Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 21:14   #9041
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Kao da dva sata vjeronauka tjedno mogu puno učiniti uz razne druge utjecaje.
Slažem se zato tih 300 milja kuna koliko ta dva sata koštaju godišnje rh proračun lijepo izbaciti van a lovicu utrošiti na renoviranje škola...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.12.2017., 21:36   #9042
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kao sto sam rekao, predstavlja sustav koji je nasem narodu donio i dobra i zla, i svakako ga se moze smatrati dijelom naseg kulturnog nasljeda.
Prije svega se radi o političkoj ideologiji... moramo razlikovati ideologiju od religije, kao i njihov različit utjecaj na kulturno naslijeđe.
Više je prostora za inkluzivnost religije, ideologija, pogotovo dogmatskog tipa kao što je komunizam, ne dopušta odstupanje od zadanog nacrta društva.

Kršćani mogu biti politički lijevo orijentirani, kao i desno... jednostavno, širi je prostor opredjeljenja.


Quote:
Ne, nije bitno jer nas Ustav veli da su sve vjere jednake, ne da su one koje imaju vise vjernika jednakije. Upravo je to jedna od temeljnih ideja ustavne demokracije.

Osim toga skaces u usta sam sebi nakon tvrdnje da je kriz ok u skolama jer je to simbol kulturnog nasljeda a ne aktualne ideologije.
Mislim da je u Finskoj donja granica broja učenika u razredu za koje je moguće organizirati posebnu nastavu vjeronauka (možda je kod njih drugačiji naziv predmeta, no nebitno), četvero učenika.
Kod nas sedam, uglavnom, postoje neki praktični problemi prilikom realizacije prava, i uz najbolju volju.
cestar is offline  
Old 04.12.2017., 22:00   #9043
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ako si ti iskren onda katolički vjeronauk nema što tražiti u državnim školama
ili bar dok nema alternative.
Alternativa se pojavljuje kad se na njoj radi... što više konkretnih, konstruktivnih prijedloga, tim bolje. Nešto je u tom smislu spomenula i ministrica Divjak.

Quote:
I naročito što je uvjetovano vatikanskim ugovorima da je kao izborni predmet a mora biti u sredini nastave.
Kaj se mene tiče . može i ostati, kao i svi ostali izborni predmeti - na početku ili kraju nastave ili u drugom turnusu. I sve 5.
Ko voli nek izvoli.
Ionako da bi djeca dobila sakramente moraju ići u Crkvu, bar godinu ili dvije a prije nego dođu sakramenti na red
Nema uvjetovanja ugovorima, u pojedinim školama se nastoji i većinom uspijeva rasporediti satove vjeronauka na početak ili kraj nastave.

Quote:
dodatno, lijepo pišeš kako bi vjeronauk trebao dati određenu druđtvenu dobrobit. Obzirom je vjeronauk već dugo prisutan u školama- sorry, ne vidim baš neku dobrobit od toga
nekada su ljudi ipak bili za početak pristojniji, kulturniji u ophođenju, promislili ipak prije nego otvore usta a o nekoj empatiji, poštivanju, suosjećanju, razumijevanju i slično da ne pišem

Tak da ne vidim neki učinak vjeronauka
Bolje je da postoji nego da ga uopće nema... veće su šanse da osobine koje si spomenula budu barem donekle zastupljene.

Ne bih ovdje u veliku raspravu, ali poremećaj u društvu i vrijednostima bio je očito velik i dugotrajan tijekom rata i procesa tranzicije.

Quote:
I još sa ekipom na čelu - Bozanić, Košić i slični
Nisu oni koje bih volio vidjeti na čelu Crkve, ali ne mogu na to utjecati.
cestar is offline  
Old 04.12.2017., 23:11   #9044
"

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Prije svega se radi o političkoj ideologiji... moramo razlikovati ideologiju od religije, kao i njihov različit utjecaj na kulturno naslijeđe.
Više je prostora za inkluzivnost religije, ideologija, pogotovo dogmatskog tipa kao što je komunizam, ne dopušta odstupanje od zadanog nacrta društva.

