Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 18:48   #41
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
jel možeš objasniti, pravomočna vs. nepravomočna presuda?
Pravomoćna presuda je ona koja je riješena, prvostupanjska za koju nije izjavljena žalba ili u pravilu drugostupanjska. Iza pravomoćne presude ne postoje redovni pravni lijekovi. (Najjednostavnije rečeno.)
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 18:50   #42
Quote:
maivmi7 kaže: Pogledaj post
ja radim u d.o.o. i svako malo direktor treba potvrdu o nekažnjavanju za kokekakve natječaje i to se ne vadi na nikakvom sudu nego si ti ispišeš na papir "na temelju čl.37 st.4 točka 3. zakona o javnoj nabavi (NN 117/01 i 92/05) dajem sljedeću izjavu o nekažnjavanju- kojom ja XY iz grad,adresa izjavljujem za sebe i za pravnu osobu trgovačko društvo ime firme da nisam kažnjkavan niti ja niti tvrtka, te da nisam sudjelovao u krim.organizaciji, korupciji, prijevari ili pranju novca" na kraju staviš datum, potpis i žig i to sve ovjeriš kod JB i dođe 46,60 kn.
To je drugo, to je izjava da odgovorna osoba i pravna osoba nisu bile kažnjavane za određena kaznena djela, a traži se po Zakonu o javnoj nabavi, i daje se ta izjava upravo zato jer ovo što svi zovu "potvrda o nekažnjavanju" u biti uopće ne govori o nekažnjavanju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 18:53   #43
Quote:
mountain_man kaže: Pogledaj post
Nije meni to problem, nego ako u mi u buducnosti bude trebala potvrda o nekaznjavanju, hoce li to ostati registrirano? mislim ljudi, ako cemo realno, svatko bi radi toga mogao biti kaznjen. tko danas ne skida i przi filmove, igrice i muziku? ja sam vjerojatno nekome stao na zulj i to je to.
Sada bi ti u toj potvrdi pisalo da postoji nepravomoćna presuda po članku tom i tom KZ-a. Kada to platiš, tj. ne žališ se, presuda postaje pravomoćna i više ništa neće pisati. Pisati će ti u kazenoj evidenciji, ali izvod iz nje uopće ne možeš dobiti za bilo koji pravni posao u RH. A iz te evidencije će se također brisati kada nastupi rok rehabilitacije, tj. da ti i treba dobio bi izvod gdje piše da nisi kažnjavan.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 02:08   #44
Quote:
Sada bi ti u toj potvrdi pisalo da postoji nepravomoćna presuda po članku tom i tom KZ-a. Kada to platiš, tj. ne žališ se, presuda postaje pravomoćna i više ništa neće pisati. Pisati će ti u kazenoj evidenciji, ali izvod iz nje uopće ne možeš dobiti za bilo koji pravni posao u RH. A iz te evidencije će se također brisati kada nastupi rok rehabilitacije, tj. da ti i treba dobio bi izvod gdje piše da nisi kažnjavan.
Hvala ti puno na ovom odgovoru. Citajuci KZ tako sam si nekako i mislio ali trebao sam potvrdu. Ajde ako bih te mogao zadaviti sa jos par pitanja.
1. Prakticno, da li mi se isplati zaliti na ovu presudu, jer ponavljam, nije mi problem platiti nego me jedino muci ta evidencija.
2. recimo ako bih isao raditi u inozemstvo, da li bih trebao izvaditi famoznu "potvrdu o nekaznjavanju" koja ce biti prazna nakon pravomocnosti (i prevesti ju naravno) ili ce mi biti potreban izvod iz kaznene evidencije? Nekako mi intuicija govori da bi me se trazilo ovo drugo, al eto ipak lijepo bih molio potvrdu.

(5) Građanin ima pravo tražiti podatke iz kaznene evidencije za sebe samo ako dokaže da su mu ti podaci potrebni radi ostvarivanja prava u stranoj državi.


3. s obzirom da mi je izrecena novcana kazna da li je istina da je rok rehabilitacije 3 g.?
mountain_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:41   #45
Smile

Quote:
osijek_23 kaže: Pogledaj post
Za rad u državnoj službi dali mi je potrebna i potvrda o nekažnjavanju i onaj izvadak iz kaznene evidencije??? Kao maloljetnik imao sam jedan "problem" sa zakonom, ali je državno odvjetništvo odbacilo optužnicu. tako da nisam ni došao na sud,ali sam bio zabilježen u policijskoj evidenciji. Radilo se o kaznenom slučaju. Dali ću ja moći dobiti potrebne potvrde ili potvrdu.
Unaprijed hvala!
Hoce li se itko pozabavit na sekundu i s mojim problemom?
osijek_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:37   #46
odgovoreno bar 5 puta. da, al ne baš na reply tebi pa ti je teže za skužit ili?
neće, a o kaznenoj evidenciji je vojky bar u 4 posta sve iscrpno izložio. Uostalom, mislim da u bilo kakvom natječaju jasno piše što ti treba,a izvadak iz kaznene evidencije definitivno to nije

