Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 12:59   #181
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Evo, našla sam post s linkom na članak u VL.
Didi Hvala
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 00:44   #182
malo dižem temu iz pepela ali mislim da je ova vijest bitna i bilo bi dobro da je čuju vlasnici životnja,onih najmanjih do onih najvećih

http://www.jutarnji.hr/-vlasnici-su-...aca--/1119559/

za više informacija postoji i pristojna stranica

http://www.petmemo.hr/

ne bih puno duljio,samo podržavam pionirski poduhvat ipak se nešto pokreće.....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 08:50   #183
Iako podržavam ideju, moram reći da se Pet Memo nalazi kod nas u susjedstvu. Peć im nije porihtana tako da svaki put kad kremiraju van ide dim, nekad je znao biti i užasno crn, a o smradu da i ne govorim... a dimnjak koji su napravili je premali za tak pogon i svakako prenisko.

Koliko god podržavam ideju, da je to u vašem dvorištu što biste napravili? Da budem precizno neugodna, svaki dan osjećam 'miris' kremiranih životinja, prozor nam skoro niti ne može biti otvoren jer se sve zavuče u kuću itd. Ako vas uopće zanima druga strana priče.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:43   #184
Kremiranje psa

Pozdrav!

Naš ljubimac Kastor, dvanestogodišnji njemački hovawart, zbog starosti i DM-a sutra će biti uspavan. Veterinar će ga uspavati i odnijet ćemo ga na individualno kremiranje u Samobor. Zaboravili smo pitati ljude iz krematorija u čemu da ga donesemo. Postoje li nekakve vreće za tu namjenu? Bi li veterinar trebao dati nešto? Imamo plahte pa se pitamo je li to dovoljno, s obzirom na izlučevine koje eventualno i kasnije izlaze.
Imate li iskustva s takvom situacijom?:

Tnx, bok!

Viktor i Ana
Vixter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:55   #185
Nazalost, iz iskustva ti mogu reci da onog trena kad psa napusti zivot se on popiski i pokaka i to je to od izlucevina tako da ce plahta ili deka biti ok.
Zao mi je tvog psa, drzi se
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 10:54   #186
Tako je i bilo, donijeli smo ga u plahti, a oni su ga još stavili u svoju posebnu vreću. Hvala na informaciji!
Držimo se, nemamo druge

Pozdrav!
Vixter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:48   #187
Kad naši maleni napuste ovaj svijet

Jučer je moj maleni Mišuljak, mačak, sa svojih 13 godina i teškom autoimunom bolesti napustio 3D dimenziju. Gorjele su svijeće jučer cijeli dan i noć, na malenom oltaru punom ruža iz mog vrta. Danas smo ga u njemu pokopali. Bilo je teško, jako... ali, zahvalna sam mu što mi je dopustio da mu budem majka. Sada se pridružuje mom voljenom Evku, pudli koja je davno umrla, zvali su ga u Splitu - Evko legenda; malenom Žući, mačku koji je bio moja najveća ljubav, a pregažen kao vrlo mlad prošle godine, te mnogim dugim macama, papigicama, kanarincima, hrčcima, patkicama, labudima (čak i jednom malom mišiću, mom prvom ljubimcu, koji je još sisao i došao mi u ruke kad sam imala 10 godina. Njega sam i ja pokopala uz sve počasti, u vel. kutiji od šibica) ... svima koje sam toliko voljela - i nadam se, kad ja odem, da ću završiti u Raju gdje su svi oni! Više od toga ne bih tražila. Hvala vam svima što ste unatoč ovakvom svijetu ostali dobri i djeca u duši! (Moj avatar je posvećen mom preminulom mačku Mišuljku).
__________________
Nije uvijek onako kako se čini ...
Shakti08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:19   #188
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Iako podržavam ideju, moram reći da se Pet Memo nalazi kod nas u susjedstvu. Peć im nije porihtana tako da svaki put kad kremiraju van ide dim, nekad je znao biti i užasno crn, a o smradu da i ne govorim... a dimnjak koji su napravili je premali za tak pogon i svakako prenisko.

Koliko god podržavam ideju, da je to u vašem dvorištu što biste napravili? Da budem precizno neugodna, svaki dan osjećam 'miris' kremiranih životinja, prozor nam skoro niti ne može biti otvoren jer se sve zavuče u kuću itd. Ako vas uopće zanima druga strana priče.
i mi ostali živimo s raznim mirisima koji nam nisu po volji u susjedstvima, nas nitko ne pita što su otvorili klaonicu 3 km od mjesta, a kamioni s jadnim životinjama koje idu na klanje prolaze i iz njih urlaju svaki jebeni dan . Mirisi životinja koje je znaju kuda idu su strašni, od fekalija do nadalje, a da ne pričam o njihovom istovaru u krugu klaonice.
ovaj pet memo je odličan jer pruža utjehu i dignitet , a one iz kamiona za klanje nemaju niti tu notu humanosti.
i sano sanjajte o pričama kako se to sve bezbolno i humano radi u klaonicama, stoga kad čitam tvoje lupetanje o mirisu pozli mi.
Žive ljudi kraj groblja, pa ne padaju u nesvjest, a praktički se tijela raspadaju na cc. 3 metra dubine, pa? Stanuju kraj Jakuševca, gdje i tvoje smeće stiže na istovar. Stoga budi sretna činjenicom da je velikom broju ljudi tvoje mjesto u mislima 24 sata dnevno zbog tih malih stvorenja koji tamo leže i čekaju dostojni odlazak . Lp.
pjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:50   #189
Quote:
pjego kaže: Pogledaj post
iStoga budi sretna činjenicom da je velikom broju ljudi tvoje mjesto u mislima 24 sata dnevno zbog tih malih stvorenja koji tamo leže i čekaju dostojni odlazak . Lp.
Koliko je njihov položaj bio legalan govori činjenica da su se vrlo brzo nakon mog posta maknuli s te pozicije jer su se svi žalili, a dozvole za tu poziciju su dobili samo zbog "plave kuverte".

