Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2009., 12:49   #141
Quote:
splicanka kaže: Pogledaj post
Evo bas je danas izasao clanak u Slobodnoj Dalmaciji o prehrani tijekom prve godine zivota. Mozes ga pogledati na http://www.slobodnadalmacija.com/200...zdravlje02.asp
A sto se tice spavanja djece sa roditeljima, amerikanci su jako protiv toga jer kazu da je moguce da roditelj poklopi dijete ili da se dijete zaglavi izmedju kreveta i izglavlja ili kreveta i zida, sto moze dovesti i do smrti djeteta. Ameri znaju pretjerivati, ali mislim da im ova ideja i nije tako luda.

E ja sam čitala da to nije istina, već ako i je onda se odnosi na spavanje s pretilim roditeljima. U zemljama u razvoju sve bebe spavaju s mamom. Zato jer je bebina potreba da se spava uz mamu, a na krevetić se mora učiti, što zna biti jaaako teško, posebice ako dijete spava u odvojenoj sobi. U takvih beba je izmjerena puno viša razina hormona stresa (kortizola) nego u beba koje spavaju s mamom. Isto tako, smanjuje se rizik SIDS-a upravo zato jer bebe češće sišu, jer onda i manje vremena spavaju dubokim snom.
__________________
Idle talk And hollow promises Cheating Judases
Doubting Thomases Don´t just stand there and shout it Do something about it ... If you want my love
kokoschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:00   #142
Kod nas je prošlih dana situacija ovakva- odlučim ukinuti cicu, tata poslije 10 minuta plakanja ( vrištanja ) viče daj mu cicuuuu

Odustala ja od odvikavanja dok tata ne ode na službeni put kad se on budi po noći i vrištiii- probam dati cicu, baca se na drugu stranu neće nikako. Nakon pola sata uđe sveki u sobu i pita- cicao je on? Ja namjerno velim da nije a ona će PA DAJ MU! Veli mm- pa dala mu je ali neće, e onda će ga baka nositi po sobi kad se on još jače dere. O.K vrati ga baka nama u krevet i on nakon nekog vremena zaspi.

Večer poslije toga se budi, traži cicu, ja mu dam, cica par minuta i opet vriska...

Noć nakon toga se ne budi do pola 7 i tada mu dam bočicu.

Zaključak- da li ja to nemam mlijeka?

Cica možda jedanput po noći ali nakon par minuta vrišti

mi uopće nisu napete- kao da nisam ni dojila

btw. već mjesec dana ne vadi ruke iz usta ali nikako novih zubića van, tako da ga i to sigurno muči.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:07   #143
sta vam baka radi po noci po stanu???ufff, kako bi mene to smetalo....jadna ti
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:38   #144
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
sta vam baka radi po noci po stanu???ufff, kako bi mene to smetalo....jadna ti
pa živimo s njima

još mjesec- dva
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:10   #145
mislim ok dnevna uskakanja, ali nocna?!!!!sta ako beba place jer ste je probudili vi koji se pokusavate seksati a onda ona uleti.....drzim fige da ti tih mjesec-dva sto brze prodje....a po pitanju dojenja....moja nece jesti a cicu pita kad god se sjeti tj. 100 puta na dan pa definitivno nije vrijeme za odvikavanje....al kad ce doci vise to vrijeme (ok, retoricko pitanje)
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:49   #146
Cukerino, gledanm male su nam isto stare a kod mene totalno suprotna situacija. Dojenje više nije interesantno, cica ili jednom noću ili ujutro ili pred spavanje. Uglavnom jednom-dva puta tijekom 24 sata. ja bih bila sretnija da hoće više, nekeko se stalno bojim da ne dobiva dosta kalcija kroz ove mliječne obroke koje jede, a ima i potencijala za dermatitis pa bi voljela da doji što duže ali nije zainteresirana. ja nudim, ona mi se smije, štipa me, orene se i ode . Tako da nekako mislim da ćemo uskoro totalnp prestati. Tješim se da je možda i bolje tako nego da je silim da prestaje kad bi to meni bila volja, a njoj gušt.Bila sam spremna 8i još sam) dojiti je dok bude htjela s nekog gornjom granicom od dvij i pol-tri godine. sad vidim da će se ona sama i puno prije odviknuti nego što bi ja htjela .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:51   #147
a jooj, ne znam sta da ti kazem....kuzim te, dojenje je meni u biti veliki gust jer je sad jako zaigrana pa se tako uspijemo malo pomaziti....al ne jede nista i pita cicu brdo puta po noci pa mi je taj dio bed...ne mogu navecer nigdje mrdnut....ok, izlasci me hvala Bogu vise ne privlace, al ipak, jednom u 100 godina bi izasla i ja po noci, ne samo danju....dojit cu je sigurno jos 4-5 mjeseci, a onda moram natrag na posao pa cu je pocet uciti uspavljivanju bez cice i mozda polako ukidat dojenje osim navecer jedno, opet za mazenje ))) nadam se da cete i vi ipak izgurat jos malo....pozdrav
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 16:21   #148
Ne dojim već 2 noći

Cice ko da nisam dojila- prazne... Normalno?

