Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 11:18   #641
T&T ima super winter koktele, kak ih oni zovu, a dobri su i u Swankyju kod Klovićevih.

Ovaj put sam i ja jeo šiškobas u Mundoaki i, kao i prošle godine, jako dobro, a s obzirom na to da je bila subota navečer, nismo ni čekali dugo, maksimalno 10ak minuta.

Konačno oprobah i naširoko hvaljenu Timeovu fritulu, i baš je baš dobra

Evo i "presjeka":



Jako sam zadovoljan, ali neću više uzeti, baš mi je bezveze to podizanje cijene.

Htjeli kod Herciga probat germknedlu, red ogroman, odustali
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:25   #642
Pridruzujem se daljnjem neodlasku na Time stand jer me iznimno zivcira puno togs vezano uz njihovo poslovanje kako restorana, tako i ovdje na standu.
A i sinoc nije da je bas bio red pred njihovom kucicom. Tocnije, prazno.

Iako je bilo more ljudi.

Šišovlje Mundoake sam opisao bas sinoc na svomInsta gastro profilu i bogme nase cekanje je sezalo i na 20ak minuta. Ovisi ocito kolko ljudi se skupi taj tren... i kolika je ekipa. A bila je 2 puta po dvoje i jedna ekipa od 4tvero pres nama

No nema veze. Uzivali smo svejedno. Odlican proizvod i nista manje dobri prilozi (od umaka nadalje)


P.s.
Cheese bar ima minimalno 2 kucice (jer sam ih toliko vidio, moguce je da ih imaju jos...) na trgu pred J.Franckom i na Gornjem Gradu na Vranyczanyjevoj livadi pred bistroom Vjestica.
Imaju jako dobru kobasu od vepra i ako me um nije potpuno napustio prije 4 dana sam ju na trgu platio 30, a jucer na GGradu 25 kn.
Malo cudno, ali ajde... valjda im je stand na GGradu jeftiniji pa su tako stavili cijene. Iako mi je malo to cidno. Ne znaju da ce im neke sotnicave babe puput mene to negdje prigovoriti

Kobasa je mesnata i odlicno zacinjena, lagano pikantna. Ima nesto masnijih tocki u sebi. Ali nosu zlundastrvo tvrde nego meke i probavljive.

Imaju i konjske kobase btw ... ako nekog zanima. Potonju nisam probao.

Zadnje uređivanje Deedy : 11.12.2017. at 13:43.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:35   #643
Opet najbolji u Europi!

UVJERLJIV POBJEDNIK

Zagrebački Advent treći put proglašen najboljim u Europi

Quote:
Zagrebački Advent po treći put okitio se titulom najbolje božićne destinacije u Europi prema odluci online glasača portala European Best Destinations (EBD)
Na tradicionalnoj listi portala drugo mjesto zauzeo je francuski Colmar, treći je Beč, četvrta Budimpšeta, dok se na petom mjestu našao još jedan francuski grad - Strasbourg.

Prema napisima portala, u glasanju za najbolju božićnu destinaciju u Europi sudjelovalo je više od 200.516 ljudi iz 131 zemlje svijeta, a svoj glas za Zagreb dalo je i troje glasača iz Kenije.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:14   #644
Prema izboru stranice za koju nitko nikada nije cuo.
Mali 'rvati opet slave svoje komplekse...
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:50   #645
sto se dogadja s fritulama
ove godine? svi redom kukaju kako su grozne, imate li koju kucicu za preporuciti? jutarnji mi ne ulijeva povjerenje a nemam vremena istrazivati jer sam kratko u zagrebu - osim hromaliceve “25kunafritule” probala bi i neke normalne
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:34   #646
Nije mi jasno da se netko moze zaliti na manjak ponude kobasica kad ih ima doslovno na svakom koraku .
Smatrala sam obavezom probati fritulu za 25 kn i o cijeni necu obzirom kakve sam sve peesdarije do sada platila i vise od ta 3 euro i nesto sitno.
No, postenja radi moram pohvaliti ideju, ali realizacija je nikakva. Vanilija se uopce nije osjetila jer su prevladale jabuke i cimet, ali neoprostiva je smrznuta gruda umaka od vanilije unutar fritule.

