Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 09:42   #21
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne bih rekla. meni je baš to karakteristika muškog kluba, nemogućnost probijanja u sferu dotada rezerviranu isključivo za muškarce. npr. management neke firme.
Morat ću ti skrenut pažnju na pojam slobodnog tržišta. Bilo bi dobro da se upoznaš s njim, pošto ga imamo već neko vrijeme.
U slobodnom tržištu firme koje čine sistemske greške poput isključivanja jednog spola iz sfere za koju je taj spol jednako kompetentan kao i drugi će nužno propasti. Dugoročno neće uspjeti konkurirati firmama koje sebi ne nameću takav hendikep.
Stoga se tvoje shvaćanje muškog kluba ne može podudarati sa stvarnošću, jer bi takva stvarnost bila neodrživa.
Šta se tiče primjera o managementu, ne znam kad i gdje je to bilo rezervirano samo za muškarce. Ovdje kod nas u novijoj povijesti sigurno nije. Osim toga, dovoljno je da priđeš kiosku i pogledaš naslovnice poslovnih časopisa koji su tamo izloženi pa da teza o nemogućnosti probijanja žena u menadžerske sfere padne u vodu.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:01   #22
ijuu a sad već idemo na 'žene poput mene' i takve stvari, da ne spominjem nošenje pelena?
divno.

samo da ponovim citat iz prvog posta:
Quote:
Evil Cookie kaže:
uglavnom diskriminacija postoji. itekako je realna. ali to nije neka zavjera muškaraca, neka svjesna i namjerna urota.
ali ono
ne dao bog da mi se ne trpaju riječi u usta.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ma kakvi klubovi bili, a s obzirom na to što si dosad napisala, ja bih se trudio upasti u klub kojemu ti nisi članica.
dobro, hvala. lijep argument.

mislim da mi očito pričamo o različitim stvarima. muški klubovi koji mene smetaju i za koje mislim da su diskriminacija su oni koji nameću svoj način ponašanja na van, odnosno postavljaju ga kao normu. ja ne pričam o vas pet koji ste se skužili na nekom radnom mjestu pa međusobno pričate na način koji je vama međusobno prihvatljiv i nitko to ne mora ni slušati niti tako komunicirati s vama da poštujete i tu osobu i njegov/njen rad. ili da tu vanjsku osobu preporučite za neko mjesto gdje bi pasala po svom radnom opusu. ili da kao šefovi date jednaku plaću takvoj osobi.

inače, nisi dobro pročitao moj post. to vidim iz toga da tvrdiš da sam rekla neke stvari suprotno od onog što sam rekla.
i da, zalažem se i za profesionalnost i efikasnost i pravo svakog od nas na svoje dostojanstvo.
ali, pošto je sve ovo prešlo na osobnu bazu, stvarno nemam volje ni objašnjavati ni raspravljati se više. valjda sam se i ja krivo izrazila, ali stvarno mi je pun kufer ovoga.
Evil Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:46   #23
Quote:
R o r y kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je vecina/dio vas zaposlene/bile zaposlene. Jeste li ponekad imale osjećaj kao da je oko vas jedan veliki / više velikih "muških klubova"? Da muškarci guraju/potiču/provlače/čuvaju leđa samo jedni drugima, pokušavaju sačuvati to da su "oni" na vodecim pozicijama, da ce rijetko kad pohvalit ženu, progurat ženu i slično, a da nije iz osobnog interesa? Može li se to promijeniti?

Vjerujem da sam imala malo sreće kaj sam rođena tu gdje jesam kaj se ovog pitanja tiče, jer u svom životu nisam osjetila da nešto ne mogu, ne smijem, nije mi dozvoljeno zbog mog spola.
Od samih početaka školovanja i kasnije posla. Sve što sam napravila bio je moj izbor, ne uvijek baš najpametniji i najbolji, no ne mogu nikog optužiti za to.

U poslu sam doživjela da mi poslovni partner otvoreno kaže da ne želi sa ženom o poslu razgovarati. To nisam pripisala nikakvoj uroti ili pravilu nego njegovoj gluposti. Ionako je izolirani slučaj. I kasnije se njemu obilo o glavu jer naravno da se njegov nadređeni morao ispričati i odraditi posao sam.

Nisam nikada niti imala osjećaj da se moram 3 puta više dokazivati
To ne znači da drugi nisu. Ja pričam o svom iskustvu, vjerujem da ima i drugačijih primjera.
Zanimanja ima različitih i jedan primjer ništa ne govori.

