Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 22:11   #1
"Crveni Križ"

Daklem, u ovo kišno veče, inspirirana raznoraznim stvarima, počela sam tako razmišljati o nekim ljudima koji su prošli kroz moj život, ili ja kroz njihov, kako hoćete. I sjebali me.
Jer sam im ja to dopustila. No big deal, dešava se svakom.

No, kako ja imam tu jednu manu (drugima vrlinu, meni samoj manu), a to je ta da "spašavam" ljude od njih samih, a ta mana se s vremena na vrijeme aktivira u različitom oblicima i s različitim ljudima, možete zamisliti kako to djeluje NA mene. Ili ne možete. Nevermajnd

Volim ljude. I vjerujem u njih. Meni su svi dobri, svi su super. Svima vjerujem. Svima ću pomoć. Da, ja sam školski primjer naivca, onaj "by the book". Kraj definicije naivnosti, u rječniku stoji moja slika. Slika nasmješene mene s faking aureolom iznad glave. Nazire se tu i vražji rep negdje iza, ali to je više do onoga što pokazujem na van. Možda neki obrambeni mehanizam, ne znam.

I tako razmišljam ja o svemu tome i dolazim do zaključka da sam Crveni Križ. Za apsolutno sve. I da možda povremeno i previše tražim, ali da puno i previše dajem. Ako sam ti prijatelj, prijatelj sam i u dobru i u zlu. No, nekako se uvijek ispostavi da sam više u zlu nego u dobru. I imam milijun takvih primjera koje neću iznositi. Samo me zanima, zašto je to tako da kad netko vidi da si prema njemu fer, dobar i korektan, da to počne iskorištavati?

Dobro se dobrim vraća? Ok. Vjerujem u Karmu, u Svemir, i neku Višu faking Silu koja vibrira među svima. Na nekom nivou vjerujem i u boga, ali ne onakvog kakvim ga predstavlja KC.

Volim i sebe. Volim druge.
Povremeno doduše imam napadaje mizantropije, ali hvala Svevišnjem , ne traju dugo.

Jednostavno ne razumijem kako uspijem nasjest.

Ovo je topic o nečemu. Topic o ničemu. O svemu, zapravo.
Napišite mi da ste i vi (bili) naivne budale koje su popušile dok nisu naučile i da ljudi u svojoj suštini JESU dobri, samo sam ja eto, magnet za budale.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:17   #2
ha, koja tema

ovako kod mene funkcionira:
pomažem jer želim pomoći. volim ljude, ali ne ''vjerujem u njih'' odnosno, znam kakvi su ( onako, slični smo jedni drugima uglavnom, jel' )

dakle, ne može me nitko iskoristiti jer sam svu pomoć dala dobrovoljno, a ne zato jer očekujem nešto nazad

a ako nekome pomažem iz osobne koristi to odmah naglasim da razjasnimo očekivanja...
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:22   #3
e baš si se sad sašila kad želim biti doma.

ne vraća se dobro - dobrim.
možeš samo biti oke prema sebi i mislit da ćeš nać ljude sličnih pogleda koji na kraju neće sjebat tebe.

nisi ti nasjela sama od sebe. red pydzarije, red loših odnosa, red bolimekuki zahvata (znam, znam to mi je specijalnost).
ne vidi se ništa. može se samo prepoznati.
budala sam svaki yebeni dan. ti sad lakše?

još uvijek nisam našla piece of mind.

a ovu spiku sa spašavanjem, pogotovo zna se zbog čega ne kurim. nitko se ne da spasiti tuđim angažmanom ako sam nije voljan biti usporedan s ovime ko ga spašava. a većina takvih ljudi voli da se igra oko njih.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:28   #4
Ne radi se o tome hoće li netko tebi vratiti ili ne. Ne radim nešto za nekoga očekujući nešto nazad. Očekujem ljudskost. Poštenje.
Ono, budi čovjek, budi fer. Zar je to tako teško?

__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:29   #5
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Samo me zanima, zašto je to tako da kad netko vidi da si prema njemu fer, dobar i korektan, da to počne iskorištavati?
instinktivno
u njihovim glavama memorija te zabilježi kao fer, dobru i korektnu i kad se pojavi potreba za takvim profilom nesvjesno iskoči zapis o tebi
bila sam poput tebe, sad više nemam vremena
a s vremenom ponešto i naučiš;
svojedobno sam jako dragu i dobru prijateljicu 'spasila' od dečka alkoholičara, a ona je nakon njega završila sa zlim alkoholičarom
mislim da se prevrat ( uophođenju s ljudima) dogodio kad mi je, puno mlađi brat, u dječačkoj naivnosti otvorio oči;
trebalo je nadurenu mamu na nešto privoliti pa smo pregovarali tko će to učiniti...i on mi kaže; hajde ti, tebi se najlakše odreći ponosa
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:30   #6
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome hoće li netko tebi vratiti ili ne. Ne radim nešto za nekoga očekujući nešto nazad. Očekujem ljudskost. Poštenje.
Ono, budi čovjek, budi fer. Zar je to tako teško?

naravno da je.
ljudskost i milost je vrlo rijetka među ljudskom rasom. a svijet se ne mjeri našim paramterima. pa vani je džungla bokte.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:32   #7
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome hoće li netko tebi vratiti ili ne. Ne radim nešto za nekoga očekujući nešto nazad. Očekujem ljudskost. Poštenje.
Ono, budi čovjek, budi fer. Zar je to tako teško?

pa jel očekuješ il' ne očekuješ?

daj malo pojasni tu ljudskost, poštenje, čovječnost, fer.... ajme, fakat previše očekuješ
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:33   #8
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
mislim da se prevrat ( uophođenju s ljudima) dogodio kad mi je, puno mlađi brat, u dječačkoj naivnosti otvorio oči;
trebalo je nadurenu mamu na nešto privoliti pa smo pregovarali tko će to učiniti...i on mi kaže; hajde ti, tebi se najlakše odreći ponosa
Eto ti ga na.

