Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 14:22   #201
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Kupljeno preko amazona.
U hrvatskoj ne postoji dovoljno literature ni na hrvatskom ni na engleskom o ovoj tematici.
Kao ni o hrpetini drugih ratova (a ni o domovinskom ratu.)
Istina, jako malo literature o vojnoj povijesti je dostupno u hrvatskim knjižarama. Naravno, uz dvostruko veće cijene i nekoliko puta veće vrijeme isporuke.

Ebay i BookDepository
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
knjiga ima na hrvatskom jeziku
Znaš li kad je prevedena i koliko košta na hrvatskom? Kupio sam englesku verziju prije par godina.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:07   #202
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Istina, jako malo literature o vojnoj povijesti je dostupno u hrvatskim knjižarama. Naravno, uz dvostruko veće cijene i nekoliko puta veće vrijeme isporuke.

Ebay i BookDepository


Znaš li kad je prevedena i koliko košta na hrvatskom? Kupio sam englesku verziju prije par godina.
evo malo sam na netu potrazio cijene i krecu se od 50kn-100kn na hrvatskom.
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:20   #203
Hvala na informaciji Vick
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:47   #204


Dnevnik jednog vojnika 229. Panzerjäger divizije. Od Početka Barbarosse do 1943.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 10:03   #205
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post


Dnevnik jednog vojnika 229. Panzerjäger divizije. Od Početka Barbarosse do 1943.
Nju sam vidio na sajmu, nekih 100 kn meke korice, ali je bila gužva takva da sam odustao. Što je ispod korica? Kakav je tvoj sud?
sizif100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 09:17   #206
Quote:
sizif100 kaže: Pogledaj post
Nju sam vidio na sajmu, nekih 100 kn meke korice, ali je bila gužva takva da sam odustao. Što je ispod korica? Kakav je tvoj sud?
Heh. Zanimljivo je. Nema nikakvih junačkih priča unutra. Na početku Barbarose je išlo, ali ne toliko glatko kako su zamišljali. Autor dnevnika jednostavno ne razumije zašto rusi ne odustaju iako je očito da je negdje sve izgubljeno. Opisuje razne trikove koje su rusi koristili tijekom rata. Crvenu armiju gleda kao krvožednu kavkasku i azijsku hordu i cijelo vrijeme zapravo smatra kako je dobra stvar što su napali.

Ima jedna epizoda gdje je svjedok jednog masovnog pogubljenja koju čine pripadnici Einsatzgruppe. Nije vjerovao da netko možu samo tako ubijati civile bez imalo osjećaja. Također opisuje i to kako crvena armija nije marila za civilne i vojne žrtve, nego su jednostavno išli s namjerom da gaze sve pred sobom. Posebno su se bojali 52 tonskih tenkova- KV pretpostavljam.

Miješaju se osjećaji od euforije pa do očaja, ovisno o situaciji. Pred kraj je posebno ljut na talijane koji praktički bježe s fronta kod Staljingrada. Sve u svemu zanimljiva knjiga koju se pročita u jednom danu.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:25   #207
RASPRODAJA KNJIGA PO 10KN!!!!

Hassel,Bowden,Žukov,Wasdin,Salsberger,Zaloga...plu s stotine knjiga o drugom svj.ratu,knjiga iz cjelokupne povijesti,umjetnosti..najpovoljnije u Europi..sajam knjiga i antikviteta britanski trg Zagreb..svakog petka od 9-18h svake sub i nedjelje od 7-15h..nedjeljom više od 150 štandova,više od 40 000knjiga u ponudi..
igraprijestolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 19:10   #208
http://www.fsb.unizg.hr/usb_frontend...e_id=35&id=943

Quote:
Tribina Zavoda za zrakoplovstvo, u sklopu Dana Fakulteta, u petak, 30. studenog 2012. u 11h u Knjižnici Fakulteta strojarstva i brodogradnje organizira predstavljanje knjige "Materijali u zrakoplovstvu" autora doc. dr. sc. Danka Ćorića i prof. dr. sc. Tomislava Filetina.
Pozivaju se svi nastavnici, studenti kao i svi zainteresirani da prisustvuju prezentaciji ovog djela kojim se značajno obogaćuje zrakoplovna literatura u nas.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:11   #209
Boeing

http://www.aofs.org/wp-content/uploa...ture-Davis.pdf
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 23:39   #210
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=39&id=99842

