Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2011., 11:22   #1
Strah od visokorizične trudnoće

Zanimaju me iskustva majki koje su imale prvu trudnoću visokorizičnu (prijevremeni porod, razne komplikacije...), kako i dali ste se odlucile na drugo dijete?
Naime imala sam jako tešku prvu trudnoću koja je završila prijevremenim porodom u 6. mj trudnoće i na svu srecu zdravom i prekrasnom curicom. Iako sam poslije poroda rekla da nikad necu imati drugo sad je ipak želja tu ali me panično strah da se ne ponovi sve. Ni fizički ni psihički nisam spremna na toliki stres i neznam dali je pametno ici na drugo. Strah me trudnoce.
Kolike su šanse da bi sve bilo u redu? Dali su velike šanse da se prijevremeni porod ponovi?
Svakako cu porazgovarati sa doktorima prije nego se odlucim ali me više zanimaju vasa iskustva ako ih ima.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:35   #2
Nemam takvo iskustvo, ali imam petu, visokorizičnu trudnoću. četvrta je vila visokorizična zbog prethodna tri carska a ova je na 4 carska i sa placentom previom.
Ne znam kako bi te ohrabrila, ja sam od prvog trena znala da ću se boriti iako će me depra kresati iz dana u dan. Ima dana kada me svlada strah i panika, kad razmišljam o takvim crnim stvarima kojih se ni gospodin Lecter ne bi posramio.. ali prevladava onaj osjećaj- mi to možemo... Bojim se prijevremenog poroda, bojim se hospitalizacije, bojim se da ne dođe do nekog zla.. ruptura maternice.. imam doma četvero djece. ali se jednostavno borim sama sa sobom.Pazim na sebe više nego ikad, veselim se svemu što nas čeka.. našoj maloj princezi..
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:38   #3
Quote:
mamica :) kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva majki koje su imale prvu trudnoću visokorizičnu (prijevremeni porod, razne komplikacije...), kako i dali ste se odlucile na drugo dijete?
Naime imala sam jako tešku prvu trudnoću koja je završila prijevremenim porodom u 6. mj trudnoće i na svu srecu zdravom i prekrasnom curicom. Iako sam poslije poroda rekla da nikad necu imati drugo sad je ipak želja tu ali me panično strah da se ne ponovi sve. Ni fizički ni psihički nisam spremna na toliki stres i neznam dali je pametno ici na drugo. Strah me trudnoce.
Kolike su šanse da bi sve bilo u redu? Dali su velike šanse da se prijevremeni porod ponovi?
Svakako cu porazgovarati sa doktorima prije nego se odlucim ali me više zanimaju vasa iskustva ako ih ima.
Bok.
Ovisi naravno koja je dijagnoza, zbog čega je tvoja trudnoća bila visokorizična.

Odeš obavit svemoguće pretrage koje se vežu na tu dijagnozu da možeš izliječit eventualne moguće uzroke.

Kaži što je bilo, pa ti budemo mogle nešto više reći.
Svaka trudnoća je individualna i potpuno drugo iskustvo, ništa se ne mora ponavljat od prvi puta.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:45   #4
Čestitam na hrabrosti! Nadam se da ce sve proci dobro. Ja sam se borila svim snagama za prvu kad su svi doktori rekli da nema šanse. Sad kad znam kako i šta sve može biti neznam dali mogu sve to izdržati. Strah me da se necu moci dovoljno posvetiti mojoj princezici. Divim se tvojoj hrabrosti ali nekako se nadam da ce mi neko reci da je poslije visokorizicne trudnoce imao najbolju školsku trudnocu.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:52   #5
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Bok.
Ovisi naravno koja je dijagnoza, zbog čega je tvoja trudnoća bila visokorizična.

Odeš obavit svemoguće pretrage koje se vežu na tu dijagnozu da možeš izliječit eventualne moguće uzroke.

