Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 18:10   #5861
Iveky kada ti je prijava bila obradena i koji datum valute na e gradanima kod prijave ti je posalo ak se smije znat
Dadodkd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 20:52   #5862
Datum sam vam napisa kroz srpanj pa traži. Datum valute je na e građani bio 01.08

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:51   #5863
Znaci nama koji nemamo "datum valute" cemo dobiti 31.8. Hahahah

Sent from SM-N910C via Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:05   #5864
Meni ništa još nije sjelo, dobila sam poštom rješenje.
ZABA, Sisak
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:34   #5865
pa kaj nam nije svima koji smo dobili rjesenja datum valute 01.08.2016.
meni jos nista nije sjeo, zagreb raiffeisen banka
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:15   #5866
Meni na e građani na ePKK piše datum obračuna 10.8.
-naty- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:54   #5867
Quote:
-naty- kaže: Pogledaj post
Meni na e građani na ePKK piše datum obračuna 10.8.
Udi sutra i pisat ce ti sutrasnji datum...
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 16:23   #5868
Oću svoje pareeeeeeeeeeeerrrrrr
Meni jos uvijek ništa, a dobila rješenje kako već napisah još oko 25.07., a možda i ranije ne znam jer tad sam stigla sa puta.Nemam to egrađani, pa nemam pojma koja bi valuta pisala.
Al moje je mišljenje da dijele bez reda i poretka ikakvog i ikakvih pravila, kako im tko doleti pod ruku tako riješe i isplaćuju.
Uglavnom, cili život meni prvo sjedne uplata na račun pa tek onda kroz 7-8 dana ugledam rješenje u pošt5anskom sandučiću. NeKAD JE TO BIO 5TI MJ.,NEKAD 7.IL 8.MJ. pROŠLE godine nisam ni dobila rješenje, a dobila povrat tamo negdje u listopadu.
Šta će sad bit, bumo vidli ekipa.
Ma doći če, doći, samo nama svima teško čekati. Al oni nas ne bi čekali, nega plaćaj odma il idu kamate grrrrrrrrrrrrrrrr

Little-curly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 16:35   #5869
Zna li netko što je "datum obračuna"?
Anamia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 16:40   #5870
Dan kada ti je obračunata "obrađena" porezna.

Sent from SM-N910C via Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 20:29   #5871
Vidim, svi potražuju peneze . Nema više para, čekajte da ja uplatim po "čestitki", koju sam dobio prekjučer .... dakle, dobio sam uplatnicu na okruglo 13.500 kn - zato što su mi klinci bili vrijedni i u 2015.-toj zaradili više od 13.000 kn svaki. Jbg, od stručnih osoba u firmi nitko mi nije rekao da u tom slučaju državi treba vratiti lovu, koju sam dobio s naslova porezne olakšice .
Evo, isplativije je da klinci igraju igrice ili bulje u tv !
Inače, stiglo 8.8.2016. - a rok za uplatu i eventualnu žalbu je bio 31.7.2016. :-(. Za svaki slučaj sam u pošti podigao potvrdu o datumu preuzimanja - i to platio dodatnih 15 kunića :-D

Zadnje uređivanje "fosil" : 10.08.2016. at 20:32. Reason: nadopuna
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:44   #5872
Bok ljudi. Ne znam koga da pitam pa ste mi vi jedina opcija. Ovako, dobio sam rješenje o povratu poreza ali na tekućem nema ništa. Da li je tako kod svih ili je samo kod mene? Možda je došlo do neke greške. Ne da mi se ići sutra u poreznu pa ako je kod svih tako da onda čekam još koji dan?!
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:52   #5873
Svima je nama tako. Tek su prosli tjedan krenuli s isplatama tako da velika vecina nas je u stadiju cekanja... Kao i svake godine.

