Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 18:55   #9961
najbolje bi bilo da je neko tko je već isprobao javi kakve su :jakovolikremšnite:
Krkimir is offline  
Old 08.12.2017., 20:31   #9962
Odlična je, to je najbolja kremšnita koju sam ikad probao.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 08.12.2017., 21:12   #9963
Crnko koja od kremsnitarskog trojstva? Vulgaris?
Deedy is offline  
Old 08.12.2017., 21:17   #9964
Danas jeo u Orientu kremšnitu i neku mousse čokoladnu tortu s profiterolima bijelim.... torta skroz ok (ništa više), kremšnita fina i plus joj je što ima okus na domaću, nije konfekcijska, ali imala je grudice i jako je mala...
dje-CAk is offline  
Old 08.12.2017., 22:21   #9965
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Odlična je, to je najbolja kremšnita koju sam ikad probao.
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Crnko koja od kremsnitarskog trojstva? Vulgaris?
Ovo i mene zanima, mada poslušat ću mudraca:

Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
...Valja otici tamo i to sve isprobati.
...i isprobati (samo da znam kojim redom)

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između svih tih kremšnita?
Ovako, ovdje možeš vidjeti slike iz Kućice, Sweet family i Medenka (tekst je pisan za ekipu sa "Biciklirate li" i sadrži interne fore pa slobodno preskoči, ali sličice će poslužiti )

Kao što vidiš, talijanka ima po sredini sloj lisnatog, krema je dosta gušća i manje slatka...

Za Varaždinku i Francuskinju do sad nisam čuo, ali probam pa javim
ossasa is offline  
Old 09.12.2017., 12:12   #9966
Ajme, super su ti fotke, cak mi i talijanska izgleda ok, kao da nije zatrpana sa puno tijesta.


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
I da jos malo zapaprim temu kremsnite - Jaksic osim kremsnite vulgaris ima jos i varazdinsku kremsnitu, ali i francusku kremsnitu.
E jbg sad.
http://slasticarnica-jaksic.hr/cjenik/
Jao pa Jaksic ima i saumrole, to sam skroz zaboravila! Moram i to utrpat nekako, cisto zbog nostalgije.

Slazem se da ovo sve treba probat, i upravo to i namjeravam! Nesto mi zvoni u glavi za varazdinske kremsnite, kao da su mi objasnjavali kak se prave. Ali koliko se sjecam nisam nikad uzivo skuzila razliku izmedju obicnih i varazdinskih pa sam ih i dalje u glavi dijelila samo na dobre i lose. Za francusku nikad cula.

Hvala puno svima, citam vas i dalje i biljezim preporuke
Mysie is offline  
Old 10.12.2017., 15:53   #9967
sve mi se čini da ću i ja uskoro navratiti do Jakšića, nisam nikad bio ali izbor kolača (ne vidim nikakve pjenice i dekonstrukcije i hipsterske nazive) mi se sviđa a cijene također
Krkimir is offline  
Old 13.12.2017., 19:40   #9968
La Marquise je konačno otvorio dućanćić na Bukovačkoj 25, sa stražnje strane, nasuprot Amelie. zasad je skoro neobilježen, u polumraku, nećete slučajno naletjeti na njega. valjda će staviti nekakav uočljiviji znak uskoro.

no... isuse bože kako fine stvari rade. probala pužić s jabukama i komad drugog sa grožđicama (10 kn kom), kao i običan baget (8). ne znam u čemu je trik, ali opasno su dobri. kremastije kolače se ne usuđujem ni probati, ne želim se uništiti

(e, da, ako dolazite autom idite odmah na parking na Prilesju, tu je gotovo nemoguće naći mjesto, malo je reć da je gužva.)
tanveer is offline  
Old 13.12.2017., 23:54   #9969
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
sve mi se čini da ću i ja uskoro navratiti do Jakšića, nisam nikad bio ali izbor kolača (ne vidim nikakve pjenice i dekonstrukcije i hipsterske nazive) mi se sviđa a cijene također
ja bila danas sa zeljom da kusam kremsnite, ali nije ih bilo, dok me ostali kolaci nisu zanimali, a i izbor je bio slab. ....ambijent iz proslosti.
Donata is offline  
Old 14.12.2017., 08:47   #9970
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
La Marquise je konačno otvorio dućanćić na Bukovačkoj 25, sa stražnje strane, nasuprot Amelie. zasad je skoro neobilježen, u polumraku, nećete slučajno naletjeti na njega. valjda će staviti nekakav uočljiviji znak uskoro.

