Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2015., 18:28   #1
Teska prica o mome zivotu

Evo ovako ljudi , ugodnu vam vecer zelim i ovo je moja prica pa ako imate jedno 15-ak vremena procitajte ps. zaista mi je tesko dok ovo pisem, ali se moram negdje izjasnit da bi mi bilo lakse u dusi

Kada sam krenuo u osnovnu skolu,moja mama je radila u inostranstvu i ja sam ostajao sa tatom koji bas i nije mario za moje skolovanje i probleme u skoli,kada bi mama dolazila kuci na jedno mjesec dana , svako jutro bi se svadjali i ja bi se budio uz to,obiteljski smo bili rastrojeni i moja sestra je zivila kod bake u kuci odmah pored nas posto nismo imali mjesta,u osnovnoj skoli sam dobivao podosta batina od kolega i tesko sam se nosio sa time kao sa stvarima kod kuce , ponekad bi njih 5 nasrnili na mene,jednom sam odlucio rec mami da me napadaju i ona je to prijavila ravnatelju no onda su usijedile prijetnje od kolega,naravno tako je to u lijepoj nasoj.I dalje je bilo maltretiranja i napadanja ali hvala bogu osmi razred je prosao.

Moja mama odlucuje da je najbolje da se odselimo u Austriju , mislio sam da ce mi tamo biti bolje i onda sam dosao zivit sa svojim rodjacima iako to nisam znao - oboje imaju po jedno 50+godina tako da mi je kod njih bilo jako glupo i dosadno ( zivio sam sa tatom kojeg i dalje nije marilo moje skolovanje ) i mama je radila stalno. Upisali su me u skolu.Mama je kupila stan i konacno smo se preselili , upisali su me u skolu u koju ne bi nikada rekao da je toliko losa i toliko odvratna -9. Austrijski razred koji se mora zavrsit kako bi isao radit.Isao sam u skolu iskljucivo da ucim njemacki iako to nisam znao,mislio sam da sam normalan djak,pocetkom zimskih praznika moji mama i tata se odlucuju rastati i sa tatom idem nazad u Hr. za ferje,nakon ferja se vracam nazad ( SA BAKOM od 70+godina ) i sa njom provodim jedno 2 mjeseca u stanu dok nema mame ( radila je u drugom mjestu 2 sata od nas ) , dolazila je rijetko , kada mi je bila najpotrebnija nije je bilo kao ni tate , a ja sam se stalno svadjao sa bakom , igrao sam kompjuter po 8 sati dnevno ( mozda cak i vise ) i isao u skolu...nisam imao ni prijatelja niti nikoga i totalno sam se zamracio ( skontao sam da imam dosta poremecaja u glavi guglajuci i istrazujuci na internetu ) - uzrok je vjerojatno bas te sve stvari koje sam dozivio,pred kraj skolske godine (koju sam mislio da cu proc i ic trazit posao,iako nisam bio sposoban za to vjerojatno) upoznao sam jednog lika iz Srbije mojih godina.Posto nisam prosao razred ponavaljao sam u toj skoli ( Imam pravo ici do 18,ja sam tada imao 15). Ja i on smo isli u isti razred i stvarno mi nije nikako islo , bio sam anksiozan , nisam ucio , nisam mario (mislio sam da cu proc na takav nacin) no opet sam pao razred - takodjer se direktorica skole derala i imao sam strasan strah od nje ( ako uradite nesto pogresno ona galami) tako da sam kod nje pao 2 predmeta-bio sam poprilicno razocaran , a tada sam shvatio da je i moja mama malo skrenula nazalost , ja joj ne mogu pomoc i moram se nosit sam sa svim ovim cinjenicama.Pustili su me i da idem trecu godinu kod njih zato sto sam bio poprilicno miran i povucem ( logicno , sa takvom pricom iznad ) Danas je 9.11 i ja vise ne mogu da ih podnesem , sve me zivcira ( gradivo je glupo i ponavljam ga po 3. put ) sama skola i smisao te skole je glup i ne mogu vise izdurat da budem u njoj a posao/lehrstelle ne mogu nac bez njega, moja mama mi ne moze pomoc a u ovom smrdljivom gradu tesko da mi neko moze pomoc , isao bi psihijatru/psihologu ali mi tesko ide njemacki bas zato sto se sa nikim nisam druzio , niti se trudio a i koncentracija mi je strasno slaba,ne socijaliziran sam,i totalno mi se zivot raspada , trazim motivaciju u svemu ali mi opadne vrlo brzo , bilo kakav lijep komentar bi dobro dosao ili savjet ,u ovoj prici sam dosta toga propustio ali eto , takodjer se osjecam skroz cudno sto sam ovo napisao na net ,ali morao sam izbacit to sve iz sebe na neki nacin , ako to ne mogu rec mami ( kojoj treba ista pomoc kao i meni ) onda to mogu ovdje , ima toga jos da vam pricam ali to je to ( ukratko ) pozdrav <3
MastaofDizasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:36   #2
Žao mi je što sisve to prolazio u životu, bio si strašno zanemarivano djete i naravno da imaš jako mnogo posljedica zbog toga, jako si povučen, odvojio si se od svojih vršnjaka, u školi ti ne ide najbolje a nitko ti ne pomaže da ju završiš, zaravo si prepušten sam sebi..

