Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 13:45   #141
Samo da jos nesto razjasnim, ako prodajem dionice, dam nalog brokeru - 100 dionica prodat po cijeni 345,60 kn, on ce 'pocistit' sve one ponude kupaca od 345,60 kn i navise, jelda? Ako dam nalog kupujem 100 dionica po cijeni 340,50 kn, broker ce pocistit sve one naloge prodavatelja 340,50kn i nanize? To tako ide?
Kad kupujem, isplati se stavit jednu lipu vise nego je navedena najvisa cijena ponude kupnje na onoj tabeli zse-a da budem prvi na redu za kupit,jelda?
Ako sam dobro pretpostavio samo mi potvrdite.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:36   #142
Tako je.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 03:34   #143
Već sam negdje postavio pitanja,al ne znam gdje pa nemojte zamjerit... Dakle:

1.Namjeravam kupiti dionice HT-a,a kad je bio IPO HT-a, to sam obavio preko FIME pa me zanima jel imaju oni ulaznu i izlaznu naknadu i jel imaju minimalni trošak transakcije tj. jel ima netko za preporučiti neku povoljniju kuću?

2.Imam mogućnost obavljati transakcije preko internet bankarstva u ZAB-i, ali navodno da mi je to poprilično skup izbor. Točno?

3.Jel moram imati novac na računu ili mogu brokeru lovu donijeti u kešu kad kupujem dionice?

4.I sad jedna stvar koja me poprilično muči....dosta sam proučavao dionicu IGH, iako ne smatram da sam ekspert u tom području... u zadnje vrijeme njena cijena se kreće cca 3000kn. Još 2008,ako se ne varam njena je cijena dosezala 17000 kn!? S obzirom da sam mišljenja da će građevinski sektor dotaknuti dno do kraja ove godine imam namjeru tada i kupiti dionice IGH. Ako bi mi netko mogao reći je li cijena od 17000kn zapravo cijelo vrijeme bila napuhana i potaknuta tadašnjim "veselim raspoloženjem" ili je to bila njena realna cijena što znači da će se vratiti na tu razinu makar u nekom dužem vremenskom razdoblju???
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 03:37   #144
Da se ispravim za 1. pitanje: kolika je ulazna i izlazna naknada?
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 06:32   #145
Da, skupa je i FIMA i Zaba, a za naći boljega pogledaj temu Brokeri. Sve obavljaš internet bankarstvom bez obzira koje brokera izabereš, ne hodaš okolo s kešom.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:57   #146
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Da, skupa je i FIMA i Zaba, a za naći boljega pogledaj temu Brokeri. Sve obavljaš internet bankarstvom bez obzira koje brokera izabereš, ne hodaš okolo s kešom.
Hvala.

Još samo nešto...idem sad to obaviti pa me zanima šta trebam ponijet sa sobom jer ne znam gdje mi je PIN i onaj papir sa računom od SDA....ili mi to ne treba ak idem kod FIME gdje sam već radio transakcije?
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 01:13   #147
Smile

Quote:
sinisaT5 kaže: Pogledaj post
Već sam negdje postavio pitanja,al ne znam gdje pa nemojte zamjerit... Dakle:

1.Namjeravam kupiti dionice HT-a,a kad je bio IPO HT-a, to sam obavio preko FIME pa me zanima jel imaju oni ulaznu i izlaznu naknadu i jel imaju minimalni trošak transakcije tj. jel ima netko za preporučiti neku povoljniju kuću?

2.Imam mogućnost obavljati transakcije preko internet bankarstva u ZAB-i, ali navodno da mi je to poprilično skup izbor. Točno?

3.Jel moram imati novac na računu ili mogu brokeru lovu donijeti u kešu kad kupujem dionice?

4.I sad jedna stvar koja me poprilično muči....dosta sam proučavao dionicu IGH, iako ne smatram da sam ekspert u tom području... u zadnje vrijeme njena cijena se kreće cca 3000kn. Još 2008,ako se ne varam njena je cijena dosezala 17000 kn!? S obzirom da sam mišljenja da će građevinski sektor dotaknuti dno do kraja ove godine imam namjeru tada i kupiti dionice IGH. Ako bi mi netko mogao reći je li cijena od 17000kn zapravo cijelo vrijeme bila napuhana i potaknuta tadašnjim "veselim raspoloženjem" ili je to bila njena realna cijena što znači da će se vratiti na tu razinu makar u nekom dužem vremenskom razdoblju???
Naravno da imaju naknadu, povoljnije ti je možda preko Hite, oni imaju i dobru internet aplikaciju, premda ja ne radim preko njih.
I rast je isto tako OK, niske naknade i dobra internet aplikacija.

