Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 14:44   #381
Jao, Petra, meni se čini da imaš malčicu pretjeran strah od 'klica, bacila, zoonoza i sličnog'. I pojačano osjetilo njuha. Zbog toga imaš strože kriterije što se higijene tiče. No, to ne znači da su neuredni oni koji se ne vode tvojim kriterijima.

Još nisam čula u svom kvartu da je netko pokupio neku boleštinu od svog psa, a ima nas jako puno i manje više se zna što se s kojim vlasnikom i psom događa. Psima se većinom ne brišu šape, osim kad su blatnjave, guza samo nakon proljeva. A psi se svakodnevno druže, valjaju po livadama po kojima ima drekeca, buha, glista, buba... pozdravljaju na ulici, podrepno njuše...

Što se autobusa i tramvaja tiče, koristimo ih nekoliko puta tjedno.

Puno prolaznika se zaustavi i pomazi Lunu. Neki imaju pse, neki ne. Vjerojatno ne bi da razmišljaju o šugarcima, jajašcima na dlaci, buhama. I dobro je da ne razmišljaju. Jer... ne mogu se sjetiti kad je netko nešto pobrao od svog ili nečijeg psa, ali od svog susjeda, suputnika, kišućeg prolaznika je (gripa samo što nije, viroze već dejstvuju). Njih ne možemo higijenski kontrolirati, prati, dezinficirati. Ali zbog toga ne dovodimo u pitanje svoje kretanje po gradu i društveni život.

Mislim da se danas pretjeruje s inzistiranjem na pretjeranoj higijeni. Kad se sjetim svog djetinjstva - kakve vlažne maramice, kakvi dezinficijensi. Igrali se u blatu, jeli jabuke s trave koje su pale s drveta, svi pili vodu s iste pumpe (franceka ), igrali se u pijesku i istovremeno znali počešati po nosu, licu... Nitko nije dobio kožnu, zaraznu ili već neku bolest zbog, po današnjim mjerilia, manjka higijene.

Isto tako, savjet koji znam pročitati da nakon svakog maženja sa psom treba oprati ruke. Koliko usputnih dodira bi izostalo, jer bi mi inače koža na ruka već propala od silnog pranja, budući da svako toliko pomilujem Lunu po glavi, češnem iza uha, zagrlim na brzaka jer mi je, eto, došlo.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:01   #382
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Mislim da se danas pretjeruje s inzistiranjem na pretjeranoj higijeni. Kad se sjetim svog djetinjstva - kakve vlažne maramice, kakvi dezinficijensi. Igrali se u blatu, jeli jabuke s trave koje su pale s drveta, svi pili vodu s iste pumpe (franceka ), igrali se u pijesku i istovremeno znali počešati po nosu, licu... Nitko nije dobio kožnu, zaraznu ili već neku bolest zbog, po današnjim mjerilia, manjka higijene.
pa baš tako. Ja sam djetinjstvo s konjima provela i isto nisam baš prala ruke nakon ama baš svakog diranja i čačkanja po konju. A doneseš konju mrkve, jabuke suhi kruh... pa ogladniš i dijeliš s konjem - malo njemu malo sebi f gubec. Zarazu sam pobrala kad sam bila (ja mislim) u vrtiću i završila u bolnici tjedan ili čak dva, nemam pojma od čega al od životinja nije jer tad nisam imala pse niti mačke, samo ptičice, hrčke, zamorce... i nije bilo od njih 100 % I gliste sam imala u vrtiću - isto ne od svojih živinica pitaj boga od čega. O ušima da ne pričam To smo valjda svi prošli. Da, higijena je bitna, kao i pranje ruku, ali analna nisam po tom pitanju. Kad živinicama radim/serviram barf isto ne picanjim, često nemam ni rukavice, ali da, pazim da ne čačkam oko usta s rukama i perem ih, kao što također dobrano operem površine na kojima je bilo meso i njihove zdjelice nakon svakog obroka (iako ih tak poližu da bliješte bolje nego nakon pranja deterđentom ) Isto sam se kao mala igrala u prirodi, pentrala po drveću, jela neoprano voće direkt sa stabla, većinom sam se družila s dečkima i dolazila doma blatna i zmazana ko prase. Nikad alergija, nikad teže bolesna.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:35   #383
Rekla je Petra, "higijena je POLA zdravlja".

Jasno je što je druga polovica
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:22   #384
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
A što će joj smetati
Ima najfiniji obični toaletni papir koji je isproban na meni, a jako sam osjetljiva.
Ako nije obrisana ide si mirisat guzicu i gleda me, a i čeka keks jer govance ne pojede. To je ritual star 5 godina.

A papir nije skroz potopljen u vodu, samo par kapi da to dobro napravimo.

Tko je spominjao vlažne maramice?

Nikad mi pas nije imao nikakve tegobe na tom djelu, a u guzove je mogu poljubiti.

To nije kupanje, brisanje kemikalijama. To obavimo i maramicom za nos. Zašto da ne, zato što se drugima gadi? Meni se gadi da mi ostavlja otiske po cijelom dnevnom boravku. I ovako je duže čista.
Kad ostane trag na maramici znam da joj je mekanija stolica, iako izgleda uredu. A taj trag će ostati na presvlakama na kaučima. I neće mirisati na jasmin.
Ništa to nije strašno, pogotovo jer pas nema štetu od toga. Ne možemo svi raditi što drugi hoće. Čistoća je pola zdravlja.
Najbolje da ni mi ne očistimo guzicu, pa da dupe drugima stavimo u busu pod nos.
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pa i ja ga obrisem mokrim toalet papirom. Nakon brisanja dobije kesić. A guza je redovito uređena da ne bi bilo ostataka. Ako se ne obriše stalno se okreće i miriše si guzove.
Pa bude nekada i tragova na guzi od izmeta to treba ukloniti.
Obrišemo i njusškicu nakon jela ako je prljava.

