Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 15:55   #1801
Mi ćemo izgleda napokon prestati sa dojenjem.
Već 3.dan je prošao.
1.je bio užasan.Plač, deranje, niš nismo spavali...
Ali već 2.dan skroz druga priča.
Ja nisam mogla vjerovat!
Zaključila je da ona nije mala beba da sika i okrenula se na drugu stranu i zaspala sama od sebe.
To se u ovih skoro 2 i pol god.nije nikad dogodilo.
Bilo je super.
A ja se pripremila na šou program opet...
Samo meni su sise užas.
Nisam se htjela izdajat.
Ali danas sam morala malo jer sam mislila da će eksplodirat.Bolne su i natečene.
Nadam se da nisam sad sve pokvarila s tim izdajanjem danas.
Stavljam hladne obloge.
Valjda se neće upalit.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 18:38   #1802
Ako izdojis samo toliko da ti napetost popusti (i razbijes kvrzice ako nastanu), neces nista pokvarit.


Meni je trajalo 5-6 dana da se sve dovede u red.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:06   #1803
Pozdrav. Beba 10mj doji bar jednom po danu i ponoci jednom do dva puta.
Htjela bi do njenog 11mj prestati. Najteze mi sto nema dudu npr za uspavljivanje i teze zaspi. Kako da njoj i sebi.olaksam prestanak.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:12   #1804
Nikako, mi od kad smo izbacili cicanje uspavljujem ju po sat vremena, nekad i vise, a ona ce sad 3 godine. Nadam se da cete vi imati vise srece, jer navodno da je moje dijete u kategoriji "teske djece", rekli nam i psiholog i pedijatar i danas neuropedijatar. Nadam se da cete vi imati vise srece.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:22   #1805
Sto je jos svrstava u kategoriju "teske djece"?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:58   #1806
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Beba 10mj doji bar jednom po danu i ponoci jednom do dva puta.
Htjela bi do njenog 11mj prestati. Najteze mi sto nema dudu npr za uspavljivanje i teze zaspi. Kako da njoj i sebi.olaksam prestanak.
Ja ti nemam za dati savjet iz vlastitog iskustva jer sam prvo djete prestala dojiti kada je sam odlucio (22mj), a drugo jos dojim (ima 27 mj),ali dosta cura s mog posla je prestala s godinu dana tako sto su im davali adaptirano na bocicu. Pa vidi,...
Definitivno joj moras naci nesto novo za uspavljivanje. Moj stariji je recimo odmah presao na majicu s hrapavom aplikacijom i tako se uspavljivao. I jos uvijek ju voli imati uz sebe iako ce skoro 6 godina. Majica je ko iz rata.��
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:05   #1807
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Sto je jos svrstava u kategoriju "teske djece"?
Nazalost svasta, ne prica, na obradi smo u klaicevoj, prosli svakakve preglede, ali jos ne znamo nista, ali to nije za ovu temu...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:17   #1808
Ad nemogu davati jel je alergicar na proteine km. A budemo nekako. Netko trreba biti ustrajniji.
Prvi put je bebac sam odbacio dojenje i to je proslo predobro.
jeste stavljale sto kupus? Izdajale kako ide u tom slucaju.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:30   #1809
Moja je sama odbacila, ali mislim da je razlog bio taj sto sam nekoliko puta jauknila kad bi me ugrizla za bradavicu, pa se pocela plasit sise

Kupus sam stavljala nekih 5-6 dana i super mi je pomoglo, a izdajala sam samo najnuzniju kolicinu kad bi se prepunile.
Obzirom da je u to vrijeme dojila 2-3 x dnevno, vise za uspavljivanje nego hranjenje, to i nije bila neka kolicina mlijeka.

