Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 23:58   #21
Quote:
ena varga* kaže: Pogledaj post
Postoji devojka u mom okruženju. Na prvi pogled izgleda kao iskrena, dobroćudna, ma duša od čoveka. Ali..kogod provede sa njom više od 10 dana intenzivnog poznanstva, shvati jedno - Teodori se ne sme verovat ni kada kaže Dobar dan (I to je verovatno laž.)
Ona laže oko banalnih stvari - Od toga šta je jela za doručak, preko gde je izašla sinoć navečer, do veoma ozbiljnih stvari. Ukratko - Laže za sve. Ako tu pridodamo i činjenicu da uzima bensedine jer joj je tada lepše, da voli kukati svima kako je njen život jadan, histerisanje i drama oko najmanjih stvari..
Šta je tu zaista posredi? I šta, uopšte, postupiti sa takvom osobom?
imam suprugu takvu pataloški lažov, tri smo godine u braku ,više bi volio da me tuce tri put na dan nego da mi laze, laže sve primjer: ova u trgovini od sutra nece vise raditi daje otkaz,,,i susjed ima laptop danas mi ga je pokazivao valjda se folira,,ovaj iznad nas cijepa drva u kuci i stalno lupa nije normalan zvat cu mu policiju,,(naravno nikad ne cijepa kad sam ja doma) ,,danas nista nisam jela,,vidi kakve sam si papuče ukrala danas slučajno?,,zvala me ana rekla da dojdemo,,pozdravio te je ivan vidjela sam ga u busu,,doč če danas petra oko 5,,danas nije bilo struje dva sata,,rekla mi je susjeda da te vidjela u gradu oko 5... i jos puno toga nebitne laži..i naravno
1. prodavačic NIJE dala otkaz
2.susjed nije kupio laptop
3.covijek iznad nas ne lupa
4.danas je jela
5.ana nas NIJE pozvala
6.ivana NIJE vidjela
7.struje je danas BILO
8.petra nikad nije dosla kod nas
9.susjeda me nije vidjela u gradu jer nisam ni ja bio u gradu al sam jooj ja slagao (iz potrebe) da sam bio u gradu a nisam

sve sam ja te lazi provijerio ,i u dosta slučajeva osramotio , jer doci susjedu i reči ,Koji si laptop uzeo,koliko si platio?? a odgovor je bio MOLIM????
dolazim doma i kazem suprugi da nije kupio laptop, zašto me lažeš? a ona na to,ma ne taj susjed onaj gore i poslije provijerim i njega naravno ne direktno da se opet ne osramotim, ali uglavnom ni on nije kupio laptop.,,ubiti ja mislim da je to poremečaj ličnosti to je bolest koju teško možeš izliječiti,u 90 posto slučajeva ne priznaje te laži, ali onih 10 posto prizna samo kad je suočim sa istinom , odnosno moj primjer odemo do trgovine i zajedno vidimo ta i ta osoba nije dala otkaz,da jos uvijek radi.(vidi br1)

od prije nekih 10-tak dana sam i ja počeo njog lagati takve gluposti, i ponasati se isto kao i ona , npr, prekjucer je bila na poslu i zvala me je , sta ima? klasično pitanje a ja kažem, evo perem ti suđe...došla je doma suđa brdo neporanog, pitala me je sta nisi oprao ja sam rekao da jesam ali se opet nakupilo... reagirala je kao da me nista nije pitala okrenula glavu i zasutila...
više me boli to što me pravi budalom, nego što me lažeee..još ču neko vrijeme pokušati lagat ja njoj, kako ona meni nebitne stvari i ako upali javim vam svima ..nadam se da cu uspijet ali....nada je jedno a realnost je drugo.. jer 34 god ima, meni laže več skoro 5 god, tko zna kad je počela....p.s. svejedno je volim...
ivanzlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:18   #22
Quote:
ivanzlo kaže: Pogledaj post
imam suprugu takvu pataloški lažov, tri smo godine u braku ,više bi volio da me tuce tri put na dan nego da mi laze,

........

