Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 15:16   #101
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Ok ...to nije samo štrebanje kako većina voli shvaćati Pravni fakultet, jer se itekako zahtjeva da naučeno i razumiješ, ali ak je tebi to mačji kašalj (iako tamo nisi studirao) ti onda eto živi u tom uvjerenju.
Zato ćeš se ti biti veeeliki znanstvenik, s obzirom da se planiraš konstantno usavršavati . Ne znam da li si ti uopće napisao svoja tri postignuća...
Neću biti znanstvenik

Moja postignuća nisu materijalna, ali da, materijalna bi mogao nabrojati, ali kako ih ne smatram postignućima, nema smisla
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:19   #102
Oglas ne bih napisala.
Moje postignuće su moja djeca koja su izrasla u prekrasne mlade osobe u svakom pogledu.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:20   #103
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Oglas ne bih napisala.
Moje postignuće su moja djeca koja su izrasla u prekrasne mlade osobe u svakom pogledu.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:37   #104
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
U if-then (maybe) smislu.
Ako kao postignuce dozivis tek pronalazak lijeka za rak, sanse su vece da kroz zivot ides nezadovoljan, s osjecajem da nisi napravio nesto vrijedno, sanse su vece da je to povezano s (ne)voljenjem sebe, pa se onda osjetis usamljenije od nekog cija je ljestvica drugacije postavljena, nekoga tko svoja postignuca osjeca kao takva.
za dozivjeti frustriaciju koja ce napraviti lom mislim da nije nuzno imati neka osobita presezanja, tj. svatko ce drugacije reagirati na osobnu (karijernu, socijalnnu) nerealiziranost

rekao bih cak, osobe s velikim ciljevima ne postavljaju si ih iz pizdarije nego po malo postaju svjesne vlastitih sposobnosti i put prema tom necem velikom biva im jasniji kako stjecu znanja (o sebi, o predmetu i nacinu, o sustavu), i uz put kolateralno naprave niz manjih a mozda ne manje vrijednih postignuca, tako da mi se cini da tu nema hrane za frustraciju, ali ima prilicno mogucnosti za (splendid) izolaciju, jer o velikiiim stvarima ne mozes pricati s puno ljudi

neka parafraza na Arhimedov zakon bi tu dobro sjela - npr. svaka osoba uronjena u kategoricki zahtjev istisne frustracije u obratnom omjeru s jakoscu osobnog integriteta
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:40   #105
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Neću biti znanstvenik

Moja postignuća nisu materijalna, ali da, materijalna bi mogao nabrojati, ali kako ih ne smatram postignućima, nema smisla
Pa ni moja postignuća nisu materijalna. Sam se odškolovati i bez ičije se pomoći osamostaliti ne govori samo o materijalnom postignuću, već o itekakvom osobnom rastu koji je iz toga svega proizašao, no to je neka druga tema. Ovdje sam navela samo u grubo te tri točke, al ti očito ne vidiš dalje od toga.
Ariela___ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:43   #106
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
U if-then (maybe) smislu.
Ako kao postignuce dozivis tek pronalazak lijeka za rak, sanse su vece da kroz zivot ides nezadovoljan, s osjecajem da nisi napravio nesto vrijedno, sanse su vece da je to povezano s (ne)voljenjem sebe, pa se onda osjetis usamljenije od nekog cija je ljestvica drugacije postavljena, nekoga tko svoja postignuca osjeca kao takva.
a istina, da.
iako mi se čini da se dio ljudi uopće ne zamara tim pitanjem, dio se precjenjuje, a neki dio se i podcjenjuje jer postoje neki uvriježeni materijalni društveni standardi koji odaju 'uspjeh'.

meni moje nematerijalno postignuće daje baš obrnuto- povjerenje, snagu, spoznaju što sve mogu, poštovanje prema samoj sebi i dobru pripremu za bilo kakvo sranje u budućnosti.

doduše, u kontekstu ovog pdfa mi ponekad oteža stvari jer mi dođe kao lakmus papir za druge ljude.
i jer mi je tolerancija na budalaštine ravna nuli.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:44   #107
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Pa ni moja postignuća nisu materijalna. Sam se odškolovati i bez ičije se pomoći osamostaliti ne govori samo o materijalnom postignuću, već o itekakvom osobnom rastu koji je iz toga svega proizašao, no to je neka druga tema. Ovdje sam navela samo u grubo te tri točke, al ti očito ne vidiš dalje od toga.
ma ne zamaraj se uopće
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:51   #108
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
......

Ono sto me dalje zanimalo je veza izmedju toga sto osjecamo kao postignuca i usamljenosti, ali da bi o tome poceli pricati trebali bi pricati. Onako, za istac.
A meni je zanimljivo kako ljudi uvijek traže u nečem opravdanje. Samci i oni koji se tako osjećaju su u trenutnom položaju zato što...
Što su muškarci gadovi koji traže samo sex.
Što su žene izbirljive gadure kojima je bitan novac i izgled.
Što su imali "teške" fakultete pa nisu imali vremena za vezu.
Što su ganjali karijeru umjesto suprotnog spola.
Što imaju nekakva postignuća, ali im to nitko ne priznaje i ne cijeni.
Name it.

