Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 17:20   #9981
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ako je i od Advancea, previše je, Francuska bi zbog novog, prilično neozibljnog premijera to i mogla učiniti, ali Britanija, najveći saveznik SAD, koji bez Izraela ne rzamišlja o Bliskom Istoku?
Dajte ljudi...
Ako ti ne znaš objektivno i kritički razmišljat, nemoj mislit francuzi i britanci ne znaju.
Čive is offline  
Old 03.12.2012., 17:31   #9982
Jadna Palestina dobila je pravo na život!
Konačno je pola svijeta imalo hrabrosti reći ono što je trebalo reći još 1948 godine.
Židovski lobiji i dalje su jaki,ali jača i svijest ljudi koji vide kamo vode zatucani cionisti!
Sekula Pilat is offline  
Old 03.12.2012., 17:45   #9983
Quote:
Čive kaže: Pogledaj post
Ako ti ne znaš objektivno i kritički razmišljat, nemoj mislit francuzi i britanci ne znaju.
Bez uvrede, ali dovoljno poznajem Britansku politiku i savezništvo prema SAD-u, koje je nedodirljivo, bez obzira na vladu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 03.12.2012., 18:20   #9984
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ako je i od Advancea, previše je, Francuska bi zbog novog, prilično neozibljnog premijera to i mogla učiniti, ali Britanija, najveći saveznik SAD, koji bez Izraela ne rzamišlja o Bliskom Istoku?
Dajte ljudi...
Mnim da bi ti trebao izaći iz vlastitog staklenog zvona na čist zrak.

Svjetska društveno-politička gibanja više nisu proizvod nekakvih "tradicionalnih" veza, već interesnih sfera.
Najbolji pokazatelj takvog stanja jeste odluka Njemačke po pitanju Palestine u UN-u. Zašto to Merkelova nije zauzela "tradicionalno" ne!, već suzdržanost, koje se od Izraela i Amerike žustro odkomentarisalo kao prešutno da, pa otud i gomila kritika na račun iste.
Pragamatični Njemci tj. njihova vanjska politika je po ko zna koji put pokazala vlastitu oštroumnost, znajući da moraju paziti i na interese zemalja na koje su ekonomski orijentisane, i na čija tržišta su dugoročno fokusirani. Pogotovo zemlje poput Indije, Kine, Brazila...naravno, nije zanemarljivo ni arapsko tržište.
Ja potpuno razumijem Njemce, i njihovu vanjsku politike, te mi je posve jasno da njihovo "savezništvo" sa Izraelom počiva više na moralnoj obavezi i, uslovno rečeno, historijskoj odgovornosti prema holokaustu, nego li na otvorenom razumjevanju i podržavanju cionizma, jer je on, u svojoj samoj srži, čisto fašistički nastrojen.
Sa druge strane, bitno je kazati da Amerika ostaje i bez svog najvjernijeg i najomiljenijeg saveznika na Bliskom Istoku, a to je Turska. To najbolje govori i Erdoganova izjava o Palestini, te kako će Turska biti na strani palestinskog naroda i kad to više niko ne bude uz njih. Bojim se da će i po pitanju napada na Iran Amerikanci ostati kratkih rukava i bez turske podrške.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 03.12.2012., 18:25   #9985
Ja ne pričam o Francuskoj ili Njemačkoj, one su i u Iraku bile otvoreno protiv SAD-a, ja pričam o BRITANIJI, SAD-ovom trojanskom konju unutar EU
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 03.12.2012., 18:31   #9986
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ja ne pričam o Francuskoj ili Njemačkoj, one su i u Iraku bile otvoreno protiv SAD-a, ja pričam o BRITANIJI, SAD-ovom trojanskom konju unutar EU
Pitanje svih pitanja jeste šta tebi govori ova najava o povlačenju britanskog ambasadora? U diplomatskim odnosima je to dosta jasan znak, a, po svemu sudeći, i Britancima je preko glave izraelske bahatosti.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)

Zadnje uređivanje spiritual beggar : 03.12.2012. at 18:38.
spiritual beggar is offline  
Old 03.12.2012., 18:42   #9987
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Pitanje svih pitanja jeste šta tebi govori ova najava o povlačenju britanskog ambasadora? U diplomatskim odnosima je to dosta jasan znak, a, po svemu sudeći, i Britancima je preko glave izraelske bahatosti.
Misli što hočeš, ako je itko bezuvjetan saveznik SAD-a, to je Britanija, i nema šanse da će protiv Izraela
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 03.12.2012., 18:54   #9988
Evo nas, na kraju jednog poglavlja... Temeljem tzv. pravila forum.hr-a, ova tema se mora prekinuti i uspostaviti nova nakon 10 000 uspisa... Jako dobro, i presavršeno za završnu poruku...