Kaži što je bilo, pa ti budemo mogle nešto više reći.
Svaka trudnoća je individualna i potpuno drugo iskustvo, ništa se ne mora ponavljat od prvi puta.
Nije bilo nikakvih problema sa moje strane. U 4 mj trudnoce rekli su mi da mi beba ima ciste u trbušnoj šupljini koje su na njenu veličinu bile ogromne i da joj probava ne funkcionira itd itd. Rekli su mi da je moguce da ima down. Kasnije su nekim cudom sve ciste nestale ali sam ja par tj poslije u 28 tjednu trudnoce dobila trudove. Zadržavali su koliko su mogli i uspjela sam zadrzat još 2 tjedna u strogom mirovanju, bez dizanja čak ni za wc i na svakakvim mogucim ljekovima. Neznam koji je bio uzrok prijevremenog poroda kao ni uzrok cista ni ništa sta se desavalo u trudnoci. Može biti stres, možda je njoj nešto smetalo, možda se posljedica amniocinteze koje sam morala napravii kako bi vidili uzrok cista i kako bi potvrdili spol, možda je problem bio sta je beba bila dvaput zamotana oko vrata pupcanom vrpcom pa je tjerala vam. Neznam, samo me strah.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:08   #6
Quote:
mamica :) kaže: Pogledaj post
Nije bilo nikakvih problema sa moje strane. U 4 mj trudnoce rekli su mi da mi beba ima ciste u trbušnoj šupljini koje su na njenu veličinu bile ogromne i da joj probava ne funkcionira itd itd. Rekli su mi da je moguce da ima down. Kasnije su nekim cudom sve ciste nestale ali sam ja par tj poslije u 28 tjednu trudnoce dobila trudove. Zadržavali su koliko su mogli i uspjela sam zadrzat još 2 tjedna u strogom mirovanju, bez dizanja čak ni za wc i na svakakvim mogucim ljekovima. Neznam koji je bio uzrok prijevremenog poroda kao ni uzrok cista ni ništa sta se desavalo u trudnoci. Može biti stres, možda je njoj nešto smetalo, možda se posljedica amniocinteze koje sam morala napravii kako bi vidili uzrok cista i kako bi potvrdili spol, možda je problem bio sta je beba bila dvaput zamotana oko vrata pupcanom vrpcom pa je tjerala vam. Neznam, samo me strah.
Može bit ovo, ono, može biti svašta, i svaki put je drugačije.

No, dakle.
Jesu li ustvrdili kasnije, nakon poroda uzrok cistama, da li su se povukle?
Kako je malena sad? Ima li neku genetsku dijagnozu ili je to samo akutno stanje koje se nadam povlači?
To je jako bitno za znati, zašto, ako se radi o nekakvom genetskom sindromu, onda se gleda da li je to samo slučajnost da se eto njoj desilo na žalost, pa je čisto spojem jajašca i spermića krenula nekakva mutacija (ako se radi o mutaciji u opće), pa joj se čisto desilo stanje koje jest. U tom slučaju se u slijedećoj trudnoći ne bi ništa slično trebalo ponavljat, premale su šanse.
Ili je nasljedno. U toliko opet treba ustvrdit, što točno, da se zna tražit uzrok kod vas. Jer ako vučete nekakav gen, onda, naravno ovisno o tome o čemu se radi, onda je moguće da se neke stvari nasljede.

Ali ovo je čista hipoteza, jer i dalje ne znam što ti micekica osim cisti ima?


Pusa


Inače, trebala bi ti otić obavezno odradit cervikalne briseve i PAPA test, čisto za svaki slučaj.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:19   #7
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Može bit ovo, ono, može biti svašta, i svaki put je drugačije.

