Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 22:10   #21
Quote:
MimiM kaže: Pogledaj post
Vlada Predsjednika Trump opet udara po.... Njemackoj i Europskoj Uniji.
Neka Trump odjebe od Europe skupa sa Britancima.
Zamisli ti da EU ide gurat Texas prema otcjepljenju.
DelmatST is offline  
Old 31.01.2017., 22:18   #22
I pazi ti kome su se oni našli govorit o podcijenjenosti valute, a tiskaju dolare kad god im zatreba.
DelmatST is offline  
Old 31.01.2017., 22:19   #23
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, ako ćemo govoriti o tome kome je više stalo do Amerike i naroda, onda je to definitivno Trump.
Tako je, cijeli njegov život je neprekinuti niz filantropije i dobročinstava. Kad je maznuo novce studentima Trump sveučilišta a za što je platio nagodbom 25 milja imao je zasigurno njihobu dobrobit na umu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 31.01.2017., 22:27   #24
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Tako je, cijeli njegov život je neprekinuti niz filantropije i dobročinstava. Kad je maznuo novce studentima Trump sveučilišta a za što je platio nagodbom 25 milja imao je zasigurno njihobu dobrobit na umu.
Ti i dalje u predizbornom modu. Pa evo, da i ja dam revijalan odgovor:

Bolje i to nego da ide po svijetu, rasprodaje ugled države i funkcije predsjednika SADa te k'o zadnji kokošar utjeruje harač za svoju "fondaciju".
Page is offline  
Old 31.01.2017., 22:35   #25
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Rust belt je dio USA koji je ostao totalno devastiran seljenjem industrije u Kinu i ostale azijske tigrove.
S druge strane, niti gradovi i njihovi stanovnici nisu baš profitirali "povećanjem profitabilnosti" velikih američkih kompanija. Naprotiv.
Broj food stamp korisnika se u 8 godina povećao za 50%. Na 14% stanovništva.
Zbog heroina, koji isključivo dolazi preko meke meksičke granice, se broj smrtnih slučajeva povećao za 300% u 12 godina.

I dođe Trump i kaže: Ja to mogu i hoću popraviti.
Ja isto mislim da moze i da hoce. Covjek je milijarder zaboga.

(biznis mu je u malome prstu)



Mada Mr Peter Navarro, iz ''US National Trade Council'' je objasnio neke bitnije stvari u svezi trading/trgovine i kako to ide, odnosno ne ide...
Gigi G. is offline  
Old 31.01.2017., 22:37   #26
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Navarro u suštini ne govori ništa krivo, ali koja je poanta u tome?
Totalno je nelogično ono sto Trump radi. On od svojih glavnih saveznika pokušava napraviti neprijatelje. Umjesto da izvuče kakvu korist za US lik ih poput najvećeg trolla tjera od sebe. Koliko god EU bio sjeban jos uvijek su ekonomska i kulturna sila sa ogromnim tržištem .
Nije nelogično.
Briselska administracija je bezrezervno stala na stranu Hillary, ismijavala ga i otvoreno izjavljivala da bi njegov izbor bio katastrofa.
Sve što je u SADu poražena strana to je u EU briselska oligarhija. Uvezani su u jedan medijsko-ideološko-korporativni lanac.
Takva EU (Briselska) sigurno nije saveznik Trumpa i njegove administracije.

Sada im on poručuje da imaju podvući repiće i polizati gazdi ruku dok je vrijeme ili ih neće biti.
Page is offline  
Old 31.01.2017., 22:42   #27
https://www.facebook.com/WomenForTru...type=2&theater

Jos jedan izliv ljubavi... loves Trump hate...

Malo je to sto napadaju kao copor tigrova, nego vec onesvescenog coveka na zemlji provociraju i vicu mu "nazzi guy"... samo zato sto je simpatizer Trumpa...jednom ce tako da se zajebu, pa ce na pogresnog da nalete... pa kad ih izbusi olovom... jedino ce se tako urazumiti...

Nisu to muskarci, to su pickice koje se samo u rulji osecaju snaznim... da jesu, bilo bi 1 na 1, ferka, pa ko kako prodje... ali ovo su ipak pobornici za prava jadnih migranata... treba ih razumeti, jako su osetljivi...
DzonziBG is offline  
Old 31.01.2017., 22:50   #28
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
To je jako romantično za pročitati. Mislim da nema države na svijetu čiji stanovnici ne bi htjeli da dodje neki autsajder i razjebe političke elite, počne donositu uredbe i zakone koji su na korist samo i isključivo gradjana, kojem neće doći neki pajdo i reći ovaj zakon ne može i slično.

