Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.11.2009., 22:35   #1
DIZAJNER INTERIJERA

Bok ljudi... ovak imam ogromni problem...
Želio bih raditi kao dizajner interijera. trenutno sam maturant i nemam pojma koji faks da upišem.

Arhitektonski fakultet (smjer urbanizma) se više bavi gradnjom samih objekata i crtanjem nacrta za njih. (u smislu da uređuju i manipliraju prostor iznutra)
Oni imaju kasnije kao predmet unutarnje arhitekture (valjda? tak sam čuo) ali to je sve na osnovnim razinama, tj ne umjetničkoj nego prostornoj. Rade nacrte i to.

Studij Dizajna pak sad ima dva smjera industrijski i grafički. Industrijski uči o dizajnu obliku predmeta i njihovom korištenju (što je pak dobro jer bih mogo sam dizajnirat namještaj), dok grafički časopisi, grafika, valjda i web dizajn, i različiti prospekti i to.
Oni nigdje nemaju nikakav predmet koji drito uči o dizajnu interijera, no ipak uče više na umjetničkoj razini, uče te sve odnose boja, oblika.

e sad ne znam što je poželjnije . Da završim arhitektonski pa da imam neke osnove oko toga ili da pak završim dizajnerski pa da imam više oko i razrađen simsao za to. Jer sam zamjetio da se dizajnom interijera mahom u hrvatskoj bave arhitekti, ali također se mogu baviti i dizajneri.

niš mi nije jasno? koji faks da onda upišem i koji smjer? Jer se nalazim više u grafičkom dizajnu (web dizajn i časopisi pogotovo) a ako mogu raditi i stim smjerom kao dizajner onda mi je ovo poželjnije? ili ne?

Ako je poželjnije arhitektura, samo dizanje zgrada mi je poprilično dosadan posao, jer si limitiran velikim brojem čimbenika, a i nemaš uvjete za izraz kreativnosti nego kako netko naruči ti napravi nacrt. Da li je za dizajn interijera POTREBNO znati nacrte i da li to uči i studij dizajna?

+ uz dizajn interijera volio bih i naučiti hortikulturu, tj uređenje exterijera vrtova i poznavanje bilja... neki prijedlozi za to?

zbilja ne znam ovdje u hrvatskoj to ništa nije definirano? što da radim?
djaparatic is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.