Najprije moraš završiti školu, možda u svojim godinama nisi svjestan koliko to znači u životu ali moraš znati da ti diploma treba da bi se zaposlio i osamostalio. Škola ti treba biti prioritet, inače ćeš propasti. Dobio si treću priliku iskoristi je, imaš cijelu godinu ispred sebe.

Nadalje trebao bi se početi družiti, izlaziti, upisati neki tečaj, radionicu gdje ćeš se zainteresirati novim stvarima, dobiti osjećaj uspjeha i korisnosti i upoznati nove ljude.

Odmakni se od interneta i video igrica, skrati vrijeme za o na max 2 sata dnevno, kao i za gledanje televizije. Pokušaj učiti preko interneta, istraživati, čitati neku interesantnu literaturu i slično..

Od majke nemoš mnogo toga očekivati ali pokušaj izraziti svoje potrebe

Gle, mi sami ne možemo živjeti, takav život nema neku osobitu kvalitetu, samo sa druženjem sa drugima možeš se opustiti, otvoriti i pronaći izazove u životu. Bitno je da tražiš svoju sreći, sitražuješ i upoznaješ sebe, to ne možeš sjedeći pred compom.
Ni otac ni majka nikad nisu i neće imati sluha za tvoje probleme, koliko god teško bilo ti se za sve u životu trebaš boriti sam...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:07   #3
Čitaj knjige. Putuj. Upiši fakultet nakon te škole. Budi važan sebi i samo sebi. Eto ti mojih savjeta .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:17   #4
Hej

Jako je tuzno citat tvoju zivotnu pricu ,bas me rastuzila jer sam i ja majka .Nepravedno je da djete odrasta na takav nacin ,odgojno zapusten.emocionalno zakinut ,prepusten sam sebi u doba puberteta i na pragu adolescencije .Jak si ,svjestan svih problema koji su te snasli ,to je dobro .
Neznam kako funkcionira sistem skolstva u Austriji ,cudno mi je da tvoj tranzit u novu sredinu kao i ostalo (nezainteresiranost ,losi rezultati ,asocijalnost ) nisu privukle paznju strucnih sluzbi u toj skoli ( psihologa ,pedagoga ) jer tebi treba jedan dobar psiholog i pedagog .
Nemoj kopat po internetu i trazit razno-razne poremecaje tipa ankcioznost ,jer to sve moze biti neprilagodenost novoj sredini plus pubertet ,plus nedostatak paznje roditelja i osjecaj nesigurnosti .
Zao mi je jako sta prolazis kroz to i nekim ljudima stvarno bi trebalo zabraniti imat djecu ( i to ustavom ) kada se nebrinu za njih .( osobno moje razmisljanje )
ovako
ovdje imas podforum Dijaspora i tamo imas tema Austrija ,javi se tamo cisto napisi gdje si mozda ima netko s kom bi mogao popricat i tko bi te mogao uputit u sistem obrazovanja i skolstva .

Njemacki ,MORAS savladat ,to ti je najbitnije ,mozes ti to .Uzmi prvo djecje price ,neka lagana stiva .Jeziik ti je velika kocnica i u drustvu opcenitu i u skoli .
Kada gledas tv ,vjerujem da imas opciju teksta dok ovi govore tebi je dole napisano sta govore ,kao prijevod to pomaze jako da vidis i kako se rijec pise a ako necujes nerazumijes sve da vidis u pisanom modusu .

Toj profki koja se dere na tebe zamoli je da se ne dere da tebi treba pomoc ,da savladas jezik .,i da ti treba i moralne podrske da si kao pale sam na svijetu (zena je zavrsila i pedagogiju ,mora reagirat pedagoski )Dali u skoli postoji koji program za ucenike kojima njemacki nije maternji jezik ?Ako nema pitaj tu sta se dere, di ima .
Moras pronaci motiv u sebi ,radi sebe ,ako ti sam sebi ne pomognes nece ti nitko .( sorry ali to ti je tako u zivotu ,zao mi je sta si morao saznat jako rano )
Skola ti je prioritet ,to moras zavrsit odatle sve pocinje .
Sta volis radit ,moras imat neki hobby ,nesto sta te veseli ,osim igrica .