meni laže več skoro 5 god, tko zna kad je počela....p.s. svejedno je volim...
ajd bas me zanima kakvi ce biti rezultati, pa napisi par rijeci nakon par tjedana
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 00:36   #23
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ajd bas me zanima kakvi ce biti rezultati, pa napisi par rijeci nakon par tjedana
evo me !! zadovoljan sam,lagao sam jooj jedno mjesec dana,i nikada mi se nije suprostavljala, samo je zašutila, ali kako sam ja ono rekao, da se to ne moze izlijeciti , jer sad imam jos veci problem, sad laže drugima,ali često u mom prisustvu... primjer .. sjedimo kod nas u kuči i pijemo kavu sa dobrom nam susjedom, i moja zena počme njoj lagat gluposti poput toga da smo sinoc platili kaznu za parkiranje. jer sam ja krivo parkirao, i onda odjedanput mene susjeda počme rešetariti sa pitanjima, kad?,di?,gdje?,koliko?..lud sam pustite me,,postao sam vuk samotnjak,bjezim od drustva,kad mi je žena u blizini....javim se ...uglavnom meni više ne laže tu i tamo još malo ali stvarno moram reci zanemarivo..ali sad je počela drugima duplo lagat..i mene dovoditi u neugodnu situaciju..
ivanzlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 01:06   #24
imam i ja frendicu koja eto voli ukrasiti stvari I sad, ja nju navedem o istoj temi da kaže što mi je već rekla i sama sebe ulovi da je pobila prvu rečenicu svojim novim odgovorom i niš, malo zastane i melje dalje.
Par puta sam joj reko,(znamo se skoro 20 god pa mogu) da meni ne mora muljat al eto, valjda je to jače od nje.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 01:38   #25
Ja imam frenda jednog i najveci je lažov na svjetu
ubicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 04:14   #26
Znam i ja jednog takvog - frend moje sestre..

Taj mali laže koliko je težak.. od toga da je sam učio/naučio japanski, kako svaku večer čita knjige na njemačkom (i da mu je to super), radi 5 poslova, pati od nesanice i opće ne spava (ponekada i tjedan dana u komadu), pati od problema sa srcem...

Sve kako bi se pokazao. Ljudi iz razreda su ga skužili i otkantali, sisterka i ja smo ga skužile i otkantale i tako redom..
eostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 22:58   #27
Quote:
ena varga* kaže: Pogledaj post
Postoji devojka u mom okruženju. Na prvi pogled izgleda kao iskrena, dobroćudna, ma duša od čoveka. Ali..kogod provede sa njom više od 10 dana intenzivnog poznanstva, shvati jedno - Teodori se ne sme verovat ni kada kaže Dobar dan (I to je verovatno laž.)
Ona laže oko banalnih stvari - Od toga šta je jela za doručak, preko gde je izašla sinoć navečer, do veoma ozbiljnih stvari. Ukratko - Laže za sve. Ako tu pridodamo i činjenicu da uzima bensedine jer joj je tada lepše, da voli kukati svima kako je njen život jadan, histerisanje i drama oko najmanjih stvari..
Šta je tu zaista posredi? I šta, uopšte, postupiti sa takvom osobom?
makni se od takve osobe. samo će ti naškoditi.
ti ljudi imaju krivu percepciju stvarnosti. u principu, nisu loše osobe, samo ne razlikuju istinu od laži.
znaš onu.. sto puta ponovljena laž, postaje istina?
e pa tako nekako i oni funkcioniraju.
__________________
off
crvena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 21:16   #28
Quote:
crvena- kaže: Pogledaj post
makni se od takve osobe. samo će ti naškoditi.
ti ljudi imaju krivu percepciju stvarnosti. u principu, nisu loše osobe, samo ne razlikuju istinu od laži.
znaš onu.. sto puta ponovljena laž, postaje istina?
e pa tako nekako i oni funkcioniraju.

Meni je takva jedna osoba skoro unistila zivot

Bila mi je draga, sprijateljili smo se, ona se meni "povjeravala" , svi su je iskoristavali, ona je tako dobra a svi losi prema njoj...
Rastavila se jer je druga strana bila neuracunjiva...
Otkaz je dobila jer je sef bio uzasan ( 3 otkaza u 1 godini)

Sve sam vjerovala!!
Pomagala, savjetom, podrskom, posudila novce


Novce nisam nikad dobila natrag..
Jer... uvijek je nesto bilo krivo..,

Onda sam shvatila da u svemu laze
Izvrce istinu
Izokrece pricu

Stajalo me zivaca
Nisam mogla prihvatiti cinjenicu da ME TAKO netko izmanipulirao i nasamario bez ikakve griznje savjesti

....

