Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2012., 22:18   #81
Ukoliko u Ljubljani hoćete jesti nešto osim domaće spize, onda je u centru na Streliškoj ulici španjolski restoran Don Felipe. Odlični tapasi i fine paelle. Na svojoj stranici znaju imati i bonove za popuste.

Na početku Šmartinske, odnosno između Šmartinske i Njegoševe je lijepi vrt s velikim kestenima i vjerojatno najbolji ćevapi u ovom dijelu svijeta - sarajevski restoran Das ist Valter. Fino a jeftino - 10 ogromnih sočnih i ukusnih ćevapa u polovici ogromne lepinje, s kapulom 4,5 eura, a ako ćete i ajvar onda 5.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 18:02   #82
bok.. moze kakva preporuka za neki kineski ili meksički restoran u ljubljani, ali da je za studentski džep idemo za faksom na jedan dan u Supernovu, i tamo imaju oba restorana, alinisam sigurna kakve su kvalitete, mozda su u centru bolji
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 18:20   #83
Running Sushi & Wok u Supernova centru:
http://www.kitajska-restavracija.com...-sushi-and-wok

Kappa maki i avokado maki su fini. Po narudzbi, ne ovi koji trce okolo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 23:14   #84
hvala, ali ne bi htjela jest u shopping centru, radije bi nesto u gradu, ipak ne idem svaki dan do ljubljane pa da ju malo prođe i vidim, a ne samo ducane..
vidjela sam da su dobre recenzije za "Kitajskki vrt", zna netko mozda kakve su cijene tamo?

i kad sam vec tu, neka preporuka gdje sjest na dobru kavu i kolač?
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 23:21   #85
Nisam bila u kineskom, ni u meksickom u centru. Za kavu i kolac imas Cacao, Zvezda.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 23:40   #86
a daleko je ovaj kitajski vrt, jos cu se probat raspitat negdje za njega i kako do tamo..

a vidjela sam ovu Zvezdu, vec sam si zabiljezila, ovaj Cacao super izgleda, posebno vanjskaa terasa, da je bar toplije
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 11:56   #87
Cacao meni nije baš nešto za po zimi (a ni inače), imaš kod Tromostovja na drugoj strani Ljubljanice Lolitu, puno ljepši prostor i fenomenalne slastice. Zvezde imaš dvije, jednu u prizemlju hotela Slon i drugu na Kongresnom trgu. Samo pripazi, cijene kolača i kave u strogom centru znaju biti dosta visoke.

U samom centru baš i nema kineskih, ima kod Name meksički ali nemam osobnih iskustava (iako ga ljudi hvale). Ako je izbor restorana uvjetovan strahom od visokih cijena, onda ti savjetujem da umjesto toga pođeš u Sokola (Mestni trg) na juhu od gljiva u zdjelici od kruha. Toplo, fino i zasitno, a cijena je 5 eura (ili manje).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 21:48   #88
ma i nije sad toliko cijena bitna.. samo ne zelim da je neka ekskluziva, vjerojatno cemo pojest nes u onom centru, a onda u centar na kolače i kavu, ma razmisljam da tipa za 2 kolača i 2 kave do 20 € treba dat, barem sam tako uvijek otprilike plaćala vani....
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 22:26   #89
Pa ovako, u samom centru (stari dio grada) možeš ne preskupo a fino jesti u već navedenom Sokolu (slovenska hrana u srednjevjekovnoj kući), Juliji (imali su menije po oko 10 eura, ukusno i ugodan ambijent), Abecedariumu, nešto skuplji su River i Špajza. Čula sam da je dobar novi riblji kod tržnice, u prednjem dijelu je ribarnica gdje možeš izabrati što da ti spreme u restoranu a cijene su dosta popularne. U Vodnikovom hramu, isto pored tržnice, sam dobila dugu vlas kose u sosu od šnicla - iako su se ispričali, tamo više ne idem i ne mogu preporučiti. Ima i novi prekmurski restorančić na Mestnom trgu, nisam još bila ali to je recimo nešto specifično (doduše iz druge regije ali ipak).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 23:32   #90
A mozes i na falafel:
http://www.alja-shaar.com/falafel.htm
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:02   #91
@Cats: a ne bi isla u restoran i jela uobičajenu neku hranu koju imam i ovdje di zivim, a iskreno juhe od gljiva i gljiva mi je općenito preko glave, tata je ovu jesen kad god bi se iz sume vratio, donio 1 ili 2 kosare, pa smo 7 puta tjedno jeli gljive na razne načine htjela bi rađe nešto egzotičnije, što ne jedem svaki dan, a i frendica nikad nije jela po tim raznim restoranima, pa da i nju malo "obrazujem" gastronomski