Dakle, kao što sam ovdje imao prilike vidjeti i to u samo zadnjih par dana, forumaši @implosive i @Dragon007 banirani su baš kao što je forumaš gibrankh rekao, zbog nepodnošljive lakoće kartoniranja i baniranja, a sve zarad sankrosanktnosti tzv. "božjeg izabranog naroda"...

Iskreno govoreći, dragi promotori "nebeske vlasti", odnosno robovi vaših poslodavaca jer forum.hr je ipak privatna prćija..., ovom vas prilikom izvješćujem kako sa stokom poput mene i sličnih meni, više zaista, ali stvarno zaista, više nećete imati problema, na vašu veliku radost i od sada vam jamčim da nećete imati nikakvih prepreka u vašem incestuoznom izdovoljavanju tijekom kojeg ćete apstrahirati sva nakaradna, antisemitska i ina druga izražavanja nepoćudnih stavova od strane mene, a iskreno se nadam i drugih forumaša koji su nastradali zarad vaše tzv. "političke korektnosti"...

Samo naprijed, uživajte sestre i braćo u vašoj sreći prevelikoj, nadam se da ćete percipirati hrvatski medijski prostor kao nedvojbeno cionistički, a svima onima koji bi im se htjeli usprotiviti, ovom prilikom šaljem apel, nemojte, ali stvarno nemojte na ovu temu jer ovdje pravila božja i ljudska ne vrijede... Ovdje vrijedi samo stav koji se sviđa vlasniku forum-hr. foruma, pa neka mu i ova tema bude ogledalo "stvarnog" stanja stvari na njegovu preveliku sreću i izdovoljavanje... Možda mu i ova poruka bude osvježenje u mamurno jutro teško od trulih kompromisa i deal-ova...

U svakom slučaju, ovdje me više nećete vidjeti, apelirama na sve druge forumaše da ovu temu BOJKOTIRAJU u širokom luku, a svima koje zanima ova tema i pripadajuća problematika, želim poručiti, nema mira, nema sreće, dok palestinski narod ne vrati svoju prirodnu suverenost od rijeke Jordan do Sredozemlja i od Galileje do Akabskog zaljeva...

Toliko od mene i dozvolite cionistofilima da uživaju u novoj "epopeji", no bez vas koji bi željeli pravdu i istinu jer ukoliko i pokušate, biti ćete otjerani sa ovog foruma... Pozdrav svima uz - ŽIVJELA NEZAVISNA I CJELOVITA NEZAVISNA DRŽAVA PALESTINA - na svojem cjelokupnom povijesnom i etničkom prostoru!!!
flumen-day is offline  
Old 03.12.2012., 19:04   #9989
to nije samo na ovoj temi nego je cijeli forum cenzuriran.

I to su modovi odgovorni ne vlasnik. Jer modovi moderiraju i odreduju koji ce biti sadrzaj na forumu.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 03.12.2012., 19:05   #9990
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
spiritual me pitao zašto ja spominjem Bosnu.

prema mome mišljenju, skromnome, paralele su do apsurda.

Bošnjaci su narod bez domovine osim Bosne, u kojoj čine manjinu prema ukupnom broju kršćana. E sad svi koji žive u Bosni znaju bolje od mene (koji samo čuje o tome) kako to dobro radi demokratsko rješenje kad ljudi koji bi trebali upravljati zemljom ne mogu jedno drugo vidjeti.
-Sačekaj barem popis, pa onda iznosi brojke o većini i manjini.
-Nije istina da se političari jedne druge ne žele vidjeti, jer onda ne bi sklapali koalicije, i ulazili u konfrontacije sa strankma iz vlastitog nacionalnog tabora.

Quote:
Da li vi mislite da bi u Izraelu bilo drukčije? Da li mislite da bi Palestinci dozvolili Jevrejima uraditi bilo šta, kad bi imali moć i mogućnost?
Ne znam. Kako da znam kad na prostoru Palestine nikada nije davana mogućnost dijalogu, samo nasilju?
Neću da se bavim insinuacijama.

