Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 00:51   #21
Quote:
2kune kaže: Pogledaj post
Na ljubljanskom prajdu ima desetak policajaca...
Što znači da nije problem u pederima.
U Ljubljani ljudima također oni idu na kurac, ali ne žele imati posla s idiotima i građani se prave da ih ne vide...
Nešto slično kao što se ja odnosim prema nekome tko nosi kukasti križ...
Sve su to budale, i jedni i drugi...
Ovcoder is offline  
Old 15.01.2011., 00:52   #22
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
al mi se gadi sta se t o naziva parada i sta se paradira, da se uvuku u rupe bilo bi bolje za njih to je moj misljenje, ovako je samo skandalozno i postizu kontraefekt.
Ako se netko zavukao u rupe onda su to upravo veliki Hrvati i Katolici. 20 godina zavlačenja u rupe pred jednom malom lopovskom bandom. Povijest ne pamti jadnijeg naroda i veće kukavelji. Pederi su cvijeće hrvatskog naroda. Kamo sreće da je barem netko u ovoj zemlji kao oni. Ne bi bilo Kamenskog, škverova, Varšavske, itd... itd... lista preduga da se i broji a kamoli da se napiše... Nakon 20 godina zavlačenja u rupe svak bi trebao biti u gay paradi jer je to jedino što je hrvatski narod napravio za sebe od kada je sebi izborio državu.
2kune is offline  
Old 15.01.2011., 00:53   #23
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
nemogu virovat da bi se to odrzalo u splitu... to mi nije spojivo al eto.

nemam nista protiv ljudi nisam homofob neki ekstra, al mi se gadi sta se t o naziva parada i sta se paradira, da se uvuku u rupe bilo bi bolje za njih to je moj misljenje, ovako je samo skandalozno i postizu kontraefekt.
Jadan ja...Nemam dobru buducnost...
Kinder Penguin is offline  
Old 15.01.2011., 00:56   #24
Nisam protiv parade jer znam da žive za takvu pizdariju.
PilotInstruktor is offline  
Old 15.01.2011., 01:01   #25
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Nisam protiv parade jer znam da žive za takvu pizdariju.
Ma ja sam u biti protiv parade, ali bi možda bilo bolje napraviti kao u Ljubljani. Pustiti ih da prave budale od sebe i onda se praviti da ih ne vidimo i bježati od njih. Tako će dobiti kontraefekt, a neće moći reči da su ih "fašisti i nacionalisti" napadali.
Ovcoder is offline  
Old 15.01.2011., 01:02   #26
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
U Ljubljani ljudima također oni idu na kurac, ali ne žele imati posla s idiotima i građani se prave da ih ne vide...
Nešto slično kao što se ja odnosim prema nekome tko nosi kukasti križ...
Sve su to budale, i jedni i drugi...
samo idiot moze usporedjivati simbol nacizma od kojeg je umrlo toliko nevinih ljudi medju njima i homoseksualaca kojima je podignut spomenik u centru amsterdama i berlina zbog stradavanja u WW2
netko nekome ide na kurac zato jer ga nepodnosi, jer mu ne lezi, a ne samo zato sto je gay, to je u cijeloj prici nebitno.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 15.01.2011., 01:04   #27
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ma ja sam u biti protiv parade, ali bi možda bilo bolje napraviti kao u Ljubljani. Pustiti ih da prave budale od sebe i onda se praviti da ih ne vidimo...
Hrvati nisu dovoljno proračunati, ali bilo bi najpametnije da se gay paradu ignorira, a na sve zahtijeve za nepripadajućim fiktivnim im pravima slati odbijenice, bez nekakvog cirkusa.
PilotInstruktor is offline  
Old 15.01.2011., 01:05   #28
Neki očito i ne shvaćaju cilj tih parada.

što u biti gay parada predstavlja, simbolizira i od kuda te od kada potječe.

Evo samo jedan kratki citat:

Citat:
Quote:
U zemljama Zapadne Europe, Australije i Sjedinjenih država, Pride polako gubi na jednom političkom programu - prava i slobode LGBTIQ osoba, te sve češće podržava i preklapa se s drugim pokretima za ljudska prava marginaliziranih skupina: prava imigranata, prava nacionalnih i etničkih manjina, solidarnost s višestruko diskriminiranim skupinama, te svim skupinama koje se odlučuju na alternativne životne odabire u stvaranju raznih antifašističkih, alterglobalističkih, mirovnihi drugih kolacija.
Mogu razumijeti da ljudi koje ne zanimaju alternativni životni odabiri, ne odobravaju ovakav način paradiranja. Ništa što se razlikuje od urednog života po špagi (škola-brak (heteroseksualni, naravno)-dijete-kuća-posao), ne dolazi u obzir.
Bilo bi idealno kada bi svi bili otovrena uma, širokih svjetonazora, prihvaćali svakoga, ne bojali se drukčijega... ali onda ne bi bilo protesta, diskriminacije, ratova...