No, dakle.
Jesu li ustvrdili kasnije, nakon poroda uzrok cistama, da li su se povukle?
Kako je malena sad? Ima li neku genetsku dijagnozu ili je to samo akutno stanje koje se nadam povlači?
To je jako bitno za znati, zašto, ako se radi o nekakvom genetskom sindromu, onda se gleda da li je to samo slučajnost da se eto njoj desilo na žalost, pa je čisto spojem jajašca i spermića krenula nekakva mutacija (ako se radi o mutaciji u opće), pa joj se čisto desilo stanje koje jest. U tom slučaju se u slijedećoj trudnoći ne bi ništa slično trebalo ponavljat, premale su šanse.
Ili je nasljedno. U toliko opet treba ustvrdit, što točno, da se zna tražit uzrok kod vas. Jer ako vučete nekakav gen, onda, naravno ovisno o tome o čemu se radi, onda je moguće da se neke stvari nasljede.

Ali ovo je čista hipoteza, jer i dalje ne znam što ti micekica osim cisti ima?


Pusa
Nema genetskih bolesti, nema dijagnoze i nema cista. Ciste su se povukle u trudnoci prije poroda, malecka je nekim čudom savršeno zdrava makar je rođena sa 1200g. Da postoji neka dijagnoza ili makar teza onog sta sam prosla znala bih sa cim se suocavam ali tako neznam na cemu sam.
Nitko u obitelji nema nikakvu bolest ni nije bilo sličnih situacija kao kod nas. Neznam u čemu je bio problem nakon ove trudnoce počela sam malo više istrazivati i gledati sta se sve moglo desiti, kakvih sve poremecaja ima i sa kakvim se problemima rađaju takva djeca. Strah me da se nesto takvo nama ne desi jer nebi htjela mojoj princezici uskratiti paznju i vrijeme zbog nove eventualne teske trudnoce i nedaj bože djete sa nekakvim poremecajem. Ali želja je tu. I mislim da cemo krenuti u ostvarenje želje. Neznam dali ce se trudnoca voditi pod mogucu rizicnu ili? Uf.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 14:00   #8
nemam iskustva s trudnoćom poslije ove...znam samo da želimo još djece...ali kako se odvažiti na to, ne znam
Ja sam svoju curu rodila sa 33+1, inače sam bila na mirovanju zbog hematoma na početku ali inače je bila uredna trudnoća. PH nalaz posteljice je pokazao neku upalu, tj infekciju ali nisu radili tipizaciju tako da ne znamo od čega. Sumnja se da sam dobila bakteriju na pregledu dva dana ranije jer je malena rođena pod sepsom.
Moj gin je rekao da pričekam barem godinu i pol do dvije do iduće trudnoće zbog (hitnog) carskog i da će se svaka iduća trudnoća voditi kao visokorizična zbog ove (što uključuje mirovanje od prvog dana, a spominjao je i hospitalizaciju u tjednima kad se porod u ovoj odvijao)
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 14:04   #9
Quote:
mamica :) kaže: Pogledaj post
Nema genetskih bolesti, nema dijagnoze i nema cista. Ciste su se povukle u trudnoci prije poroda, malecka je nekim čudom savršeno zdrava makar je rođena sa 1200g. Da postoji neka dijagnoza ili makar teza onog sta sam prosla znala bih sa cim se suocavam ali tako neznam na cemu sam.
Nitko u obitelji nema nikakvu bolest ni nije bilo sličnih situacija kao kod nas. Neznam u čemu je bio problem nakon ove trudnoce počela sam malo više istrazivati i gledati sta se sve moglo desiti, kakvih sve poremecaja ima i sa kakvim se problemima rađaju takva djeca. Strah me da se nesto takvo nama ne desi jer nebi htjela mojoj princezici uskratiti paznju i vrijeme zbog nove eventualne teske trudnoce i nedaj bože djete sa nekakvim poremecajem. Ali želja je tu. I mislim da cemo krenuti u ostvarenje želje. Neznam dali ce se trudnoca voditi pod mogucu rizicnu ili? Uf.
Gle, ako nema nikakve, vidljive, znane, utvrđene dijagnoze, onda ne bi trebala imat nikakvih problema u slijedećoj trudnoći, jer jedan slučaj koji nije nasljedan, ne ponavlja se opet, barem što se tiče beba.
Prijevremeni porod uzrokovan ranijim trudovima, opet je priča za sebe.
Moguće da je izazvan postupkom amniocenteze (premda je to naravno diskutabilno s obzirom kad je postupak rađen-ne znam, a kada je bio porođaj, koliko vremena je prošlo), ako naravno nije dokazan niti jedan drugi uzrok.
Sve je to hipotetski.
Gle, svaka nova trudnoća je drugačija.
Da ćeš u slijedećoj morati više pažnje/vremena posvetiti na kontroliranje trudnoće, u to u opće ne sumnjam, ali ne trebaš strahovat od ponavljanja iste situacije.

