Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 19:14   #7081
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Koliko bi tek živjeli da ne puše? :0) Možda ne puše 2 kutije na dan?
Pa šta misliš kome je dostupnije dvije kutije dnevno da puši? Japancu ili onome u Mozambiku? A pošto je poznata činjenica da je stres usko povezan sa pušenjem, ne trebam ti govoriti da je život japanca puno više izložen stresu nego nekog lovca na antilope u Namibiji..


Quote:
A nego gdje će biti djeca izložena duhavnu - u kafiću oko ponoć?
Nije poanta gdje su izložena, nego da su izložena i da to treba spriječiti jer ima negativne posljedice na njihovo zdravlje.
Da, tko živi u gradu, treba zabraniti pušenje u stanu pred djecom, i često otvarati prozor da uđe čisti zrak izvana obogaćen automobilskim i tvorničkim ispušnim plinovima..

Ajmo ispočetka.. Vuk nije u stvarnosti pojeo crvenkapicu, to su vam samo priče koje ste čitali u istim knjigama di sad čitate kako je pušenje bauk No.1.
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:09   #7082
Quote:
U2dva kaže: Pogledaj post
Pa šta misliš kome je dostupnije dvije kutije dnevno da puši? Japancu ili onome u Mozambiku?
Ako je dostupnije, ne znaiči da se koristi.
I kakve sad veze ima Mozambik s ovim?

Quote:
U2dva kaže: Pogledaj post
to su vam samo priče koje ste čitali u istim knjigama di sad čitate kako je pušenje bauk No.1.
Naravno, znanstvenici su babaroge a tvornice cigareta i njihovi vlasnici koji se guše u parama su spasitelji svijeta :0)
Poanta je da s pušenjem možemo nešto napraviti, brzo i jednostavno, dok s ovim drugim ispušnim plinovima baš i ne... ali i na tome se radi.
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:17   #7083
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Poanta je da s pušenjem možemo nešto napraviti, brzo i jednostavno, dok s ovim drugim ispušnim plinovima baš i ne... ali i na tome se radi.
Najbolje da se cijelo drustvo podijeli u klanove na pusace i ne pusace, jer zasto bi nepusac bio prijatelj s pusacem kad ga ovaj truje, zar ne?
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:50   #7084
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Najbolje da se cijelo drustvo podijeli u klanove na pusace i ne pusace, jer zasto bi nepusac bio prijatelj s pusacem kad ga ovaj truje, zar ne?
Nema potrebe, nekoliko mojih jako dobrih prijatelja iako su nepusaci se iz solidarnosti sa mnom smrzava po terasama i zahvalan sam im radi tog.
I ja sam spreman na neko vrijeme ne pusiti ako je bas totalno prehladno za terasu.

Jebi ga jebe nas vlada i pokusava zavaditi, ali nas duh je jaci od njihovog.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:21   #7085
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Najbolje da se cijelo drustvo podijeli u klanove na pusace i ne pusace, jer zasto bi nepusac bio prijatelj s pusacem kad ga ovaj truje, zar ne?
Najbolje je sve pušaće u zatvor je namjerno truju svoje prijatelje, zar ne?

(...kakva rasprava, kao s djecom...)
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 14:51   #7086
Quote:
Antifreez kaže: Pogledaj post
Moze li tko pomoci
Konkterno me zanima oko kafica,znam da je odredjeno da kafici manji od 50m2 mogu biti samo pusacki uz ventilaciju a veci od toga moraju stavljat ona klizna vrata,ventilaciju,ne preko 20% povrsine i to. Ali do sada sam bio u poprilicno kafica za koje je ocito da imaju preko 50ak kvadrata a potpuno su pusacki,pa u cemu je stos?
Jel moze itko odgovorit na ovo,ako nije problem
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:05   #7087
http://www.zakon.hr/z/80/Zakon-o-zabrani-pu%C5%A1enja
http://www.inspektorat.hr/cesta-pita...9ka2TZ1jAPhaag

Caka je u tome da nema dovoljno inspektora pa vlasnici rade što god žele :0)
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:55   #7088
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
http://www.zakon.hr/z/80/Zakon-o-zabrani-pu%C5%A1enja
http://www.inspektorat.hr/cesta-pita...9ka2TZ1jAPhaag

Caka je u tome da nema dovoljno inspektora pa vlasnici rade što god žele :0)
A jel mogu jos nesto pitati ako se kuzis (ili bilo tko drugi u ovo)
Vidim da je u svim tim ogranicenjima,vezanim za kvadraturu,pisano "prostora za usluzivanje" ...da li to znaci da npr ja mogu imat kafic od 200ak m2,ali ako ja u samo 50m2 posluzujem da cijeli objekt moze biti pusacki?
I sto je sa kaficima koji su ajmo reci sa tri strane otvoreni,tj staklene stijenke npr na tri strane,koje se mogu pomaknuti? moze li onda citav objekt biti pusacki,tj da li se to racuna ko natkriveni vanjski prostor?
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 00:02   #7089
Evo sinoć zabranilo pušenje u kaurija,u ponoć i po kad je prošla inspekcija s razglasa javilo sad je prošla inspekcija možete pušit.Inaće kafić je veći od 50 m2 i dali su dozvolu za gornji kat di su napravili ventilaciju.Navečer puštaju u većini klubova u cijelom objektu,pa i u onima koji još nisu napravili 20% prostora za pušaće,trese se u tanjuriće i u popijenim bocama.Po danu se u većim kafićima ne puši,a navečer se pušta,osim kad je inspekcija u điru.Po nekim neslužbenim informacijama vlasnici većih klubova su potplatili inspektore da im javljaju kad će inspektori dolaze.Halo vlasniće lokala naređeno nam je da idemo u inspekciju lokala u Splitu.Zabranite pušenje u lokalu do 0 30.U 0 30 inspekcija je prošla posjetila je i vaš lokal u kojem se nije pušilo,sad možete dozvolit pušenje,za nekoliko somića javit ćemo se i sljedeći put kad budemo u akciji,tako da možete dozvolit pušenje,po danu zabranite možete u nekim kutevima da nam oni iz Zagreba ne žugaju da ništa ne radimo.Pozdrav od šefa inspekcijske službe.Bilo je divno poslovat s vama.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 07:25   #7090
Eto Split je jedini grad di se nepoštuje zabrana noću.U drugim krajevima se poštuje.U splitskim klubovima koji su veči od 50 m2 puši se u cjelom objektu,a večina klubova još nije dobila dozvolu za prostoriju za pušenje.Lakše potplatit inspekciju da po noći spavaju i mirna bosna.Nema ni jedan lokal di se ne puši i to u cjelom objektu,natpis zabranjeno pušenje unutra se puši ,izbacivaći i vlasnici isto puše
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:16   #7091
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Eto Split je jedini grad di se nepoštuje zabrana noću.U drugim krajevima se poštuje.U splitskim klubovima koji su veči od 50 m2 puši se u cjelom objektu,a večina klubova još nije dobila dozvolu za prostoriju za pušenje.Lakše potplatit inspekciju da po noći spavaju i mirna bosna.Nema ni jedan lokal di se ne puši i to u cjelom objektu,natpis zabranjeno pušenje unutra se puši ,izbacivaći i vlasnici isto puše
Jel ti radiš kao konobar pa ti je tako bitno da se u kafiću u kojem radiš može pušiti, unatoč zabrani?
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.