Higijena je pola zdravlja, pogotovo jer guzovi završe i na mom jastuku.
a ti i uvjerena da ako obrises guzu psa navlazenom maramicom da je ta ista guza spremna da se ponekad odmori na jastuku, i da i tako ocistila cmar?
Pa pas i prdne i guza opet vise nije cakum-pakum
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 09:34   #385
Ljudi s čime perete cucke kad vam se uvalajju u nešto?

Moj je počeo nabacivati pseći parfem okolo. Neki dan u ptičje govno, jučer dvaputa u pretpostavljam ljudsko govno (tako se s guštom valjao, dok sam ja došla do njega već se fino nasmrdio, sva sreća pa je vruće pa su govna suha ), ne želim ni znati u šta se valjao danas pored pseće kante.

Izribala sam ga jučer sa octom, nije mi se dalo kupati ga u plivaseptu. Zanima me s čime vi rješavate crkotine, govna i slične fine parfeme.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:18   #386
Razrijeđenim octom.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:37   #387
Alkoholnim?
Meni se neki dan uvaljala u nešto što je smrdilo na 20 god pokvarenu ribu ali sreća samo sa guzicom pa sam joj taj dio istrljala šamponom, a ostatak vodom.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:51   #388
Ma meni je krele bilo bez lajne, ja već odmaknula i okrenem se a frajer se cijelim leđima utrljava (nisam išla gledati šta je al pretpostavljam da je govno). Zovnem ga, dotrči mi, ode ispred mene i nađe novo i da cijelom facom se u to. Dok sam ja došla fino se namirišao. Smrdio je cijeli na govna tako da nisam mogla sam jedno mjesto malo poprati.

Ja sam sada sa jabukovim jer nisam ništa drugo imala, ali inače ili sa plivaseptom ili sa razrijeđenim alkoholnim. Netko mi je rekao da crkotine i slučajno ne perem sa šamponom jer još više smrde od toga već da octom prvo naribam.

Još neki dan pričam tu okolo kak nisam primjetila da mi se ovaj trljao crkotine i slične divote i sad unazad par dana sam gleda u šta će se uvaljati. Bolje bi mi bilo da sam šutila. Nadam se samo daneće negdje naći crknutu ribu, dušu ću ispovraćati ako ga budem morala ribati od tog mirisa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 11:13   #389
Ja ničim jer nemam zašto, ali sam čula da je izvrsno sredstvo paradajz sos, onaj u tetrapaku - namažeš psa, pustiš da pet minuta odstoji, a onda ga isplahneš vodom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 11:18   #390
Zanimljivo, za to još nisam čula.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 12:54   #391
Ovih 5min je ključno, nema šanse da bi moje pseto bilo mirno 5 min sa natrljanim paradajzom po sebi

Šampon joj je skinuo smrad, sva sreća. Ali imat ću u vidu za ubuduće i ocat
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 13:28   #392
Onda koliko minuta uspije mirovati, što da vam kažem. Uostalom, namažeš ga paradajzom i odvedeš u krug oko zgrade.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:23   #393
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja ničim jer nemam zašto, ali sam čula da je izvrsno sredstvo paradajz sos, onaj u tetrapaku - namažeš psa, pustiš da pet minuta odstoji, a onda ga isplahneš vodom.
Ima logike, Ameri ga koriste kad ih tvor posprica.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 16:04   #394
koliko često kupate (sami ili u salonu) psa? ja recimo jednom mjesecno do jednom u dva mjeseca, ovisno kako se potrefi.... je li to previse? u pitanju je tibetantski terijer. usmrdi se mala pa dobro dode kupanac a stalno naletim na clanak da se pas kupa max. 2x godisnje...
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 20:42   #395
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
koliko često kupate (sami ili u salonu) psa? ja recimo jednom mjesecno do jednom u dva mjeseca, ovisno kako se potrefi.... je li to previse? u pitanju je tibetantski terijer. usmrdi se mala pa dobro dode kupanac a stalno naletim na clanak da se pas kupa max. 2x godisnje...
Ja kupam 2x godišnje sa šamponom ili dodatno ako se baš uvalja u nešto.
Kad se usmrdi, prebrišem ju sa onim psećjim vlažnim maramicama.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 21:48   #396
Sve ovisi o pasmini. Trebalo bi pitati uzgajivača tibetskih terijera. Moje se kupaju jednom godišnje, ali to su labradorice - njih peru kiša i snijeg. Da nema Juckina tjeranja, valjda se ne bi ni tako često kupale. Sad čekamo 10. mjesec pa ćemo poslije u frizera.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 03:01   #397
Ne više od jednom mjesečno.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 06:30   #398
Šamponom jednom ili dvaput godišnje. Samo vodom povremeno, po potrebi.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 18:29   #399
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Ne više od jednom mjesečno.
Šamponom? Ili samo tuširanje?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 19:32   #400
Šamponom. Samo vodom možeš i svaki dan. Ali kako je jedan stari profesor dermatologije rekao: "Bolje nikad nego ikad".
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.