Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 12:14   #21
...ako je krvna slika u redu mislim da nemaš razloga za brigu, al odvedi ga do dermatologa ako ti je panika
...ako je iritacija od štramplica preporučam ti avene cicalfate kremicu...ili ispiranje kamilicom...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 12:25   #22
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ako je krvna slika u redu mislim da nemaš razloga za brigu, al odvedi ga do dermatologa ako ti je panika
...ako je iritacija od štramplica preporučam ti avene cicalfate kremicu...ili ispiranje kamilicom...
hvala
ma i ja mislim da nema panike ali nisam ni sama pametna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:06   #23
Da nije neka alergija na hranu?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:12   #24
Ako si mazala kortikosteroidnom kremom i sve je prošlo te se vratilo nakon prekida terapije, mislim da bi bilo dobro da to pogleda i dermatolog. Ipak oni gledaju osipe svaki dan.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:14   #25
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ako si mazala kortikosteroidnom kremom i sve je prošlo te se vratilo nakon prekida terapije, mislim da bi bilo dobro da to pogleda i dermatolog. Ipak oni gledaju osipe svaki dan.
nema pojma koji je sastav kreme.... moram pogledat ali mislim da nisu kortikosteroidi

north wind- to i ja razmisljam ali nije nista novo uvedeno u hranu a sta je najbolje sve je lokalizirano na potkoljenice i to mi je najcudnije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:33   #26
I moj je klinac prije nekog vremena imao osip na potkoljenicama.
Uhvatila me panika pa sam bila kod dva dermatologa i niti jedan mi nije rekao ništa pametno, samo mi je jedan rekao(ks je bila ok) gurnite ruku u vreću sa kremama, pa koja upali! Tak je i bilo. Prošlo kako je i došlo.
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:58   #27
Detergent? Omeksivac?

Nemoj mu oblacit stramplice
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:35   #28
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nema pojma koji je sastav kreme.... moram pogledat ali mislim da nisu kortikosteroidi

north wind- to i ja razmisljam ali nije nista novo uvedeno u hranu a sta je najbolje sve je lokalizirano na potkoljenice i to mi je najcudnije
Kako se zove krema? Napiši, baš me zanima.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 11:41   #29
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Detergent? Omeksivac?

Nemoj mu oblacit stramplice
deterdent i omeksivac su identicni od kada se rodio, a i svi doktori koje sam kontaktirala kazu da takav osip e moze bit od toga nego je uzrok najvjerojatnije u nekoj hrani

cattleya - je, krema je kortikosteroidna- Afloderm

Zvala sam salatu (kazu da su tamo najbolji djecji dermatolozi) i narucili me za 2 tjedna ali je sogica malo urgirala pa su nas narucili za utorak i bas me zanima sta ce otkrit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 12:11   #30
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
deterdent i omeksivac su identicni od kada se rodio, a i svi doktori koje sam kontaktirala kazu da takav osip e moze bit od toga nego je uzrok najvjerojatnije u nekoj hrani

cattleya - je, krema je kortikosteroidna- Afloderm

Zvala sam salatu (kazu da su tamo najbolji djecji dermatolozi) i narucili me za 2 tjedna ali je sogica malo urgirala pa su nas narucili za utorak i bas me zanima sta ce otkrit
Takav osip je imao i moj mali , ali u predjelu vrata. Nikad nismo otkrili od čega, ali je zaključak da je neka alergija. Vjerojatno na neke konzervanse u hrani (npr.hrenovkama ili određenim sokićima). To smo rješavali sa Rinolanom ili Claritinom dan ili dva. To ga je inače dosta svrbjelo. Već dugo nam se sada nisu pojavile te naše "točkice".
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 22:26   #31
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
cattleya - je, krema je kortikosteroidna- Afloderm
Zvala sam salatu (kazu da su tamo najbolji djecji dermatolozi) i narucili me za 2 tjedna ali je sogica malo urgirala pa su nas narucili za utorak i bas me zanima sta ce otkrit
Hvala. Inače, nisi dobila loš termin za dermatologa. Zvala ja srebrnjak za alergološko testiranje pa su mi rekli da sad naručuju za veljaču. A do tad bi trebala princeza živit na kuhanoj riži i kukuruzu te krumpiru.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 01:17   #32
Ne znam ,dobila si puno savjeta,ali mene je potaklo da ti kazem i ja svoje misljenje,tesko je na nevideno,ali...moja mala 5 g.muku muci sa atopijskim dermatitisom,on se zna pojaviti na tim mjestima.Dobila si i takvu kremicu.Kazu da je to i genetski,ako postoje alergije u ob.,da li ti dijete ima suhu kozu,jel ga svrbi,ili jos na kojim mjestima?Ja bi rekla da je to,jer mojoj curici isto prode,pa se vrati,vec sam sve isprobala,od sampona,kremica...A-derma proizvodi su super za klince,ne isusuju kozu-samponi,kremice su super,ne samo za dermatitis.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 10:38   #33
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
Ne znam ,dobila si puno savjeta,ali mene je potaklo da ti kazem i ja svoje misljenje,tesko je na nevideno,ali...moja mala 5 g.muku muci sa atopijskim dermatitisom,on se zna pojaviti na tim mjestima.Dobila si i takvu kremicu.Kazu da je to i genetski,ako postoje alergije u ob.,da li ti dijete ima suhu kozu,jel ga svrbi,ili jos na kojim mjestima?Ja bi rekla da je to,jer mojoj curici isto prode,pa se vrati,vec sam sve isprobala,od sampona,kremica...A-derma proizvodi su super za klince,ne isusuju kozu-samponi,kremice su super,ne samo za dermatitis.
ne svrbi ga i samo je na potkoljenicama, a kozu nema suhu, sto se tice koze, ima kozu z apzeljet ( i ja bi takvuuuu)..... zvala sam mnogo doktora i kazu da nije atipijski drmatitis ali to cu naravno tek vidjet kada ga netko stvarno pregleda