Ono osnovno što trebaš napravit u početku su kako sam ti napisala brisevi i papa, da sigurno zdrava kreneš u novu trudnoću.
Više se čuvat zaraza i napora, ne znam koliko ti je malecka stara, možda da pričekaš da malčice poraste da se ne moraš zezati sa njom oko podizanja, trčanja i pratećih stvari, lakše je kad je djete malčice veće.
Odi kod nekog dobrog ginića i doooobro ga isprepituj i porazgovarajte o eventualnim pretragama, prevenciji i uopće o svim mogućnostima.
Ali ovo što si napisala, ne bi trebalo biti nikakav razlog zbog kojeg ti ne bi imala slijedeću trudnoću urednu.
Osim što te frka. Potpuno razumljivo, ali i za to ima lijeka.



Puno je ovdje cura koje su imale prve trudnoće i sa tragičnim izhodom pa su drugu trudnoću iznijele bez problema i bebe su žive i zdrave.
Želim ti sretnu i zdravu slijedeću trudnoću.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 14:18   #10
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
nemam iskustva s trudnoćom poslije ove...znam samo da želimo još djece...ali kako se odvažiti na to, ne znam
Moj gin je rekao da pričekam barem godinu i pol do dvije do iduće trudnoće zbog (hitnog) carskog i da će se svaka iduća trudnoća voditi kao visokorizična zbog ove (što uključuje mirovanje od prvog dana, a spominjao je i hospitalizaciju u tjednima kad se porod u ovoj odvijao)
Toga je i mene strah. Stvarno sam mislila da necu htjeti više djece zbog silnog straha i šoka koje sam pretrpjela. Ali kako vrijeme prolazi želja raste. A pretpostavljam da će i u mom slučaju mirovanje biti potrebno kao i moguća hospitalizacija s obzirom da sam vecinu trudnoce provela u bolnici. A to je teško kada te kod kuce ceka djete.

Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Gle, ako nema nikakve, vidljive, znane, utvrđene dijagnoze, onda ne bi trebala imat nikakvih problema u slijedećoj trudnoći, jer jedan slučaj koji nije nasljedan, ne ponavlja se opet, barem što se tiče beba.
Prijevremeni porod uzrokovan ranijim trudovima, opet je priča za sebe.
Moguće da je izazvan postupkom amniocenteze (premda je to naravno diskutabilno s obzirom kad je postupak rađen-ne znam, a kada je bio porođaj, koliko vremena je prošlo), ako naravno nije dokazan niti jedan drugi uzrok.
Sve je to hipotetski.
Gle, svaka nova trudnoća je drugačija.
Da ćeš u slijedećoj morati više pažnje/vremena posvetiti na kontroliranje trudnoće, u to u opće ne sumnjam, ali ne trebaš strahovat od ponavljanja iste situacije.

Ono osnovno što trebaš napravit u početku su kako sam ti napisala brisevi i papa, da sigurno zdrava kreneš u novu trudnoću.
Više se čuvat zaraza i napora, ne znam koliko ti je malecka stara, možda da pričekaš da malčice poraste da se ne moraš zezati sa njom oko podizanja, trčanja i pratećih stvari, lakše je kad je djete malčice veće.
Odi kod nekog dobrog ginića i doooobro ga isprepituj i porazgovarajte o eventualnim pretragama, prevenciji i uopće o svim mogućnostima.
Ali ovo što si napisala, ne bi trebalo biti nikakav razlog zbog kojeg ti ne bi imala slijedeću trudnoću urednu.
Osim što te frka. Potpuno razumljivo, ali i za to ima lijeka.

