Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 23:48   #2761
Curke, nemojte tako olako shvačati preglede i to još vaginalno i da budu česti.Ionako mi koje se moramo paziti-mirovati-ležati nije baš poželjno da nas svako malo rošću dolje, dali rukom ili sondom jer mogu nam nanjeti više štete nego koristi na kraju krajeva.
Još iako smo malo otvorene riskantno je, tako da neko optimalno riješenje valjda znaju(ovisno od slučaja do slučaja) naravno.
Meni je dr. u Vinogradskoj prije tjedan dana rekla da me ne treba pregledavati jer se stanje cerviksa na cervikometriji nije promjenilo, taj dan sam dobila i nalaze briseva koji su svi bili sterilni i još mi je napomenula da što manje pregleda dolje to za nas bolje(misleći tu na bebu i infekcije kojekakve).
Ukoliko bi se javili neki novi simptomi ili bolovi odmah doći u hitnu i maručila me za dva tj. na kontrolu.
Morate u svojim glavicama samo misliti optimistično i ne zamarati se previše....ovoj su radili ovo, a meni ništa ...itd.......ne ne tako curke moje.
Eto i dalje pijem terapiju, lagano se krećem, hodam dakako, ne ležim samo jer me noga onda ubije da cijelu noć budem budna ...ali sam si nekako sve olakšala i mantram si u svojoj glavici o najboljem ishodu i bezbolnom porodu......
Imamo mi još do kraja uhhhhhuuu ali opet ponavljam lijepe misli i podizanje raspoloženja, puno smijeha...optimizam najviše koliko god to stereotipno zvučalo ali pomažeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jeeeeeeeeeee juhuuuuuuuuuuuuuuu idemo curke puno zujite i vibrajte...ma bit će sve za pet..ma za 10!!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 07:17   #2762
Little floramy, mene nikqd ne. Gledaju niti vaginalno ni sondom, samo vanjski uzv bas zato da ne bi cackali. Kad si u bolnici i 5 dana ti najavljuju pregled i onda te puste da cekas kao mladi majmun cijeli dan da te na kraju nitko ne bi primio, bude ti u najmanju ruku glupo. Sto se tice pozitive, naravno da duboko vjerujem da ce biti sve super. Znam samo kako sam se osjecala ona 2 tjedna doma sa svojom misicom, a kako se osjecam vec 4 tjedna u bolnici, u istoj pozi, na istom mjestu, kad se svako jutro prvo zapitam kako je moja dvogodisnjakinja spavala, jel me nocu zvala ili jos gore nije, i kad mi se zivot sastoji od vizita, ctga i kombiniranja cuvanja djeteta koje je daleko od mene i biti ce, nadam se, jos dugo. E pa tu je malo teze dici glavu i brijati na pozitivu i slijepo vjerovati da sve sto dr rade rade svjesno i moju korist. Definitivno, za kucne lezalice tvoj stav je jedini pravi po mom misljenju.
Sori sta sam se raspisala, ali od savijeta budi pozitivna, sve je super, lagano mi samo suze krenu...
Mangica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:26   #2763
Pozdrav svima.Dugo vas čitam pa eto da se priključim.Danas sam trudna 29+3,prije 3 tjedna upućena na strogo mirovanje,dijagnoza cerviks smekšan,skraćen na 34mm,zatvoren,T oblik ušća,meni se to nije činilo alarmantno no svejedno sam mirovala,uglavnom.Zadnjih par dana malo zabrinuta,osjećam bolove u zdjeličnim kostima i kontrakcije nalik onim menstrualnim,kontrola je za tjedan dana.Kaj velite,čekam kontrolu,pijem mg i tu i tamo normabel i naravno mirujem ili?
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:41   #2764
