Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 18:26   #1
Određivanje termina poroda + neredoviti menstrualni ciklusi = Nemoguća misija

Pozdrav svima!

Ne znam postoji li slična tema negdje na forumu, ako da, ispričavam se što otvaram novu, ali nisam uspjela pronaći nešto ovakvo.

U devetom sam mjesecu trudnoće i imam osjećaj da sam jedina trudnica s ovakvim problemom. S kime god da sam razgovarala, buduće mame imaju jasno određen termin poroda kojega se liječnici pridržavaju tijekom cijelog vođenja trudnoće. U mom slučaju, nikako na zelenu granu i to me već ozbiljno frustrira. Naime, cijelog života imam izrazito neredovite menstrualne cikluse koji funkcioniraju po principu: pravilo je da pravila nema (imam 28 god.). Osim toga, srećom nikakvih drugih problema sa menstruacijama nisam nikad imala. Ovo mi je prva trudnoća i već gotovo devet mjeseci doktori nikako da se dogovore kada bi točno trebala roditi. Dvojba je naime između datuma 30.4. ili 7.5. U početku me nije to toliko zamaralo, ali kako se sad bliži sam porod voljela bi znati koji termin stvarno jest onaj fiksni. Naime, u bolnici u kojoj vodim trudnoću jedan doktor piše prvi termin, a drugi piše drugi termin, ovisno kada dodem na pregled i kojeg pogodim. Objašnjeno mi je da u slučaju da ne rodim do termina, trudnice obično češće idu na preglede, tj. svaka dva dana, međutim u mom slučaju se nikako ne mogu dogovoriti koji je to datum i brine me kako će to funkcionirati nakon i ako taj 30.4. prođe, a ništa se ne desi. Znam da ovo zvuči možda i malo apsurdno, jer najbitnije je da je s bebicom sve ok, ali kako se bliži kraj, sve sam nestrpljivija i te stalne promjene termina me izluđuju. Bilo bi mi drago ako netko ima slično iskustvo da ga podijeli sa mnom i malo me utješi i smiri dok čekam malca da odluči izaći van
Nina Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:05   #2
Meni je u prvoj trudnoci termin bio 25.08. po datumu zadnje menstruacije, ali je doktorica od prvog dana govorila da je po ultrazvuku trudnoca tjedan dana manja. Ali svi su se drzali prvog termina i nakon tog datuma sam morala svaki drugi dan u trudnicku ambulantu. Na kraju rodila 05.09.
jk2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:51   #3
ovo kao da čitam svoju povjest... isto nikad nisam imala redovite, zatrudnjela a termin su mi određivali po ultrazvuku... nisam se zamarala terminom a i rodila sam 2 tjedna prije eto sada opet trudna isto bez redovitih menga, tu na forumu se čak našlo par cura kojima nikako nije bilo jasno kako bi zatrudnjela a nemam menge al eto ja u 35 tj. , ova trudnoća me više brine oko termina napisali mi po ultrazvuku 28.05. ali nekako mi se čini da je prije
maxanixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 12:04   #4
Ma meni je najgore u cijeloj priči što mi dvoje različitih doktora govore dvije različite stvari i svaki puta na pregledu pitanje: pa kako je on to tako mogao stavit!? Kao da ja znam! U najmanju ruku voljela bi da se usuglase, jer ovo mi nema smisla.
Nina Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:43   #5
ma to ti je uvijek tako, ja vodim trudnoću kod privatnika koji obavezno piše da se trudnoća vodi po uzv zbog neredovitih ciklusa ali svaki puta se poklopi -razlika za dan--dva- i kada sam došla u 30 tj otvoriti bolovanje doktorica i sestra su gledale u papire ko krava u bijela vrata i rekla: gospođo molim Vas recite svome doktoru da napiše kada imate termin. mislim ko da nemre pogledati na kalendar i izračunati... to je zato jer svaki misli da je najpametniji.
maxanixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 09:03   #6
Cure, nemojte se sekirati oko tih tj. dana više manje. Na kraju vam to liječnici najmanje gledaju, to im treba čisto orijentacije radi. Njima je Sveto pismo ono što vide na UZV. Važno je da dijete raste, da su protoci dobri sve u svemu da je zrelo i da napreduje. Kad se prijeđe onih 37 tj. i kad ste u terminu, to više zaista nije važno, čak i ako je odstupanje veće od tj dana, ne znači to više toliko.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 22:56   #7
U svakoj trudnoći sam imala dva termina (najmanje), jako duge cikluse i neredovite imam. Uopće se ne obazirem na termin po zadnjoj mengi, gledam samo uzv...a u biti znam kad mi je bila ovulacija (po simptomima, tako i zatrudnim, datumi mi ništa ne znače-nekad prođe mjesec bez menge).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 15:23   #8
Meni također nisu redoviti ciklusi (34,34,47,57 dana...), ali termin mi je odredila prema zadnjoj m, tj. 31.10. Po mom računanju i vođenju bilješki (preko godinu dana bez uspjeha dovede te da pišeš svaku glupost), računam 2 tjedna kasnije, oko 08.11. Svi smo već zaključili da ću roditi na rođendan (jer je muža njegova mama na svoj ) ali zasad se ne zamaram time, samo da sve bude ok.
Ni moja mama nije imala redovite cikluse, termin joj je bio 5.11. (po zadnjoj m), rodila me 11.11. a stvarni termin (po ultrazvuku) joj je bio 29.11.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.