No, ono što me jako smeta kod žena i odnosa prema vlastitom uspjehu u životu i poslu je činjenica da vrlo često biološke razlike koje utječu na ponašanje smatraju urotom protiv sebe i uopće nisu u stanju shvatiti o čemu se tu radi.

Nadalje, ne znam kako nekima nije jasno zašto još uvijek u poslovnom svijetu vladaju muškarci. Kaj to treba crtati?
Činjenica da su žene te koje imaju maternicu i rađaju djecu uvelike utječe na to. I možemo mi tu pričati politički korektne pamflete kako i otac može na porodiljski, kako se isto može brinuti o djetetu bla,bla... Činjenica je da će većina žena, kada dobiju djecu, izabrati da budu s njma veći dio vremena, da će smanjiti poslovne aktivnosti i staviti djecu na prvo mjesto u svom životu.
Time se muškarcima otvara veći prostor u poslovnom svijetu, ima ih više i kad neka žena koja je tako izabrala želi ući u sve to, čini joj se da su muškarci skovali urotu da ne može uspjeti.
Može. Samo se ne smije koncentrirati na skriveno značenje njihovog ponašanja nego na posao i raditi na onaj način na koji to najbolje zna.

Poseban problem je kad žena nakon što joj djeca malo porastu želi i može više se agažirati oko posla.
Vjerujem da je to u većim tvrtkama probem, jer nije lako nakon godina odsustva ili smanjenih aktivnosti ući u igru i odmah biti ravnopravno prihvaćen od onih koji godinama intenzivnije rade. Bilo muškaraca bilo žena.
Ja sam imala sreću kaj imamo svoju firmu i muž je presretan jer mu je već pomalo dosta i može se više posvetiti svom hobiju, a ja nisam toliko zasićena i tek sad grizem. I ne mogu reći da imam bilo kakvih problema ili da me se ne shvaća ozbiljno od strane bilo muških bilo ženskih poslovnih partnera kao mjerodavnu i odgovornu osobu u firmi.

Žene i muškarce gledam i vidim kao ravnopravne partnere. No različite. Ne traje život 5 godina. Imamo u njemu razne faze, uvjetovane bilogijom ili vlastitim izborom. Najviše problema imaju oni koji ih ne znaju razlikovati.

I očito je mort sezona u siječnju kad ja imam vremena napisat ovoliki post
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:06   #24
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Ja radim u multinacionalnoj kompaniji kojom drmaju žene uglavnom. Vrsne stručnjakice, karijeristice moglo bi se reć, žene zmajevi, direktorice svih većih odjela. U samoj upravi sjede samo muškarci.
To će mi uvijek bit fenomen. Zato što znam da ove žene koje su šljakerice i koje ne jebu ni domaćinstvo ni familiju, koje grizu samo na karijeru, sigurno ne bi imale ništa protiv da sjede u upravi.
Zašto nisu tamo?
Na globalnom nivou (multinacionalnom) ih isto nema u upravi iako su uspješne direktorice gigantskih odjela.
Zašto?
A zasto nigdje nema zena koje rade kao zidari,smetlari i slicne fizicke poslove,elektricari,vodoinstalateri,svi bi bili samo u nekakvim usranim uredima na toplom,ravnopravne ste samo kad vama pase,zasto?
henkak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:38   #25
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Tvrtka je nastala prije otprilike 90 godina (prvi počeci) i nakon toga je bila u državnom vlasništvu. Prije 15ak godina prosla je kroz privatizaciju i dosla na burzu. U upravi su tad ostali sjedit neki dečki koji su tu bili i u ''ona'' vrmena. Ni tad se nisu probijali od početničkih pozicija, a bogami nisu sudjelovali ni u nastajanju prije 100 godina. Neki su bili dovedeni po političkoj liniji. Poslije su došli i neki novi dečki izvana. Menadžeri s MBA diplomicom. Firmu su onda kupili veliki igrači sa svecke scene. Ali i u njihovim nadzornim odborima sjede dječaci.
Mislim da radim u pederskoj firmi.
Kako je i zašto kod velikih igrača sa svjetske scene, ne znam. Ali za naše ti je pojmove valjda sve jasno: s jedne strane nekakva stara garda, koja je na pozicije vjerojatno došla tako da su ih radnici slali u menadžment da ne smetaju; s druge pak politički podobni rodijaci i netijaci koje je postavila ona imbecilno patrijarhalna stranka na vlasti. Ne’š ti mudrosti. A ni muškog kluba.
Radi se samo o bandi lopova.