Novac moraš imati na računu naravno, ali će ti vjerojatno izaći u susret ako uplatiš i priložiš kopiju uplatnice, ovisi od brokereske kuče.

Što se tiće IGH on je narastao kao i ostale građevinarske dionice na krilima velikog gospodarskog rasta, čitaj porasta BDP-a, jer je upravo taj sektor najosjetljiviji na porast / pad BDP-a i investicije.
Sada su investicije zaustavljene a BDP i dalje u padu, zato su građevinari i najpogođeniji. Po meni ima puno boljih prilika na tržištu od IGH, ali to je na kraju Tvoja odluka. Istina je građevinski sektor puca po šavovima, i ja se tu ne usudim ulagati.
Nije samo IGH cijena toliko pala, pala je i ostalim dionicama, međutim, za razliku od IGH, ima dionica koje imaju itekako perspektivu i počele su davati bolja izvješća, te nemaju probleme sa kojima se susreće IGH i ostatak građevinskog sektora.

pozdrav
plavisposlovnog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 01:17   #148
Quote:
sinisaT5 kaže: Pogledaj post
Hvala.

Još samo nešto...idem sad to obaviti pa me zanima šta trebam ponijet sa sobom jer ne znam gdje mi je PIN i onaj papir sa računom od SDA....ili mi to ne treba ak idem kod FIME gdje sam već radio transakcije?
Ako si već radio transakcije, PIN ti ne treba, niti oznaka investitora.
Ne trebaš uopće ići kod njih ako imaš otvoren račun, samo neka ti pošalju broj računa i poziv na broj na koji da uplatiš nove, i to je to.

Ako nemaš račun onda ti treba kopija osobne, dokument sa JMBG, OIB, i kopija bankovne kartice tekućeg računa.

pozdrav
plavisposlovnog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 01:20   #149
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
Samo da jos nesto razjasnim, ako prodajem dionice, dam nalog brokeru - 100 dionica prodat po cijeni 345,60 kn, on ce 'pocistit' sve one ponude kupaca od 345,60 kn i navise, jelda? Ako dam nalog kupujem 100 dionica po cijeni 340,50 kn, broker ce pocistit sve one naloge prodavatelja 340,50kn i nanize? To tako ide?
Kad kupujem, isplati se stavit jednu lipu vise nego je navedena najvisa cijena ponude kupnje na onoj tabeli zse-a da budem prvi na redu za kupit,jelda?
Ako sam dobro pretpostavio samo mi potvrdite.

To tako ide, da, ali... pa nemoj gledati na ZSE, često ti zna biti tzv. mamilica od npr. 1 komada, i sad ti misliš da netko kupuje po nekoj cijeni, a ono 1 komad, a ispod toga rupa od par posto...

Treba ti internet aplikacija od brokerske kuče, toplo preporučujem, bez toga si ribica u oceanu ( sa aplikacijom si riba u oceanu, dok ne naučiš kao i svi mi ostali ).
plavisposlovnog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 09:51   #150
Quote:
plavisposlovnog kaže: Pogledaj post
Ako si već radio transakcije, PIN ti ne treba, niti oznaka investitora.
Ne trebaš uopće ići kod njih ako imaš otvoren račun, samo neka ti pošalju broj računa i poziv na broj na koji da uplatiš nove, i to je to.

Ako nemaš račun onda ti treba kopija osobne, dokument sa JMBG, OIB, i kopija bankovne kartice tekućeg računa.

pozdrav
Hvala plavisposlovnog.
Koliki su u prosjeku troškovi transakcija u internet poslovanju?
I koja je procedura za internet poslovanje kod brokerskih kuća tj. šta trebam napraviti da bi mogao na taj način obavljati transakcije?
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:15   #151
Siniša, a da pročitaš prvi post u ovoj temi u kojoj to piše? Pa onda možda malo temu Brokeri?
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:20   #152
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Siniša, a da pročitaš prvi post u ovoj temi u kojoj to piše? Pa onda možda malo temu Brokeri?
A vidi vraga, stvarno piše u 1. postu.
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:56   #153
Quote:
plavisposlovnog kaže: Pogledaj post
To tako ide, da, ali... pa nemoj gledati na ZSE, često ti zna biti tzv. mamilica od npr. 1 komada, i sad ti misliš da netko kupuje po nekoj cijeni, a ono 1 komad, a ispod toga rupa od par posto...