Santoshi, ako ti bolovi nisu redoviti i ako se ne pojacavaju samo lezi miruj plus ostalo. U ovoj fazi se siri i zdjelica i ligamenti, a i dolazi do jacanja BH kontrakcija pa to moze biti vezano uz to. Ako bi se pojacavalo trk u bolnicu, u najgorem slucaju bez veze!
Mangica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:47   #2765
Quote:
santoshi2012 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Dugo vas čitam pa eto da se priključim.Danas sam trudna 29+3,prije 3 tjedna upućena na strogo mirovanje,dijagnoza cerviks smekšan,skraćen na 34mm,zatvoren,T oblik ušća,meni se to nije činilo alarmantno no svejedno sam mirovala,uglavnom.Zadnjih par dana malo zabrinuta,osjećam bolove u zdjeličnim kostima i kontrakcije nalik onim menstrualnim,kontrola je za tjedan dana.Kaj velite,čekam kontrolu,pijem mg i tu i tamo normabel i naravno mirujem ili?
..dobrodošla, santoshi..žao mi je što si tu s nama, ali ni meni se tvoj nalaz ne čini tako alarmantnim (s obzirom na sve druge dijagnoze ovdje)..ako te imalo tješi, moj cx je sa 24tt bio 25mm, nakon 4tj. pao na 20-22, a sada u 31 tt je čak 18, unut. ušće U.. zvuči grozno, ali ležim, strogo mirujem i doma sam, na magneziju, elevitu i, po potrebi, normabelu..zasad nema kontrakcija i nadam se da ih neće ni biti barem do 35tt.. a bolovi u zdjelici su normalni i nema brige dok su kontrakcije normalne i rijetke..miruj, čekaj kontrolu i bit će sve ok..
__________________
sin i kćer
sunshine321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 12:18   #2766
Drage curke,hvala vam na odgovorima,i ja sam si to tak nekak mislila,nisam baš paničar,ali istina je da bi mogla malo više mirovati.Družit ću se s vama pa će mi brže i lijepše proći vrijeme.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:11   #2767
santoshi... nažalost, dobro došla k nama
kao što su ti curke rekle.. miruj što više, pij magnezij i to je to sve će biti dobro
eto, ja mirujem već od 3.9. i danas po tickeru 36 tjedan.. prođu dani...
__________________
brita
brita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:45   #2768
Cure, da li je neka od vas u ovoj situaciji skracenog cerviksa i otvorenosti vanjskog i unutarnjeg usca imala i gljivice/candidu? Znam da one mogu pogodovati otvaranju, ali da li se smiju lijeciti vaginaletama kod otvorenosti? Moze li stetiti bebi?
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:27   #2769
Quote:
Tinchi28 kaže: Pogledaj post
Cure, da li je neka od vas u ovoj situaciji skracenog cerviksa i otvorenosti vanjskog i unutarnjeg usca imala i gljivice/candidu? Znam da one mogu pogodovati otvaranju, ali da li se smiju lijeciti vaginaletama kod otvorenosti? Moze li stetiti bebi?
Meni su ih u bolnici dali. Inače, ja kronično imam candidu već par godina. Možemo jedna bez druge svega par dana. Uradila sam sve da ode, ali se čvrsto uza me vezala
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 08:23   #2770
Curke, evo mene napokon s izvjestajem! Dakle, cx zatvoren, 24mm. Odlucno, stabilno, ali nema doma jer je jaaako mekan. Bebolinac super, 1400g, okrenut na glavu. Sad sam mirna do slijedeceg uzv, za oko 2 tjedna! Jupiiii!!!
Mangica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 08:33   #2771
Quote:
Mangica kaže: Pogledaj post
Curke, evo mene napokon s izvjestajem! Dakle, cx zatvoren, 24mm. Odlucno, stabilno, ali nema doma jer je jaaako mekan. Bebolinac super, 1400g, okrenut na glavu. Sad sam mirna do slijedeceg uzv, za oko 2 tjedna! Jupiiii!!!
Super izvještaj!