Bu. Bu.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:51   #109
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a istina, da.
iako mi se čini da se dio ljudi uopće ne zamara tim pitanjem, dio se precjenjuje, a neki dio se i podcjenjuje jer postoje neki uvriježeni materijalni društveni standardi koji odaju 'uspjeh'.

meni moje nematerijalno postignuće daje baš obrnuto- povjerenje, snagu, spoznaju što sve mogu, poštovanje prema samoj sebi i dobru pripremu za bilo kakvo sranje u budućnosti.

doduše, u kontekstu ovog pdfa mi ponekad oteža stvari jer mi dođe kao lakmus papir za druge ljude.
i jer mi je tolerancija na budalaštine ravna nuli.
Krivo sam to napisala, sorry. Napisala sam to kao tvrdnju, a jako sam daleko od bilo kakve tvrdnje. Ne kazem da su stvari tako povezane, samo mi se ucinilo zanimljivo na tren pogledati postoji li mozda tu neka veza, ako da kakva.

Ali nemam pojma kako kopati i pricati o tome, a da ne ostanemo na frazama poput voljenj sebe i esencija ovog ili onog koje sigurno nekome dobro zvuce, al na kraju dana meni kurca ne znace ako nisu oblozene mesnatom pricom - pa dolazimo do problema da se mesnate price ne pricaju bilo kome, bilo gdje.

I tak.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:57   #110
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ali nemam pojma kako kopati i pricati o tome, a da ne ostanemo na frazama poput voljenj sebe i esencija ovog ili onog koje sigurno nekome dobro zvuce, al na kraju dana meni kurca ne znace ako nisu oblozene mesnatom pricom - pa dolazimo do problema da se mesnate price ne pricaju bilo kome, bilo gdje.

I tak.
yep.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:58   #111
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Pa ni moja postignuća nisu materijalna. Sam se odškolovati i bez ičije se pomoći osamostaliti ne govori samo o materijalnom postignuću, već o itekakvom osobnom rastu koji je iz toga svega proizašao, no to je neka druga tema. Ovdje sam navela samo u grubo te tri točke, al ti očito ne vidiš dalje od toga.
To jesu postignuća, da, ali ne vidim dalje od toga.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:09   #112
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
1. Zaradila za faks
2. Završila oteži faks (socijalni rad na Pravu)
3. Našla posao bez veze (i to na državnim jaslama )
Zene vole isticati skolu.

Zakaj je to tak?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:14   #113
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Imas s jedne stranu zenu koja se odskolovala sama i sad radi u nekom djecjem domu, pomaze tamo nekoj necijoj i nicijoj djeci da prozive dan dan bez grca u zelucu, i to joj cak i uspije ponekad, pa s druge strane imas zenu koja je skocila centimetar vise od neke druge zene. Mozes jedno ili drugo smatrati postignucem, mozes oboje, mozes ni jedno. Stvar je individualna. Tako je tema i zamisljena - pita sto je vama/tebi postignuce, sto osjecas kao vlastito postignuce.

Ono sto me dalje zanimalo je veza izmedju toga sto osjecamo kao postignuca i usamljenosti, ali da bi o tome poceli pricati trebali bi pricati. Onako, za istac.

Uspjeh bi bio i rjesiti se osjecaja usamljenosti.

Nevezano uz ostale uspjehe.

Skola zaista nije uspjeh. Osjecao sam samo prazninu kad sam zavrsio faks.
Cak i ne radim u struci, izucio sam drugu struku sam odmah nakon faksa.
Meni to nije uspjeh, to je zdrav razum.

Ali to sam samo ja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:15   #114
Muškarci vole citirati jedan post i na njemu temeljiti zaključak o ženama.

Zakaj je to tak?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:15   #115
pa ni ne radi se o školi, napisala je cura već.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:16   #116
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
ti si smijesan
zavrsi bilo kakav faks uz posao, zaposli se
i tek onda si toj curi do ramena

do tad, pazljivo s pickama, premda nes dobit
Na mom faksu su najbolji bili studenti koji su studirali uz rad.
Odgovornost vuce odgovornost.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:18   #117
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
opet ti velim, smijesan si
takvim stavom -. da je neki faks i, posljedicno, posao koji ces s njim raditi, zakurac - obaras si rejting ali vidim da toga uopce nisi svjestan
premda radis uz faks, valjda neki nuklearn kioji ce spasit svijet u picku strininu, fali ti malo doticaja sa stvarnoscu, da shvatis sto su socijalni radnici i s cime se sve srecu na poslu

ako vec nisi do sad, budi malo simpateticniji, sucutniji, picke to vole
premda nes dobit
Ispada kao da je faks nesto posebno.
To je danas kao imati auto.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:19   #118
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
U if-then (maybe) smislu.
Ako kao postignuce dozivis tek pronalazak lijeka za rak, sanse su vece da kroz zivot ides nezadovoljan, s osjecajem da nisi napravio nesto vrijedno, sanse su vece da je to povezano s (ne)voljenjem sebe, pa se onda osjetis usamljenije od nekog cija je ljestvica drugacije postavljena, nekoga tko svoja postignuca osjeca kao takva.
Pa nesretan ces biti ako ces smatrati da moras napraviti nesto veliko da bi bio sretan.
Zivot je da se zivi iz dana u dan i da se bude zadovoljan.
Tko to postigne, taj je najuspjesniji sto moze biti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:19   #119
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ispada kao da je faks nesto posebno.
To je danas kao imati auto.
nije ako za to moraš ispišati krv.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:21   #120
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Oglas ne bih napisala.
Moje postignuće su moja djeca koja su izrasla u prekrasne mlade osobe u svakom pogledu.
Ovo je vec postignuce.

Pogotovo danas kad se ekipa gadi djece i odricanja jer je najvaznije karijera.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.