I stalno govorite da živimo u državi di su svi zatucani, kod nas nešto takvo ne može proći, mi smo katolici itd...

Pa krenite od sebe, shvatite, prihvatite, učite svoju djecu da biti gay nije ništa loše, pa ćemo možda za jedno dvije, tri generacije postati civilizirano društvo koje živi bez straha od "drugačijosti".

I da, mnogo puta su predstavnici udruga Kontra, Lori i dr. gostovali po raznim emisijama i objašnjavali s kojim se problemima susreću i koja prava žele. Gay povorka služi skretanju pažnje, ona je simbol suvremenog otpora homoseksualaca i potječe još od 1969. godine...

Smatrate da je način prezentacije problematičan. To je dio njihovog folklora. Šokiranje, dramatiziranje. Nema ništa lošeg niti zlonamjernog u tome. Namjera je provocirati ali ne provokacije radi, nego u cilju razbuđivanja, razmrdavanja ustajalih i začahurenih homofobnih navika većine ljudi...
Kinder Penguin is offline  
Old 15.01.2011., 01:05   #29
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ma ja sam u biti protiv parade, ali bi možda bilo bolje napraviti kao u Ljubljani. Pustiti ih da prave budale od sebe i onda se praviti da ih ne vidimo i bježati od njih. Tako će dobiti kontraefekt, a neće moći reči da su ih "fašisti i nacionalisti" napadali.
pa upravo je tako u normalnim zemljama, onome kome je do zabave taj dan, plesa ili muzike ide na gay pride jer se zna da je taj dan centar u duginim bojama i pokoja estradna zvijezda, onome kome to ne pase ide rostiljat, kupat se, ubit dosadu, nikome ne pada na pamet ikoga tuci niti ikakve slicne bolesne ideje
grupica nas se zatekla na berlinskoj paradi i mogu reci da smo se dobro proveli
policajce nismo nigdje vidjeli, ali provod je bio odlican
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 15.01.2011., 01:09   #30
Penguin, reci mi zašto je biti gay jednako "dobro" kao biti hetero? Kako može biti kada su homoseksualci uskraćeni za dobivanje djece (ako ne računamo legalizaciju otimačine tuđe djece), a i vrlo često promiskuitetniji od hetero populacije.

Zašto je loše biti Katolik? Zašto homoseksualci smiju provocirati a "glupe zatucane hrvatine-katolici" ne smiju?

Što će širenje i populariziranje gay kulture donijeti? Zašto moramo pristati na baš sve što netko traži, zašto je ta ekstremna liberalizacija pozitivna stvar?
PilotInstruktor is offline  
Old 15.01.2011., 01:10   #31
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu dovoljno proračunati, ali bilo bi najpametnije da se gay paradu ignorira, a na sve zahtijeve za nepripadajućim fiktivnim im pravima slati odbijenice, bez nekakvog cirkusa.
Ja sam prije mislio da se to mirnim prosvjedima može riješiti, ali kad sam vidio da je u Beogradu i nakon mirnog prosvjeda u kojem su sudjelovale tisuće ljudi svejedno održana ta vražja parada, shvatio sam da sam se vjerojatno prevario.
Treba to na drugi, mudriji način riješiti.
Ovcoder is offline  
Old 15.01.2011., 01:15   #32
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Penguin, reci mi zašto je biti gay jednako "dobro" kao biti hetero? Kako može biti kada su homoseksualci uskraćeni za dobivanje djece (ako ne računamo legalizaciju otimačine tuđe djece), a i vrlo često promiskuitetniji od hetero populacije.

Zašto je loše biti Katolik? Zašto homoseksualci smiju provocirati a "glupe zatucane hrvatine-katolici" ne smiju?