Quote:
Evil Cookie kaže: Pogledaj post
ijuu a sad već idemo na 'žene poput mene' i takve stvari, da ne spominjem nošenje pelena?
divno.
Analiziram iz napisanog. I da, dopuštam si osobne komentare.
Način na koji si skočila na seksualno zlostavljanje na poslu govori mi da spadaš u skupinu ljudi koja je popušila ove moderne spike o nasilju.

Quote:
ali ono
ne dao bog da mi se ne trpaju riječi u usta.
Jesam li iskomentirao i taj dio? Jesam.
Što sam ti točno utrpao u usta?

Quote:
dobro, hvala. lijep argument.
To nije bio argument. Bio je to komentar.
Quote:
mislim da mi očito pričamo o različitim stvarima. muški klubovi koji mene smetaju i za koje mislim da su diskriminacija su oni koji nameću svoj način ponašanja na van, odnosno postavljaju ga kao normu.
Ne razumijem. Svaka zajednica svoje ponašanje postavlja kao normu. Čak je i pajtonovcima bilo normalno ponašati se nenormalno.

Ja sam bio zaboravio da se i situacija poput one u Lylinoj firmi također naziva muškim klubom. Kakvi se to oblici ponašanja u takvu slučaju postavljaju kao norma na van?

Dakle, imamo s jedne strane više-manje muške klubove koji se okupljaju zbog zajedničkih interesa (a koji se klubovi mogu poklapati s drugima – pušačkim, recimo), a s druge uprave u kojima sjede isključivo muškarci, neovisno o razlogu. Ono što ti nudiš kao treću stranu izgleda mi kao nimalo klupski organizirana hrpa seljačina.

Quote:
inače, nisi dobro pročitao moj post. to vidim iz toga da tvrdiš da sam rekla neke stvari suprotno od onog što sam rekla.
Možda suprotno od onoga što si mislila. No razrađivao sam u nekim slučajevima implikacije onoga što si rekla, a na koje nisi mislila. A ne bi bilo loše da jesi.
Quote:
i da, zalažem se i za profesionalnost i efikasnost i pravo svakog od nas na svoje dostojanstvo.
ali, pošto je sve ovo prešlo na osobnu bazu, stvarno nemam volje ni objašnjavati ni raspravljati se više. valjda sam se i ja krivo izrazila, ali stvarno mi je pun kufer ovoga.
Eto. Jesam rekao da se prelako uvrijediš.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:44   #26
Quote:
henkak kaže: Pogledaj post
A zasto nigdje nema zena koje rade kao zidari,smetlari i slicne fizicke poslove,elektricari,vodoinstalateri,svi bi bili samo u nekakvim usranim uredima na toplom,ravnopravne ste samo kad vama pase,zasto?
A muškarci se naprosto tuku da bi upali u takvo zanimanje, ha?
Većinom se u takve (strukovne) škole upisuju propaliteti koji čak ni u našoj hiperinflaciji odlikaša ne uspijevaju upasti u školu koja bi im u budućnosti otvorila razumne šanse za uredski posao.
Dobro, tukli su se nekad muškarci za posao u Čistoći; smetlari dobivaju “dodatak na sramotu”, što je jedna od stvari koje mi nikako nisu jasne. Ajd da ga političari dobivaju, ali što je sramotno u zbrinjavanju otpada?

Uostalom, ja već jako dugo nisam vidio muškarca na blagajni. Zašto nigdje nema muškaraca koji rade na blagajni i stoje po čitav dan, uglavnom ne mrdajući s mjesta?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:45   #27
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Morat ću ti skrenut pažnju na pojam slobodnog tržišta. Bilo bi dobro da se upoznaš s njim, pošto ga imamo već neko vrijeme.
U slobodnom tržištu firme koje čine sistemske greške poput isključivanja jednog spola iz sfere za koju je taj spol jednako kompetentan kao i drugi će nužno propasti. Dugoročno neće uspjeti konkurirati firmama koje sebi ne nameću takav hendikep.
Stoga se tvoje shvaćanje muškog kluba ne može podudarati sa stvarnošću, jer bi takva stvarnost bila neodrživa.Šta se tiče primjera o managementu, ne znam kad i gdje je to bilo rezervirano samo za muškarce. Ovdje kod nas u novijoj povijesti sigurno nije. Osim toga, dovoljno je da priđeš kiosku i pogledaš naslovnice poslovnih časopisa koji su tamo izloženi pa da teza o nemogućnosti probijanja žena u menadžerske sfere padne u vodu.
ne shvaćam baš bit ovog tvog posta
razumijem da osoba ima pravo na promjenu radnog mjesta, što opet ne isključuje mogućnost da ta ista osoba radi u firmi gdje do određene pozicije ne može doći.
to, što može okrenuti se i otići u drugu firmu ne znači da segregacija ne postoji.
i to što kažeš da takvu fimu čeka propast, u našoj zemlji, pored stečaja, korupcije, neplaćanja, zar zaista misliš da ih to pokreće u pravom smjeru?

