Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 18:44   #4681
Samo se nadam da se vise necu otvarat..
Molim Boga za to..
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:11   #4682
Cure, ja sam jucer dosla doma na mirovanje. Nalaz mi otvorena 2cm
, cerviks 38mm i unut.usce v, dalje strogo mirovanje cordipin i spazmex.Sad budemo usli u 28 tjedan, nadam se da cemo stic barem do 35. :/ . Urinokulturu moram
Ponoviti za tjedan dana i kontrola za 2tj. Kaj vi kazete? Kak
Ste vi?
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:38   #4683
Super, da su otkrili što je i da si dobila terapiju. Biti će to okej, možda i preneseš, nema pravila čini mi se.
Ja sam bila u subotu kod ginekologa, zatvorena i dalje, cervix na mjestu 28-30 mm, čak se kao malo i vratio, tako da je mirovanje pomoglo.
Dao mi je normabel u slucaju da osjetim jače stezanje tj. te neke kontrakcije, trudove, iako ja to ne osjecam, pa ne mislim ni piti ovo baš. Tu i tamo osjetim kad sam duže na nogama, ali nije da se ponavlja.
Rekao je da sad tu nema nekog straha od prijevremenog, bebica je isto u okej polozaju, posteljica dobra. Nisam ga nista pitala za daljnje mirovanje, ali pretpostavljam da cu jos koji tjedan pripaziti na sebe, ali moram priznati da sam se nakon tog pregleda dosta aktivirala. Nisam više kao prosli tjedan onako baš pristojna. Imam kontrolu za dva tjedna pa cu vidjeti...Sad sam u 32. tjednu.

Držite se, i lepo mi mirujete! Ja ću isto probati što više!
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:33   #4684
Da i vi se drzite bas smo stupili u 28 tjedan. Beba mi vec okrenuta glavom i spustila se u zdjelicu , jel se moze jos podici gore?
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:32   #4685
Ne znam za podizanje nazalost. Al ako ces mirovati, sve ce biti okej. Evo ja recimo nisam bas mirovala zadnja dva tjedna otkako su mi rekli da je cervix na 30 mm i da sam zatvorena i eto me sad opet sa dodatnim skracenjem, 25 mm i strogo najstrože mirovanje. Bebica i plodna su dobro. A bas mi se jutros desio nekakv bjelkasti iscjedak i pitala ginekologa, on veli da je iscjedak okej, da nije ni plodna ni vodenjak. Joj joj, zasto ljudi govore da je trudnoca blazeno stanje, meni se čini da stalno neki vrag se dešava...ocigledno nisam te sreće! Tako da sam sad opet mirovanje, u pon na merkur i 2x2 tablete normabela dnevno. Fino drogirana u krevetu! Kako ste vi? Ima kod vas kakvih novosti? Pozdrav
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 21:04   #4686
ja imam kontrolu iduci tjedan u petrovoj i zivo me zanima situacija, nakon sto su rekli da sam se "ovlas" pocela otvarat-nemogu jednostavno dijete od 10mj uopce ne dignuti, pridrzati, neznam-
a i nije da su mi prosli put nesto na pregledu savjetovali, samo"pazite se", i nemojte bas dijete previse dizati-ono, halo? sta ,jel trebam mirovat, lezat, sjedit, spavat?
imam boljih i losijih dana, probaa me tu i tamo, tu i tamo roknem normabel, pa sta ja znam- iduci tjedan smo u 36 tt pa smo u sigurnoj zoni vec ------
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 09:06   #4687
super, jos tjedan poslije i najsigurnija zona, iza 37.
daj neka mi netko objasni, jer skracivanje cervixa otvaranje, mislim meni kazu da sam zatvorena, a da mi je skracen cervix...to bi znacilo da nisam otvorena! šta se desi kad si otvoren, ispadne sluzni čep ili?
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 09:08   #4688
zbunjuju me s tim terminologijama svojim....meni je to sve ko neki sf, najvise iz razloga sto se osjecam sigurno i ne osjecam neke bolove niti zatezanje...osjecam se kao da pusem na hladno.
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:42   #4689
Prerano otvorena, skraćen cervix....

