Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 22:04   #2801
Angelsss, žao mi je što vas je zadesio piro. Ipak mi je drago vidjeti da sve ide na bolje.

Bella već mjesecima dobiva Nexgard, no Bravecto joj ne bih nikako davala. Za Nexgard nema tako negativnih mišljenja i iskustva kao za Bravecto, a i on je veći udar ma jezeru jer štiti tri mjeseca.

Nama je veterinar objasnio da Pirodoga trenutno u Hrvatskoj nema i kad se to krene cijepiti onda se svakih godinu dana, ako se dobro sjećam, treba cijepiti u točno istom trenutku, s tim da nema garancije da ima cjepiva. Trebalo bi provjeriti u Sloveniji. To nam je rečeno prošle godine. Istina da ni cjepivo nije sto posto.

Gadno je jer ispada da se na neke uopće ne primaju krpelji, a na neke da unatoč svoj zaštiti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:29   #2802
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Bella već mjesecima dobiva Nexgard, no Bravecto joj ne bih nikako davala. Za Nexgard nema tako negativnih mišljenja i iskustva kao za Bravecto, a i on je veći udar ma jezeru jer štiti tri mjeseca.
Ovaj zaključak baš mi i nije logičan. Zaštita od tri mjeseca podrazumijeva produženo djelovanje. Ne vidim zašto bi to značilo veći udar na jetru. Uostalom, nisam baš neki kemičar, ali fluralaner i afoksolaner čine mi se kao praktično ista supstanca.

Yukiju, kao ni bilo kojem drugom psu koji je obolio od piroplazmoze i prebolio je, Pirodog i ne bi bio od koristi. Primjenjuje se samo kod pasa koji nikada nisu od toga bolovali.

No šteta da ga u Hrvatskoj više nema.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:29   #2803
Uf, Ange, baš mi žao al super da ste brzo skontali i da je sve u redu. Nekako se i ja mislim da bi skontala po ovoj svojoj da nešto je, jer je poznam.

Ne želim uopće coprat i razmišljat o negativnostima, stavljam joj advantix i dobije češnjak.

Možda glupo zvuči - ali ako je sudbina da oboli - obolit će. Nije da je ne štitim ničim, ali život je život i priroda je priroda.

Velika pusa Yukiju od Quirite i mene :*
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:41   #2804
Mi smo uredno cijepili ove godine...očito ovisi o veterinaru da li ima cjepiva ili ne
Moja nije nešto posebno zanimljiva beštijama ali mi smo stvarno puno po šumama i milostiva se zavlači posvuda i jednostavno mi se ne riskira
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:15   #2805
Opa! Ima cjepiva! Svakako ću pitati sljedeći put.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:52   #2806
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Angelsss, žao mi je što vas je zadesio piro. Ipak mi je drago vidjeti da sve ide na bolje.

Bella već mjesecima dobiva Nexgard, no Bravecto joj ne bih nikako davala. Za Nexgard nema tako negativnih mišljenja i iskustva kao za Bravecto, a i on je veći udar ma jezeru jer štiti tri mjeseca.

Nama je veterinar objasnio da Pirodoga trenutno u Hrvatskoj nema i kad se to krene cijepiti onda se svakih godinu dana, ako se dobro sjećam, treba cijepiti u točno istom trenutku, s tim da nema garancije da ima cjepiva. Trebalo bi provjeriti u Sloveniji. To nam je rečeno prošle godine. Istina da ni cjepivo nije sto posto.

Gadno je jer ispada da se na neke uopće ne primaju krpelji, a na neke da unatoč svoj zaštiti.
I dobar ti je?

Pitam zato što se frendicinom cucku zakačila 2 komada unatoč exgardu i još je šokojeg trčećeg utamanila koji bi se isto zapiknuli. On isto niej repelent, moraju se nacuclati da se otruju i jebeš to sve.

A čitam bome da se ljudi žale da su im se kačili i na Advantixu koji je repelent, tako da zbilja više čovjek ne zna šta da stavi na njih da se riješi te gamadi.

Quirita koliko češnjaka daješ na koju kilažu? Nalazim na netu različite podatke, a znam da se ne smije pretjerati. Probala bi sa tako nečim pored foresto, ne vjerujem više ničemu. Vidim da se kače na njih bez obrira šta čovjek stavi na njih pogotovo ako su skloni skupljanju krpelja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:57   #2807
Moze se cjepivo naruciti isto kao i Nobivac za bjesnocu kojeg je do nedavno bilo relativno tesko nabaviti.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:05   #2808
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I dobar ti je?

Pitam zato što se frendicinom cucku zakačila 2 komada unatoč exgardu i još je šokojeg trčećeg utamanila koji bi se isto zapiknuli. On isto niej repelent, moraju se nacuclati da se otruju i jebeš to sve.

A čitam bome da se ljudi žale da su im se kačili i na Advantixu koji je repelent, tako da zbilja više čovjek ne zna šta da stavi na njih da se riješi te gamadi.
Bella je magnet za krpelje. Je li sreća da ih na Nexgardu nema ili nije, ne znam. No, zasad ih nema. Prije smo koristili Advantix koji je repelent, ali se se prebacili zbog dvije stvari:
1. Malo dijete koje "visi" po Belli koja onda mora biti u karanteni 24 sata dok se Advantix kak spada ne upije, a i onda me malo hvata paranoja;
2. Čohala se nakon nakon što smo nanesli Advantix, ne svaki put, ali ponekad jest.