eto
u državnoj službi ti na to ne bi znali odgovorit
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:48   #47
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
odgovoreno bar 5 puta. da, al ne baš na reply tebi pa ti je teže za skužit ili?
neće, a o kaznenoj evidenciji je vojky bar u 4 posta sve iscrpno izložio. Uostalom, mislim da u bilo kakvom natječaju jasno piše što ti treba,a izvadak iz kaznene evidencije definitivno to nije
Tj. tamo gdje treba (rad u MUP-u) pribaviti će ga sami.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:52   #48
da
bez prethodne najave
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:49   #49
no dobro .... ali meni na kraju svega ipak nije jasno



gdje se u Zagrebu izdaju te vrle potvrde (trebaju za zapošljavanje)

thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:23   #50
Meni trebaju dvije potvrde ''o nekaznjavanju'', tj. valjda ta Potvrda o nekaznjavanju i izvod iz kaznene evidencije. Naime to mi treba za dobivanje americke DV vize. To su jedni od potrebnih dokumenata koje moram priloziti za intervju za dobivanje vize. Dali znaci prvu vadim u Ministarstvu pravosuda, a drugu u Opcinskom sudu po mjestu prebivalista? Jel mi moze neko sa sigurnoscu reci za ovo.
stizeljeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:52   #51
-dakle,ako sam ja konkretno kažnjavan po ZKP,novčano i uvjetno,mogu li dobiti potvrdu o nekažnjavanju nakon isteka kazne odnosno uvjeta?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:19   #52
haha, citam postove i dalje ne znam gdje se treba potvrda o nekaznjavanju, koja mi treba za zaposljavanje u ministarstvu (za natjecaj) vadi. kaze prijateljica u palaci pravde, preko puta lisinskog

jel to stoji?
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:10   #53
Quote:
butterflyeffect kaže: Pogledaj post
haha, citam postove i dalje ne znam gdje se treba potvrda o nekaznjavanju, koja mi treba za zaposljavanje u ministarstvu (za natjecaj) vadi. kaze prijateljica u palaci pravde, preko puta lisinskog

jel to stoji?
za fizičke osobe: na općinskom kaznenom sudu - križanje selske i ilice u Zagrebu.

za pravne osobe (firme) se vadi potvrda o nekažnjavanju na Trgovačkom sudu-Palmotićeva ulica.

eto,enigme su riješene,nisam mogla ne reagirat
__________________
koje je tvoje pravo ime,Baby?
tifani-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:18   #54
jeeej, hvala

moja prijateljica je to vadila u ljeto 2006., tada se valjda vadilo u palaci pravde
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:31   #55
Quote:
butterflyeffect kaže: Pogledaj post
jeeej, hvala

moja prijateljica je to vadila u ljeto 2006., tada se valjda vadilo u palaci pravde
točno.
__________________
koje je tvoje pravo ime,Baby?
tifani-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:06   #56
Thumbs up

prije svega pozdrav,meni je trebala nedavno potvrda o nekaznjavanju pa sam isla na opcinski sud u mjestu prebivalista i izvadila je no medjutim zena me zvala i rekla da im treba i potvrda o nekaznjavanju od ministarstva pravosudja tak da sam morala tamo ici.Ako je tvoj slucaj ovaj drugi onda trebas ici u savsku 41 to je zgrada zagrepcanke na 25 katu.Trebas ponijeti fotokopiju osobne i kupiti 40 kuna biljega i tamo jos popunjavas neki formular.Rade ti svaki dan od 9h-13h a broj telefona je 6321-777 pa nazovi i pitaj
 
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:22   #57
Quote:
stizeljeto kaže: Pogledaj post
Meni trebaju dvije potvrde ''o nekaznjavanju'', tj. valjda ta Potvrda o nekaznjavanju i izvod iz kaznene evidencije. Naime to mi treba za dobivanje americke DV vize. To su jedni od potrebnih dokumenata koje moram priloziti za intervju za dobivanje vize. Dali znaci prvu vadim u Ministarstvu pravosuda, a drugu u Opcinskom sudu po mjestu prebivalista? Jel mi moze neko sa sigurnoscu reci za ovo.
pozdrav,meni je nedavno trebala potvrda i izvod iz kaznene evidencije vezano za vizu ja sam im sa ostalim dokumentima poslala potvrdu o nekaznjavanju sa opcinskog suda gdje zivim medjutim zena me zvala i rekla da im treba i potvrda ministarstva pravosudja tako da sam jos isla i u ministarstvo pravosudja (stara zagrepcanka) procitaj moj post prije imas br.telefona i adresu
 
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 17:48   #58
trebam informaciju...da li na netu (tražio sam i nisam našao ), ima gdje skinuti potvrdu ili zahtjev o nekažnjavanju....jer mi treba više primjeraka pa da isprintam ...

Hvala !
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 11:35   #59
A koliko košta izdavanje te potvrde i je li baš nužno da osobno dođeš po to?
Jel to gotovo isti dan?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:21   #60
Ne moraš doći osobno. Ja kad sam bila, bio je jedan gospodin koji je za sina podizao tu Potvrdu. A ovisno o tome zašto ti treba, moraš/ne moraš platiti biljege od, mislim, 30kn, koji se kupuju na kiosku ispred suda.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.