Ne mora biti da si otvorena ako ti je skraćen cerviks, meni je od 20. tjedna cerviks skraćen (24 mm) a jos uvijek sam skroz zatvorena- sad sam 30+3- uz mirovanje
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:45   #4690
Tak je i meni cerviks 38mm , pa neznam ocito nije skracen ili? Problem je sto sam otvorena 2cm, evo sad smo vec u 29 tj kontrola u srijedu,nadam se da se stanje nije pogorsalo!nakon antibiotika da je je stanje ostalo isto!i ja imam bjelkasti iscjedak, samo sto sad ne pece , ne svrbi i nije sirast itd. ali na ulazu ga ima dost ali na ulosku bas i ne pa neznam sto misliti. Uglavnom nalaz urinokulture nakon 2tj i eserihije 10 na 3 , sad pokazuje samo leukocite (6-10) i kao izoliranost normalne urogenitalne mikrobiote. pa mislim da je onda vise nema?ima koja iskustvo s tim? nemam nikakve bolove,grceva iyd., hvala bogu! Ni pritisak! Iako ih nisam ni imala..al strogo mirujem, krevet wc tusiranje svaki drugi treci dan ..nadam se da cemo zgurati do 35 barem cak i 37! Sta vi kazete? Drzite se
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 14:39   #4691
Quote:
vrazja01 kaže: Pogledaj post
Tak je i meni cerviks 38mm , pa neznam ocito nije skracen ili? Problem je sto sam otvorena 2cm, evo sad smo vec u 29 tj kontrola u srijedu,nadam se da se stanje nije pogorsalo!nakon antibiotika da je je stanje ostalo isto!i ja imam bjelkasti iscjedak, samo sto sad ne pece , ne svrbi i nije sirast itd. ali na ulazu ga ima dost ali na ulosku bas i ne pa neznam sto misliti. Uglavnom nalaz urinokulture nakon 2tj i eserihije 10 na 3 , sad pokazuje samo leukocite (6-10) i kao izoliranost normalne urogenitalne mikrobiote. pa mislim da je onda vise nema?ima koja iskustvo s tim? nemam nikakve bolove,grceva iyd., hvala bogu! Ni pritisak! Iako ih nisam ni imala..al strogo mirujem, krevet wc tusiranje svaki drugi treci dan ..nadam se da cemo zgurati do 35 barem cak i 37! Sta vi kazete? Drzite se
Bijeli iscjedak je skroz normalan u trudnoci, skoro pa nema trudnice da ga nema. 😉
Ja bi ti jedino savjetovala da ne koristis uloske, oni samo pomazu raznim gljivicama da se nakote. Obicno pamucno rublje, pa ako treba i dva puta dnevno mjenjat.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:40   #4692
joj moram priznati da sam bas nestpljiva dočekati kako će to sve izgledati. sad su pocela razmisljanja o porodu i čitanja o tome, i sva sam neka u panici, ali pozitivnoj. prvi put sam trudna i baš je to nekako sve neobično malo skrećem s teme, ali zanima me ima li koja od vas iskustva s bolnicom merkur u zagrebu. ja sam se odlučila na nju, pa me zanimaju zanimljivosti pozdrav svima u mirovanju!
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:15   #4693
Joj i ja si svaki danm razmisljam o svemu..sad u srijedu imam kontrolu drzite fige da je stanje nepromjenjivo i da budemo tako zgurali do sigurnoh tjedni! samo da ne ostanem opet u bolnici.. ja nemam iskustva s bolnicom merkur, takoder mi prva beba.
Uglavnom kak izdrzite mirovanje? Sto radite kak kratite vrijeme? :/
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:15   #4694
držim fige na najjače! more biti. ma smijati cemo se svemu ovome, kad prenesemo sve po tjedan dana
meni kontrola 18.4. , tada ce biti kraj 35. tjedna.
a za kraćenje vremena, a evo od petka sam odlucila preci u formu mirovanja, za vikend su mi drustvo pravili neki gosti, odem u dvije kraće šetnje u danu sa psom, uhvatim malo sunca. po netu bazam, napravila sam si popis obaveza, pa što mogu od doma sređujem, drugo dečko ganja papirologiju, doznake i drugo super mi je što imam psa, pa se s njom mazim stalno čitam knjigu, malo te neke knjige o porodima i to, ali to mi je sad vec toliko dosadilo da mi se i ne da više. malo visim po netu, radim popise stvari sto ce mi trebati za bebana i za mene u bolnici i tako... mislila sam početi učiti za drzavni strucni ispit, ali nikako.... dignem se ja relativno često iz kreveta, wc, hranjenje, pokusavam se ne zadrzavati dugo na nogama, pa malo sjednem i tako, kombinacije u krug. kako vi? nekako nemam nikakv strah, ne znam kako krene taj porod, jel to ono jebiga, danas si okej, sutra krene, ili ipak imas neki nagovještaj prije, ako nista barem neki osjecaj...potruditi cu se do 18.4. stvarno sto manje izlaziti, pozivam ljude sebi doma da se druzimo...pa cemo vidjeti što će mi reći ovi na merkuru 18.4., ako, a iskreno se nadam da neću ne zavrsim prije gore.
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 18:45   #4695
suzy terminuso kako je? ja danas tocno 35tt, na kontroli kaze gin 1 prst otvorena. kopala sam po netu i trazim razlike izmedu ulozivosti i otvorenosti i ovo nadem:

Uloživost znači da je vanjsko ušće otvoreno, odn. moguće je proći prstom do određene dubine. Unutarnje ušće je u tom slučaju i dalje zatvoreno i ne može se doći do plodovih ovoja. Relativno je često kod drugo- i višerotki. Obično se opisuje tako da se navodi koliko duboko prst prodire (jagodica, 1 članak, 2 članka), a eventualno i ako idu dva prsta. U osnovi je u ovom slučaju vanjsko ušće već omekšalo, ali je unutarnje i dalje čvrsto i ne dopušta prolaz.

Otvorenost pak znači da je i unutarnje i vanjsko ušće otvoreno i da se teoretski može doći do plodovih ovoja. Time je i "škakljivije", iako ne znači nužno niti da će žena brže ili lakše roditi, niti da će nužno roditi prije termina. Otvorenost bi trebalo utvrditi vaginalnim uzv-om, jer se tako da najtočnije izmjeriti koliko je, posebno u "početnom stadiju".

nek netko ispravi ako to nije tocna informacija. meni je rekao da mirujem jos 2 tjedna da dodemo do 37tt,tad sam u terminu. ali da to nista ne mora znaciti.
ja se malo i veselim i nadam da ce curicak doci za 2 tjedna
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:20   #4696
Joj ja se sad vec 4 tjedna koliko mirujem fakat pridrzavam da samo lezim , wc krevet i uopce ne sjedim, jedem lezeci, eventualno tusiranje svaki 2-3 dan.. na tavanu sam, nejdem ni dolje k svojima jer me strah po stepenicama, uglavnom kad ustanem malo vidim da bas nemam ni snage previse hodat itd, neznam kak budem i rodila .. citam po netu, rjesavam
Krizaljke ,gledam tv pa ako tko dode malo da me posjeti da mi skrati vrijeme heh..moji me dvore.. ali mislim 2 tj tak jos a onda kad dodem u 32 bar lagano do balkona prosetat , neznam ,fakat me strah i uplasili su me jer sam 2cm otvorena i unutra mje usce otvoreno pa samo zelim da zguramo bar do 35tj, blago vama koje ste vec tak blizu termina.. svima zelim srecu
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 08:26   #4697
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
suzy terminuso kako je? ja danas tocno 35tt, na kontroli kaze gin 1 prst otvorena. kopala sam po netu i trazim razlike izmedu ulozivosti i otvorenosti i ovo nadem:

Uloživost znači da je vanjsko ušće otvoreno, odn. moguće je proći prstom do određene dubine. Unutarnje ušće je u tom slučaju i dalje zatvoreno i ne može se doći do plodovih ovoja. Relativno je često kod drugo- i višerotki. Obično se opisuje tako da se navodi koliko duboko prst prodire (jagodica, 1 članak, 2 članka), a eventualno i ako idu dva prsta. U osnovi je u ovom slučaju vanjsko ušće već omekšalo, ali je unutarnje i dalje čvrsto i ne dopušta prolaz.

Otvorenost pak znači da je i unutarnje i vanjsko ušće otvoreno i da se teoretski može doći do plodovih ovoja. Time je i "škakljivije", iako ne znači nužno niti da će žena brže ili lakše roditi, niti da će nužno roditi prije termina. Otvorenost bi trebalo utvrditi vaginalnim uzv-om, jer se tako da najtočnije izmjeriti koliko je, posebno u "početnom stadiju".

nek netko ispravi ako to nije tocna informacija. meni je rekao da mirujem jos 2 tjedna da dodemo do 37tt,tad sam u terminu. ali da to nista ne mora znaciti.
ja se malo i veselim i nadam da ce curicak doci za 2 tjedna
Hej!
evo sutra kontrola, i neznam kaj da mislim, ono imam feeling da mi je glavica pred izlazom, doslovce
imam jaki pritisak, na mjehur i sve to dolje, a kaj ja znam, sutra smo 36tt pa kaj bude bude.
Cuvala sam se koliko sam mogla uz dva psa i dijete od nepunih 11mj
Tipkam ti sutra izvjsce konkretnije :klap:
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:15   #4698
A ja nemam pojma sto bi rekla...mene nisu ginici bas isprepadali...lagano mirovanje s napomenom da ne zalegnem...mogu setati ali i odmarati...rekli su ako sam u prilici da biram ocu li sjesti ili leci da radije legnem...znaci unutarnje usce otvoreno od 19.tt...cervix tada 18.8mm...2tj kasnije uzicala duphaston...pojacala dozu magnezija i evo nakon 5tj.nalaz isti a cervix malo cak i vracen 23 pa evo zadnje 26mm...
Ja dio dana lezim ali dio idem i do ducana s malom do parka nedjeljom na misu setnju i sl.cak lagano i pod prebrisem...kuham svaki dan normalno...ali eto ne naprezem se i sada cu lezati nekih sat ipo ili 2...drugorotka sam pa i to ima neke veze...
A sto se tice prvog poroda nisam nis osjetila...dosla sam na pregled s 38+2 i na pregledu ispao sluzni cep i otvorena 7cm...nakon par min puko i vodenjak...znaci rekla bi da je doslo naglo...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:35   #4699
Ej cure, javljam se u srijedu sam bila na kontroli i hvala bogu nije se pogorsalo stanje, dalje na 2cm.. aj nadam se da cemo izdrzat do termina sad smo 30+2 . Cure kak ste vi?
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:31   #4700
super
ja i dalje cekam pregled 18.04. da vidim kakvo je stanje na merkuru. do tada se uzdam u instinkt da je sve dobro. opet sam se krenula malo vise kretati kako dani prolaze, pa pokusavam drzati neki optimum, za vikend malo vise, a prek tjedna učenje i mirovanje. nadam se da ce biti sve okej. ove normabele i spasmex po potrebi stu su mi dali, ništa ne pijem, jer ne osjecam zatezanje i grčenje. i to je to za sad, vidjeti cemo razvoj daljnje situacije, bebač se još mrda, kuzim da sad vec po malo malo manje nego kako je prije koji tjedan. sutra ulazim u 35. tjedan. pijem magnezij i željezo, i prenatal od twinlaba.
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.