Kršćani mogu biti politički lijevo orijentirani, kao i desno... jednostavno, širi je prostor opredjeljenja.
Wow, hoces reci da je komunizam vise dogmatican od religije?!

Naravno, ima katolika i lijevo i desno, kao sto ima komunista i u HDZ-u i u SDP-u, ali to ne znaci da religije nemaju svoje vrlo striktne ideologije i politicke programe. Pogotovo katolicanstvo kao dominantna vjerska skupina u RH koja cak odgovara apsolutnom vladaru strane drzave.

Quote:
Mislim da je u Finskoj donja granica broja učenika u razredu za koje je moguće organizirati posebnu nastavu vjeronauka (možda je kod njih drugačiji naziv predmeta, no nebitno), četvero učenika.
Kod nas sedam, uglavnom, postoje neki praktični problemi prilikom realizacije prava, i uz najbolju volju.
Mislio sam da govorimo o isticanju simbola u skolama, ali nema veze. Znaci postoje prakticni problemi pa cemo jednostavno ignorirati Ustav i staviti neke religije u povlasteni polozaj. Super. To je svakako razboritije rjesenje nego jednostavno zakljuciti da vjerskom ucenju nije mjesto u javnim skolama.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 05.12.2017., 10:36   #9045
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
O potezima pape Franje postoje različita mišljenja, meni osobno neki potezi izgledaju prihvatljivo, neki ne, za neke nisam siguran kamo vode...
Ne bih se složio kako bi bilo "manje društvenih podjela ako slijedimo papu".
Ekstremni katolici... što to znači ? Kao što postoje "ekstremni" ateisti ?