Tako da to "moje mjesto" više nije "moje mjesto" niti je smjelo biti "moje" iz više zakonskih razloga što se tako i završilo. Sad su u industrijskoj zoni. Što ne znači da je bio problem u meni, već u njima, odnosno u vama jer vjerujem da ste Vi jedan od djelatnika ili nadređenih tamo.

Lp i Vama.

P.S. Ja nisam nikad rekla da takav krematorij ne smije postojati. Hvala Bogu da su se toga sjetili, ali ne na prvotnoj poziciji, nekome u dvorištu za što nisu imali ishođene nikakve dozvole i štetili su ljudskom zdravlju.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:25   #190
mi ljudi

svi bi, ili bar oni koji posjećuju ovaj pdf voljeli da u Hr nema napuštenih životinja, a da su skloništa skloništa u pravom smislu riječi gdje vode računa o životinjama.

Ali i da je sklonište udaljeno od moje kuće, čak ne koliko je propisano zakonom 500 metara, nego recimo 1000 metara
Volim ja pse ali ne da mi recimo pedesetak pasa laje na dnevnoj bazi
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:32   #191
Znači tebi je ok da je nešto u tvom dvorištu što nema nikakve zakonske osnove i još dokazano šteti ljudskom zdravlju? Jer bilo je u nečijem dvorištu, ne 100 metara od prve kuće, ne 50, u dvorištu. Policija je dolazila zbog crnog dima i smrada. Glavno da sam ja negativac u cijeloj priči.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:38   #192
imam za reci:
ja zivim u Sisku!
beat that
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 21:46   #193
ja imam oba dva psa pokopana na groblju za kucne ljubimce,a da u mom gradu nije bilo tog groblja i da imam kucu naravno bila bi ih zakopala u vrtu gdje ih mogu svakodnevno obilazit,da vidim ko bi dosao i otkopao mi ih.
stosta siri zarazu i smrad pa nikom nis a kad ugine zivotinja to im smeta i rade od toga ceremonije,ma daj
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:33   #194
Ne znam gdje dao ovo pitam, pa ću ovdje: mačku mi je lupio auto. Ne mogu prestati plakati, ali se moram pobrinuti za tijelo, pa je to i pitanje: što napraviti? Veterinar?
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:04   #195
Veterinarsko-higijenski servis....nikad bila moja opcija, jer imam veliki vrt...i cvjetnjak oko njihovih grobova ispod drveca...zao mi je, znam taj uzasni osjecaj kada ostanes bez ljubimca
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:45   #196
Hvala Allexis. Osjećaj je užasan.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:45   #197
Sad smo navodno na korak od otvaranja groblja za kućne ljubimce.

https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvat...milijuna-kuna/
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:54   #198
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Sad smo navodno na korak od otvaranja groblja za kućne ljubimce.

https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvat...milijuna-kuna/
To se groblje otvara - trajni glagol - već više od 20 godina. Svojevremeno sam čak bila uplatila nekakvo učešće koje mi je trebalo jamčiti beneficije, bez obzira da li za tadašnjeg ili nekoga drugog psa. U međuvremenu sam nekoliko puta kontaktirala udrugu koja je to bila pokrenula, pa su se oni ili ugasili, ili raspustili, ili pretvorili u nešto drugo. Uvijek bih dobila nesuvislo objašnjenje. A zapravo i ne vidim razloga za pokapanje urne - voljela bih da se to dopusti i za ljude.

P. S. Baš ću potražiti papire koje sam svojevremeno potpisala za to učešće. Kao i uplatnicu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:21   #199
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
P. S. Baš ću potražiti papire koje sam svojevremeno potpisala za to učešće. Kao i uplatnicu.
Evo, našla sam. Udruga se zvala Posmrtna pripomoć za kućne ljubimce, s adresom u Šeninoj ulici br. 8 u Zagrebu, a imala je i internetsku stranicu koja više ne postoji. Upisali smo se 30. travnja 2005. uz tzv. "standardni paket usluga" na koji se stječe pravo nakon dvije godine članstva. Dne 13. rujna iste godine primili smo pisamce: "zbog složenosti izrade potrebne dokunetacije bla-bla-bla došlo je od kašnjenja, ali očekujemo da će se sve to riješiti negdje do polovice iduće godine, a Centar biti stavljen u funkciju do kraja iste godine". Ujedno je to bio i poziv na kratak sastanak u sjedištu Udruge. Potpis: dr. Željko Rotim.

Nismo otišli, a nitko nije ni tražio članarinu za iduću godinu. Ukratko: pobrali su lovu od naivaca, među kojima sam i sama bila, radujući se da će moj tadašnji pas, kao i kasniji, biti dostojno zbrinut nakon smrti. Mogu se samo nadati da će se ta tužna i ružna priča napokon završiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:21   #200
Tvoja priča mi je od nekud poznata, zato i jesam napisala navodno.

A ništa, pratimo, pa kad (i ako) službeno otvore, čujemo se.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.