Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 14.03.2017., 21:12   #1
"Ljudi neće da rade" ili poslodavci iskorištavaju pa je u tome problem?

otvaram ovu temu motivirana jednim razgovorom za posao na kojem sam danas bila.
Da ne duljim, uvjeti su sljedeći:

1. prvih 15 dana radim prijavljena na 1 SAT DNEVNO , a u stvarnosti radim 6 sati, 6 dana u tjednu. (teško kršenje zakona)

2. zarada u prvih 15 dana (što je kao probni rad) mi OVISI O PRODAJI PROIZVODA, za svaki prodani proizvod dobijem određenu svotu - koliko ću zaraditi i da li ću uopće zaraditi .- to je moj rizik u kojeg se upuštam jedino da sam luda

3. Nakon tih 15 dana, ugovor je KAO odmah na neodređeno

4. I u tih 15 dana MORAM prodati bar 2-3 proizvoda dnevno jer to je uvjet ostanka, tj.dobivanju ugovora na "neodređeno" - zar to ovisi o meni?! Naravno da ne! Što ja mogu ako netko ne želi kupiti proizvod!

5. Fiksna plaća je 2.300 kn (Dakle, manje od minimalca !!!!) , a iznos preko toga ovisi o učinku, tj.o broju prodanih proizvoda. Teoretski , mogu zarađivati i 7000 kn (moš mislit) - radi se o proizvodima koji NISU NEOPHODNI a koštaju oko 95-130 kn - tko si to danas može priuštiti?!

6. S obzirom na točku 3., zapravo fiksne plaće niti nemam jer ako ne prodam mjesečno bar 60 proizvoda , dobivam OTKAZ (jer ofkors , treba "opravdati" i tih 2.300 kn zarađenih)

ZAKLJUČAK: Radim za džabe?!

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.