Ne volim korištenje riječi "ekstremno" u političkom izričaju... zvuči kao diskvalifikacija.
Na koje razlike misliš, unutar svake od ovih kvazi-političkih grupa (vjernici i nevjernici)... ili na razlike između vjernika i nevjernika kao cjelina ?
Ovo prvo ima smisla, jer bi se razgovor konačno poveo oko konkretnih političkih razlika umjesto inzistiranja na kvazi-političkim podjelama.
Ali, ako si iskrena u nastojanju, ovo ne bi trebala tražiti... pitanje održavanja nastave vjeronauka u javnim školama ne bi smjelo biti političko pitanje.
Održavanjem nastave trebala bi se postići, prevedeno na sekularni jezik, određena društvena dobrobit, to je osnovno... dok se ovo shvaća kao pitanje politike, neće biti nikakvih motiva za razgovor o karakteru programa, da li uvesti etiku kao alternativni predmet, itd.
Također, ne znam što bi trebalo značiti "unutarnje pitanje osobe" u ovom kontekstu. Znači li zabranu procesija, isticanja religioznih simbola... u tom bi slučaju ubrzo stigli do zabrane bilo kakvih javnih manifestacija, o političkim demonstracijama, bilo kakvim, da ne govorim.
Možda si htjela reći kako bi država trebala zadržati neutralnost u odnosu prema raznim svjetonazorima (u granicama Ustava, svakako). Takav stav podržavam.
Ne znam cijeli opus pape Franje, ali način na koji promovira skromnost i otvorenost po pitanju prihvaćanja različitih ljudi, kontracepciji i spolnom odgovornom odnosu, pronevjeri novca u Vatikanu.
Ti doslovno shvaćaš slijeđenje pape . Mislim na pitanje otvorenosti i prihvaćanja, katolici bii trebali prihvaćati a ne osuđivati različitosti. Koliko znam Isus oprašta grijehe, i prihvaća ljude koji su "odbačeni".
Ne pravi se da ne znaš što znači biti ekstreman. Pod ekstremne skupine sam mislila i na vjernike i nevjernike. Po tupljenju svog religijskog/vjerskog svjetonazora da je jedino ispravno. I treba biti diskvalificirano, ekstremi nisu dobri ni za koga. (čak niti klimatski ekstremi lol).
Pokušaj shvatit na što mislim, jer je čitko i jasno napisano.
Zašto ne bih smjela tražiti? Moje opće pravo. Zaglibio si s tim "političkim" nastojanjem da moj stav svedeš na takav koncept. Etika i vjeronauk već postoje u školama, s time da vjeronauk nema što konkretno tražiti u školi, napisala sam zašto u par postova iznad. Etika je slabo koncipirana - barem što smo mi učili kroz srednju školu, te bi društveni/socijalni predmet koji se bavi ne samo pitanjem religije nego i međuljudskih odnosa (siromaštvo, volontiranje, hvalevrijedne akcije za spašavanje nečijeg života, mijenjanje svijesti) bolje se uklopio u obrazovnu instituciju kao što je škola. Dapače i to bi bio izborni, zadnji ili prvi sat. Pa tko hoće neka se upiše, nauči malo odgoju.
Što znači unutarnje pitanje? Da držiš za sebe što si i tko si, isto se tiče i ateista/agnostika/budista/vanzemaljaca. Ne zanima me u što vjeruješ ili ne vjeruješ, imaš svoj dom za to, crkvu, džamiju itd. Zašto bi zabrana simbola u javnoj instituciji bila loša? Npr. da je u RH sada većina žena u burki, naravno da bi se jedna skupina našla uvrijeđenima i rekla da to treba zabraniti jer izgledaju kao šišmiši i navela iracionalan strah od eksplozije. To su klasični komentari na našim hrvatskim portalima s popriličnim brojem lajkova, tako da ne izmišljam. I opet krećeš u ekstrem, misliš da bi se time zabranila javna manifestacija. Isto kao što LGBT-ovci marširaju za svoj hepi dej sretno po ulici, za kojeg me apsolutno briga, tako može i katolik slaviti Uznesenje Blažene Djevice marije, ljudi islamske vjeroispovijesti Lejlet al-regaib, ateist Dan planeta Zemlje ili ne znam dan zakona iz fizike - Newtonove gravitacije. Slavljenje da, obilježja u institucijama ne. Žalosno je što se vjera koncipira kroz politiku, nije Isus tak htio.
krypteria is offline  
Old 06.12.2017., 19:46   #9046
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Ne znam cijeli opus pape Franje, ali način na koji promovira skromnost i otvorenost po pitanju prihvaćanja različitih ljudi, kontracepciji i spolnom odgovornom odnosu, pronevjeri novca u Vatikanu.
Ti doslovno shvaćaš slijeđenje pape .
Ne.

Quote:
Mislim na pitanje otvorenosti i prihvaćanja, katolici bii trebali prihvaćati a ne osuđivati različitosti. Koliko znam Isus oprašta grijehe, i prihvaća ljude koji su "odbačeni".
Da, Isus je prihvaćao odbačene u društvu i nastojao ih osloboditi od samodestruktivnog ponašanja, dakle da se oslobode grijeha.
To nije stav, "ti si super i samo nastavi tako".

Quote:
Ne pravi se da ne znaš što znači biti ekstreman. Pod ekstremne skupine sam mislila i na vjernike i nevjernike. Po tupljenju svog religijskog/vjerskog svjetonazora da je jedino ispravno. I treba biti diskvalificirano, ekstremi nisu dobri ni za koga. (čak niti klimatski ekstremi lol).
Pokušaj shvatit na što mislim, jer je čitko i jasno napisano.
Zašto ne bih smjela tražiti? Moje opće pravo.
Imaš pravo tražiti što hoćeš, a i djelovati u okviru zakona, kao i ostali.

U ovom dokumentu, Religious practice and observance in the EU member states čiji je autor jedan od odjela Europskog parlamenta iz 2012. godine, navedeni su izvori konfliktnih situacija, "primjeri najbolje prakse" i preporuke za rješavanje problema... uz poštivanje ljudskih prava.