Puno je ovdje cura koje su imale prve trudnoće i sa tragičnim izhodom pa su drugu trudnoću iznijele bez problema i bebe su žive i zdrave.
Želim ti sretnu i zdravu slijedeću trudnoću.
Hvala ti na savjetima, svakako cu prvo na razgovor kod ginekologa samo sta trebam preci veliku udaljenost jer nemam povjerenja u ove ginekologe u blizini mog kraja zbog prijašnjeg lošeg iskustva. Svakako cu napraviti pretrage prije trudnoće.
Cura više nije tako mala, ima 4 god ali je prava mamina ljubomorna maza pa cemo morati malo poraditi oko toga.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 14:34   #11
Quote:
mamica :) kaže: Pogledaj post
Toga je i mene strah. Stvarno sam mislila da necu htjeti više djece zbog silnog straha i šoka koje sam pretrpjela. Ali kako vrijeme prolazi želja raste. A pretpostavljam da će i u mom slučaju mirovanje biti potrebno kao i moguća hospitalizacija s obzirom da sam vecinu trudnoce provela u bolnici. A to je teško kada te kod kuce ceka djete.



Hvala ti na savjetima, svakako cu prvo na razgovor kod ginekologa samo sta trebam preci veliku udaljenost jer nemam povjerenja u ove ginekologe u blizini mog kraja zbog prijašnjeg lošeg iskustva. Svakako cu napraviti pretrage prije trudnoće.
Cura više nije tako mala, ima 4 god ali je prava mamina ljubomorna maza pa cemo morati malo poraditi oko toga.
To se sve da organizirat, 4god nije premalo derle, ako imate dobar baka servis, sve bude ok.
Ovo što Lotus kaže, to je tako, nakon jedne rizične trudnoće, svaka slijedeća se također vodi kao rizična.
Ali to su sve samo koraci ka ostvarenja željenog cilja.
A onaj dio oko straha, to se moraš sama sa sobom dogovorit.
Normabeli pomažu, ali najbitnije je da se ti sama sa sobom dogovoriš.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:57   #12
jako teško
plakala sam svaki put kad sam dobila mengu ali bilo mi je kao neko olakšanje....
9 mjeseci sam bila u takvoj panici da to nije bilo normalno
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:26   #13
''ami'' znam tvoju pricu od prije, žao mi je zbog svega što si prosla. rekla si da ti je psihički bilo teško prezivit drugu trudnocu ako sam dobro razumjela, a kako je bilo sa fizicke strane? dali je bilo kakvih problema? kako su se doktori postavili?
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:59   #14
Ja sam imala visokorizicnu trudnocu,lezala manje-vise svih 9mj i napokon izasao decko, ziv i zdrav. Dokotrljala sam se tako lezeci do termina. i, opet sam trudna. Krvarenja je bilo i ovaj put ali ni blizu kao prosli. ma ne moze se porediti. Trudnoca do sad sjajna. Iako imam placentu previu marginalis-nista strasno.sad radim, imam bebce koje ce uskoro imati jednu godinu a ja trudna 6.mj!
