndenpolizei (ili o kojoj vec drzavi govoris) dobit potvrdu da imas boravak u toj drzavi? Radna dozvola uopce nije bitna. Ako imas vremena, skokni do policije i zamoli ih da ti daju takvu potvrdu i da lupe stambilj na nju i po mojoj logici bi to moralo biti dovoljno. Ja sam to koristio (nije bilo prevedeno na nas) no nitko me od sluzbenih osoba nikad nije nista pitao pa ti ne znam rec jel to i po zakonu dovoljno ili ne ali meni se nije dalo stalno furat dozvolu boravka sa sobom pa sam si to dao napravit i to mi stalno stoji u autu.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:38   #26
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
ma to je problem, trebam je produzit, tako da u tom trenutku necu imat kod sebe, vec ce bit putovnica u ZG da se produzi ista. Kako onda dokazat da imam vizu?
Fotokopiraš i ovjeriš kod javnog bilježnika prije nego što predaš na produženje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:45   #27
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa jel mozes od Fremndenpolizei (ili o kojoj vec drzavi govoris) dobit potvrdu da imas boravak u toj drzavi? Radna dozvola uopce nije bitna. Ako imas vremena, skokni do policije i zamoli ih da ti daju takvu potvrdu i da lupe stambilj na nju i po mojoj logici bi to moralo biti dovoljno. Ja sam to koristio (nije bilo prevedeno na nas) no nitko me od sluzbenih osoba nikad nije nista pitao pa ti ne znam rec jel to i po zakonu dovoljno ili ne ali meni se nije dalo stalno furat dozvolu boravka sa sobom pa sam si to dao napravit i to mi stalno stoji u autu.
Nemam pojma sta je Fremnd... Njemacka? Radi se o Ukrajini. Tako je i dozvola na cirilici. Nisam siguran da nasi policajci znaju cirilicu,a jos manje ukrajniski
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Fotokopiraš i ovjeriš kod javnog bilježnika prije nego što predaš na produženje.
Kod nas ili "gore"?
pokusat cu. Mislim, ovdje sam da znam sta pitat, jer obicno sve sta trebam od neke organizacije, pola toga mi ne kazu, ili ne znaju. LOL, pa da znam se pripremit
Hvala
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 03:24   #28
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Kod nas ili "gore"?
pokusat cu. Mislim, ovdje sam da znam sta pitat, jer obicno sve sta trebam od neke organizacije, pola toga mi ne kazu, ili ne znaju. LOL, pa da znam se pripremit
Hvala
Kod nas, stranicu sa slikom i stranicu gdje ti je unesena radna dozvola, s tim te stvarno ne bi trebao nitko gnjaviti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:19   #29
imaj uz sebe bilo kakav dokument i voz dozvolu, a pod uvjetom da je vlasnica auta sa tobom u autu, nema nikakvih problema.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:24   #30
Auto stranih tablica

imam jedno pitanje
dečko ima auto slovenskih tablica, a ja sam hrvatski državljanin. smijem li ja voziti sama njegova auto ukoliko imam punomoć?

hvala!
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 11:45   #31
Mislim da ne možeš. Moja teta isto ima auto slovenskih tablica, ja sam vozila a ona sjedila kraj mene, i kad me murjak zaustavio rekao je da se ne smije, da se krši neki (carinski?) zakon.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 11:57   #32
Ne smijes. Ako vozis u RH auto sa stranim tablicama to je carinski prekrsaj, koji se moze kazniti i oduzimanjem vozila.
Izuzetak je ako imas boraviste izvan RH, u kojem slucaju bi u toj zemlji bio carinski prekrsaj da vozis auto s RH tablicama (obicno ima prelazni rok, recimo u Njemackoj je 6 mjeseci). S boravistem izvan RH mozes unutar RH voziti auto sa stranim tablicama.

Kako je u slucaju visestrukih prebivalista nisam siguran, obicno ako imas stranu vozacku dozvolu to je OK sa stranim tablicama, mozda je dobro imati sa sobom i putovnicu s dozvolom boravka.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:36   #33
Mozes samo ako on dakle vlasnik vozila sjedi s tobom u automobilu, a mislim da postoji i neka opcija ako je automobil u vlasnistvu poduzeca, a ti radis za to poduzece ili nesto takvo.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:58   #34
dakle ni punomoć niti nikakav drugi papir mi ne vrijedi da vozim ako on nije pored mene?
da li vrijedi ista stvar ako smo u braku?
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:51   #35
auto sa stranim tablicama mozes voziti samo ako imas boravak u toj zemlji + punomoc + javljanje osiguranju da jos netko osim njega vozi auto,ako nemas boravak.nema veze jel decko s tobom ili ne,ili jel imas punomoc ili ne.nemoze
u slucaju neke nezgode auto u tom slucaju nije osiguran.

u slucaju braka,mora se javit osiguranju da i ti taj auto vozis,moras imat boravak u sloveniji,ak vozis sama moras imat punomoc ovjeren od slovenskog stajaznam ko to tamo vec ovjerava

tako je barem meni bilo receno prije par godina na MUP-u
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:03   #36
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
auto sa stranim tablicama mozes voziti samo ako imas boravak u toj zemlji + punomoc + javljanje osiguranju da jos netko osim njega vozi auto,ako nemas boravak.nema veze jel decko s tobom ili ne,ili jel imas punomoc ili ne.nemoze
u slucaju neke nezgode auto u tom slucaju nije osiguran.

u slucaju braka,mora se javit osiguranju da i ti taj auto vozis,moras imat boravak u sloveniji,ak vozis sama moras imat punomoc ovjeren od slovenskog stajaznam ko to tamo vec ovjerava

tako je barem meni bilo receno prije par godina na MUP-u
Nije tocno. Imas i na stranicama MUP-a u sekciji najcesca pitanja gdje lijepo pise da smijes voziti takav automobil ako je vlasnik s tobom u automobilu.