Viska pogaca je bila onako ni vrit ni mimo, za moj ukus luk je bio previse ziv, pa iako je bitan sastojak rezultat bi trebao biti nesto drugaciji.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:37   #647
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da se netko moze zaliti na manjak ponude kobasica kad ih ima doslovno na svakom koraku .
Smatrala sam obavezom probati fritulu za 25 kn i o cijeni necu obzirom kakve sam sve peesdarije do sada platila i vise od ta 3 euro i nesto sitno.
No, postenja radi moram pohvaliti ideju, ali realizacija je nikakva. Vanilija se uopce nije osjetila jer su prevladale jabuke i cimet, ali neoprostiva je smrznuta gruda umaka od vanilije unutar fritule.
nisam probao, ali mislim da sam danas procitao da je unutra slasticarska krema?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:48   #648
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
nisam probao, ali mislim da sam danas procitao da je unutra slasticarska krema?
Trebala je biti Madagaskar vanilija krema, ali ja ju nisam osjetila ... mozda mi onaj ledeni grumen anestezirao okusne pupoljke
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:59   #649
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Trebala je biti Madagaskar vanilija krema, ali ja ju nisam osjetila ... mozda mi onaj ledeni grumen anestezirao okusne pupoljke
Nije fritula punjena nego je punjenje smrznuto pa uvaljano u tijesto i tako przeno. Fora pohanog sladoleda.
Nije cudno da je bilo djelomicno smrznuto
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:04   #650
Jasna mi je polazna ideja i realizacija samo finalni rezultat mislim nije predvidjao ostatke zaledjene kreme.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:06   #651
Bar znas da si frisku dobila
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:09   #652
Frisku figu, mislis?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:34   #653
U subotu sam došla nešto prije podne specijalno probati tu famoznu fritulu i nije bilo. "Za pola sata", rekoše. Da ne bi. A ni navečer ih naravno nije bilo. Ali sad mi nije žao kad sam pročitala vaše dojmove.
Isto tako ni kuhanog gina nisu imali na pokrajnjoj kućici. Onak, ne kužim, želim ti preplatiti taj kuhani somersby i nemaš u podne jer ti je prerano. Sjajno poslovanje, zaista. Ali dobro, jednom sam ispala idiot i naučila.
dimlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:07   #654
Quote:
gyioia kaže: Pogledaj post
sto se dogadja s fritulama
ove godine? svi redom kukaju kako su grozne, imate li koju kucicu za preporuciti? jutarnji mi ne ulijeva povjerenje a nemam vremena istrazivati jer sam kratko u zagrebu - osim hromaliceve “25kunafritule” probala bi i neke normalne
Na Tomislavcu, ne znam kak se zove kućica ali u onom redu nasuprot klizališta, dakle ne preko puta Glavnog, nego uz prugu sa desne strane kad se gleda prema Glavnom.
Kućica je negdje 4-5 po redu, jedino oni imaju samo fritule koliko sam skužila i stalno ih peku i uvijek ima friških i toplih i ne čeka se dugo

i fina je čokolada gore, nije nutela ali nije loša
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:29   #655
nisam ljubitelj gužvetine i čekanja u redu pa sam probao samo ličku kobasu na fuliranju.. bila je dobra!

a kuhano vino mi je najbolje na kućicama od vivata - druga mjesta više niti ne isprobavam.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:14   #656
Fritula mi je nis spesl, punjenje je basic one i precijenjeno s obzirom da se reklamira da je unikatno by Hromalic.
A i ta velicina, najveca fritula koju ste kusali do sad kad ono golf loptica. Nes ti velicine.
Bienenfeld dobro iskoristava onu da se zbog pomodnosti ne obazire na novcanik.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:19   #657
Dolazim za vikend i pažljivo pratim što zaobić i gdje na zalutat
A fritula... pa meni je kad pravim svaka takva rekao bi moj muž kad se zaleti manja... šta si ovu za bebu napravila... Al šta purgeri znaju o fritulama :P
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:08   #658
Otkad je to fritula kulinarsko dostignuće za kojim svi žude i traže ih po Adventu?
Unikatna fritula by Hromalić
I zašto se u centru Zagreba prodaju nekakve fritule umjesto recimo krafni?

Hebem ti Zagreb, više nema niš purgerskog u njemu...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:16   #659
Jesu li i prosle godine fritule bile 20 kn? Meni se nesto cini da su bile po 15.

Opcenito, za dosta toga mi se cijene cine prevelike s obzirom na ono sto se nudi.
Patkicakvakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:18   #660
I ja se pitam Ne sjećam se kad sam pojela slasnu, ne previše masnu krafnu... Je da nije karnevalsko vrijeme, al sve te slastice su davno nadišle svoje tradicionalno doba i osnovne recepte...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.