Master & Commander. Povijesna fikcija, ali dobra. Bazirano na brodskim dnevnicima iz tog vremena.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 08:30   #211
Čitam Waffen SS: mračne sile zločinačke politike. Knjiga je super, daje detaljan uvid u organizaciju njemačkih vojnih postrojbi... Autor je Hrvoje Spajić. Itu nastaje problem- ne mogu naći ništa od autoru! Ne znam ako sam na dobrom mjestu, al ako ima netko informaciju bilo kakvu o autoru bila bih zahvalna
__________________
Gle malu voćku poslije kiše...
Kiim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 20:18   #212
Soviet Naval Tactics

Upravo počeo.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 12:33   #213
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=39&id=99842

Master & Commander. Povijesna fikcija, ali dobra. Bazirano na brodskim dnevnicima iz tog vremena.


ako volis takav tip fikcije preporucujem i

Hornblowera od C. S. Forester-a // seriju isto!

Lewrie od Dewey Lambdin-a // jako jako dobra narocito u pomorskom smislu..uvjerljivo!

__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 01:23   #214
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
ako volis takav tip fikcije preporucujem i

Hornblowera od C. S. Forester-a // seriju isto!
Procitao prije, i pogledao. Cak i film, nekad davno. Trebalo bi iskopat film.

Cisto za kompletnost, mozda ce ljude zanimat, postoji i SF verzija Hornblowera u vidu Honor Harrington serijala.

Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
Lewrie od Dewey Lambdin-a // jako jako dobra narocito u pomorskom smislu..uvjerljivo!
Ovo mi je novo. Pogledat cu kad mi ponestane ostalog stiva.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 18:51   #215
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Procitao prije, i pogledao. Cak i film, nekad davno. Trebalo bi iskopat film.

Cisto za kompletnost, mozda ce ljude zanimat, postoji i SF verzija Hornblowera u vidu Honor Harrington serijala.
nisam ni sumnjao da si nisi procitao/pogledao Hornblowera
a za SF verziju znam ali nisam citao..
vidio sam da spominjes onog nesretnika Bynga
stvarno je imao peh..

Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je novo. Pogledat cu kad mi ponestane ostalog stiva.
svakako probaj..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 22:44   #216
Kad smo vec kod povijesti pomorskih bitaka Napoleonskog razdoblja, A. T. Mahan: The Influence of Sea Power Upon History: 1660-1783 je klasik, i jedna od najvaznijih knjiga za razvoj 20. stoljeca. Mislim da sam je procitao negdje do pola, i predstavlja prilicno kvalitetno stivo vezano za pomorsku strategiju (s tim da pokriva dosta taktike). Jedno upozorenje, Engleski se ipak nesto promjenio u zadnjih 140 godina. Knjigu je tu negdje preporucio Monsignor.m, dok je jos navracao na ovaj podforum.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 13:36   #217
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod povijesti pomorskih bitaka Napoleonskog razdoblja, A. T. Mahan: The Influence of Sea Power Upon History: 1660-1783 je klasik, i jedna od najvaznijih knjiga za razvoj 20. stoljeca. Mislim da sam je procitao negdje do pola, i predstavlja prilicno kvalitetno stivo vezano za pomorsku strategiju (s tim da pokriva dosta taktike). Jedno upozorenje, Engleski se ipak nesto promjenio u zadnjih 140 godina. Knjigu je tu negdje preporucio Monsignor.m, dok je jos navracao na ovaj podforum.
da svakako..nezaobilazna za brodove na jedra

i jos jedna od Julian S. Corbett-a

Some Principles of Maritime Strategy

http://www.gutenberg.org/ebooks/15076

malo razlicita od Mahana ali od vrsnog teoreticara..

__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:06   #218
Čitam ''Sto godina ratnog zrakoplovstva u Hrvatskoj'', knjiga ima oko 380 slija, jako dobro za 80 kn.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 09:24   #219
Jean Larteguy : Les Centurions
Gaius Julius C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 09:55   #220
Na putu u UK kupio za male pare: - Sniper one, sgt. Dan Mills
- Generation kill, Evan Wright
- Dead men risen, Toby Harnden

sve 3 su odlične, ali generatin kill me oduševila, pogledao sam seriju 2-3 puta prije same knjige, ali knjiga je "bogatija" i puno zanimljivija i "smješnija"
Za ove druge dvije je super šta ima hrpa dokumentaraca i video clipova jedinica o kojima se piše. Preporučam!
__________________
A znate li zbog cega se vodi ovaj rat, ova bitka?
A od kud znam? Sta ja znam? Kol'ko ja kuzim to ovi kao 'oce da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo...
AMARU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.