Quote:
RECOMMENDATIONS

...........
10. With regard to religious symbols in schools, the Chamber ruling in Lautsi v. Italy, later overruled by the Grand Chamber, provoked strong political and emotional reactions. Many states and institutions openly decried the decision as illegitimate for disregarding national traditions and states’ religious heritage. Such reactions show the complexity of achieving a suitable balance between rights and traditions in religious conflicts. Special attention, nevertheless, is to be placed in public schools where the state has a protective role to play in relation to children. In case of dissent, this role is better served when, instead of adopting compulsory rules on the display of religious symbols, the state encourages local solutions and dialogue within the community of teachers, pupils and parents. Additionally, when the display of religious symbols is grounded in cultural traditions which favor a mainstream religion, the state should provide for an open school environment which fosters inclusion and protection of religious minorities.
Mislim da se iz ovih preporuka može izvući nešto... rješavanje neslaganja razgovorom.
Sad, koliko je u Hrvatskoj razvijena kultura javne rasprave (bez uskakanja u ideološke rovove), druga je stvar. Ali, primijeti da se preporučuje inicijativa na lokalnoj razini, u svakoj školi ponaosob... učitelji, učenici i roditelji.

Također, traži se zaštita religioznih manjina.

Quote:
Etika je slabo koncipirana - barem što smo mi učili kroz srednju školu, te bi društveni/socijalni predmet koji se bavi ne samo pitanjem religije nego i međuljudskih odnosa (siromaštvo, volontiranje, hvalevrijedne akcije za spašavanje nečijeg života, mijenjanje svijesti) bolje se uklopio u obrazovnu instituciju kao što je škola. Dapače i to bi bio izborni, zadnji ili prvi sat. Pa tko hoće neka se upiše, nauči malo odgoju.
Nije niti vjeronauk u školi isto što i u župi po svom programu. Evo, usporedi neke sadržaje etike kao predmeta, a koji nisu zastupljeni (ili čak ne bi koncepcijski mogli biti zastupljeni) u vjeronauku.

Quote:
Zašto bi zabrana simbola u javnoj instituciji bila loša?
Za druge javne institucije se slažem, ali škola je specifična po tome što se u njoj prenosi kulturno naslijeđe slijedećem naraštaju... a većina građana smatra kršćanstvo bitnim dijelom tog naslijeđa, uz to, postojala je tradicija isticanja raspela u školskim učionicama u Hrvatskoj.

Quote:
Npr. da je u RH sada većina žena u burki, naravno da bi se jedna skupina našla uvrijeđenima i rekla da to treba zabraniti jer izgledaju kao šišmiši i navela iracionalan strah od eksplozije. To su klasični komentari na našim hrvatskim portalima s popriličnim brojem lajkova, tako da ne izmišljam.
Burka znači prekrivanje lica, dakle, otežava bitno komunikaciju u javnom prostoru. Prekrivanje kose maramom nešto je drugo i ne vidim problem u tome.

Quote:
Žalosno je što se vjera koncipira kroz politiku, nije Isus tak htio.
Nisi precizna, Isus je otklanjao savez Crkve sa državom i njezinom hijerarhijom, vjera je utoliko javna jer se odvija u javnom prostoru zajednice, koji nije istovjetan državnim institucijama.

To što se politika kod nas percipira previše kroz strančarenje i politikantstvo, drugi je problem, i vezan za loše stanje demokratske kulture i civilnog društva.
cestar is offline  
Old 07.12.2017., 04:58   #9047
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-ulaz/6820653/

Pa kaže:

"Margareta Mađerić, državna tajnica u Ministarstvu socijalne politike također je prisustvovala proslavi, no na njihovo pitanje zašto su pokloni „za najpotrebitije“ završili u privatnom vrtiću nije odgovorila. Svi su se povukli u malu prostoriju pa za nekoliko minuta izašli. Odgovor im je dala ravnateljica vrtića.

- Ovo jest privatni katolički vrtić, ali mi ćemo ove poklone koje smo dobili darovati djeci odnosno roditeljima koji nisu u mogućnosti svome djetetu priuštiti neki poklon za blagdan svetog Nikole - kazala je sestra Antonija Matić, ravnateljica dječjeg vrtića „Blažena Hozana“.

