Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2008., 10:23   #21
Maži sa kremom iz apoteke,obavezno jer će se u porodu to još pogoršati.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 11:07   #22
Imala sam isti problem, u trudnoći smiješ koristiti kremu hemopropin (nije mi baš pomogla), možeš se mazati i kantarionovim uljem, ispiri mlakom više hladnom vodom par puta na dan.
Meni su se kod tiskanja na porodu pogoršali i doktorica mi je preporučila fakta mast - jako je djelotvorna, evo rodila sam prije 17 dana i mazala se istom jednom/dva put na dan i skoro su prošli.
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 11:42   #23
Quote:
sdbelanc kaže: Pogledaj post
Imala sam isti problem, u trudnoći smiješ koristiti kremu hemopropin (nije mi baš pomogla), možeš se mazati i kantarionovim uljem, ispiri mlakom više hladnom vodom par puta na dan.
Meni su se kod tiskanja na porodu pogoršali i doktorica mi je preporučila fakta mast - jako je djelotvorna, evo rodila sam prije 17 dana i mazala se istom jednom/dva put na dan i skoro su prošli.
A smije li se tom masti mazat i prije poroda...ja sam neki dan vidjela malo krvi na papiru nakon nužde, znači hemeroidi su tu, nemam bolova ni peckanja ali su tu, pa bi počela mazati i prije....
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:01   #24
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
A smije li se tom masti mazat i prije poroda...ja sam neki dan vidjela malo krvi na papiru nakon nužde, znači hemeroidi su tu, nemam bolova ni peckanja ali su tu, pa bi počela mazati i prije....
nažalost mislim da ne (već je bila ova tema otvorena pa je netko napisao mislim da se ne smije u trudnoći). Probaj rađe sa hemopropinom meni nije baš puno pomogla ali mnogima je.
p.s- išla sam pogledati šta piše u uputstvima, uglavnom ne preporučuje se koristiti u trudnoći osim ako je strogo indicirano, bolje nemoj.
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:04   #25
dali to smeta kod klizme??
[/QUOTE]

