Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2004., 15:11   #21
PS: Vjerujem da ne očekuješ da ti prezentiram tehniku, toga još nema nigdje na netu!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:15   #22
Quote:
MMAX kaže:


Neznam zašto spominješ Ramzesa II ?
Morat ćeš ipak i pročitati nešto kako bi podaci bili točniji(oprosti, to je dobtomajnerno)

Doista vjeruješ da ne postoje spisi iz tog vremena?

Nešto je izgorilo, no ne baš sve!
Ni meni ni tebi nije oglavu znati jel, i tko je, komu pripadao! Ako to baš toliko žarko želiš vidjeti, uđi u neki od Redova pa ćeš negdje na to i naići! Ono što ti mogu tvrditi, sigurno je da postoji!

Nitko od Faraona ili svečenstva nije mogao pripadati rozenkrojcerima, ako zbog ničeg drugog onda zbog ruže u simbolu! Oni nisu poznavali ružu! Negdje češ naći u botanici kad je ruža došla u naše krajeve! Umjesto ruže je korišten ljiljan a njega nema u imenu rozenkrojcera!
Spominjem Ramzesa II jer se on spominje u manifestu nekih rozenkrojcera iz Amerike.Svi su ti redovi ekstremno sumnjivi sa svojim "vidi kako sam ja star i posjedujem sve znanje kozmosa" Te organizacije pate od istog sindroma kao krscanstvo to je uvjerenje da su jedini i istiniti.I bez brige upoznao sam dosta rozenkrojcera,hermetista i slicnih i samo 1% moze podrzat to sta prica sa nekim prakticnim znanjem i mocima.Vecina ih spada u ono sta se zove armchair magicians.Sta se tice Busha sada ce mi sigurno spomenuti Skull And Crossbones i slicno tome i tu budi bez brige o svemu sam odavno informiran.Austin Osman Spare je uspjesno okarakterizirao slicne okultiste (rozenkrojcere,hermetiste....) kao unemployed dandies of the brothels whose magic is useless as themselves
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:28   #23
Ako je to tvoj stav, nevidim razloga tvrditi suprotno!
Što si me onda htio pitati?

PS:...ipak provjeri još jednom podatak o Ramzesu II !
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:37   #24
Nista nisam htjeo pitat samo sam komentirao AMORC i slicne organizacije.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:39   #25
Hvala, lijepo od tebe!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 18:45   #26
Quote:
MMAX kaže:
PS: Vjerujem da ne očekuješ da ti prezentiram tehniku, toga još nema nigdje na netu!
Ajmo skratiti priču...o čemu ti uopće smiješ pričati?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 20:28   #27
o čemu god želim!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 21:05   #28
Pa opiši malo te vaše tehnike i filozofiju, koji su to vaši kozmički zakoni, kakav je to kozmički link i kakve koristi od njega....

Ne moraš previše ići u detalje ali nemoj niti povlačiti nekakve dječje paralele jer sam prilično siguran da će te ovdje većina razumjeti i bez njih.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 21:17   #29
Što se tiče filozofije, opčenito, pogledaj Hrweb, teorija i praksa vježbi naravno da su za članove, no na neke od tvojih pitanja mogu dati odgovor!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 22:40   #30
Pa daj onda odgovor...il' odi na Male Oglase
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 00:21   #31
A crna braća sa atlantide koja djeluje i danas ?
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 00:48   #32
Quote:
Leviant kaže:
A crna braća sa atlantide koja djeluje i danas ?
Pa o njima i je riječ!
__________________
" Incredibly dismal, pathetic chord sequence "
ztuzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 09:59   #33
Quote:
Baphomet kaže:
Pa daj onda odgovor...il' odi na Male Oglase
Dali ti to pokušavaš utjerati neki red u ovaj topic?

Ako te interesira više od ovog što s nestrpljenjem ovdje očekuješ, uđi u neki od Redova pa budi na izvoru informacija!
U Zgrebu ih ima ko pljeve!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 10:02   #34
Quote:
Baphomet kaže:
Pa daj onda odgovor...il' odi na Male Oglase

http://www.crcsite.org/index.htm ............evo ti tu malo prakse, pa zasuči rukave!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 10:53   #35
Quote:
MMAX kaže:
Dali ti to pokušavaš utjerati neki red u ovaj topic?
Pa sam si rekao da ćeš vrlo rado odgovoriti na pitanja. A kad ti se postavi pitanje onda napišeš adresa na internetu ili odgovoriš da o tome ne smiješ pisati.

Zanimalo me.

Pitao sam.

Ali očito da se ovdje radi samo o reklamnom materijalu pa zato i rekoh da topic više odgovara malim oglasima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 14:00   #36
Quote:
Baphomet kaže:
Pa sam si rekao da ćeš vrlo rado odgovoriti na pitanja. A kad ti se postavi pitanje onda napišeš adresa na internetu ili odgovoriš da o tome ne smiješ pisati.

Zanimalo me.

Pitao sam.

Ali očito da se ovdje radi samo o reklamnom materijalu pa zato i rekoh da topic više odgovara malim oglasima.
Slazem se
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 16:36   #37
Quote:
Baphomet kaže:
Pa sam si rekao da ćeš vrlo rado odgovoriti na pitanja. A kad ti se postavi pitanje onda napišeš adresa na internetu ili odgovoriš da o tome ne smiješ pisati.

Zanimalo me.

Pitao sam.

Ali očito da se ovdje radi samo o reklamnom materijalu pa zato i rekoh da topic više odgovara malim oglasima.
Naravno da ima, kao i sve, dozu reklame, prije bih rekao informacije o radu i postojanju u bližoj okolici, no logično je da nemogu otvoriti dopisnu školu, jer za to postoji članstvo u Redu. S obzirom da se rad u Redu ne sastoji samo od intelektualnog znanja bespredmetno je opisivati ga u dijelovima, a ostatak ionako nije za javnost. Da je drugačije stajali bi plakati okolo po gradu s učenjima, jel tako?

Ono što mogu reći u prilog rada u Redu je jedna sistematizacija ezoteričnih znanja uz puno praktičnih vježbi koje imaju za cilj samorazvoj i napredak od razina niži titraja materije, prema suptilnijim frekvencijame te dovođenjem u rezonanciju s nekima od njih, ovisno stupnju školivanja i napredovanju. Te i takve kategorije dosega nitko ne određuje do samoga sebe, potvrdom koju je stekao izvršivši određene vježbe. Nikada nitko nikoga ne pita za rezultat već je on dokaz samome sebi i mjerilo vlastitog rada!

Vjerujem da sam dao koliko toliko zadovoljavajući odgovor!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 22:51   #38
V. I. T. R: I. O. L.
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 22:54   #39
Quote:
Leviant kaže:
V. I. T. R: I. O. L.
R.U.D.N.I.K.U.G.LJ.E.N.A.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 01:50   #40
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Atu XIV
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.