Na pitanje koji su to roditelji, ravnateljica odgovara kako ih ima više u naselju Trnje.

No, u pozivu za medije nigdje se ne spominju siromašne obitelji. Navedeno je kako će Ministarstvo djeci u vrtiću darovati pakete koje sufinancira Europska unija i to iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije i Europskog socijalnog fonda."

I još uvijek netko tvrdi da vjersko zatupljivanje ne mora van iz škola i državnih ustanova??

Ne samo da indoktriniraju djecu već od vrtićkih dana već se i uzima drugima da bi se njima dalo.
Smotani2 is offline  
Old 07.12.2017., 09:07   #9048
nešto nije u redu, uzimaju poklone za siromašnu djecu i daju bogatoj.
baš me zanima sadržaj poklona, sve se bojim da će bogataška djeca to jesti.
a i nutricionisti bi ovdje imali što reći. napad na bogate šećerom.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 07.12.2017., 09:43   #9049
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I još uvijek netko tvrdi da vjersko zatupljivanje ne mora van iz škola i državnih ustanova??

Ne samo da indoktriniraju djecu već od vrtićkih dana već se i uzima drugima da bi se njima dalo.
Zatupljivanje i korupcija bi trebali izaći van, ne samo iz državnih institucija već i iz srca i glava ljudi.

Čemu atribut "vjersko", kad ovi pojmovi veze nemaju sa Isusovim naukom ?

Naravno da je sablazan i hipokrizija ako se oni koji bi trebali sami predvoditi primjerom, ne pridržavaju nauka.

Mene ne zanima promjena ambalaže, pri kojem zatupljivanje i korupcija ostaju, samo sa nekim drugim atributom.
cestar is offline  
Old 07.12.2017., 14:07   #9050
Nije im dosta 6 milijardi godišnje. Što izdvajamo najveći postotak BDPa u Europi na njihove guzice.
Više ni ne pokušavaju ostaviti pozitivan dojam. Ništa ih ne bi koštalo. Promovirali bi se na tuđi račun. Ali boli ih briga. Uzeli bi pola kune sa ceste samo da ne padne u ruke potrebnijem.

Moralno smo u rangu Afričkih kvazi-državica gdje diktatori dijele vojnicima kamione humanitarne pomoći.
Zek0slav is offline  
Old 07.12.2017., 14:45   #9051
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Da, Isus je prihvaćao odbačene u društvu i nastojao ih osloboditi od samodestruktivnog ponašanja, dakle da se oslobode grijeha.
To nije stav, "ti si super i samo nastavi tako".

Također, traži se zaštita religioznih manjina.

Nije niti vjeronauk u školi isto što i u župi po svom programu. Evo, usporedi neke sadržaje etike kao predmeta, a koji nisu zastupljeni (ili čak ne bi koncepcijski mogli biti zastupljeni) u vjeronauku.

Za druge javne institucije se slažem, ali škola je specifična po tome što se u njoj prenosi kulturno naslijeđe slijedećem naraštaju... a većina građana smatra kršćanstvo bitnim dijelom tog naslijeđa, uz to, postojala je tradicija isticanja raspela u školskim učionicama u Hrvatskoj.

Burka znači prekrivanje lica, dakle, otežava bitno komunikaciju u javnom prostoru. Prekrivanje kose maramom nešto je drugo i ne vidim problem u tome.

Nisi precizna, Isus je otklanjao savez Crkve sa državom i njezinom hijerarhijom, vjera je utoliko javna jer se odvija u javnom prostoru zajednice, koji nije istovjetan državnim institucijama.
A što je nego stav? Ispada po tome da bi vjernici kreirali vlastita pravila hoće li nekom oprostiti ili ne Što bi trebao reći gay osobi nego da je super i da nastavi tako? Zar bi trebao nešto biti što nije, promijeniti se preko noći jer to katolički nije prihvatljivo? On živi s tim, a ne mi.