Prilicno mi se poljuljala vjera u ljude

Sad gradim sve iz pocetka!
I ne padam vise na fore: "jadan ja..."
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 22:12   #29
Quote:
ivanzlo kaže: Pogledaj post
imam suprugu takvu pataloški lažov, tri smo godine u braku ,više bi volio da me tuce tri put na dan nego da mi laze, laže sve primjer: ova u trgovini od sutra nece vise raditi daje otkaz,,,i susjed ima laptop danas mi ga je pokazivao valjda se folira,,ovaj iznad nas cijepa drva u kuci i stalno lupa nije normalan zvat cu mu policiju,,(naravno nikad ne cijepa kad sam ja doma) ,,danas nista nisam jela,,vidi kakve sam si papuče ukrala danas slučajno?,,zvala me ana rekla da dojdemo,,pozdravio te je ivan vidjela sam ga u busu,,doč če danas petra oko 5,,danas nije bilo struje dva sata,,rekla mi je susjeda da te vidjela u gradu oko 5... i jos puno toga nebitne laži..i naravno
1. prodavačic NIJE dala otkaz
2.susjed nije kupio laptop
3.covijek iznad nas ne lupa
4.danas je jela
5.ana nas NIJE pozvala
6.ivana NIJE vidjela
7.struje je danas BILO
8.petra nikad nije dosla kod nas
9.susjeda me nije vidjela u gradu jer nisam ni ja bio u gradu al sam jooj ja slagao (iz potrebe) da sam bio u gradu a nisam

sve sam ja te lazi provijerio ,i u dosta slučajeva osramotio , jer doci susjedu i reči ,Koji si laptop uzeo,koliko si platio?? a odgovor je bio MOLIM????
dolazim doma i kazem suprugi da nije kupio laptop, zašto me lažeš? a ona na to,ma ne taj susjed onaj gore i poslije provijerim i njega naravno ne direktno da se opet ne osramotim, ali uglavnom ni on nije kupio laptop.,,ubiti ja mislim da je to poremečaj ličnosti to je bolest koju teško možeš izliječiti,u 90 posto slučajeva ne priznaje te laži, ali onih 10 posto prizna samo kad je suočim sa istinom , odnosno moj primjer odemo do trgovine i zajedno vidimo ta i ta osoba nije dala otkaz,da jos uvijek radi.(vidi br1)

od prije nekih 10-tak dana sam i ja počeo njog lagati takve gluposti, i ponasati se isto kao i ona , npr, prekjucer je bila na poslu i zvala me je , sta ima? klasično pitanje a ja kažem, evo perem ti suđe...došla je doma suđa brdo neporanog, pitala me je sta nisi oprao ja sam rekao da jesam ali se opet nakupilo... reagirala je kao da me nista nije pitala okrenula glavu i zasutila...
više me boli to što me pravi budalom, nego što me lažeee..još ču neko vrijeme pokušati lagat ja njoj, kako ona meni nebitne stvari i ako upali javim vam svima ..nadam se da cu uspijet ali....nada je jedno a realnost je drugo.. jer 34 god ima, meni laže več skoro 5 god, tko zna kad je počela....p.s. svejedno je volim...
Mos mislit sta ce ti uspit...ono nasla krpa zakrpu
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 22:25   #30
Quote:
ena varga* kaže: Pogledaj post
Postoji devojka u mom okruženju. Na prvi pogled izgleda kao iskrena, dobroćudna, ma duša od čoveka. Ali..kogod provede sa njom više od 10 dana intenzivnog poznanstva, shvati jedno - Teodori se ne sme verovat ni kada kaže Dobar dan (I to je verovatno laž.)
Ona laže oko banalnih stvari - Od toga šta je jela za doručak, preko gde je izašla sinoć navečer, do veoma ozbiljnih stvari. Ukratko - Laže za sve. Ako tu pridodamo i činjenicu da uzima bensedine jer joj je tada lepše, da voli kukati svima kako je njen život jadan, histerisanje i drama oko najmanjih stvari..
Šta je tu zaista posredi? I šta, uopšte, postupiti sa takvom osobom?
Maknut se bez pogovora. Nikakve rasprave, nikakve drame, maknut se 100%, pobjec glavom bez obzira.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:05   #31
Dobro, ali valjda si svjestan da od nekih ljudi jednostavno ne mozes pobjeci jer su ti familija, kolege na poslu i sl.