Sent from SM-N910C via Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:33   #5874
Quote:
"fosil" kaže: Pogledaj post
Vidim, svi potražuju peneze . Nema više para, čekajte da ja uplatim po "čestitki", koju sam dobio prekjučer .... dakle, dobio sam uplatnicu na okruglo 13.500 kn - zato što su mi klinci bili vrijedni i u 2015.-toj zaradili više od 13.000 kn svaki. Jbg, od stručnih osoba u firmi nitko mi nije rekao da u tom slučaju državi treba vratiti lovu, koju sam dobio s naslova porezne olakšice .
Evo, isplativije je da klinci igraju igrice ili bulje u tv !
Inače, stiglo 8.8.2016. - a rok za uplatu i eventualnu žalbu je bio 31.7.2016. :-(. Za svaki slučaj sam u pošti podigao potvrdu o datumu preuzimanja - i to platio dodatnih 15 kunića :-D
Hehe..
Tako smo brat i ja materi davnih godina.
On je vratio, ja svoje nikad...huh..ne smijem to ni spomenuti
Ugl da, nije ugodno niti malo. Njoj je bilo neke 20000kn
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:55   #5875
Dosli mi zarucniku da ima 2lipe povrata. Ne uplate li kaze pisat ce u Salzburg hahhaa
Brate ovo je stvarno vise ruganje
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 00:28   #5876
Evo meni tek danas stiglo rjesenje(split), a sad cu se nacekat za pare.
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:42   #5877
imam pitanje, neznam jel mjesto na ovoj temi, pa me ispravite ak nije, financijski sam nepismen, totalka...danas sam dobio pismo od porezne, naslov Privremeno porezno riješenje, pa doli sve nabrojeno za 2015god..porez na dohodak, ukupni godišnji dobitak itd itd...u 30 redova nabrojano..

i onda dolje na kraju piše

"Povrat više plaćenog poreza na dohodak i prireza izvršit će se na račun xxxxxx (moj račun) s pozivom na broj primatelja xxxxxxxxx (neki broj nemam pojma koji).

pa onda s druge strane lista

iznimno, u posebnom postupku utvrđivanja godišnjeg poreza na dohodak i prireza porezu na dohodak iskazuje se dohodak za koji porezni obveznik obvezan podnijeti godišnju prijavu poreza na dohodak i dohodak od nesamostalnog rada, osim dohodka koji RH u skladu s ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja izuzima od oporezivanja temeljem članka 89.b. stavka 10 pravilnika o porezu na dohodak.

Na poreznu osnovicu obračunat je porez na dohodak primjenom poreznih stopa propisanih člankom 37. stavkom 2. Zakona o porezu na dohodak.

Razlika poreza utvrđena je temeljem članka 37. stavka 3. zakona o porezu na dohodak, prirez je obračunat temeljem gradske općinske odluke. itd itd..

protiv ovog rješenja može se podnijeti prigovor do 31. srpnja (danas primija pismo) tekuće godine za prethodnu godinu ako su podaci iz privremenog rješenja nepotpuni ili netočni....itd. pa pišu dalje ako si primija nakon 31.7. imaš rok od 30 dana nakon primljenog pisma...

uglavnom o čemu se radi?

e i da, piše mi na kraju u 30. redu razlika poreza i prireza za povrat je 809kn...

jel to povrat poreza ili?
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:02   #5878
Ja sam dobio rješenje još polovicom 7. mj. među prvima a
još ništa na računu . Tako da mislim da to nema nikakve veze sa tim
nego kada nečija PU dođe na red za isplatu ....
đeram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:06   #5879
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post
i onda dolje na kraju piše

"Povrat više plaćenog poreza na dohodak i prireza izvršit će se na račun xxxxxx (moj račun) s pozivom na broj primatelja xxxxxxxxx (neki broj nemam pojma koji).



jel to povrat poreza ili?
Da to je povrat poreza. A broj računa si provjeri, treba ići na tvoj tekući ili žiro račun. ako broj ne odgovara odi u poreznu i daj im ispravan broj.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:15   #5880
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Da to je povrat poreza. A broj računa si provjeri, treba ići na tvoj tekući ili žiro račun. ako broj ne odgovara odi u poreznu i daj im ispravan broj.
evo sad sam gleda, u pitanju je žiro račun moj...hvala ti puno...samo taj račun ne koristim baš, već dvi godine...(nije mi zatvoren)

thanks...
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.