Možda je meni ispran mozak i možda su me s godinama uvjerili da su neke stvari nemoguće, ali jako sam skeptična na te pojave Robin Hoodova.
slazem se sa vama...uvijek treba sumnjati u dobre namjere politike...
ovo je trenutak,zadnja prilika da se nesto prelomi...
ja sam sklerotican,ali sam pitao prijatelje...koji je ovo k----c,
ovaj lijepo pocrnjeli gospodin nam je 6 mjeseci unaprijed najavio krizu,lijepo
objasnio da to tako mora biti,i nikako da se izvucemo...
usli u tunel...
uz poklone manjinskim skupinama su sjebali nekoliko drzava,pobili cudo ljudi
(i svojih),isisali novac sa trzista i koncentrirali ga na 5% racuna...
doveli odnose na rub velikog rata...
tko su ti ljudi...pitao sam se...
ja vam nisam ni lijevi ni desni ni srednji...ja vam nisam nista po ubjedjenju...jednako tako sumnjam...
lovim se za slamku...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 31.01.2017., 22:50   #29
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Rust belt je dio USA koji je ostao totalno devastiran seljenjem industrije u Kinu i ostale azijske tigrove.
S druge strane, niti gradovi i njihovi stanovnici nisu baš profitirali "povećanjem profitabilnosti" velikih američkih kompanija. Naprotiv.
Broj food stamp korisnika se u 8 godina povećao za 50%. Na 14% stanovništva.
Zbog heroina, koji isključivo dolazi preko meke meksičke granice, se broj smrtnih slučajeva povećao za 300% u 12 godina.

I dođe Trump i kaže: Ja to mogu i hoću popraviti.
Zašto je to ulagivanje?
Evo heroin npr.

Jedna od teorija uzroka povecanju heroinske ovisnosti u US je veliki porast koristenja opoidnih i opoidno analognih spojeva u tretiranju kronicnih bolava. Odnosno, zdravstveni sustav stvara djankije koji potom prelaze na ilegalne supstance.

Medjutim nisam vidio napad na farmaceutsku industriju i regulatornu agenciju za lijekove (ili mi je promakao mozda), samo "mi mejka vola". Makar i da jest napao to bi vjerojatno opet bilo nesto pubertetski i impulzivno.

To je populizam. Ozbiljna politika trazi dobru strucnu analizu stanja, procjenu uzroka, procjenu efekata raznih mogucih politika u svrhu kontrole i sanacije datog problema ali i mogucih dodatnih posljedica uvodjenj datih politika, odabir najbolje strategije...
Zid nije nikakav odgovor, to je cirkus, heroin ce se i dalje svercat. Jedna od najvecih ruta u europu npr ide morskim, a ne kopnenim putem.

Populizam upravo i jes olako obecavanje rjesavanja problema koje neka skupina ima ili misli da ima (nekad populiza konstruira probleme da bi imao sto nuditi kao rjesenje).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 22:52   #30
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ti i dalje u predizbornom modu. Pa evo, da i ja dam revijalan odgovor:

Bolje i to nego da ide po svijetu, rasprodaje ugled države i funkcije predsjednika SADa te k'o zadnji kokošar utjeruje harač za svoju "fondaciju".
Kako je krenulo slabo ce ugleda predsjednika uskoro ostat za prodaju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 22:54   #31
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
https://www.facebook.com/WomenForTru...type=2&theater

Jos jedan izliv ljubavi... loves Trump hate...

Malo je to sto napadaju kao copor tigrova, nego vec onesvescenog coveka na zemlji provociraju i vicu mu "nazzi guy"... samo zato sto je simpatizer Trumpa...jednom ce tako da se zajebu, pa ce na pogresnog da nalete... pa kad ih izbusi olovom... jedino ce se tako urazumiti...

Nisu to muskarci, to su pickice koje se samo u rulji osecaju snaznim... da jesu, bilo bi 1 na 1, ferka, pa ko kako prodje... ali ovo su ipak pobornici za prava jadnih migranata... treba ih razumeti, jako su osetljivi...
treba ih poslati u borbu protiv terorista...
mislim da bi se svi javili dragovoljno...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 31.01.2017., 22:55   #32
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Nije nelogično.
Briselska administracija je bezrezervno stala na stranu Hillary, ismijavala ga i otvoreno izjavljivala da bi njegov izbor bio katastrofa.
Sve što je u SADu poražena strana to je u EU briselska oligarhija. Uvezani su u jedan medijsko-ideološko-korporativni lanac.
Takva EU (Briselska) sigurno nije saveznik Trumpa i njegove administracije.

Sada im on poručuje da imaju podvući repiće i polizati gazdi ruku dok je vrijeme ili ih neće biti.
Eu bi bila saveznik Trumpu bez problema da ovome to odgovara, previse se oslanja na SAD da bi si mogli dozvoliti drugacije.

A ako je gore navedeno razlog, odnosno tjeranje osobnih inata na razini medjudrzavnih i globalnih odnosa, to samo pokazuje koliko je djetinjasto i narcisoidno neadekvatan za odgovorne funkcije.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 22:55   #33
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ti i dalje u predizbornom modu. Pa evo, da i ja dam revijalan odgovor:

Bolje i to nego da ide po svijetu, rasprodaje ugled države i funkcije predsjednika SADa te k'o zadnji kokošar utjeruje harač za svoju "fondaciju".
To svi predsjednici SADa rade.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 31.01.2017., 22:58   #34
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Nije nelogično.
Briselska administracija je bezrezervno stala na stranu Hillary, ismijavala ga i otvoreno izjavljivala da bi njegov izbor bio katastrofa.
Sve što je u SADu poražena strana to je u EU briselska oligarhija. Uvezani su u jedan medijsko-ideološko-korporativni lanac.
Takva EU (Briselska) sigurno nije saveznik Trumpa i njegove administracije.