Osjecam se grozno kad takvoj osobi skresem u facu, ali nemam vise zivaca slusati ta sranja. Svi drugi su uvijek krivi, jedino ona u pravu, zrtva itd. Stogod mi ostali napravili i rekli, ona pili po svom. Da se razumijemo, ima takvih vise u mom zivotu, samo sto neke mozes otpiliti jednom zauvijek, a neke ipak ne mozes.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 13:40   #32
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Dobro, ali valjda si svjestan da od nekih ljudi jednostavno ne mozes pobjeci jer su ti familija, kolege na poslu i sl.

Osjecam se grozno kad takvoj osobi skresem u facu, ali nemam vise zivaca slusati ta sranja. Svi drugi su uvijek krivi, jedino ona u pravu, zrtva itd. Stogod mi ostali napravili i rekli, ona pili po svom. Da se razumijemo, ima takvih vise u mom zivotu, samo sto neke mozes otpiliti jednom zauvijek, a neke ipak ne mozes.

Neki se toliko uvucu pod kozu..

Das im svoje najdublje emocije..
Tesko je to otpiliti..
Jako tesko
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 13:49   #33
Pa šta te briga šta je u pozadini ako se radi o banalnim stvarima i još tebi ne nanosi štetu. Uvijek ima tih lažova i ja im ne zamjeram ukoliko su interesantne osobe i zabavljaju okolinu sa pričama...zašto ići u psihoanalizu takvih kada nikom ne štete
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:11   #34
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Pa šta te briga šta je u pozadini ako se radi o banalnim stvarima i još tebi ne nanosi štetu. Uvijek ima tih lažova i ja im ne zamjeram ukoliko su interesantne osobe i zabavljaju okolinu sa pričama...zašto ići u psihoanalizu takvih kada nikom ne štete

Te "banalne" stvari se nakupe i stvore brdo lazi.
Na kraju se sam covjek osjeca lud! Sve pocinje biti suludo
I takav osjecaj nanosi stetu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:24   #35
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Te "banalne" stvari se nakupe i stvore brdo lazi.
Na kraju se sam covjek osjeca lud! Sve pocinje biti suludo
I takav osjecaj nanosi stetu
Smetalo bi me da mi je ta osoba bliska i da me muljaka svakodnevno, ali kad se radi o ne znam kolegi i laprda gluposti, mene to ne bi diralo. Odmah sam se sjetila jedne koja je imala vrhunsku maštu, pričala je kako su je oteli, da radi za policiju, a kad je trebala polagat test u firmi, nije prošla pa je rekla da su taj dan pucali na nju pa da je pod stresom .
Svi smo znali da laže ali smo se samo smijali i niko joj nije zamjerio.

Osobno mrzim laž, bele laži su mi više smiješne i mislim da ljudi to radu da bi bili zanimljivi okolini, malo dodaju začina priči ...meni kod ovakvih slučajeva nema zamjeranja
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:35   #36
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Smetalo bi me da mi je ta osoba bliska i da me muljaka svakodnevno, ali kad se radi o ne znam kolegi i laprda gluposti, mene to ne bi diralo. Odmah sam se sjetila jedne koja je imala vrhunsku maštu, pričala je kako su je oteli, da radi za policiju, a kad je trebala polagat test u firmi, nije prošla pa je rekla da su taj dan pucali na nju pa da je pod stresom .
Svi smo znali da laže ali smo se samo smijali i niko joj nije zamjerio.