Quote:
Bosna je u banani zato što onog koji je napisao taj dogovor, Dayton, briga bilo kako će zemlja živjeti. Njegov nalog je bio da zaustavi rat, čim je rat zaustavljen sve dobro, Bosna mirna, next case, please!
U Bosni je rat zaustavljen stranom intervencijom, i voljom stranih moćnika. Posve drugačija situacija. Posve drugačiji interesi.

Quote:
Rezultat vidite sami. Država u kojoj ništa ne radi.
Trebaju možda Izraelci pristati na takvu državu? Prvi? Dobrovoljno? Vidite problem.
Ovo nije tačno. U BiH se postiglo ono što je po pitanju Izraela nemoguće-povratak izbjeglica. Postigao se dogovor o povratu imovine, o konstutivnosti sva tri naroda, radi se na EU integracijama...da li je sve to dovoljno bajno-NIJE. Daleko do toga.

Quote:
Ili bi netko morao sad počet pametovat kako bismo trebali vratiti Bošnjake u Tursku ili prisiliti da primu izvornu vjeru, jer su ionako manjina na toj zemlji, a ne treba puno pameti da shvatiš da je islam tu ipak donesen, i to od strane osvajača, upravo kako tvrde srpski nacionalisti?
Krenimo sa kraja. Ne samo srpski, već i hrvatski nacionalisti. Koja to vjera na ove prostore nije stigla sa osvajanjem teritorija? Jesu li to Jevreji pali sa neba na zemlju Izraelovu, ili su je oduzeli od Kananaca? Ne pametuješ, naprotiv, već rabiš šešeljevsko-naletilićku ratnu propagandu o mitu prodaje vjere za večeru.

Quote:
Iskreno ne razumijem taj pseudodemokratski mindset. Iskreno ga ne razumijem. Srbi su harali Bosnu, gonili Bošnjake, željeli da ih istjeraju natrag u Tursku -- dobili su Republiku srpsku i veto u bosanskom parlamentu, a neki od vas misle da su zaslužili glas prema broju?
Nije sve tako crno-bijelo. Gonili su i Srbe. Ostatak pitanja stvarno ne razumijem.

Quote:
Kad srpski čelnici u Bosni priznaju da je Bosna jedina domovina Bošnjaka, kad prestanu stalne priče o vehabijama i arapskom utjecaju (koliko god te priče bile istinite, nije to poenta)...kad svi konačno priznaju da je ono što bilo jučer najgori razlog da trovimo našoj djeci budućnost, onda će nešto krenuti.
Baš me boli dupe, da prostiš, šta će po tom pitanju reći jedan Dodik.
Zvanično ili nezvanično. Moja svijest o domovini nikada nije bila upitna. Šta o tome misle Hrvati ili Srbi, opet kažem, to mi nije bitno.

Quote:
Isto će se desiti u Izraelu i Palestini. Hvala Bogu da postoje Palestinci koji su spremni prihvatiti Izrael!
Ne sumnjam da ima i takvih, ali sam nešto skeptik po tom pitanju ako Izrael nastavi da "suživot" gradi tenkovima i fosfornim granatama po Gazi.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 03.12.2012., 19:33   #9991
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Zanimljivo...
Ne radi se o povlačenju ambasadora, već o tome da su danas pozvali izraelske ambasadore u Br. i Francuskoj na razgovor.

Francuska je, dapače, danas demantirala izjavu o povlačenju svojeg ambasadora.
Une perspective toutefois démentie par un porte-parole du Quai d'Orsay, soulignant qu'«il y a d'autres moyens de manifester notre désapprobation».
antilles is offline  
Old 03.12.2012., 22:44   #9992
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Misli što hočeš, ako je itko bezuvjetan saveznik SAD-a, to je Britanija, i nema šanse da će protiv Izraela
ako je saveznik SADa, ne znači i da nema manevarskog prostora za svoju politiku, ta ne priča se o objavi rata, nego o povlačenju veleposlanika. to bi moglo poslužiti kao signal izraelskoj javnosti prije izbora.
zokster is offline  
Old 04.12.2012., 05:05   #9993
Diskutiranje nastaviti na Izrael - Palestina (zbirna tema) - II dio
PowerLock is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.