Što će širenje i populariziranje gay kulture donijeti? Zašto moramo pristati na baš sve što netko traži, zašto je ta ekstremna liberalizacija pozitivna stvar?
to nije po meni ekst. liberalizacija nego toleriranje i prihvacanje manjine koja je u povijesti bila sikanirana od svakojakih budala.
sto me boli dzon jeli mi susjed ili sestricna gay, to nije izbor, niti se ikako na to moze utjecati, ne shvacam ljude koji zbog toga prebiju ili izbace to dijete ionako nisu nista napravili niti popravili, nego samo pokazali kakve su odvratne osobe
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 15.01.2011., 01:18   #33
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
to nije po meni ekst. liberalizacija nego toleriranje i prihvacanje manjine koja je u povijesti bila sikanirana od svakojakih budala.
sto me boli dzon jeli mi susjed ili sestricna gay, to nije izbor, niti se ikako na to moze utjecati, ne shvacam ljude koji zbog toga prebiju ili izbace to dijete ionako nisu nista napravili niti popravili, nego samo pokazali kakve su odvratne osobe
Boli i mene kurac jel mi sestrična ili susjed gay, ali ne želim graditi civilizacijsku tekovinu na fiktivnim pravima. Niti jedan homoseksualni par ne može dobiti djete, niti jedan gay par se ne sastoji od muškarca i žene koji u prirodnim uvjetima odgajaju djecu. Zašto bi imali pravo posvojiti djete kada im to biološke karakteristike, niti njihov rad ne mogu priskrbiti?
PilotInstruktor is offline  
Old 15.01.2011., 01:20   #34
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Penguin, reci mi zašto je biti gay jednako "dobro" kao biti hetero? Kako može biti kada su homoseksualci uskraćeni za dobivanje djece (ako ne računamo legalizaciju otimačine tuđe djece), a i vrlo često promiskuitetniji od hetero populacije.

Zašto je loše biti Katolik? Zašto homoseksualci smiju provocirati a "glupe zatucane hrvatine-katolici" ne smiju?

Što će širenje i populariziranje gay kulture donijeti? Zašto moramo pristati na baš sve što netko traži, zašto je ta ekstremna liberalizacija pozitivna stvar?

Vidi,što se mene tiče ,to je nešto normalno. Ti ne možeš birati da se takav rodiš ali s obzirom na slabu edukaciju ljudi mnogi smatraju da je to bolest ili jedan od najsmješnijih izgovora a to je da ljudi postaju homoseksualci jer je to moderno...

Ono što sam ti gore napisao je upravo zbog slabe edukacije. Česta diskriminacija samih njih,i njihov strah da se ne smiju povjeriti nekome o svojoj seksualnoj orijentaciji je samo po sebi loše. Razlog može biti gubitak posla,pa samim tim i padanje mrtvih glava od strane homofoba,i opet,mnogi će prije odabrati heteroseksualca nego homoseksualca kao svog radnika.

Ovdje se ne radi o širenju populacije gay kulture nego općenito prihvatanje njih samih. To je čista biologija a protiv nje se ne može. Ti si uredu lik ako ne ideš njih napadati na tim paradama jer im ne nanosiš štetu za razliku od nekih ljudi.

Mnogi homoseksualci na Balkanu bivaju prebijeni pa makar došli i u normalnoj odjeći a ne polugoli kao što je slučaj u stranim zemljama ali tamo je i prag tolerancije veći pa...

Cilj je tolerancija i prihvatanje za drugačijim. Ti ne moraš njih prihvatati sve dok ih ne ugrožavaš ili oni tebe ,a sumnjam da ikoga ugrožavaju ovim paradama.


Zbilja,ugrožavaju li?


I ne trebaš se brinuti za usvajanje. Ni heteroseksualni parovi nisu u mogućnosti da usvajaju a kamoli da to mogu uspjeti homoseksualci..
Kinder Penguin is offline  
Old 15.01.2011., 01:20   #35
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
to nije po meni ekst. liberalizacija nego toleriranje i prihvacanje manjine koja je u povijesti bila sikanirana od svakojakih budala.
sto me boli dzon jeli mi susjed ili sestricna gay, to nije izbor, niti se ikako na to moze utjecati, ne shvacam ljude koji zbog toga prebiju ili izbace to dijete ionako nisu nista napravili niti popravili, nego samo pokazali kakve su odvratne osobe
Pa ja sam imao bolje mišljenje o homoseksualcima prije nego su počeli trubiti "o svojim pravima" i prije nego su počeli s gay paradama. Ovako mi samo sve više idu na živce kao i većini normalnih građana.
Ovcoder is offline  
Old 15.01.2011., 01:23   #36
onda ja nisam 'normalna gradjanka' koja nema nista protiv parade recimo berlinskog tipa jer mi je to jako zabavno i ne bi imala nis protiv da lady gaga pjeva na zagrebackoj?
ne volim ti taj 'normalni gradjanin' termin pogotovo u Hrvatskoj u kojoj se taj epitet prisaltava svakome, pa i onima koji su sve samo ne normalni i moralni
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 15.01.2011., 01:26   #37
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ja sam prije mislio da se to mirnim prosvjedima može riješiti, ali kad sam vidio da je u Beogradu i nakon mirnog prosvjeda u kojem su sudjelovale tisuće ljudi svejedno održana ta vražja parada, shvatio sam da sam se vjerojatno prevario.
Treba to na drugi, mudriji način riješiti.
A koji bi to mudriji način bio?
Kinder Penguin is offline  
Old 15.01.2011., 01:27   #38
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ja sam prije mislio da se to mirnim prosvjedima može riješiti, ali kad sam vidio da je u Beogradu i nakon mirnog prosvjeda u kojem su sudjelovale tisuće ljudi svejedno održana ta vražja parada, shvatio sam da sam se vjerojatno prevario.
Baš tako!