Sve skupa se rijesilo za tjedan dana, skoro pa bezbolno
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:58   #1810
Cure, ima koja?
Ukinula sam dnevne podoje, evo već treći dan i za sad sve ok, ali me brinu kvrge. Stalno imam kupus u grudnjaku, prvi dan sam se po malo izdojila dva puta, drugi dan i danas samo navečer. Sisa koju manje voli je atrofirala , nema kvrga, ne puni se. Ova koju još sisa po noći jednom ili dva puta je punija, što mi je normalno, ali me brinu kvrge koje osjetim pod prstima. Znači, sisa nije napeta skroz, ali ima kvrge. Razbijem ih koliko mogu, ali razbijanjem ide i izdajanje i strah me da tako pumpam proizvodnju, a opet, ako ih ne razbijem, strah me upale. On u noći kvrge isisa. Jel' pametno da sutra probam bez izdajanja?
Još da napišem, sise su mi znale biti napetije i bolnije u fazi kad je zamjenio sisanje obrokom.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:55   #1811
Ako izdojis samo toliko koliko izadje iz kvrgi, mislim da se proizvodnja ne bi trebala povecavati, samo ce se odrzati na nekoj razini dok potpuno me prestanes s dojenjem.

Nemam ti pametan savjet za ostalo, imala sam poprilicno bezbolno iskustvo skidanja sa sise, u nepunih tjedan dana se sve rijesilo. Isto sam masirala i izdajala taj visak, i drzala kupus skoro stalno.

Taj kupus je blagoslovljena stvar
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:38   #1812
Hvala.
Sinoć se nisam izdajala, mali je sisao dba puta po noći i sise su ok. Nadam se da bu tak i ostalo. Kupus i dalje i grudnjaku.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:22   #1813
Evo moje iskustvo s prestankom dojenja. Danas je tjedan i pol da uopće ne dojim, curica ima 15mj, dnevne podoje smo ukinuli oko godinu dana, a večernji i noćnih jedan do dva je imala eto donedavno. Ali je sama već pokazivala da je dosta iako nije odbijala sisu niti ju tražila ako ne nudim. Ja sam samo jedan dan odlučila da je dosta i s njene strane nije bilo nikakve naznake stresa niti plakanja ni potezanja majice, no ona inače nije bila neki sisoljubac niti općenito voli jesti.

Mucile su me kvrge i iako sam preko 4-5 dana držala kupus 24h i mijenjala ga svaka 2-4h, još sam prošli petak imala kvrga s donje strane i to bolnih na jači dodir. Ja sam si to masirala dok ne popusti bol i danas je sve ok, ne pune se više i nema novih kvrga niti će biti nadam se. Kupus je stvarno super, ali ga treba i često mijenjati da drži tu hladnocu. Ja sam potrošila dvije velike glavice Sretno svima!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:57   #1814
Hej, Polly, super ste vi to riješile. Kak ti malena sad s buđenjima?
Ja danas nisam stavljala kupus, nit imam kvrga što je super, obzirom da sam dnevna ukinula prije tjedan dana. Ako se kroz par dana sam ne odvikne tog jednog noćnog, ukinut ću i njega. Krećem raditi, a neće mi se sa kupusom u grudnjaku
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:57   #1815
Ajme kad čitam kako su vaši super podijeli ukidanje dojenja plače mi se.

Moja je preveliki cicoljubac i non stop bi dojila. Jede ona i ostalo sve ali cicu nikad ne odbija.

Iako moram priznati da mi je dobro došla kad je imala kozice jer barem znam da nije dehidrirala.

Kako će ići odvikavanje nemam pojma ali reda u dojenju nema pa onda ne mogu podoj po podoj ukidati.
Ali tek joj je godina i pol i imam fore još pola godine a nadam se ljeti kad budemo stalno vani neće puno ni tražiti.

A kad se sjetim kako sam sa njenih 4 mjeseca molila Boga da izdržimo barem još 2 mjeseca jer je jedan period dojila samo kroz san.

