Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 09:21   #41
Polka

moje zlato nije ljubitelj paradajz juhe, a i ja ju ne znam napraviti kao baka i mama
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 06.12.2017., 20:16   #42
Mačak Gaston ..jesi ga začinio uzduž i poprijeko
Nećemo o hrvatskom jeziku ,"paradajzu","uslovima" jer je to za neki drugi forum.
Ja jako volim jotu i jedem je od malih nogu i puno sam je jela za vrijeme "komunističke diktature"dok su je još radile none i tete a sada je često radimo a potomci je obožavaju,
ben2010 is offline  
Old 06.12.2017., 20:40   #43
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Mačak Gaston ..jesi ga začinio uzduž i poprijeko
Nećemo o hrvatskom jeziku ,"paradajzu","uslovima" jer je to za neki drugi forum.
Ja jako volim jotu i jedem je od malih nogu i puno sam je jela za vrijeme "komunističke diktature"dok su je još radile none i tete a sada je često radimo a potomci je obožavaju,
Morate me razumjeti, stalno sam poslom po nekadašnjoj Yu pa mi se ovi bratski domorodački jezici stalno mješaju i svakih malo mi ispadne ovako nešto. Sreća da su ovi jezici dosta slični, pa razumijevanje nije neki problem, pomislite kako je samo bilo Zagoru kada se uspio u Darkvudu naučiti sve te indijanske jezike i dijalekte.
Mačak Gaston is offline  
Old 06.12.2017., 20:43   #44
Evo, vidio sam sada i Francesku gore na vrhu strane i ona kaže paradajz
Mačak Gaston is offline  
Old 07.12.2017., 14:08   #45
Kekec, a zakaj nisi stavil recept? Si pozabil?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 07.12.2017., 18:23   #46
Bakini keksici divan podsjetnik! Imam ovaj suvremeni aparatic a godinama ih nisam radila, bas bi se mogla poigrati ovih dana. L3go, jel tvoja verzija recepta za tvrde ili meke kekse?
Juhu od rajcice obozavam, s tim da se kod mene radi obavezno s jajetom od kad znam za sebe. I najbolji je lijek za mamurluk

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 07.12.2017., 19:23   #47
Tvrda verzija

Btw, sad sam primijetio da sam napisao da se stavlja cijeli prašak za pecivo, a ja sam ovdje radio pola mase, tako da je za ovu količinu sasvim dovoljno pola pzp. Ispravit ću i u postu s receptom

Gaston, možeš ovdje napisati količine i postupak za recept, pa ćemo ih dodati u post.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 08.12.2017., 23:15   #48
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kekec, a zakaj nisi stavil recept? Si pozabil?
Incredibile!
Zemljak na forumu, kakšna sreča, kdo bi si mislil...
Zdaj vas bom nagradil z vicom o Kekcu in Mojci. (kot vsi vemo Mojca je bila slepa)

Kekec - Mojca, a te lahko natepavam, če ti zrihtam kapljice proti slepoti tako da ne boš več slepa?
Mojca -Oh, seveda Kekec seveda, komaj čakam, samo kapljice mi zrihtaj!
Kekec prinese kapljice nakapava kap, kap, kap in je Mojca spregledala
Mojca -Kekec če bi te prej videla ti pač ne bi dala!
Mačak Gaston is offline  
Old 10.12.2017., 10:39   #49
Kaiserschmarrn i koch od riže. Oba s hibersaftom aka malinkovcem (Dona naravno).
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 11.12.2017., 17:50   #50
Paradajz juha
Moja omiljena juha i dan danas, ne samo iz djetinjstva

(I moram iskomentirati da i u mom hrvatskom dijalektu ne postoji rajcica vec samo paradajz )


Jotu isto volim, iako mi je i dalje bolja varijanta kiselo zelje z bazuljom bez ikakvih drugih dodtaka tipa krumpira
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 11.12.2017., 18:20   #51
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Paradajz juha
Moja omiljena juha i dan danas, ne samo iz djetinjstva
Jotu isto volim, iako mi je i dalje bolja varijanta kiselo zelje z bazuljom bez ikakvih drugih dodtaka tipa krumpira
Meni je paradajz juha bila nešto kao pokora, uvijek na prvom mjestu goveđa juha, riblja juha, zatim juha od gljiva, pa juha od špinata, pa prežganka... eh pa tek negdje pri kraju paradajz juha zajedno sa juhom od karfiola i krumpiračom. Uvijek sam mislio da ovu juhu jedu zatvorenici.

Jota, moja omiljena hrana, nešto poput djevojke iz djetinjstva, apsolutno najbolja je jota sa zeljem i grahom, ona sa kiselom repom je II klasa.
Mačak Gaston is offline  
Old 11.12.2017., 18:37   #52
Meni je ajnpren juha najgora moguca . Paradajz je pak najbolja moguca .
Doria is offline  
Old 11.12.2017., 19:39   #53
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Meni je ajnpren juha najgora moguca . Paradajz je pak najbolja moguca .
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 12.12.2017., 10:18   #54
Ne volim ni paradajz juhu ni jotu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 12.12.2017., 11:58   #55
Pa i ajnpren je fina ak se fino začini i stave prepržene kockice kruha
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 12.12.2017., 20:48   #56
Rade bi poriluk jela.
Ne podnosim miris przenog brasna
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 22.12.2017., 10:46   #57
ne prikazuje mi fotku na natječaju. gdje da još probam osim postimage?
možda se i prikaže u međuvremenu.
gargamišamel is offline  
Old 22.12.2017., 13:03   #58
Ja ju vidim, ali ju povlači odnekud iz centra Zemlje jer traaaaje dok ju ne prikaže.

Sad si mi takav gušt napravila, a uopće nisu bile u planu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 22.12.2017., 13:24   #59
je, sad se vidi.
kaj se kiflica tiče mislim da bum sutra morala raditi i treću turu.
gargamišamel is offline  
Old 22.12.2017., 16:53   #60
Cats i garga, s takvim bih guštom smazao ovo vaše, pogotovo sad u ovo doba raznih kolača Odlično
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.