Procena je da je na mirnom, porodičnom protestu dan uoči gay parade učestvovalo barem 15.000 ljudi u najužem centru Beograda.

Evo video zapisa, na kojem punih 8 minuta prolazi nepregledna kolona ljudi koja je PROTIV gay parade http://www.youtube.com/watch?v=MUoWD...layer_embedded

I ništa nie vredelo. Narednog dana, 10.10.2010. parada je održana. Stotinak gay aktivista je obezbeđivalo 8.000 policajaca. I nije vredelo. povređeno je oko 200 ljudi, od toga velika većina su nesrećni policajci. Ni krivi, ni dužni.

P.S. ako je neko obrati pažnju, na porodičnom protestu se nosila srpska narodna zastava (crveno-teget-belo), a ne državna zastava koja ima i grb!
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Old 15.01.2011., 01:29   #39
Quote:
GoTo kaže: Pogledaj post
Baš tako!

Procena je da je na mirnom, porodičnom protestu dan uoči gay parade učestvovalo barem 15.000 ljudi u najužem centru Beograda.

Evo video zapisa, na kojem punih 8 minuta prolazi nepregledna kolona ljudi koja je PROTIV gay parade http://www.youtube.com/watch?v=MUoWD...layer_embedded

I ništa nie vredelo. Narednog dana, 10.10.2010. parada je održana. Stotinak gay aktivista je obezbeđivalo 8.000 policajaca. I nije vredelo. povređeno je oko 200 ljudi, od toga velika većina su nesrećni policajci. Ni krivi, ni dužni.
da ni krivi ni duzni su se morali 'boriti' sa hordom divljaka koji tucu ljude zbog ama bas nicega.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 15.01.2011., 01:29   #40
Quote:
Kinder Penguin kaže: Pogledaj post
Vidi,što se mene tiče ,to je nešto normalno. Ti ne možeš birati da se takav rodiš ali s obzirom na slabu edukaciju ljudi mnogi smatraju da je to bolest ili jedan od najsmješnijih izgovora a to je da ljudi postaju homoseksualci jer je to moderno...

Ono što sam ti gore napisao je upravo zbog slabe edukacije. Česta diskriminacija samih njih,i njihov strah da se ne smiju povjeriti nekome o svojoj seksualnoj orijentaciji je samo po sebi loše. Razlog može biti gubitak posla,pa samim tim i padanje mrtvih glava od strane homofoba,i opet,mnogi će prije odabrati heteroseksualca nego homoseksualca kao svog radnika.

Ovdje se ne radi o širenju populacije gay kulture nego općenito prihvatanje njih samih. To je čista biologija a protiv nje se ne može. Ti si uredu lik ako ne ideš njih napadati na tim paradama jer im ne nanosiš štetu za razliku od nekih ljudi.

Mnogi homoseksualci na Balkanu bivaju prebijeni pa makar došli i u normalnoj odjeći a ne polugoli kao što je slučaj u stranim zemljama ali tamo je i prag tolerancije veći pa...

Cilj je tolerancija i prihvatanje za drugačijim. Ti ne moraš njih prihvatati sve dok ih ne ugrožavaš ili oni tebe ,a sumnjam da ikoga ugrožavaju ovim paradama.


Zbilja,ugrožavaju li?


I ne trebaš se brinuti za usvajanje. Ni heteroseksualni parovi nisu u mogućnosti da usvajaju a kamoli da to mogu uspjeti homoseksualci..
To nije normalno. A ono što nije normalno je bolesno. Dakle, koliko je meni poznato, to je neizlječiva bolest. I zbog toga ne treba nikog napadati ni tuči, već raditi na tome da se pronađe lijek za to. Čuo sam da su znanstvenici tražili lijek za homoseksualnost pa su ih gay lobiji odmah napali i zabranili im iako su znanstvenici bili na dobrom putu da pronađu lijek. Čini mi se da su radili pokuse na homosekualnim ovnovima ili tako nešto.
Ovcoder is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.