Uglavnom čitam savjete i pamtim za onda kad krenem u taj proces.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:19   #1816
Glo, pa još mi se budi dva puta recimo... Ne znam jel to sad do navike ili sanja pa ju razbudi. Noćas ne evo samo u 3 malo plakala, ali jako brzo zaspi nazad. Ima dudu za spavanje i gazu i malo ju mazim ja ili tata po ledjima i tako zaspi nazad. Nisam joj (ni ne bi) nudila vodu ili ista drugo jer ionako pije na času. Nije nijednom u ovih sad skoro 2tj bila dugo budna da bi pomislila da je gladna ili nešto. Tako da je sve stvarno prošlo divno i ja sam baš sretna pretpostavljam da me sve muke i problemi (zubi joj isto izlaze bez nekih simptoma, sad čekamo trojke, jedna samo što nije, a ona je potpuno normalna i ne pokazuje da ju smeta) čekaju s drugim djetetom tek
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:46   #1817
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Evo moje iskustvo s prestankom dojenja. Danas je tjedan i pol da uopće ne dojim, curica ima 15mj, dnevne podoje smo ukinuli oko godinu dana, a večernji i noćnih jedan do dva je imala eto donedavno. Ali je sama već pokazivala da je dosta iako nije odbijala sisu niti ju tražila ako ne nudim. Ja sam samo jedan dan odlučila da je dosta i s njene strane nije bilo nikakve naznake stresa niti plakanja ni potezanja majice, no ona inače nije bila neki sisoljubac niti općenito voli jesti.

Mucile su me kvrge i iako sam preko 4-5 dana držala kupus 24h i mijenjala ga svaka 2-4h, još sam prošli petak imala kvrga s donje strane i to bolnih na jači dodir. Ja sam si to masirala dok ne popusti bol i danas je sve ok, ne pune se više i nema novih kvrga niti će biti nadam se. Kupus je stvarno super, ali ga treba i često mijenjati da drži tu hladnocu. Ja sam potrošila dvije velike glavice Sretno svima!
Ovako je slično i nama bilo mada je moj mališa bio veliki cicoljubac. Prestao je dojiti s negdje 20 mjeseci. I ja sam jedan dan odlučila da nema više cike i to je bilo to, malo je kukao, ali ništa strašno..mislila sam da će biti gore nego što je bilo. Spava bez dude i zaspe u roku 5 minuta.
Što se tiče sisa, izdajala sam se par dana kad bih napipala kvrge i stavljala sam obloge od kupusa.
Sve u svemu vrlo bezbolno odvikavanje. E i od kad je prestao dojiti jede odlično (to je bio i jedan od razloga prestanka dojenja...nije baš htio jesti drugu hranu osim cike).
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 13:56   #1818
Starijeg sam dojila godinu i pol i to nije išlom milom. Također je od teže djece. On je bio opsjednut svim vrstama hrane, pa tako i sisom. Stravično je bilo, budio se puno kroz noć i ništa nije pomagalo osim sise, a meni je to već bilo tooliko neugodno da bi ga najradije bila hitila s kreveta. Prestanak je bio neobičan. Otišla sam van i muž je to hendlao nekako kroz noć. Onda me potjerao iz sobe još dvije noći jer bi mali divljao da me vidio tamo. Četvrtu noć više nije ni tražio. Počeo spavati cijelu noć. Preporod.
Mlađeg sam dojila godinu dana. Jednu večer mu nisam više dala, njega nije baš ni bilo briga i kraj priče. Taj se rodio skuliran. Da nismo njega dobili, bili bismo uvjereni da smo najgori roditelji da svijetu i da smo sve mi krivi što sa starijim ide teško.

Izdajanje da bi vam bilo lakše neće ništa poremetiti, smirit će se to samo. Normalno je i da je natečeno sve i bolno, samo treba pregrmiti. I mene su strašno prali hormoni tijekom prestanka dojenja, da se ne iznenadite. Bilo je ko dugi PMS.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:35   #1819
Cure moj, mališa si je sam izbacio noćno sisanje već dvije noći. To je to. Našem stažu od godinu i mjesec je došao kraj. Bilo je lakše od očekivanog.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:47   #1820
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Cure moj, mališa si je sam izbacio noćno sisanje već dvije noći. To je to. Našem stažu od godinu i mjesec je došao kraj. Bilo je lakše od očekivanog.
Glo mi smo se pratile i na trudnicama ako se ne varam.
Kako si se odlucila izbaciti podoje? Jel on trazio ili je bila tvoja odluka?
Moj isto ima godinu i skoro mjesec dana ali tog nema ni na vidiku.
Krenuli smo na privikavanje u jaslice i stalno mi gura ruku u majicu
Uspavljivanje je cica isto.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.