smeta, meni je bilo poprilično neugodno, ali ovisi koliko su jaki hemeroidi.
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 14:07   #26
Na žalost ne mogu ti iz osobnog iskustva reći da će biti bolje, već naprotiv. Prije poroda sam imala kao što je netko rekao tu i tamo par kaplijca krvi, bez ikakvih drugih simptoma, nakon poroda - uh uh. Više su me smetali hemeroidi nego konci i šavovi. Dugo su se povlačili, više od mjesec dana. I sad na žalost muku mučim svako malo s njima. Ovog ljeta zbog vrućine i nošenja bebice svako malo bi "iskočili". Zimi je malo bolje, ali definitivno porod još malo pogorša situaciju, a podizanje i nošenje bebonje od 13 i pol kilograma svako malo stvori pritisak na krvne žile i hemići se pojave.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 19:42   #27
da si odem do apoteke i da si uzmem tu hemopropin kremu ili da ipak kazem gin. na sljedecem pregledu(sljedeci tjedan) pa da mi ona nesto prepise..
sonjaa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:03   #28
Ja sam hem.dobila nakon poroda. Bojala sam se uopće, pardon na riječima, stiskati na wc-u, kao da mi je čep bio u stražnjici pa sam propatila začepljena tjedan dana. za otčepljivanje mi pomogli: dulcolax tablete i čepići i portalak sirup, a za hemiće koristila faktu čepiće i mast i hygiein šampon ansoo (ne znam što se od ovoga smije u trudnoći). prošli su, više-manje, iako se ponekad i vrate.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 01:07   #29
Quote:
tete kaže: Pogledaj post
Ja samo što nisam rodila, nikad nisam imala hemeroide ali me mnogi žderu da ih se čuvam nakon poroda?! Pa zar sam izgurala cijelu trudnoću da bih ih dobila poslije, kao neće mi biti dosta rana i šavovi na međici?!
ak ih dobijes to ce ti biti ili zbog problema sa stolicom nakon poroda ili zbog naglog otpustanja pritiska na krvne zile koji je bio tokom skoro cijele trudnoce pa je naglo nestao.
Ja ih imam cca 5 godina( imam jedan vrlo mali cvoric) jer radim na radnom mjestu gdje u pravilu sjedim i do sada su mi se javili svega tri puta ( prvi put, cca godinu dana nakon toga i tjrdna dana nakon poroda) - imam srece sa njima jer se stvarno javljaju rijetko i prodju za cca 3-4 dana ( u vrijeme kada cvoric izbije mazem se Hemopropinom)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 01:10   #30
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Na žalost ne mogu ti iz osobnog iskustva reći da će biti bolje, već naprotiv. Prije poroda sam imala kao što je netko rekao tu i tamo par kaplijca krvi, bez ikakvih drugih simptoma, nakon poroda - uh uh. Više su me smetali hemeroidi nego konci i šavovi. Dugo su se povlačili, više od mjesec dana. I sad na žalost muku mučim svako malo s njima. Ovog ljeta zbog vrućine i nošenja bebice svako malo bi "iskočili". Zimi je malo bolje, ali definitivno porod još malo pogorša situaciju, a podizanje i nošenje bebonje od 13 i pol kilograma svako malo stvori pritisak na krvne žile i hemići se pojave.
ako imas tolikih problema sa njima odi ih se rijesi ( moj deda vodio rat sa njima preko 15 godina jer se bojao operacije tj. tzv. termokauterizacije i sada kada je to ucinio sam sebe lupa po glavi zasto prije nije poduzeo nesto...proslo je vise od 7 godina kako ih se rijesio i kaze da je preporodjen)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 08:50   #31
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ako imas tolikih problema sa njima odi ih se rijesi ( moj deda vodio rat sa njima preko 15 godina jer se bojao operacije tj. tzv. termokauterizacije i sada kada je to ucinio sam sebe lupa po glavi zasto prije nije poduzeo nesto...proslo je vise od 7 godina kako ih se rijesio i kaze da je preporodjen)
Definitivno razmišljam i o tome. Sestra ih je operirala i preporodila se. Međutim, postoperativni dio traje malo duže, što mi sada zbog bebonje ne paše, a isto tako, povuku se na mjesec-dva pa zaboravim. Malo sam istraživala i uglavnom se na operativni zahvat šalju oni koji su u tzv. IV stupnju, ja po svemu još nisam tako daleko "stigla". Prehranom i kretanjem dosta se ublaži, ali točno vidim kad se bebonja umori u šetnji i onda ga moram nositi do parkinga da se nakon toga stanje pogorša.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 00:37   #32
Ja sam neki dan vidjela malo krvi na papiru nakon stoolice. Stolica je bila tvrda pa vjerovatno zato, bolno nije bilo. Danas sam kupila hemopropin. Krv više nisam primjećivala, da li da počmem mazati njome ili tek kad budem imala peckanje, bolove ili kad primjetim krv????

Na masti piše ako za vrijeme akutnih tegoba ujutro i navečer, kad se simptomi smire samo navečer...

Imam 10-ak dana do termina, mislim da bolje počmem mazat pa se možda neće više pojavljivat......šta vi mislite??
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 12:23   #33
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Ja sam neki dan vidjela malo krvi na papiru nakon stoolice. Stolica je bila tvrda pa vjerovatno zato, bolno nije bilo. Danas sam kupila hemopropin. Krv više nisam primjećivala, da li da počmem mazati njome ili tek kad budem imala peckanje, bolove ili kad primjetim krv????

Na masti piše ako za vrijeme akutnih tegoba ujutro i navečer, kad se simptomi smire samo navečer...

Imam 10-ak dana do termina, mislim da bolje počmem mazat pa se možda neće više pojavljivat......šta vi mislite??