Osobno mrzim laž, bele laži su mi više smiješne i mislim da ljudi to radu da bi bili zanimljivi okolini, malo dodaju začina priči ...meni kod ovakvih slučajeva nema zamjeranja


Lako s tim prolaznicima...
Ali kad nekoga zavolis, kad si ti iskren/a , kad imas povjerenja.. Kad vjerujes!
Pa kad shvatis da si vjerovao u nebuloze, u izmisljene price.. Ostanes ko posran
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:40   #37
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Lako s tim prolaznicima...
Ali kad nekoga zavolis, kad si ti iskren/a , kad imas povjerenja.. Kad vjerujes!
Pa kad shvatis da si vjerovao u nebuloze, u izmisljene price.. Ostanes ko posran
Ja sam svatila da pričamo o ljudima koji su nam u prolazu i nebitni su nam. Uh, a za to je totalno druga priča, užasno me to razočara i izgubim povjerenje. Te stvari ostavljaju ožiljak za cijeli život, pogotovo kad se daš i nije ti na kraj pameti da je ta osoba falša....pa na kraju ostaneš sa tupim pogledom u daljinu, a srce se kida...gadno
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:46   #38
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Ja sam svatila da pričamo o ljudima koji su nam u prolazu i nebitni su nam. Uh, a za to je totalno druga priča, užasno me to razočara i izgubim povjerenje. Te stvari ostavljaju ožiljak za cijeli život, pogotovo kad se daš i nije ti na kraj pameti da je ta osoba falša....pa na kraju ostaneš sa tupim pogledom u daljinu, a srce se kida...gadno


Bas tako: srce ti se raspukne i odtanes s tupim pogledom. I oziljkom!

Najgore je sto te osobe NE PRIZNAJU da lazu! One vjeruju u svoje rijeci. Neobjektivne su, bez osjecaja odgovornosti, bez grizodusja..
Cak: one su "Žrtve"! Nitko ih ne cijeni, a one same sebe ocjenjuju kao dobre, iskrene i pozitivne ljude. !?!?!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:47   #39
Quote:
ivanzlo kaže: Pogledaj post
evo me !! zadovoljan sam,lagao sam jooj jedno mjesec dana,i nikada mi se nije suprostavljala, samo je zašutila, ali kako sam ja ono rekao, da se to ne moze izlijeciti , jer sad imam jos veci problem, sad laže drugima,ali često u mom prisustvu... primjer .. sjedimo kod nas u kuči i pijemo kavu sa dobrom nam susjedom, i moja zena počme njoj lagat gluposti poput toga da smo sinoc platili kaznu za parkiranje. jer sam ja krivo parkirao, i onda odjedanput mene susjeda počme rešetariti sa pitanjima, kad?,di?,gdje?,koliko?..lud sam pustite me,,postao sam vuk samotnjak,bjezim od drustva,kad mi je žena u blizini....javim se ...uglavnom meni više ne laže tu i tamo još malo ali stvarno moram reci zanemarivo..ali sad je počela drugima duplo lagat..i mene dovoditi u neugodnu situaciju..
ahahaha nasmija si me, pa tebi je super zabavno u braku, svaki dan se pitaš šta je na repertuaru.
Jesi je pita zašto muljaka, pa ako joj je gula nek laže al da tebe poštedi neugodnih situacija ili joj je posebna draž u tome, pa da vidi kako češ se snaći?
Briga te, bar ti nije dosadno
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:52   #40
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Bas tako: srce ti se raspukne i odtanes s tupim pogledom. I oziljkom!

Najgore je sto te osobe NE PRIZNAJU da lazu! One vjeruju u svoje rijeci. Neobjektivne su, bez osjecaja odgovornosti, bez grizodusja..
Cak: one su "Žrtve"! Nitko ih ne cijeni, a one same sebe ocjenjuju kao dobre, iskrene i pozitivne ljude. !?!?!
Da. da, imala sam posla s takvim i skoro nisam završila na psihijatriji (karikiram) jer je tako bio dobar manipulant, sociopata, inteligentan lažov..i nije mu bilo dosta šta laž prođe, već je zadovoljstvo da uvjeri suprotnu stranu da je ona takva.
Takvi ljudi imaju prevelik ego, jako nisko samopouzdanje, nesigurne i nepouzdane osobe.
Najveće moje pitanje je bilo...da li osjeća istinsko zadovoljstvo kada svjesno nanosi bol osobi koja ga iskreno voli? Nikad nisam dobila odgovor jer sam ja zmija i zlo...treba samo se maknuti od svega toga jer te takve osobe mogu jako oštetiti...znam to

a ovo boldano...to je samozavaravanje jer to su osobe koji su vrlo inteligentni i svjesni su sebe i povrede drugih, ali sigurna sam da istinski uživaju u nanošenju boli, bustaju svoj bolesni ego
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.