Sada im on poručuje da imaju podvući repiće i polizati gazdi ruku dok je vrijeme ili ih neće biti.
Možeš nam ovo malo pojasniti?
KatarinaRi is offline  
Old 31.01.2017., 23:00   #35
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Nije nelogično.

Briselska administracija je bezrezervno stala na stranu Hillary, ismijavala ga i otvoreno izjavljivala da bi njegov izbor bio katastrofa.

I sto onda? Ti stvarno ne razumiješ koliko je to nezrelo ponasanje za jednog US predsjednika.

Lik će dobiti lagani odjeb bez da trepnu. Kao da nemaju izbora.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 31.01.2017., 23:01   #36
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Nije nelogično.
Briselska administracija je bezrezervno stala na stranu Hillary, ismijavala ga i otvoreno izjavljivala da bi njegov izbor bio katastrofa.
Sve što je u SADu poražena strana to je u EU briselska oligarhija. Uvezani su u jedan medijsko-ideološko-korporativni lanac.
Takva EU (Briselska) sigurno nije saveznik Trumpa i njegove administracije.

Sada im on poručuje da imaju podvući repiće i polizati gazdi ruku dok je vrijeme ili ih neće biti.
ima Boga...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 31.01.2017., 23:02   #37
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Eu bi bila saveznik Trumpu bez problema da ovome to odgovara, previse se oslanja na SAD da bi si mogli dozvoliti drugacije.

A ako je gore navedeno razlog, odnosno tjeranje osobnih inata na razini medjudrzavnih i globalnih odnosa, to samo pokazuje koliko je djetinjasto i narcisoidno neadekvatan za odgovorne funkcije.
Ja ne vidim tu 'inata'', pogotovo u biznisu je takvo sto zadnje stvar.


*Ova vlada zali oporaviti americku ekonomiju i to je na sto se fokusiraju otpocetka i na cemu rade. Ne znam sto je tu cudno.
Gigi G. is offline  
Old 31.01.2017., 23:03   #38
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
I sto onda? Ti stvarno ne razumiješ koliko je to nezrelo ponasanje za jednog US predsjednika.

Lik će dobiti lagani odjeb bez da trepnu. Kao da nemaju izbora.
a ti ocito ne razumijes da je trump dobio izbore...
ili ti...sa trumpom prestaje demokracija,ako je ikada i postojala realno...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 31.01.2017., 23:04   #39
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Navarro u suštini ne govori ništa krivo, ali koja je poanta u tome?
Totalno je nelogično ono sto Trump radi. On od svojih glavnih saveznika pokušava napraviti neprijatelje. Umjesto da izvuče kakvu korist za US lik ih poput najvećeg trolla tjera od sebe. Koliko god EU bio sjeban jos uvijek su ekonomska i kulturna sila sa ogromnim tržištem .

Meni se cini da se mijenja cijela paradigma "saveznistva".

"Saveznici" su dosad bile zemlje koje su americi asistirale u prisilnom eksportiranju americke demokracije u suverene zemlje okolo po planeti. Saveznici daju podrsku, najcesce vise onako token podrska, znak paznje, svak posalje neku svoju vojnu jedinicu tek toliko da nitko ne moze reci da je samo gledao kad se silovalo...Znaci podrzavaju da to sve skupa bolje izgleda na svjetskoj sceni i domicilnoj populaciji, prodaju se narativi, iste vrijednosti i to, ista magla..

Posto Trump ne misli nastaviti tu vec ustaljenu praksu americkog imperijalizma (koja proizvodi terorizam), njemu takvi saveznici ne trebaju. On gleda racunicu i gleda tko je konkurencija amerima.

U toj promjeni paradigme, njemacka prestaje biti saveznik i postaje ljuti konkurent (u poslovnom smislu) cija je pozicija "neposteno" jaka jer u principu kroz mehanizam eura iskoristava ostale zemlje eurozone, sto je iz Trumpove perspektive - nelojalna konkurencija! Kina je isto na Trumpovoj crnoj listi kao nelojalna konkurencija iz vise razloga.

Naravno, Merkelicin odnos prema Trumpu za vrijeme izbora sigurno ne pomaze da Trump vidi njemacku kao saveznika, no njegov stav nije uperen protiv Merkelice nego njemacke i ocito se ne moze promijeniti izborima u njemackoj.

Zadnje uređivanje addx : 31.01.2017. at 23:26.
addx is offline  
Old 31.01.2017., 23:05   #40
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
To svi predsjednici SADa rade.
mislis...su radili...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.