Ako te ništa ne smeta, ne trebaš mazati. Bolje pričekaj porod, jer će ti se možda nakon njega pojaviti (neovisno o tome jesi li ili nisi mazala). A tko zna, možda ih ni nećeš dobiti. Sretno!
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 20:23   #34
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Definitivno razmišljam i o tome. Sestra ih je operirala i preporodila se. Međutim, postoperativni dio traje malo duže, što mi sada zbog bebonje ne paše, a isto tako, povuku se na mjesec-dva pa zaboravim. Malo sam istraživala i uglavnom se na operativni zahvat šalju oni koji su u tzv. IV stupnju, ja po svemu još nisam tako daleko "stigla". Prehranom i kretanjem dosta se ublaži, ali točno vidim kad se bebonja umori u šetnji i onda ga moram nositi do parkinga da se nakon toga stanje pogorša.
jap, oporravak je dosta dugotrajan i tezak...dedi svaki puta ispale oci kada je morao kakati ( sirocek je imao i unutarnje i vanjske) a kad je dosao iz bolnice kupili smo mu onaj slauf za klince tak da lakse sjedi
Ako se ovaj moj cvoric pretvori u nesto vece odmah ga idem sasjec u korjenu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:36   #35
Ja sam hemoroide dobila u 24tjednu trudnoce.Doktor mi preporucio faktu mast ali ne pomaze,vec stalno mazem i nista,cak mi se i drugi do prvog pojavio a sad sam vec 28+1.U cetvrtak mi je termin ponovo pa cu vidjet s njim sta dalje i kako.
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:47   #36
Ja sam imala hemoroide i prije trudnoce, desavalo se i da krvare i da bole. Tada sam to rjesavala sa Faktu masti. Medjutim kada su se pojavili u trudnoci,negdje oko 5-og mjeseca nista od masti nije pomagalo. Dva puta u toku trudnoce sam pila antibiotike. U osmom mjesecu sam otisla hirurgu, dijagnoza je bila IV stepen, propisao antibiotik i neku kremu koja nije pomagala. Nakon porodjaja su bili katastrofa i tada sam cula da pomazu obloge od jogurta. Probala sam i mnogo mi je olaksalo. Uz terapiju antibioticima su se smirili. Onda sam pocela piti aloja gel i jos ga pijem i od tada se ne javljaju evo vec 4 mjeseca.
tratincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:59   #37
Quote:
Florena kaže: Pogledaj post
Ja sam hemoroide dobila u 24tjednu trudnoce.Doktor mi preporucio faktu mast ali ne pomaze,vec stalno mazem i nista,cak mi se i drugi do prvog pojavio a sad sam vec 28+1.U cetvrtak mi je termin ponovo pa cu vidjet s njim sta dalje i kako.
Probaj Hemopropin ( na bazi propolisa) - meni je to jedino pomagalo i sve mi se povuce za 3 dana a faktu mi nije takodjer nista pomagao
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:19   #38
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Probaj Hemopropin ( na bazi propolisa) - meni je to jedino pomagalo i sve mi se povuce za 3 dana a faktu mi nije takodjer nista pomagao
Hemopropin je zakon!!! Ja sam s hemeroidima muku počela mučit nakon poroda, grozno, svakim tjednom je bilo sve gore, dok nisam došla do faze da se bojim otići na wc koliko je to bilo bolno.
Uglavnom, pomaže što laganija prehrana puna povrća i voća, puuuunoooooo čaja od kamilice blagog, pijem i magnezij da mi stolica bude što redovitija i mekanija.
Od krema sam probala neku koja se baš zove krema za hemeroide - bezveze, niš koristi, faktu čepiće - bili su ok i recimo da su mi u početku pomagali, i na kraju hemopropin - još uvijek ga koristim, super mi je i zato što je rađen na prirodnoj bazi propolisa.Sestra mi je rekla da je njoj pomagalo ulje od gospine trave (kantarion), ja nisam probala jer mi je hemopropin za sad super, pa su hemići u fazi samo da me zasvrbe ponekad, ali boli više nema
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:11   #39
..ljudi probajte Hemo ex, ima ga u ljekarnama, proizvođač je "aromara"...vrlo djelotvorno a mogu ga bez brige koristiti i trudnice, prirodan!!
zorule is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 08:08   #40
Al jos nismo ustanovili smetaju li hemoroidi kod klistriranja
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.