Naravno, u pocetku je bilo pomalo strasno, ne znas hoce li sta ce li kako ce li biti ali sad sam se totalno opustila.ne mogu reci da uzivam u trudnoci, kao sto je to slucaj sa mnogim zenama koje kazu da im nikad nije bilo bolje, zbog proslog iskustva i zbog toga sto znam da moze biti puno gore ali se moze izdrzati i normalno zivjeti s njom.
Sto se tice paznje, nazalost, ne mogu reci da poklanjam isto paznju sinu prije i poslije nego sam saznala da sam trudna drugi put. ne mogu ga dizati, a to iskljucuje onda mnoga mazenja, ne mijenjam pelene-osim na krevetu a i to rijetko, ne dizem ga po noci itd itd. ali, imamo mi svoje mazenje na velikom krevetu svako vece pred spavanje i igranje na podu. Cim sam saznala da sam trudna, nasla sam zenu koja mi je pomagala oko malog dok jos nisam pocela raditi, a sad je u potpunosti preuzela brigu dok sam ja na poslu. muz preuzme kad se vrati sa posla a ja ulijecem za one stvari gdje ne treba fizicka snaga.
ja sam znala da zelim vise djece, znam da je bitno imati nekoga bliskog na zemaljskoj kugli kao sto je brat ili sestra i ne zelim to ne-pruziti sinu. ne zelim da bude jedinac.
inace mi je moj ginekolog rekao da obicno druga trudnoca bude super ako je prva rizicna!
Mojoj prijateljici su isto tako rekli da tripple test nije ba snajbolji i da moze biti da dijete ima genetski poremecaj. jos je nalaz kasnio pa je jedva stigla na amnioc. a sve je ispalo u najbolje redu na kraju.
Moj ti je savjet da odes kod gin-a, nek te fino pregleda i sredi ako se ima sta srediti.
Moje iskustvo po ovom pitanju veli da jednostavno drugi put imas i vise posla i ne razmisljas toliko o trudnoci te ti i vrijeme brze ide a i ti se bolje osjecas. prezivis strah i sto je nesto pozitivno iz negativnog iskustva, naucis razluciti ono sto je kriticno i opasno od neopasnih trudnickih boljki. i prema tome se ravnas!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 00:17   #15
Quote:
mamica :) kaže: Pogledaj post
''ami'' znam tvoju pricu od prije, žao mi je zbog svega što si prosla. rekla si da ti je psihički bilo teško prezivit drugu trudnocu ako sam dobro razumjela, a kako je bilo sa fizicke strane? dali je bilo kakvih problema? kako su se doktori postavili?
zbog stresa se dogodilo to da sam sa 6 tjedana prokrvarila(ok, tu je uzrok bio hematom)
sa 18 sam se počela otvarati, sa 30 počela dobivati trudove....večinu trudnoće sam preležala...
od 30 tjedna na apaurinima jer nisam više mogla ni spavati, možda 2 sata sveukupno, svaku noć sam se budila točno u 10 do 4 i gotovo spavanje....
u 35 tjednu dobila afte po desnima, tjedan nakon toga gangrenu u zubu....sve zbog živaca....
sa 36 sam rekla Podobniku da ga vadi van jer da ja više ne mogu, jedva dočekali 38 tjedana....rodila sam 38+1 Vitu sa omotanom pupčanom oko vrata, ali hvala Bogu da sam išla na carski tako da se njega nije uopće stegnula...