Religiozne manjine i prava. Da je koncept države da smo neutralni po pitanju religije i vjere i da imamo svi ista prava, ne bi nitko izvlačio bezvezne povlastice. Onda bi tek bili svi jednaki.

Učila sam i vjeronauk, tako odgovorno tvrdim da se kurikulum iz škole ne razlikuje od onog u crkvi. Etika kao predmet je sadržavala osnovnu teoriju etike i morala te osnove svake religije (bilo Islam, Kršćanstvo, Protestantizam itd.). Što sam imala prilike čuti i u crkvi te u osnovnoj školi na satu vjeronauka, doduše ne toliko detaljno kao na etici.

Škola je specifična da ti učiš znanstveno utemeljene činjenice s podloškom argumenata i dokaza. Ako je tako, zašto ne bi uvelli iz stoljeća sedmog bogove i paganizam jer to je prvi korijen hrvatske religioznosti? Po tome ispada da je nekima bitnije da "bolje da propadne selo nego običaj".

Što se tiče burke, očekivala sam tako licemjeran odgovor.

Zašto je to Isus radio, pa sigurno jer je bio normalniji nego 90% vjernika RH. Prostor gdje se odvijaju "radnje" vezano za religioznost jedino odobravam, to ne mogu smatrati direktno javnim prostorom jer se upotrebljava u privatne svrhe.
Ne televizija, ne škola, ne bolnica.
krypteria is offline  
Old 07.12.2017., 15:13   #9052
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zatupljivanje i korupcija bi trebali izaći van, ne samo iz državnih institucija već i iz srca i glava ljudi.

Čemu atribut "vjersko", kad ovi pojmovi veze nemaju sa Isusovim naukom ?

Naravno da je sablazan i hipokrizija ako se oni koji bi trebali sami predvoditi primjerom, ne pridržavaju nauka.

Mene ne zanima promjena ambalaže, pri kojem zatupljivanje i korupcija ostaju, samo sa nekim drugim atributom.

Još pitaš čemu atribut "vjersko"?

Pa jel to katolički, tj. vjerski vrtić ili ne?
Jesu li popalili lovu koja im ne pripada?
Smotani2 is offline  
Old 09.12.2017., 15:06   #9053
Zgodni detaljčić, varijacija na temu, koji bi se mogao dodati školskom vjeronauku:

Flagelanti su se ritualno samokažnjavali na javnim mjestima - bičevanjem do krvi, po uzoru na slične muke koje je prošao Isus Krist, dok su ga odvodili na brdo Kalvariju, ne bi li tako ostale uvjerili na skori dolazak sudnjeg dana, i promjenu njihovog ponašanja
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 11.12.2017., 08:01   #9054
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Nije im dosta 6 milijardi godišnje. Što izdvajamo najveći postotak BDPa u Europi na njihove guzice.
Više ni ne pokušavaju ostaviti pozitivan dojam. Ništa ih ne bi koštalo. Promovirali bi se na tuđi račun. Ali boli ih briga. Uzeli bi pola kune sa ceste samo da ne padne u ruke potrebnijem.

Moralno smo u rangu Afričkih kvazi-državica gdje diktatori dijele vojnicima kamione humanitarne pomoći.
Zqista me zanima izvor ovih podataka.
kamenjar1 is offline  
Old 11.12.2017., 21:35   #9055
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Njezino naslijeđe su pak milijuni mrtvih, povodljivi dvolični slabići puni krivnje, zlostavljači djece i neradnici koji svaki dan ponavljaju jedno te isto (inače najbolji recept za idiotizam)
Naslijeđe naturalističko-evolucionističkog vjerovanja o porijeklu svijeta i čovjeka je (izvršeno u, povijesno gledano, vrlo kratkom vremenskom razdoblju) više od 100 milijuna mrtvih koje su proveli ljudi koji su slijedili to naturalističko-evolucionističko vjerovanje.