no... isuse bože kako fine stvari rade. probala pužić s jabukama i komad drugog sa grožđicama (10 kn kom), kao i običan baget (8). ne znam u čemu je trik, ali opasno su dobri. kremastije kolače se ne usuđujem ni probati, ne želim se uništiti

(e, da, ako dolazite autom idite odmah na parking na Prilesju, tu je gotovo nemoguće naći mjesto, malo je reć da je gužva.)
Oni bi trebali i kraj našeg vrtića otvoriti - bože vidim se već da +10 kg
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 14.12.2017., 09:18   #9971
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Oni bi trebali i kraj našeg vrtića otvoriti - bože vidim se već da +10 kg
Pošto živim na Trešnjevci, treba mi stvarno dobar povod da odem tamo. Otkad sam jučer ovo pročitao, već sam dogovorio tri kave u narednih tjedan dana s ljudima iz tog kvarta.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 14.12.2017., 09:24   #9972
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
La Marquise je konačno otvorio dućanćić na Bukovačkoj 25, sa stražnje strane, nasuprot Amelie. zasad je skoro neobilježen, u polumraku, nećete slučajno naletjeti na njega. valjda će staviti nekakav uočljiviji znak uskoro.

no... isuse bože kako fine stvari rade. probala pužić s jabukama i komad drugog sa grožđicama (10 kn kom), kao i običan baget (8). ne znam u čemu je trik, ali opasno su dobri. kremastije kolače se ne usuđujem ni probati, ne želim se uništiti

(e, da, ako dolazite autom idite odmah na parking na Prilesju, tu je gotovo nemoguće naći mjesto, malo je reć da je gužva.)
Kad smo kod gužve svaki put kad navratim u onaj novi Chocco caffe nema mjesta bila sam već i u subotu i u nedjelju i u radni dan...pa šta se to događa??? I što će se tek dogoditi kad se usele ona 4 nebodera od VMD-a
VK Girl is offline  
Old 14.12.2017., 09:41   #9973
Je li taj Choco caffe ok? Mislim da su imali prvu lokaciju kod mene na Trešnjevci. Nisam nikad bio, ali sam čuo samo loše komentare od ljudi koji su bili.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 14.12.2017., 09:57   #9974
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Pošto živim na Trešnjevci, treba mi stvarno dobar povod da odem tamo. Otkad sam jučer ovo pročitao, već sam dogovorio tri kave u narednih tjedan dana s ljudima iz tog kvarta.
Ja na Knežiji, ali nalazila sam dobre izlike za navratit u Duksu pa ću i za ovo
Ili da čuvam liniju do Bundeka

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Je li taj Choco caffe ok? Mislim da su imali prvu lokaciju kod mene na Trešnjevci. Nisam nikad bio, ali sam čuo samo loše komentare od ljudi koji su bili.
Sladoled i palačinke su fini ali jednostavno mi je to prevelika gužva i predugo se čeka uvijek tak da sam prestala ići, bila sam par puta u ljeti na Trešnjevci kad su terasu otvorili

jednom sam palačinku čekala 45 min
Od onda više ne idem a i sad imamo palačinkarnicu u obitelji
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 14.12.2017., 10:08   #9975
Bome ću ja pješačiti do Maksimira i nazad.

Choco cafe - probala samo slanu palačinku. Pravi bi joj naziv trebao biti splačinka jer je splačina bez okusa, ona smjesa nešto je nedefinirano gumenasto. Potvrđeno s više strana. Slatka varijanta možda se da zakamuflirati nutelom i ostalim. Kolači generički, parfe. Mislim da kod njih igra lokacija, lokacija, lokacija jer ondje u onom krugu i nema nekih hip mjesta.
dimlight is offline  
Old 14.12.2017., 10:19   #9976
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Samo info da Medenko kod Z Vala u Zg ne radi po zimi. Samo u Smbru rade zimi.

