Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 23:35   #61
Sve su potpuno iste. Jeo sam na kile Njemačku, Poljsku, etc, nema nikakve razlike. Tu je riječ o raširenom i dobro ukorijenjenom kompleksu manje vrijednosti istočnoeuropljana prema svemu što dolazi sa zapada, a pogotovo iz Njemačke
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:03   #62
nije akcija, al eto da znate. u tommyja ima kupit cikle u vazu za 10 kn, koja je stvarno fina. nije prekisela ka od k plusa.
sutra idem do plodina i lidla pa cete dobit izvjesce
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:49   #63
Onaj sir iz Tommy-a više nije 50kn nego 65, ali se opet isplati.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:02   #64
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Sve su potpuno iste. Jeo sam na kile Njemačku, Poljsku, etc, nema nikakve razlike. Tu je riječ o raširenom i dobro ukorijenjenom kompleksu manje vrijednosti istočnoeuropljana prema svemu što dolazi sa zapada, a pogotovo iz Njemačke
Nije točno, definitivno postoji razlika u okusu (testirano). Isto tako i coca-cola ima različit okus u različitim zemljama, kao i masa drugih namirnica
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:36   #65
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Nije točno, definitivno postoji razlika u okusu (testirano). Isto tako i coca-cola ima različit okus u različitim zemljama, kao i masa drugih namirnica
Ne, Coca-Cola je također potpuno ista u cijelom svijetu, tim više što se proizvodi samo na jednom mjestu u svijetu, u Atlanti. A različiti su šećeri koje dodaju, negdje je običan, negdje kukuruzni sirup, pa se zbog toga okus možda može malo razlikovati.

A što se tiče tih legendi da Nutella ima drukčiji okus, htio bih vidjeti jedan duplo-slijepi test. A ne bajke o njemačkim proizvodima koji su najbolji na svijetu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:07   #66
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne, Coca-Cola je također potpuno ista u cijelom svijetu, tim više što se proizvodi samo na jednom mjestu u svijetu, u Atlanti. A različiti su šećeri koje dodaju, negdje je običan, negdje kukuruzni sirup, pa se zbog toga okus možda može malo razlikovati.

A što se tiče tih legendi da Nutella ima drukčiji okus, htio bih vidjeti jedan duplo-slijepi test. A ne bajke o njemačkim proizvodima koji su najbolji na svijetu.
mozda samnuttelom nije slucaj da je losije kvalitete (ne duperan je previse pa neznam), ali kod nekih (neprehranbenih) proizvoda se itekako sjeti razlika. prasak za robu arijel je na nasem trzistu puno losiji nego u njemackoj.

koncentrat koka kole je mozda sti, ali secer i voda nisu isti, a samin time ima i razlike u ukusu. muz radi u kole u solinu, i bar je on tako rek
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:26   #67
meni nutella kupljena u konzumu/mercatoru ne valja... ali ona iz mullera je fina...
i to ne kažem samo ja, nego i klinci iz moje obitelji. točno se osjeti razlika

i coca cola je u hrv drugačija. u austriji mi je bila puno boljeg okusa

isprike na offtopicu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:00   #68
Tako je!! I Coca cola i Nutella i još puno proizvoda za naše tržište nema isti okus kao i za tržište zapada.Ispričavam se na off topicu.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:17   #69
Probajte Alnaturin namaz od lješnjaka (iz dm-a), više nećete jest Nutelu.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:32   #70
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Probajte Alnaturin namaz od lješnjaka (iz dm-a), više nećete jest Nutelu.
Teško da postoji nešto bolje od nutelle , ali vrjiedi probati

Ja i dalje definitivno stojim iza toga da postoje razlike u tome gdje je proizvod proizveden
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:37   #71
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Onaj sir iz Tommy-a više nije 50kn nego 65, ali se opet isplati.
Ako misliš na ona parmezan, to je bila akcija mjeseca.... (12tog)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:08   #72
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
meni nutella kupljena u konzumu/mercatoru ne valja... ali ona iz mullera je fina...
i to ne kažem samo ja, nego i klinci iz moje obitelji. točno se osjeti razlika

i coca cola je u hrv drugačija. u austriji mi je bila puno boljeg okusa

isprike na offtopicu
trebaš probat izraelsku, đizs kakav užas

OT: danas idem u kupnju pa javim.

Zadnje uređivanje absoluta : 09.01.2009. at 13:57.
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:20   #73
Quote:
vixen kaže: Pogledaj post
cola ili nutella?
meni se cola u hr čini jednako dobra kao vani (rijetko ju pijem pa nisam stručnjak )..ali nutella i općenito ferrero proizvodi koji se kupuju kod nas su mi neusporedivo lošije kvalitete..sram ih bilo, prevaranti europejski!
cola.... nešto pfuj!
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:55   #74
bila u lidla spekulacijusi 5 ipo kn!!!!! nakupovala 6 paketa
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:29   #75
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
bila u lidla spekulacijusi 5 ipo kn!!!!! nakupovala 6 paketa
Ajme! Da bar ovo nisam procitala (dijeta me zela). Hm, mogla bih pjeske do Lidla po dozu i nazad. Nije mi blizu. Bude se to istopilo.
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:13   #76
Quote:
regica kaže: Pogledaj post
Ajme! Da bar ovo nisam procitala (dijeta me zela). Hm, mogla bih pjeske do Lidla po dozu i nazad. Nije mi blizu. Bude se to istopilo.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 13:51   #77
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ako misliš na ona parmezan, to je bila akcija mjeseca.... (12tog)
Baš na taj mislim!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:15   #78
U slovenskom lidlu sir (ja ga koristim za pizze, sendviče, i sl), 700 g, 3,5€. Dakle oko 25 kn. To redovito kupujem tamo, kao i mlijeko koje je oko 4,5 kn, zatim ledeni čaj od pola litre 2 kn. U duty free shopu kupujem slatkiše za kćer. Pakiranje od 4 kinder čokolade košta 30 kn (kod nas je jedna oko 11kn), zatim čokoladice "after eight" duplo pakiranje 25 kn (u Getrou su 45kn)....itd!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 09:54   #79
30 jaja A klase (razred S, al meni su M ), hrvatskih u LIDLU za 15kn - *link*

__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:54   #80
U Lidlu je njihov fini čokoladni namaz , ne znam kak se zove 8kn -400g. Nije ko Nutella , ali je super.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.