Ako ovi na Salati nista ne otkriju oda idem cekat opet novu reakciju uz vadjenje imunoglobulina i ako to ne pokaze pametne rezultate radit cu test intolerancije na hranu koji kostaaaa

Nisam pamerna uopce jr me ovo totalno vuce na alergiju na neku namirnicu posto se uzasno brzo pojavi i evo ovaj put prolazi bez mazanja icime pa cu se stoga probat strpit i vidjet sta ce bit u utorak, naravo ako se n povuce sve do utorka a lako bi moglo, hebem ti takvo zdravstvo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 10:42   #34
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Hvala. Inače, nisi dobila loš termin za dermatologa. Zvala ja srebrnjak za alergološko testiranje pa su mi rekli da sad naručuju za veljaču. A do tad bi trebala princeza živit na kuhanoj riži i kukuruzu te krumpiru.
i ja sam ih zvala za pregled i rekli mi nista prije kraja sijecnja....... a ako cu trebat na alergoloska testiranja onda cu napravit taj test intolerancije, platit masno i ne mucit djete, a iduci mjesc cu jest kruh i vodu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:53   #35
Opet ,ne citam sve,pa nemojte shvacati krivo,ako je vec receno....postoji test na alergije bez pikanja....tako sam cula,ak znate vec-onda zaboravite!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 21:26   #36
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
i ja sam ih zvala za pregled i rekli mi nista prije kraja sijecnja....... a ako cu trebat na alergoloska testiranja onda cu napravit taj test intolerancije, platit masno i ne mucit djete, a iduci mjesc cu jest kruh i vodu
Kakav test intolerancije, gdje ga rade i koliko to košta? Može i na pp. Pliz.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:12   #37
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
i ja sam ih zvala za pregled i rekli mi nista prije kraja sijecnja....... a ako cu trebat na alergoloska testiranja onda cu napravit taj test intolerancije, platit masno i ne mucit djete, a iduci mjesc cu jest kruh i vodu
a koliko košta taj test?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 13:50   #38
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Kakav test intolerancije, gdje ga rade i koliko to košta? Može i na pp. Pliz.
ne pitaj bolje, cijena je 2750 kuna i radi se na uzorcima 93 vrsta namirnica i to radi poliklinika Analiza iz Splita ali za njih uzorke uzimaju 2 poliklinike iz Zagreba, u Poliklinici Sveta Nedelja i jos negdje li sma zaboravila(ima mnogo o tome na njihovoj web stranici http://www.poliklinika-analiza.hr/index.php) - kazu da je najdjelotvornije kod djece starije od 3 godine ali samo zbog izbora hrane jer "kao"mladja djeca nemaju tako sirok spektar namirnica" ijako neke sa popisa niti je nisam jela

BTW: izgleda da smo otkrili uzrok..hrenovke ili Dukatino
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:59   #39
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne pitaj bolje, cijena je 2750 kuna i radi se na uzorcima 93 vrsta namirnica i to radi poliklinika Analiza iz Splita ali za njih uzorke uzimaju 2 poliklinike iz Zagreba, u Poliklinici Sveta Nedelja i jos negdje li sma zaboravila(ima mnogo o tome na njihovoj web stranici http://www.poliklinika-analiza.hr/index.php) - kazu da je najdjelotvornije kod djece starije od 3 godine ali samo zbog izbora hrane jer "kao"mladja djeca nemaju tako sirok spektar namirnica" ijako neke sa popisa niti je nisam jela

BTW: izgleda da smo otkrili uzrok..hrenovke ili Dukatino
Puno hvala jer smo mi obavili testiranje i niš nismo otkrili pa sam joj ja opet dala da jede sve pa kako nam bude.
Btw: kladim se na hrenovke da su krive u vašem slučaju, a moguće je da se radi i o reakciji na nekakav konzervans, a ne nužno o reakciji na hranu. Pogledala sam o kakvom se testu radi, ali prema ovome što piše, trebalo bi onda raditi taj test i alergološku obradu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 23.12.2008. at 22:18.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:01   #40
evo me napokon nazat pa da napisem nase iskustvo sa dermatologom sa salate... uglavnom zena radila budalu od mene i uvjerava me da je taj osip od uboda nekog insekta i ne zeli nas poslat na daljna testiranja...dobili smo neku kremu i to je to

Uglavnom prema onom sto primjetim sama ocito se radi o nekom konzervansu ali sad samo moras isceprkat o kojem pa da izbjegavam to
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.