Kao plod toga naturalističko-evolucionističkog vjerovanja imamo mnoštvo ljudi koji danas lutaju u besmislu življenja, povodljivi su i dvolični slabići upravo zbog neimanja identiteta u svome Stvoritelju, svojom sebičnošću rasturaju si brakove i time doživotno povjeđuju svoju djecu, imamo pohlepne materijaliste i neradnike koji svaki dan ponavljaju djeci i javnosti jedno te isto, tj. uvjeravaju da su ljudi evoluirane životinje, a to je recept za idiotizam i uništavanje čovjeka. Kao što Božja objava Biblija i upozorava: Čovjek je onakav kako misli u sebi (ili o sebi).

Zlostavljači djece u crkvenim redovima, iako su u crkvenim redovima, svi su do jednoga uvjereni evolucionisti, vjeruju za sebe i druge ljude da su evoluirane životinje, zastupnici su liberalne (krivovjerne) teologije i uvjereni da Biblija nije točna, te da povezano s time biblijski od Boga objavljni moralni zakon koji naučava Katolička Crkva ne važi i da ne dolazi od Boga.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Received Infraction
Old 11.12.2017., 21:49   #9056
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Naslijeđe naturalističko-evolucionističkog vjerovanja o porijeklu svijeta i čovjeka je (izvršeno u, povijesno gledano, vrlo kratkom vremenskom razdoblju) više od 100 milijuna mrtvih koje su proveli ljudi koji su slijedili to naturalističko-evolucionističko vjerovanje.

Kao plod toga naturalističko-evolucionističkog vjerovanja imamo mnoštvo ljudi koji danas lutaju u besmislu življenja, povodljivi su i dvolični slabići upravo zbog neimanja identiteta u svome Stvoritelju, svojom sebičnošću rasturaju si brakove i time doživotno povjeđuju svoju djecu, imamo pohlepne materijaliste i neradnike koji svaki dan ponavljaju djeci i javnosti jedno te isto, tj. uvjeravaju da su ljudi evoluirane životinje, a to je recept za idiotizam i uništavanje čovjeka. Kao što Božja objava Biblija i upozorava: Čovjek je onakav kako misli u sebi (ili o sebi).

Zlostavljači djece u crkvenim redovima, iako su u crkvenim redovima, svi su do jednoga uvjereni evolucionisti, vjeruju za sebe i druge ljude da su evoluirane životinje, zastupnici su liberalne (krivovjerne) teologije i uvjereni da Biblija nije točna, te da povezano s time biblijski od Boga objavljni moralni zakon koji naučava Katolička Crkva ne važi i da ne dolazi od Boga.
Kao ateist izuzetno sam uvrijeden radi sranja koja pises.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Old 12.12.2017., 08:37   #9057
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Kao ateist izuzetno sam uvrijeden radi sranja koja pises.
Ja sam uvrijeden vise kao ljudsko bice, sramota me je da je to uopce napisano na jeziku koji citam. Da sam ja to napisao, vjerojatno bih se ubio
JohnDoe-25 is offline  
Old 12.12.2017., 08:38   #9058
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ja sam uvrijeden vise kao ljudsko bice, sramota me je da je to uopce napisano na jeziku koji citam. Da sam ja to napisao, vjerojatno bih se ubio
Pa to što je napisao nije daleko od istine.
USAisfreedom is offline  
Old 12.12.2017., 12:31   #9059
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Pa to što je napisao nije daleko od istine.
To što je napisao govori najviše o njemu samom, njegovim istomišljenicima i izvanredan je argument za ukidanje vjeronauka u školama i davanje naloga socijalnim službama da pod povećalom drže roditelje ovakvih stavova i koji ovako odgajaju djecu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 12.12.2017., 12:33   #9060
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To što je napisao govori najviše o njemu samom, njegovim istomišljenicima i izvanredan je argument za ukidanje vjeronauka u školama i davanje naloga socijalnim službama da pod povećalom drže roditelje ovakvih stavova i koji ovako odgajaju djecu.
I da uvedu državni ateizam kao u Sjevernoj Koreji.
USAisfreedom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.