Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 10:38   #21
a dobro jel može tko dat odprilike mjere i omjere ?

Za nas njubove koji rade prvi put
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 11:52   #22
odlično tijesto je i od integralnog brašna, dobije se puniji okus i zdravija pizza
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 12:04   #23
Quote:
Whatever2 kaže: Pogledaj post
a dobro jel može tko dat odprilike mjere i omjere ?

Za nas njubove koji rade prvi put
1/2 kg mekog brašna
oko 1/2 kocke germe
2 žličice šećera
vode ili mlijeka ili pomješano 250 ml
malo ulja (1- 2 jušne žlice), malo soli
Za sol vidi jer ovisi i o nadjevu, da sve ne bude grozno- preslano.

Ovo je količina tijesta za veliki protvan, koji stoji sam u pećnici. (Nas troje je zadovoljno količinom, ne prejedeš se i nije premalo.)

Kad umijesim tijesto odmah ga lagano nauljim rukama (dodatna žlica ulja) i stavim u vrećicu i u frižider. I tamo dobro raste. Jedino ako ti treba za odmah, tada ga pospi brašnom i pokrij krpom.

Tijesto valjam na krpi.
Protvan nikada ne uljim već ga posipam brašnom u tankom sloju i stavim tijesto.
Sir je dovoljno mastan a ulja možeš dodati u kečap i već ga ima i u tijestu.

Peče se na najvišoj temperaturi. (Ja radim prilično tanko tijesto i pečem na 250°C oko 20 min.)

Dobar tek!
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 12:20   #24
Lino mi je sad sve citat. Samo da jos nadodam jednu stvar! Kad stavljate tisto u tepsiju nemojte ga gnjecit prstima. Vazno ga je razvlacit a ne stiskat da se on razvuce. E da, jos nesta! Dosta ljudi zna prvo stavit sunku pa onda sir, treba obrnuto!
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:39   #25
Evo ti kako ja radim najbolju pizzzu....
3dl mlake vode u zdjelu ulijem , ubacim 1 kvasac i malo soli i maslinovog 2žlice ili po želji.
Ubacim unutra 400grama brašna (može 300glatkog i 100oštrog ali može i sve glatko) i mikserom sa nastavcima za tijesto to sve izmiksam u smjesu koju zatim izvadim na pobrašnjeni stol i mijesim uz dodavanje još brašna koliko tijesto traži (to je vrlo malo uglavnom). Zatim ga ostavim pola sata da stoji na toplom i kad se digne još malo promijesim podijelim na dve lopte koje razvaljam na vrlo tanko i odma poslažem sastojke i ubacim u pećnicu prethodno zagrijanu na najjače što može (to je vrlo bitno) i peče se vrlo kratko ovisno o debljini tijesta i to je sve.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 16:21   #26
Quote:
joe_luc kaže: Pogledaj post
Dosta ljudi zna prvo stavit sunku pa onda sir, treba obrnuto!
Ovo su već finese, ali ja stavim dio sira direktno na paradajz, pa sve ostalo kaj ide gore, i na kraju ostatak sira na vrh.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:25   #27
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Ovo su već finese, ali ja stavim dio sira direktno na paradajz, pa sve ostalo kaj ide gore, i na kraju ostatak sira na vrh.
Pa da ljudi znaju! Zasto ne? Normalno da stavljas sir na paradajiz, pome, rajcice ili sta ja znan... Tek na to ostalo. Ne smije se prvo sunka jer tijesto ne moze ''disat''. Zato nekima rubovi super ispadnu a u sredini je grozna tvrda i suha.
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 08:18   #28
Quote:
joe_luc kaže: Pogledaj post
Pa da ljudi znaju! Zasto ne?
Ma joj, naravno. Nije to bil prigovor na tvoj račun
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 19:38   #29
Konzumovo tijesto za pizzu , rok mu istječe danas, hoće mu biti šta ako ga sutra ispečem???
Anita2507 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:15   #30
naravno da nece
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:30   #31
Hvala.
Anita2507 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 19:48   #32
stvarno preporučam arelićev (coolinarika) recept za tijesto, otkad sam ga otkrila ne mijenjam ga