psiha čini čuda, tih 9 mjeseci su mi trebali biti nešto lijepo, nezaboravno, a ja sam samo čekala da rodim i da se više riješim toga....
srce mi puca što nisam dovoljno psihički jaka da Vito dobije još jednog brata ili seku.....ima jednoga, ali kako mu za par godina objasniti da braco nije tu
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 09:40   #16
U principu, koliko sam shvatila, svaka trudnoca poslije prve rizične imala je nekakvih problema, kome više kome manje, ali tu su. To me poprilično zabrinjava.
Pozitivna strana je da do sada stvarno nisam bila psihički spremna ni razmišljati o drugoj bebi pa moja cura više nije toliko mala, ne treba ju nosit, ni mijenjat pelene, krenula je u vrtić pa bi možda trebalo biti malo lakše.
Na kraju bilo bi najbolje kad bi slučajno ostala trudna pa nebi bilo tolikih razmišljanja i dvoumljenja, šta je tu je. Ovako imam osjecaj da sve ovisi o mojoj odluci. Ta bi bi odluka zauvijek mogla poboljšati ili uništiti život, ovisi u kojem smjeru sve krene. I tu se ne radi samo o meni.
Divim se svima koje su uspjele prevladati strah i krenuti dalje. A potpuno shvaćam i vas koje niste.
Nekako mi je sve lakse kako vrijeme prolazi.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 09:46   #17
Quote:
mamica :) kaže: Pogledaj post
U principu, koliko sam shvatila, svaka trudnoca poslije prve rizične imala je nekakvih problema, kome više kome manje, ali tu su. To me poprilično zabrinjava.
Pozitivna strana je da do sada stvarno nisam bila psihički spremna ni razmišljati o drugoj bebi pa moja cura više nije toliko mala, ne treba ju nosit, ni mijenjat pelene, krenula je u vrtić pa bi možda trebalo biti malo lakše.
Na kraju bilo bi najbolje kad bi slučajno ostala trudna pa nebi bilo tolikih razmišljanja i dvoumljenja, šta je tu je. Ovako imam osjecaj da sve ovisi o mojoj odluci. Ta bi bi odluka zauvijek mogla poboljšati ili uništiti život, ovisi u kojem smjeru sve krene. I tu se ne radi samo o meni.
Divim se svima koje su uspjele prevladati strah i krenuti dalje. A potpuno shvaćam i vas koje niste.
Nekako mi je sve lakse kako vrijeme prolazi.
Vrijeme ce ti pomoci. Meni je prvo dijete stradalo na porodu(komplikacije necu spominjati) , drugo sam rodila nakon 3 godine bez ikakvih problema i posljedica.Fala bogu zivo i zdravo . Nije istina da je svaka trudnoca i porod isti. Znam jako puno ljudi koji su se odlucili na vise djece nakon sto imaju djete sa posebnim potrebama i sve je bilo ok. Malo vremena, hrabrosti i volje. Sretno!
__________________
I won't put my hands up and surrender...There is no white flag above my door!
Anoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 09:46   #18
ja čekam da toliko vremena prođe da se mogu odlučiti na treče dijete, ali to vrijeme kako je krenulo nikad neće doči, jer što više ide, mene je sve više strah i o tome ne volim ni razmišljati a kamoli krenuti u realizaciju
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 10:04   #19
Quote:
Anoo kaže: Pogledaj post
Vrijeme ce ti pomoci. Meni je prvo dijete stradalo na porodu(komplikacije necu spominjati) , drugo sam rodila nakon 3 godine bez ikakvih problema i posljedica.Fala bogu zivo i zdravo . Nije istina da je svaka trudnoca i porod isti. Znam jako puno ljudi koji su se odlucili na vise djece nakon sto imaju djete sa posebnim potrebama i sve je bilo ok. Malo vremena, hrabrosti i volje. Sretno!
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ja čekam da toliko vremena prođe da se mogu odlučiti na treče dijete, ali to vrijeme kako je krenulo nikad neće doči, jer što više ide, mene je sve više strah i o tome ne volim ni razmišljati a kamoli krenuti u realizaciju
Vaše su priče puno gore od moje, na srecu nisam izgubila dijete, tu je, živo i zdravo. Iako sam uvjerena da bi odmah išla na drugo da se nedaj bože to desilo. Ovako kad vec imam princezicu imam osjecaj kao da izazivam sudbinu.
Ami još je rano da razmišljaš o tome, bit ce lakse razmišljat za koju godinu, ja do sada nisam htjela ni cut za trudnocu. I onda kao da se nesto u trenutku u meni promijenilo. Samo je strah taj koji treba prevladati, a to još nisam.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 10:10   #20
Vito raste, uživa u igranju s drugom djecom, obožava biti s njima
a kako vrijeme ide, meni sve gore i gore
muž bi još jedno dijete, jer ne želi da je Vito sam, a meni to ne smiješ ni spomenuti
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.