Treba ti internet aplikacija od brokerske kuče, toplo preporučujem, bez toga si ribica u oceanu ( sa aplikacijom si riba u oceanu, dok ne naučiš kao i svi mi ostali ).
Pretpostavljam da sve brokerske kuce nude tu aplikaciju gdje se moze vidjet ko koliko komada prodaje i po kojim cijenama.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:40   #154
Kako ste počeli učiti tehničku analizu?
ludvigopcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 17:09   #155
Ja sam prvo čitala sve što se pisalo po ovom forumu i šire i ništa nisam kužila. Ali sam pokupila par fora, i naučila termine.
Onda se pojavila onlajn analiza na sferi, http://webchart.sfera-station.com/, pa sam probala malo crtkati. Ali niš nisam znala, ni koliki bi period stavila, ni šta znače brojke uz indikatore, pa sam počela čitati. Prvo Murphyja, koji je najbolja knjiga na svijetu
I to je to
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:31   #156
mene je uvijek zanimalo zašto dionice koje rastu ili padaju, rastu ili padaju za upravo toliki iznos?

na koji način se to određuje?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 10:52   #157
Ovako,imam 24 godine i imam oko 5000 kn. Sad si razmisljam dali da to ulozim u nesto sto ce mi brzo dosaditi ili da probam profitirat,odabrao sam ovo drugo
Moja pitanja su vezana uz brokerskih kuca:
-dali su oni tu da kupuju i prodaju i tretiraju te ko nekog lijevog klijenta ili te oni i savjetuju i tretiraju te kao gospodina koji zeli ulagat u dionice (znam da ima svakavih kuca i svakakvih brokera,ali pitam opcenito...s obzirom da ima ljudi koji ulazu mnogo vise od mene,pa da me ne tretiraju ko nekog balavca koji se samo zeli kockat)
-prosjecno, u kojem roku se izvrsavaju transakcije?
-dali ja njima mogu doci sa svojim planom tipa:imam x novaca i volio bih uloziti u 3 razlicite dionice koje su pale a za koje se ocekuje rast i da mi oni onda sloze neku "ponudu" ili daju li savjete savjete?
-imam dionice Croatie Airlines-a,znaci trebao bi im samo dofurati ispis iz SDA kako bi oni to "uknjizili"?
-e da,dali oni nude neke aplikacije gdje se to moze pratiti u real time-u?

Zahvaljujem unaprijed
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:11   #158
Ne bi bilo loše da malo zaviriš i na temu Brokeri, ali evo osnovno:

Brokeri su službenici koji unose tvoj nalog za kupnju ili prodaju određene dionice na trgovinsku platformu. Savjetuju te jedino ako uložiš puno novaca (prije je bilo 100kkn, ne znam sad). Dakle, sve sam odlučuješ
Transakcije se izvršavaju odmah po tvom nalogu (praktično, za par minuta)
Za tvoje dionice CA samo nazoveš (kad jednom izabereš brokera) i tražiš da ih registriraju
Svi imaju aplikacije kojim pratiš trgovanje u real timeu.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:28   #159
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
pa da me ne tretiraju ko nekog balavca koji se samo zeli kockat)
ma fino će se ponašat jer je kriza pa imaju vremena a u sebi će mislit još jedan čoban od kojeg više štete nego koristi

Quote:
-prosjecno, u kojem roku se izvrsavaju transakcije?
uglavnom u roku odmah

Quote:
-dali ja njima mogu doci sa svojim planom tipa:imam x novaca i volio bih uloziti u 3 razlicite dionice koje su pale a za koje se ocekuje rast i da mi oni onda sloze neku "ponudu" ili daju li savjete savjete?
ne

Quote:
-imam dionice Croatie Airlines-a,znaci trebao bi im samo dofurati ispis iz SDA kako bi oni to "uknjizili"?
da
Quote:
-e da,dali oni nude neke aplikacije gdje se to moze pratiti u real time-u?
da

Quote:
Zahvaljujem unaprijed
nema na čemu..samo ti pitaj mi ti sve znamo
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:46   #160
To se trazi,informacije drito u glavu
stvarno sve znate,hvala obojci
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.