Sad se mama ide liječiti a sinčić u nove avanture...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 20:16   #149
Mi smo 8 mjeseci, imamo jedan kruti obrok u podne, a sve drugo sisanje. Svi mi kažu da bi trebao više jesti veliku hranu a ja nekako nemam srca.

Jučer i danas se jaaako loše osječam. Otišla kod dr, vadila krv, dala urin, tlak... Dobila sam vitamine, moram pojačati prehranu, omršavila sam 5 kg u zadnjih par mjesci a nisam htjela Imala tlak 80/55

Dr. mi je savjetovao da polagano smanjujem podoje jer na mene očito djeluju iscrpljujuće Uživam u dojenju a i mališa Jedino što sam jako iscrpljena.
Ne znam što da radim. Dohrana mu je ok ali S je zakon.

Kako da mu sada počnem davati flašicu, iako mislim da bi on lakše to podnio nego ja
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:10   #150
pa uvedi mu polako i drugi obrok, 8 mjeseci je zašto flašicu?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:58   #151
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pa uvedi mu polako i drugi obrok, 8 mjeseci je zašto flašicu?
A nekako mislim da s drugim neće smanjiti podoje nije ni s prvim. Krenuli smo s dohranom kad je imao 6,5 mjeseci pa sam ovih dana mislila uvesti taj drugi . Samo ne znam kad i šta da mu ga ponudim
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 10:34   #152
Ja moram reci,da je mala sama odbila cicu,prije tjedan dana.....(ima 13mj)meni je to teze palo nego njoj....
Naravno,da uz svu klopu,vise joj cica nije nesto....razumljivo......I moj danas kad nece zaspati govori,daj joj cicu......a kad mala nece......
Opet,ovisi o djeci...moji su svi bili izjelice male...
off-evo mame,jedna slikica da se malo nasmijete,ja jesam.....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 12:29   #153
Tek sam sad ovo vidjela, a jaaaako je slično nsšem slučaju. Ako smijem usporediću stavku po stavku.

Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Kod nas je prošlih dana situacija ovakva- odlučim ukinuti cicu, tata poslije 10 minuta plakanja ( vrištanja ) viče daj mu cicuuuu
Mi smo par puta pokušavali malu učit da spava sama, nismo uspjeli dokle god nismo zajedničkim snagama stali iza odluke. Ako jedan popusti nema napretka.

Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
... kad se on budi po noći i vrištiii- probam dati cicu, baca se na drugu stranu neće nikako. Nakon pola sata uđe sveki u sobu i pita- cicao je on? Ja namjerno velim da nije a ona će PA DAJ MU! Veli mm- pa dala mu je ali neće, e onda će ga baka nositi po sobi kad se on još jače dere. O.K vrati ga baka nama u krevet i on nakon nekog vremena zaspi.
Kod nas je bilo da joj cica treba za utjehu, ne za jelo. Isto bi se bacakala satima, pa lizne, pa vrišti, pa neispavana, pa se budi ujutro sa podočnjacima, normalno kad ne spava.
Nakon što sam ukinula noćno cicanje, ujutro je napokon naspavana, vedra i dobre volje!
BTW, sveki steraj, nema ona šta se vrzmat po sobi, šetat, budit i djelit savjete, samo smeta.
To što je mali zaspao odma, pa to je normalno da zaspe kad se umiri nakon plača.

Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Večer poslije toga se budi, traži cicu, ja mu dam, cica par minuta i opet vriska...
Naravno. Nije gladan, već je naučio da kad vrišti ima pažnju (cicu ili maženje).

Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Noć nakon toga se ne budi do pola 7 i tada mu dam bočicu.
...
Ne, nego je umoran i neispavan, pa je odlomio u komadu! A tebi su sise zbunjene, jer ih mali navlači u raznoraznim momentima.

Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Cica možda jedanput po noći ali nakon par minuta vrišti

mi uopće nisu napete- kao da nisam ni dojila
Opet mislim da se radi o navici buđenja, ne iz potrebe za jelom.
Beba od 8 mje neće skapat od gladi tokom noći. Sasvim mu je dovoljno jesti oko 6 rano u jutro.

Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
btw. već mjesec dana ne vadi ruke iz usta ali nikako novih zubića van, tako da ga i to sigurno muči.
Mogu biti i zubi...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 12:52   #154
Curke, mi smo noćno nespavanje riješili ukidanjem noćnog dojenja.
To noćno dojenje nije bilo dojenje da bi ona jela, već je cijelu noć visila na cici, žvakala, okretala se, vrištala ako bi cica ispala, vrištala ako bi se ja slučajno pomakla, vrištala ako bi prdnula (ona, ne ja) vrištala uglavnom pola noći.
Ujutro obe neispavane, podočnjaci do pupka itd....

Počeli smo ovako:

-Uspavala ju na cici da ne bude šokova.
-Prvo vrištanje nakon pola sata, dođem, uzmem ju, ne dam sisu, stavim ju na sebe da joj je uho na mome srcu. Vrišti pola sata na meni, baca se, čupa mi piđamu. Ja . Zaspi. Stavim ju u krevetić.
-Nakon dva sata, ponovo vrišti: dođem, uzmem ju, ne dam sisu, stavim ju na sebe da joj je uho na mome srcu. Vrišti pola sata na meni, baca se, čupa mi piđamu. Ja . Zaspi. Stavim ju u krevetić.
-Tako još pet puta do jutra.
-U 6h, dam cicu i pocica sve meni i iz pete! Napokon gladna, napokon jede, a ne ciculji...

Svaku noć za redom sve manje i manje buđenja.
Sad smo na dva buđenja, s tim da spava od 8 do 8 Sisa u 6 ujutro. S tim da više ni ne idem k njoj. Zakmeči dvaput i nastavi spavat. Dođem ju pokrit kad sam sigurna da spava.

Preporođene i ja i ona...
Možda će se nekome činiti predrastično i mučilački, ali sad znam da je ono prije bilo mučenje, pa ona mjesecima nije kako spada spavala, sebe neću ni spominjat.
Svega toga ne bi bilo bez veeeelike podrške MM.
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje 8472 : 09.05.2009. at 13:24.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 19:33   #155
8472, znači ima nade Mi smo na 3,4 buđenja a ima mo 8 mjeseci.

Ja sam ižmikana kao krpa ali je on buucooo ...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 08:27   #156
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Ja sam ižmikana kao krpa ali je on buucooo ...
Jedi!
Ženo, moraš papat puno! Pa pojest će te živu, i to doslovno!!!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 11:33   #157
kad bi uspjela samo smanjit cicanje bila bi vise nego zadovoljna..ovisnica je prava o cicanju..

neznam kad sam zadnji put odspava 2h u komadu..moja malecka se bud svaki sat vremena..ali svaki sat..pa onda racunajte koliko je to od cirka 8h navecer do jutra.....

sta i kako neznam..ali znam da vise ovako ne ide...svakako sam pokusavala..ali ona place vristi baca se itd...u stanju je vristat po sat vremena samo dok ne dobije sto zeli..narav joj je jako gadna...

samo kad bi smnajila bila bi presretna..ima 10.5mjeseci..
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:14   #158
Quote:
nina-nl kaže: Pogledaj post
kad bi uspjela samo smanjit cicanje bila bi vise nego zadovoljna..ovisnica je prava o cicanju..

neznam kad sam zadnji put odspava 2h u komadu..moja malecka se bud svaki sat vremena..ali svaki sat..pa onda racunajte koliko je to od cirka 8h navecer do jutra.....

sta i kako neznam..ali znam da vise ovako ne ide...svakako sam pokusavala..ali ona place vristi baca se itd...u stanju je vristat po sat vremena samo dok ne dobije sto zeli..narav joj je jako gadna...

samo kad bi smnajila bila bi presretna..ima 10.5mjeseci..

nina da li si probala uvest bočicu bar za navečer?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:27   #159
i mi smo noćno nespavanje i nacicavanje do besvijesti riješili isto kao 8472, kad je mala imala 11 mj, a ja padala s nogu od nespavanja..
od onda se budi samo kad zubi rastu, ali ne traži cicati sve do 5,6, nekad čad 7 ujutro
sad sa skoro 17 mj cica 2x dnevno (ujutro i naveče) i tako će do škole valjda, makar bi ja čak nekako da ovo ljeto prestane
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:38   #160
mi nismo odvikavali od noćnog dojenja,on se sam odviknuo. Počeo je spavati od 23-6 onda malo pocica i nastavi do 9. Do 23 se probudi jednom ili dva puta,tu ga uspavam cicom ili nošenjem.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.