Također sam stava da jbg ako se potrefi, potrefi se. Jednom smo s nje poskidali 13 krpelja koji su se već napili krvi (neki su sami otpali) koje je potraba u šumi i odmah su joj ušli ispod vrata pa ih nismo skužili. 13! A nekad je dosta jedan koji se tek prikačio i eto sranja.


Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Moze se cjepivo naruciti isto kao i Nobivac za bjesnocu kojeg je do nedavno bilo relativno tesko nabaviti.
Hvala.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:57   #2809
Mislim da nema bullet proof nijednog rješenja. Mutira sve, pa i krpelji. Rizik uvijek postoji.

Češnjak dobija u HB kad ga jede, a ovako ga odokativno stavim - imam domaći sa malim režnjevima, pa obično jedan manji režanj dnevno.

Nisam vidila krpelja na njoj više od godinu dana, kuc kuc. U šumi je tri puta dnevno.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:49   #2810
Hvala vam zene
Ono sto mene muci je cinjenica da piro ako jednom skrsi psa, moze se aktivirati svaki put kad mu oslabi organizam. Dakle, dzabe svih zastita svijeta ako mu je imunitet down, piro se javlja.
Ne mogu ga 100% zastiti, mogu samo dati sve od sebe da bude manje primamljiv krvopijama.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:10   #2811
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Hvala vam zene
Ono sto mene muci je cinjenica da piro ako jednom skrsi psa, moze se aktivirati svaki put kad mu oslabi organizam. Dakle, dzabe svih zastita svijeta ako mu je imunitet down, piro se javlja.
Ne mogu ga 100% zastiti, mogu samo dati sve od sebe da bude manje primamljiv krvopijama.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
A jel ima nešto čim mu moš boostat imunitet?

Nisam se nikad baš bavila pirom, ne znam kako to djeluje u smislu posljedica i njihovih minimaliziranja.

Šopaj ga češnjakom u dozvoljenim dozama, stavljaj ulja koja odbijaju, štajaznam. Ja bi ga uvaljala u štagod triba

Kako se sada ponaša, jel kao inače ili je još zamantan?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:13   #2812
Dajem mu kokosovo ulje, ulje crnog kima, kurkumu periodicki. Cesnjak nemam kako jer jede granule i ne mogu ga podvaliti a ne svidja mu se. Ako netko ima prijedlog sta jos - slusam.
Nije ni kao prije ni miran, lud je. zamisli da Kiru zatvoris u kuci 10 dana. E takav je mind games nas spasavaju ali sad ce i u divljinu ponovno.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:41   #2813
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Dajem mu kokosovo ulje, ulje crnog kima, kurkumu periodicki. Cesnjak nemam kako jer jede granule i ne mogu ga podvaliti a ne svidja mu se. Ako netko ima prijedlog sta jos - slusam.
Nije ni kao prije ni miran, lud je. zamisli da Kiru zatvoris u kuci 10 dana. E takav je mind games nas spasavaju ali sad ce i u divljinu ponovno.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Uf, da kiru moram 10 dana u kuću, ja bi se bogami odselila

Dobro je da je Yukonja dobro, momčina je on.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:27   #2814
Jel dajete psima sada u 11,12 mjesecu tj po zimi ampule?inace smo na.advatnixu,al nisam.sigurna jel sad bas ima opasnosti od krpelja i buba

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:18   #2815
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Jel dajete psima sada u 11,12 mjesecu tj po zimi ampule?inace smo na.advatnixu,al nisam.sigurna jel sad bas ima opasnosti od krpelja i buba

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Krpelja sada ima i na niskim temperaturama na kojima ih prije nije bilo. Zato stavljam. Preskočim samo ako je u tom trenutku temperatura oko -10 i niža te će biti takva neko duže vrijeme. Čim vidim najavu zatopljenja, stavljam ampulu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:03   #2816
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Jel dajete psima sada u 11,12 mjesecu tj po zimi ampule?inace smo na.advatnixu,al nisam.sigurna jel sad bas ima opasnosti od krpelja i buba

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Čitala sam da su aktivni dok god je temperatura iznad 0.

Malo sam pričala tu sa ljudima okolo, ima ih kojima je pas piro zaradio upravo preko zime (jer su isto tako računali da je hladno i da je zima i nisu stavljali zaštitu). Budući da su temp. evo sada i do 15 stupnjeva, ja se ne bi usudila bez ikakve zašite hodati okolo sa psom. Mom se nedavno zakačio i na ampuli i još sam par trčećih poubijala, ništa njima ne znače više ove naše zime, aktivni su ko u proljeće i jesen.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:20   #2817
I što sad? Trebala bih im danas staviti Advantix, a vani rosi kišica. Još će samo nakratko izaći na piškenje pa se to "fajhtanje" ne računa, ali i sutra će kiša, a bome i prekosutra, treba 48 sati da se ampula "uhvati". Radije ću staviti pa neka je vrag nosi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:33   #2818
Koliko sam skontala ne smeta kiša već se ne smiju močiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:32   #2819
Ne smeta kiša. Bitno je da ne curi voda s njih - kao kad se kupaju.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:17   #2820
naručio i dobio za par dana preko petissimo.hr Foresto ogrlicu za 146 kn...što smatram povoljnim, plaćanje pouzećem, sve ok
quatro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.