20 g svježeg kvasca kojeg stavimo u 2-3 žlice tople vode na 5 minuta
1 žličica šećera (ja stavim žličicu bagremovog meda)
320 glatkog brašna
1 žličica soli
2-3 žlice maslinova ulja
oko 200 ml tople vode

to je količina za 2 male okrugle pizze ili 1 originalan lim iz pećnice
marijanči is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:12   #33
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Ovo su već finese, ali ja stavim dio sira direktno na paradajz, pa sve ostalo kaj ide gore, i na kraju ostatak sira na vrh.
Ja šunku ostavim ispod sira a sve ostalo na sir.....al ne pretrpam sirom, ježi ga ljudi stave sira ko da je kraj svijeta i jasno da se stvori kora....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 19:18   #34
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ja šunku ostavim ispod sira a sve ostalo na sir.....al ne pretrpam sirom, ježi ga ljudi stave sira ko da je kraj svijeta i jasno da se stvori kora....
pošto većina normalnih pečnica ide do 250 stupnjeva i treba joj 10 minuta da se ispeče, ja imam naviku na paradajz stavljat sir pa onda sve ostalo i par minuta prije kraja stavim ostatak sira. Tako nema korice i sir ostane mekan a ne dezintegriran.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 13:09   #35
Dižem malo stariju temu, al eto, zadnjih dana intenzivno pečem pizze pa sam odlučio malo istraživat i experimentirat.

Probao sam arelićev recept koji je marijanči objavila i dobar je. A malo sam i surfao i našao recept za ovo tijesto i moram reć da je prilično dobar (ukupno, cijela pizza, volim špek na pizzi). Ne znam koliko sam omjer u tijestu utječe na konačan okus pizze, ali ovaj mi je pasao. I da, puno experimentiram s kećapom za pizzu pa su sve koje napravim unikatne i neponovljive jer svaki put drugačiji omjer tih sastojaka stavim
stef_mrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 07:30   #36
Voda, brašno, sol i kvasac.

Nema lošeg tijesta za pizzu. Jedino je bitno da se "digne", a ukoliko odleži jedan dan u frižideru još bolje, no nije uvjet za ukusno tijesto.
Tko voli raditi "domaću" pizzu debljeg tijesta i sa više nadjeva nije loše nakon šta se razvalja tijesto i stavi u protvanj prekriti ga pvc folijom i pustiti da se digne pola sata, sat, a potom staviti nadjev. Iako je rub ukusan i takav, može se nakon pečenja premazati maslinovim ili inim uljem za dodatni užitak.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 15:59   #37
U kojoj pekari u zg mogu kupit tijesto?
Anita2507 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:09   #38
Tijesto

Pozdrav svim picoljubcima
Treba mi savjet picajola ili nekoga ko ima dosta iskustva sa pizza tjestom , dakle nedavno sam otvorio piceriju tu u bosni i dobio neki recept pa kojem radim , medjutim tehnika spravljanja mi nije recena tako da mi se cesto desava da tijesto nece dobro da se pece ,moguce da je tvrdo potkuhano ili da ne odlezi kako bi trebalo , mogu i napisati postupak kako radimo i omjere cak pa da mi neko ukaze na greskku . Pice pecemo u strujnoj peci pa pizza plehovima ,a tijesto mjesamo u masini dok se ne pocne praviti ruza . Mozda cete reci da sam lud ali mi je tijesto jako dobro u oro-goro i dobro peceno pa me zanima jel moguce dobiti slicno tijesto u strujnoj peci. Hvala najljepsa
pizzapionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 08:47   #39
Vjerojatno nije podnica dovoljno zagrijana.. Probajte upaliti donji grijač na 350 stupnjeva i staviti peći nakon šta je indikator/termostat se ugasio. Ako ima razlike, a nedovoljne, upalite grijač još jače. Gornji grijač mora također biti podešen bar na 350 stupnjeva. Ako ne bude bolje onda vam tijesto nije odradilo. Dakle ili odležati bar 24 sata, ili staviti kvasca da obujam tijesta se poveća barem 40, 50%. Eto to je onako nagađajuće budući detaljnijih informacija baš i nema puno u postu.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2022., 19:09   #40
Pozdrav. Uvijek radim isto tijesto za pizzu.
Nekad se da lijepo razvlacit, nekad ne.
Danas se je dobro diglo, ali se nije dalo bas razvlacit lijepo.
No skuzio sam da je to zato jer sam ga netom prije rastezanja jos jedamput izmijesio, da li je to razlog? Vjerojatno se istisne sav zrak iz njega pa se skupi.
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.