Meni je danas kontrola, samo da nije išlo na gore
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 08:54   #2772
Ivanna, sretno, drzimo fige i javi!!!
Mangica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:31   #2773
Mangice,super izvještaj,usput,mislim da smo mi tu negdje po terminu.
Ivanna,sretno.

Što se gljivica tiče,mene su isto mučile dugo i sad su prestale od kad ne radim,a radim jako stresan posao,tak da ja mislim da su kod mene bile izazvane stresom.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:43   #2774
hvala vam, cure moje u 3 mi je kontrola, tko će dočekat, evo me k'o na iglama
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:10   #2775
Mangice super... Ove vijesti su vrlo ohrabrujuce! Meni danas rekla dr u viziti da po njoj mogu doma jer je ctg super vec dva dana, apsolutno nikakvih kontrakcija. Ali, dr koji me vodio prije hospitalizacije ce danas napraviti pregled da vidimo situaciju dolje pa ako blagoslovi idemo na kucno mirovanje - drzite fige da je stanje nepromijenjeno! Uh, tko ce iscekati pregled ... Javim se poslije s izvjestajem ...
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 11:40   #2776
..mangice, super super vijest!! neka tako ostane..koji si ti sad točno tjedan?
..tinchi, nadam se da ćeš na kućno mirovanje, ako ništa drugo, psihički je puno lakše..
..ivanna, sretno na pregledu..
.. i ja danas imam samo cervikometriju pa ćemo vidjeti..i planiram otići u dm nakon toga..to mi već dođe ko pravi izlazak
__________________
sin i kćer
sunshine321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 11:50   #2777
'Dan koke nesilice !!
Mangica, to su sjajne vijesti, makar značile i ostajanje u bolnici!!
Tinchi, tebi isto želim odlazak doma. Vaginalete smiješ, samo ne smiješ onim aplikatorom gurati. Ja sam se u prvoj trudnoći otvorila 1 cm na moru, bila par dana u bonici i kad su me pustili otišla sam taj dan još kod svoje dr. na kontrolu. Iako mi je CRP bio OK, propisala mi je i u tom stanju canisten vaginalete. Za svaki skučaj!
Ja imam večeras zadnju kontrolu kod svoje dr. Malo me frka, kao i uvijek, ali dobro. Za vikend sam izgeld apokvarila želudac pa na svoje stalno povraćanje i mučine imala još i ddoatno i bilo je grozno.... bol u želuci, mučnina kao na vrhunucu ono oko 10. tt. i povraćanje one zelene sluzi i svega što bih i pogledala, a kamoli popila. Uglv. unosial sam dosta tekućine, malo i rehidromiksa, i spavala. A kako nije bilo temp. ni prestrašnih nesvjestica ili crnila predo očima, nisam išla u bonicu. jučer i danas se još oporvaljm. Nadam se da će večeras reći da je sv OK
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:55   #2778
Sunshine.... U srijedu punim 30, ali po uzv je bebach od pocetka bio malo veci tako da me vode kao 30/31. Pitala sam ga jel 1400 malo premalo pa su me oba dr gledala kao da sam luda i rekli pazite sto zelite dakle, sve 5!
Mangica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:05   #2779
Quote:
Mangica kaže: Pogledaj post
Curke, evo mene napokon s izvjestajem! Dakle, cx zatvoren, 24mm. Odlucno, stabilno, ali nema doma jer je jaaako mekan. Bebolinac super, 1400g, okrenut na glavu. Sad sam mirna do slijedeceg uzv, za oko 2 tjedna! Jupiiii!!!

super mangica.. nakon ovakvih vijesti sigurno ti je lakše mirovati

Saffron... samo pazi da ne dehidriraš od tog svog povraćanja.. i još sad pokvarnei želudac
stvarno peh..
moja frendica je upravo radi takve neke želučane viroze pred kraj trudnoće završila u bolnici....puuno tekućine i to je to...

držim fige za sve današnje preglede
__________________
brita
brita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:31   #2780
Cure hvala svima na podrsci! Svima tko ima preglede sretno!
Saffron, brzo ozdravi!
Mangica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.