Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2020., 04:57   #1
Socijalizacija

Djevojcica 3 godine. Veoma napredna mentalno. Pricao i razumije kao dijete od pet sest godina.Medjutim njeznica je i pomalo plaha i tiha. Od kako je bila beba plasila ss guzve i nepoznatih ljudi.
Nedavno smo se upisali na ples. U vrtic jos ne ife. Ovo je prvi dodir sa vecom grupom djece i socijalizacijom.
Uciteljica plesa nakon svakov treninga pred.svim curicama glasno kaze nesto u smislu "ali ona nece nista da prica". Ne razumijem sta ocekuje da dijete od 3 godine prica u toku treninga? Koliko sam vidjela prati sve sto uciteljica radi i bez problema ponavlja.
Vidim da djevojcici to pocinje izazivati jos veci otpor da se opusti i otvori.
Inace joj sa neppnznatim.ljudima treba dva tri kontaktabsa bi se otvorila. A onda postane bas pricljiva.

Kako skrenuti paznju uciteljjci da to prestane raditi, jer ako ne prestane dijete koje se raduje ovoj aktivnosti nece zeljeti vise tu dolaziti a mislim i da ce negativno uticati na djetetovo samoppuzdanje.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2020., 11:17   #2
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post

Kako skrenuti paznju uciteljjci da to prestane raditi, jer ako ne prestane dijete koje se raduje ovoj aktivnosti nece zeljeti vise tu dolaziti a mislim i da ce negativno uticati na djetetovo samoppuzdanje.
Razgovarat s voditeljicom/učiteljicom plesa?
Iskreno, ne razumijem zašto bi žena nakon svakog treninga naglašavala djeci da mala ne želi razgovarati s njima. Jedino ako djeca pitanju ili se čude tome da je dijete tiho i ne odgovara ako je nešto pitaju, ali i to je moguće djeci objasniti u par riječi i s malo takta (sramežljiva je, malo treba vremena da nas upozna, pa će razgovarati i sl.).
Ja bih na vašem mjestu poslije ili prije nekog sata porazgovarala sa voditeljicom i objasnila situaciju.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.