Krivo mi je bas kad cujem ovako nesto ,koja nepravda da je netko vec u startu zakinut i nema pravo biti samo djete .

Mladicu drz;se
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 03:42   #5
Quote:
MastaofDizasta kaže: Pogledaj post
Evo ovako ljudi , ugodnu vam vecer zelim i ovo je moja prica pa ako imate jedno 15-ak vremena procitajte ps. zaista mi je tesko dok ovo pisem, ali se moram negdje izjasnit da bi mi bilo lakse u dusi


Ako si mogao osam sati u komadu sjediti za kompjuterom i igrati igre, onda nemaš poremećaj koncentracije.

Dapače, kad te nešto zanima imaš vrlo intenzivnu usredotočenost.

Samo trebaš htjeti usmjeriti svoju pažnju na učenje. Sa tvojim backgroundom očigledno je da ćeš se morati osloniti na svoje mišiće i bez vjetra u leđa naučiti poletiti sam.

Tvoj izlaz i iz emocionalne krize i način da naučiš poletjeti je knjiga.

Sad ti se čini bezveze, ali učenje će ti puno pomoći, ne samo da izgradiš svoju budućnost, nego i da se emocionalno sabereš i stabiliziraš iz jednog prostog razloga a to je da kad aktiviramo svoje intelektualne centre i posvetimo se učenju i studiranju, aktiviramo u mozgu one cenrtre koji su zaduženi za više mentalne funkcije, a emocionalni centri miruju, a kad oni miruju nećeš više osjećati toliko anksioznosti u vezi svoje prošlosti i budućnosti.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 08:17   #6
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
Ako si mogao osam sati u komadu sjediti za kompjuterom i igrati igre, onda nemaš poremećaj koncentracije.

Dapače, kad te nešto zanima imaš vrlo intenzivnu usredotočenost.

Samo trebaš htjeti usmjeriti svoju pažnju na učenje. Sa tvojim backgroundom očigledno je da ćeš se morati osloniti na svoje mišiće i bez vjetra u leđa naučiti poletiti sam.

Tvoj izlaz i iz emocionalne krize i način da naučiš poletjeti je knjiga.

Sad ti se čini bezveze, ali učenje će ti puno pomoći, ne samo da izgradiš svoju budućnost, nego i da se emocionalno sabereš i stabiliziraš iz jednog prostog razloga a to je da kad aktiviramo svoje intelektualne centre i posvetimo se učenju i studiranju, aktiviramo u mozgu one cenrtre koji su zaduženi za više mentalne funkcije, a emocionalni centri miruju, a kad oni miruju nećeš više osjećati toliko anksioznosti u vezi svoje prošlosti i budućnosti.
Nema čovjeka na ovom svijetu koji ne osjeća najmanje anksioznost
oko svoje prošlosti i budućnosti.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:05   #7
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Nema čovjeka na ovom svijetu koji ne osjeća najmanje anksioznost
oko svoje prošlosti i budućnosti.
pročitaj opet ovu rečenicu pa probaj ponovo.

Svatko povremeno nekad osjeti nekakvu tjeskobu, ali kod ljudi koja ona nije patološka uz pomoć vrlo jednostavnih trikova se mogu pribrati.


Jedan od trikova je, kao što sam navela, emocionalna stanja zamijeniti intelektualnom aktivnošću. Naš um nije u stanju misliti dvije misli od jednom. Ne možeš riješavati matematičke zadatke, koncentrirano učiti za ispit ili riješavati sudoku i istovremeno razmišljati o svojem nesretnom djetinjstvu.


Koncentrirana intelektualna aktivnost smiruje emocionalno nabijen um, jer kad je mozak angažiran na višim intelektualnim funkcijama ne može istovremeno biti prepušteni emocijama.

Kad ništa od toga ne upali, najbolji anksiolitik, koji snažno mijenja kemiju mozga je tjelesna aktivnost, treba malo dizati utege ili protrčati đir po kvartu.

Za patologiju naravno treba potražiti stručnu pomoć.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 02:06   #8
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
pročitaj opet ovu rečenicu pa probaj ponovo.

Svatko povremeno nekad osjeti nekakvu tjeskobu, ali kod ljudi koja ona nije patološka uz pomoć vrlo jednostavnih trikova se mogu pribrati.


Jedan od trikova je, kao što sam navela, emocionalna stanja zamijeniti intelektualnom aktivnošću. Naš um nije u stanju misliti dvije misli od jednom. Ne možeš riješavati matematičke zadatke, koncentrirano učiti za ispit ili riješavati sudoku i istovremeno razmišljati o svojem nesretnom djetinjstvu.