No nije u tome stvar, imam ponosa, i kad mi dođe do grla, ne tangiram više. Ali dajem i dajem i dajem šansu. A imam visok prag tolerancije. Onda steram sve u krasni peeem, pa se čude u kakvo sam se čudovište pretvorila.

Džungla? Ne ne, draga moja, nije vani džungla, džungla je samo u glavama nekim.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:34   #9
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post

Džungla? Ne ne, draga moja, nije vani džungla, džungla je samo u glavama nekim.
ha, onda kreni u svijet.
bome sve što želim je da sam sigurna od vanjskog svijeta i imam siguran kauč.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:34   #10
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
pa jel očekuješ il' ne očekuješ?

daj malo pojasni tu ljudskost, poštenje, čovječnost, fer.... ajme, fakat previše očekuješ
Ljudskost i poštenje kao neke osnove kvalitete u ljudima. Ne očekujem da će biti "e ti si meni dala svoju dasku, eto tebi dvije", kužiš?

Ali naravno da očekujem da mi se neće zabit nož u leđa. Zar je to teško za shvatiti?
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:35   #11
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post

I tako razmišljam ja o svemu tome i dolazim do zaključka da sam Crveni Križ. Za apsolutno sve. I da možda povremeno i previše tražim, ali da puno i previše dajem.
Ma daj ne brij
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:35   #12
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
A imam visok prag tolerancije.
tako sam i ja mislila dok mi brat nije rekao da je to ponos
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:36   #13
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ali naravno da očekujem da mi se neće zabit nož u leđa. Zar je to teško za shvatiti?
ne da ti neće zabit nož nego dobiješ i čavao. samo dopusti. i pokaži slabost na krivom mjestu. ne moram ti ja posebno naglašavati kako to izgleda.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:36   #14
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ma daj ne brij
Elaboriraj, molim.

Ful sam ozbiljna Smart.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:38   #15
ja isto volim spašavat ljude od njih samih. trenutno imam jedan veći projekt u igri, prethodno sam dosta vremena utrošila i uvjerila se da se tu osobu isplati spašavat.

inače teško vjerujem ljudima, i nemre baš svatko napravit budalu od mene.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:39   #16
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
inače teško vjerujem ljudima, i nemre baš svatko napravit budalu od mene.

čekaj da naletiš na igrača. spusti gard pritom da ne naletiš prije nego kasnije.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:40   #17
Volim ljude, ponekad i previše.

No, lekciju sam naučila.
Pomažem kad me se traži, ovdje sam kad me se treba u bilo kakvom obliku.
No, neizbježno je da će te prije ili kasnije svi povrijediti.Razlika je u intenzitetu povrede; netko će neoprostivo, netko slučajno - kao samo okrznuti.

Prije sam razmišljala kao i ti; a onda sam to prihvatila tako kako je.
Nitko me ne tjera da budem dobra i da spašavam svijet.
Moja dobra volja, potreba - što li već.
I nikada ne očekujem ništa za uzvrat.
Ama baš nikada.
Jer ako neću dobiti - razočarati ću se.
A ako dobijem; biti će to kao kinder jaje. Ugodno iznenađenje.
Uostalom ako ćemo već glumiti Mandelu; onda radimo to kako spada bez očekivanja...

I jednu od najbitnijih lekcija sam naučila: ne vjeruj nikome tko ti kaže da puno daje a malo očekuje.
Ne vjeruj nikome tko ti kaže da puno daje.
Takve osobe su u stvarnosti iskompleksirane, frustrirane, tužne i nezadovoljne i u stanju su sve oko sebe oviti u crno svojim nenadjebivim altruizmom.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:42   #18
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Elaboriraj, molim.

Ful sam ozbiljna Smart.
Svi briju kak su takvi.

Nisu.

I ne brij gluposti.

Na to mislim.

Valjda te neko malo zajebo, pa si kontaš "kak opet, mora da sam zadnji idiot". Ali nit si idiot, nit si naivno nevinašce, zajebat ćeš sama nekoga tko će isto brijati kako je naivno nevinašce.

Saberi se, molim.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:43   #19
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ljudskost i poštenje kao neke osnove kvalitete u ljudima. Ne očekujem da će biti "e ti si meni dala svoju dasku, eto tebi dvije", kužiš?

Ali naravno da očekujem da mi se neće zabit nož u leđa. Zar je to teško za shvatiti?
nije teško za shvatiti, ali bi bilo lakše razgovarati kad bi malo konkretizirala...
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:43   #20
eleuthera, možda bi se trebala manje družit sa forumašicama
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.