Evo pa si lijepo pogledaj pitanje 37.

http://www.mup.hr/1158.aspx
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:16   #37
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
Nije tocno. Imas i na stranicama MUP-a u sekciji najcesca pitanja gdje lijepo pise da smijes voziti takav automobil ako je vlasnik s tobom u automobilu.

Evo pa si lijepo pogledaj pitanje 37.

http://www.mup.hr/1158.aspx
a ti si drugi put procitaj malo detaljnije

hrvatski državljanin ne može upravljati vozilom stranih registarskih oznaka u Republici Hrvatskoj, ako u putovnici nemaju važeću radnu vizu druge zemlje.

ovo gje pise ako je vlasnik s tobom u automobilu,vrijedi samo ako auto nije tvoj.Radna viza je i dalje uvjet, receno u MUP-u

prije par godina sam se raspitivao kod njemackog Allianza dali smijem nekom u Hrvatskoj dat da vozi moja kola.

NE,ako osoba nema boravak u Njemackoj,auto u slucaju sudara ili neke druge stete NIJE OSIGURAN.pa sad ko voli nek izvoli
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:51   #38
Opet nije tocno. Otac mi ima automobil registriran u inozemstvu gdje zivi i cesto kada putujemo zajedno ja vozim, s tim da bas granicu prelazim s tim autom cca barem 4-5 puta godisnje. Kako su kazne za taj carinski prekrsaj jako visoke pitao sam carinike na dva granicna prijelaza i rekli su mi da mogu voziti automobil kada je vlasnik sa mnom u automobilu, nitko nije spominjao nikakvu radnu dozvolu. Znam takodjer lika koji radi u rent-a-caru i redovno vozi automobile koji su registrirani u inozemstvu koje npr stranci ostave kod nas na aerodromu i bez problema ih vozi uz putni nalog. Dakle iznimke postoje.

PS
To sto su ti rekli u Allianzu objesi macku o rep. I jesi siguran da to vrijedi bas svugdje ili je to Njemacka iznimka? Meni su rekli da mi je uvjet da uzmem stambeni kredit u Zagrebackoj banci da prebacim drugi stup mirovinskog u Allianz pa je ispalo da nije tako.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:47   #39
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
a ti si drugi put procitaj malo detaljnije

hrvatski državljanin ne može upravljati vozilom stranih registarskih oznaka u Republici Hrvatskoj, ako u putovnici nemaju važeću radnu vizu druge zemlje.

ovo gje pise ako je vlasnik s tobom u automobilu,vrijedi samo ako auto nije tvoj.Radna viza je i dalje uvjet, receno u MUP-u

prije par godina sam se raspitivao kod njemackog Allianza dali smijem nekom u Hrvatskoj dat da vozi moja kola.

NE,ako osoba nema boravak u Njemackoj,auto u slucaju sudara ili neke druge stete NIJE OSIGURAN.pa sad ko voli nek izvoli
Ne znam tko ti je to u MUPu rekao da samo sa "radnom vizom" smijes vozit strane tablice.

Evo sto kaze zakon:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._161_2320.html

Quote:
Članak 267.

Domaće fizičke osobe sa prebivalištem u carinskom pod­ručju Republike Hrvatske, imaju pravo na potpuno oslobođenje kada privatno upotrebljavaju prijevozna sredstva povremeno i u posebno opravdanim situacijama, na temelju naloga nositelja registracije, koji je u trenutku upotrebe u carinskom području Repub­like Hrvat­ske.

Navedene osobe također mogu upravljati prijevoznim sredstvima u privatne svrhe, kada su iznajmljene, temeljem pisanog ugovora, u sljedeće svrhe:

a) za povratak u područje svojeg prebivališta u Republici Hrvatskoj, te

b) da napuste carinsko područje Republike Hrvatske.
...
Potrebno je dakle policajcu nekako dokazat da namjeravas vozilom napustit/uci RH .

Za vozikat se po Hrvatskoj bi se trebalo imat prebivaliste ili barem boravak vani, ali je sasvim nebitno jel viza radna ili studentska ili nekakva treca.

No isto tako postoje i odredjeni zakonski paradoksi jer ako imas prebivaliste/boravak u RH i u Austriji, onda de facto ne smijes vozit nase tablice u Austriji a Njemacke u Hrvatskoj. Ako si kojim slucajem zaposlen u RH onda je naime nebitno imas li neku stranu dozvolu boravka ili ne.

Zadnje uređivanje PetBorut : 15.04.2009. at 15:52.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:59   #40
hm...zbunjuju me svi ovi odgovori. no koliko sam shvatila bez boravka nema samostalne voznje u tom automobilu,
no zaista sto ako sa deckom vozim auto i dode do prometne, bilo u sloveniji ili u hrvatskoj. da li vrijedi osiguranje na automobilu?
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.