I da jos malo zapaprim temu kremsnite - Jaksic osim kremsnite vulgaris ima jos i varazdinsku kremsnitu, ali i francusku kremsnitu.
E jbg sad.
http://slasticarnica-jaksic.hr/cjenik/

za web stranicu s cjenikom

zgodno za usporedbu


dakle, moze i za 10-12 kuna, pritom vlasnici nisu bankrot

neznam dali je maslac iz slasticarnica kolaca 25-30 kuna dobijen od kravica koje 3x dnevno budu rucno masirane, a brasno mljeveno u pozlacenim strojevima.

sve te fancy smency peku rade kolace s brasnom vulgaris, maslacem vulgaris, orahom vulgaris, makom vulgaris, a biskvitne, ljesnak ili beze kore peku takodjer u vecim kolicinama i nisu unikat

ok, ako se ide u pervezije tipa zlatnih jestivih listica onda kuzim, ali za o b i c n e kekse ili kolace s klasicnim sastojcima smatram bezobrazlukom za hr
dsvbo is offline  
Old 14.12.2017., 12:01   #9977
Quote:
dimlight kaže: Pogledaj post

Choco cafe - probala samo slanu palačinku. Pravi bi joj naziv trebao biti splačinka jer je splačina bez okusa, ona smjesa nešto je nedefinirano gumenasto. Potvrđeno s više strana. Slatka varijanta možda se da zakamuflirati nutelom i ostalim. Kolači generički, parfe. Mislim da kod njih igra lokacija, lokacija, lokacija jer ondje u onom krugu i nema nekih hip mjesta.
Na Trešnjevci nema ali sad su se razmilili svuda po gradu i dalje su puni
ali vidjeet ćemo koliko će im to trajati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 18.12.2017., 18:43   #9978
Napravila sam izlet u svijet cukra, isukrste kak' je fini Christmas cheesecake u Orijentu! Je li netko mozda probao one salamice marcipan-naranca-djumbir? Fala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 24.12.2017., 17:46   #9979
Nakon što sam par puta hvalio Miu, moram priznati da sam poprilično razočaran ovom kilom miješanih kolačića koje sam uzeo za Božić

Sve mi to nekako djeluje kao da je identično, samo u drugačijoj formi. A nije baš ni nešto previše fino.

S obzirom na poprilično veliku cijenu, to bi trebalo biti puno, puno bolje.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 25.12.2017., 20:19   #9980
Sretan Bozic cijeloj ekipi Gastronomije a i sire

Ovo je bila moja ovogodisnja postava bozicnih kolaca: gornja slikica je Meet Mia ( 2 puta mijesani i 1 kutija gingerbread man sa pekmezom) a donja mix od Amelie:





jos nisam probala sve kolacice jer ima jako puno vrsta a buduci da su i jedni i drugi kolaci dosta jaki i puni, nebi ni uspjela tocno u punini i osjetiti sve okuse , tako da ja to polako.ono sto sam probala do sada mi je jako fino.i jedan i drugi mix mi se jako svida jer ima i kremastih kolacica i suhih i sa puno cokolade i bez cokolade, bas pogodeno za dosta ljudi.ja npr ne volim bas puno cokolade ali imam tu ekipu ovisnika o cokoladnim kolacima tako da ih oni tamane na veliko.za sada su mi favoriti: od mie gingerbreadici,cokoladne kuglice od gorke cokolade sa smokvama (nisam mislila da ce mi biti favoriti zbog cokolade ali kombinacija je savrsenstvo!),punjeni keksici sa marmeladom od narance i limuna.od amelie : oba kolacica od oraha i ljesnjaka,cajni kolacic od gingera i limuna, i kremasti od vanilije i kokosa. sigurno ce jos biti favorita kroz par dana kad sve isprobam, ako mi tu neki ne pojedu sve u meduvremenu
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.