Koncentrirana intelektualna aktivnost smiruje emocionalno nabijen um, jer kad je mozak angažiran na višim intelektualnim funkcijama ne može istovremeno biti prepušteni emocijama.

Kad ništa od toga ne upali, najbolji anksiolitik, koji snažno mijenja kemiju mozga je tjelesna aktivnost, treba malo dizati utege ili protrčati đir po kvartu.

Za patologiju naravno treba potražiti stručnu pomoć.
Da, to je sve ok ali suočavanje sa sobom na ulici ili negdje gdje
te možda ništa ne zabavlja je bila moja poanta.

Najlakše je nabit slušalice buljit u telefon i mislit si kak te ja gledam
u tramvaju i super ti je ali to ne vodi nikud.

Neki mole prije spavanja, neki gledaju tv dok ne zaspu i sve je to ok
ali suočavanje sa sobom dođe kad tad. Najgore je kad dođe na psihijatrijskom odjelu kao meni.

Tjelesna aktivnost liječi to je neupitno ali to je isto samo
trening nekakav, zavisi od osobe do osobe kakav će biti.

Sve u svemu rekli smo isto samo što je moje mišljenje da se što
više treba suočavat sa sobom a čini mi se da tvoje nije ali
možda griješim.

Primjer : Riješavaš matemetički problem i kad osjetiš
da si tom aktivnošću razbistrio um možda je dobro stat i
suočit se sa nečim banalnim ali tebi neugodnim što si doživi taj dan.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:42   #9
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu rekli smo isto samo što je moje mišljenje da se što
više treba suočavat sa sobom a čini mi se da tvoje nije ali
možda griješim.
Ja mislim da potiskivanje nikad nije ok, ali kad čovjek ima problem i kad ga jednom ga identificira i definira, primjerice - "anksiozan sam, vjerojatno zato što mi roditelji nisu dali dovoljno sigurnosti, stoga sa podsvesnih nivoa doživljavam svijet kao prijeteće mjesto i imam neodređene strahove" - svako bavljenje sa problemom nakon njegovog artikuliranja je kontraproduktivno.

Moje najelementarnije osobno polazište je - orijentiranost na riješenja, a ne probleme. Kako na poslu, u financijama, međuljudskim odnosima tako i po pitanju vlastitih unutarnjih procesa.

Suočavanje sa sobom često znači jednu beskrajno dugu analizu traženja uzoraka analiziranjem prošlosti. Prvo prošlost je san, drugo znati uzroke ne znači riješiti problem. Treće, bavljenje problemom samo jača problem.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 17:51   #10
Hvala svima na komentarima,situacija je jako komplicirana i vise nego sto izgleda , imam 16 godina i pise mi se izbacivanje iz skole posto vise ne mogu izdrzat da ucim isto gradivo vec 3. godinu i trpim te oddvratne korumpirane profesore koji su zapravo nista - pomalo su i izludjeni ( malo vise ) , ne ljudi ja ,ne znam sta da vam kazem... takodjer sam i lijen i bezobrazan , sto jest jest , ali opet... stvarno grozno , osjecam se jadno , zapusteno , propalo..Nigdje ne izlazim , ne druzim se , nemam sa kime razgovarat , mama me ne zeli slusat jer ima dovoljno i svojih problema , pokusao sam joj privest da i sa njome nije sve uredu ali me nije htjela slusat i izvlacila se , a ja znam o cemu se radi... previse je ovo sve za mene,ima toliko toga da ovdje napisem da sam vec i sam pozaboravljao - nista ne ide kako treba , nista... ocajan sam,ljut,razocaran samim sobom i zivotom. Ne znam
MastaofDizasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:45   #11
update:mama me je ispisala iz skole i trenutno idem na neki kurs gdje cu dobit ocjene nakon godinu dana i i primam 360€ mjesecno .. jako sam sretan i super mi ide u toj sredini ,osjecam se cjenjen i postujem svakoga ne strpljivo cekam taj kraj mjeseca da i ja krenem malo zivit
MastaofDizasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:22   #12
Quote:
MastaofDizasta kaže: Pogledaj post
update:mama me je ispisala iz skole i trenutno idem na neki kurs gdje cu dobit ocjene nakon godinu dana i i primam 360€ mjesecno .. jako sam sretan i super mi ide u toj sredini ,osjecam se cjenjen i postujem svakoga ne strpljivo cekam taj kraj mjeseca da i ja krenem malo zivit
drago nam je da ti ide na bolje.btw-da sam barem i ja u inozemstvu.
usamljeni vuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.