@Patientia: nije ni ovo loše, sviđa mi se
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:54   #92
Ako hoćeš malo egzotičnije, imaš azijski fusion Da Bu Da na Šubičevoj (kod Maximarketa i parlamenta), Moysushi na Mestom trgu, Sushimama na Wolfovoj, već spomenuti meksički Joe Penas na Cankarjevoj, mrvicu dalje od centra španjolski Don Felipe na Streliškoj i turski Yildiz han na Karlovškoj, blizu hrvatske ambasade.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 18:24   #93
e to je to sto me zanima, hvala
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 17:47   #94
odlučile se za španjolski ja vec i jelo odabrala
mozete mi samo rec jel daleko od centra do tamo, moze se pjesice?
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 17:53   #95
U Ljubljani moš uzduž popreko pješice
Meni je tamo najdraži restoran Čompa, al ima neko nebulozno radno vrijeme.
(možda se šta promijenilo..)
Sjećam se da smo prošle godine došli, u neku subotu, pa je na vratima pisalo da rade od šest, a mi došli kao na ručak.
Pa smo na kraju ručali u Marley and me, a večerali u Čompi.
U ovom španjolskom nisam bila, piši kad se vratiš kak je bilo, da odem probat
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:45   #96
bile mi u španjolskom, narucile one ko bruschette sa salsom, to mi je bilo prefino, jos sam ja nalijevala maslinovog ulja i paprila, ali kruh sočan, topal i onda hladna salsa.. super mi je to bilo
uzele smo tradicionalnu paellu (iako sam mu ja rekla samo za 1 osobu, on je donio za 2 i onda se jos kao pregovarao da sam narucila 1 paellu, a ne za 1 osobu).. no i bolje da je tako donio jer ono drugo sto sam narucila (neku hobotnicu s krumpirom) to nije bilo jestivo, hobotnica zagorena i žilava, a krumpirr samo skuhan u kori i oguljen, posut s nekakvom mljevenom paprikom i to je to, bez ikakvih začina, užas
zaboravio nam je donijet salatu, ali nisam bila previse razocarana, jer ko zna kakva bi ona bila.. a i vise bi platila za rucak koji je prosječan
paellu nikad u zvotu nisam jela, ali ako je to prava španjolska paella, pravi okusi, onda me se nije nis posebno dojmila, normalan rizoto koji sam doma napravis sa zaleđenim plodovima mora, piletinom i paprikom
na kraju je pitao sta necemo sve pojest, ja mu lijepo rekla da je hobotnica zagorena i to na nije naplatio, pile smo i sangriu, nije losa, bas smo frendica i ja komentirale da smo trebale uzet litru i samo po njoj

mene je od te sve hrane bilo lose narednih 5 sati, tako da smo uzele samo 1 kolač u Zvezdi za put (čokolada i malina), frendica pol pojela u busu, a ja doma ostatak.. i to je najfiniji kolač koji sam probala. 5€ je, ali da sam znala prije kako je dobar uzela bi jos jedan
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 01:19   #97
idem na bicikliranje sutlanskim krajem...kreće se iz zg-a uz granicu prema sjeveru tj. zapadnim zagorjem...plan je naći mjesto gdje bi spavali, a preko dana biciklirali....naišla sam na jelenov greben u podčetrteku....zanima me jel netko bio tamo, kakva je hrana, jer bi doručak i večera bili obvezni...kakav je smještaj.....imate možda nekih drugih prijedloga u tom krugu, a da nam je prihvatljivo do tamo dobiciklirati
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 07:19   #98
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
idem na bicikliranje sutlanskim krajem...kreće se iz zg-a uz granicu prema sjeveru tj. zapadnim zagorjem...plan je naći mjesto gdje bi spavali, a preko dana biciklirali....naišla sam na jelenov greben u podčetrteku....zanima me jel netko bio tamo, kakva je hrana, jer bi doručak i večera bili obvezni...kakav je smještaj.....imate možda nekih drugih prijedloga u tom krugu, a da nam je prihvatljivo do tamo dobiciklirati
Ne znam za smještaj, ali hrana je vrlo pristojna. Nije neki gastronomski vrhunac, nego gostioničko-narodno-izletnički stil, ali u tom žanru sasvim fina. Nemam prigovora.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:17   #99
potpis. fina jelenetina/srnetina, obilno, umjerene (standardne) cijene..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 20:39   #100
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ne znam za smještaj, ali hrana je vrlo pristojna. Nije neki gastronomski vrhunac, nego gostioničko-narodno-izletnički stil, ali u tom žanru sasvim fina. Nemam prigovora.
Prije uspona na J. Greben je restoran s mini-pivovarom Haler.
tu: http://haler-sp.si/splet/index.php?halerhr

Nisam jeo, ali pivce im je vrhunsko, imaju smještaj i ne moraš biciklirat uzbrdo do Grebena.

Zadnje uređivanje panorama : 04.04.2013. at 20:45.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.