ovo boldano me nasmijalo.

nije mi već dugo netko nešto ovako polufilozofski, polureligijski rekao. na trenutak sam se osjećala bajkovito fala

da moje shvaćanje nema veze sa stvarnošću, i zato je neodrživo
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:48   #28
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Uostalom, ja već jako dugo nisam vidio muškarca na blagajni. Zašto nigdje nema muškaraca koji rade na blagajni i stoje po čitav dan, uglavnom ne mrdajući s mjesta?
Ili ženu u skladištu na izdavanju robe
Evo recimo jedan trgovački centar u cjelini kad pogledaš, žene su na blagajnama, muškarci u skladištu.
I kaj sad to govori?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:55   #29
@pješčani sat:
Pa u našoj zemlji još uvijek nije propalo sve šta treba propast, tu si u pravu. Pored korupcije i koječega, još nemamo u potpnosti slobodno tržište pa ima nešto mjesta i za segregaciju (odnosno diskriminaciju, valjda si na to mislila), ako i gdje se ista provodi.

a ovdje si nešto izokrenula:
Quote:
da moje shvaćanje nema veze sa stvarnošću, i zato je neodrživo
rekoh da je stvarnost "muških klubova" onako kako ih ti shvaćaš neodrživa, pa zbog toga nemamo takvu stvarnost.
A nevezano uz to, nemamo je jer je nismo ni prije imali.

Quote:
nije mi već dugo netko nešto ovako polufilozofski, polureligijski rekao. na trenutak sam se osjećala bajkovito fala
nema na čemu
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:17   #30
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A muškarci se naprosto tuku da bi upali u takvo zanimanje, ha?
Većinom se u takve (strukovne) škole upisuju propaliteti koji čak ni u našoj hiperinflaciji odlikaša ne uspijevaju upasti u školu koja bi im u budućnosti otvorila razumne šanse za uredski posao.
Dobro, tukli su se nekad muškarci za posao u Čistoći; smetlari dobivaju “dodatak na sramotu”, što je jedna od stvari koje mi nikako nisu jasne. Ajd da ga političari dobivaju, ali što je sramotno u zbrinjavanju otpada?

Uostalom, ja već jako dugo nisam vidio muškarca na blagajni. Zašto nigdje nema muškaraca koji rade na blagajni i stoje po čitav dan, uglavnom ne mrdajući s mjesta?
Da pa idemo svi raditi uredske poslove i brinuti o tzv "karijerama" a struja ce nas sama opskrbljavati, kuce ce se same graditi, internet ti nije spojio neki knjiski moljac vec radnik koji ide po terenu, ali ok,uredski poslovi su zakon jel .Najkorisniji poslovi za civilizaciju su upravo oni na koje se danas gleda ovako kako ti opisujes," to rade samo propaliteti",zanimljivo razmisljanje...
henkak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:18   #31
Quote:
henkak kaže: Pogledaj post
Da pa idemo svi raditi uredske poslove i brinuti o tzv "karijerama" a struja ce nas sama opskrbljavati, kuce ce se same graditi, internet ti nije spojio neki knjiski moljac vec radnik koji ide po terenu, ali ok,uredski poslovi su zakon jel .Najkorisniji poslovi za civilizaciju su upravo oni na koje se danas gleda ovako kako ti opisujes," to rade samo propaliteti",zanimljivo razmisljanje...
A dušo draga, nisu loši đaci loši zato što se brinu za čovječanstvo i zato što kad upisuju srednju školu razmišljaju o svom osobnom, plemenitom, budućem doprinosu civilizacijskom napretku.
Super sam đak i jako puno znam i vrijedim. I jako volim učiti. Ali naše mjesto pothitno treba tokare pa ću svakako u tokare. Da doprinesem i ja našoj mjesnoj zajednici. Latinskim se mogu baviti i u slobodno vrijeme.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 14:33   #32
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Analiziram iz napisanog. I da, dopuštam si osobne komentare.
Način na koji si skočila na seksualno zlostavljanje na poslu govori mi da spadaš u skupinu ljudi koja je popušila ove moderne spike o nasilju...
skočila sam na to da takvo ponašanje osuđuju samo žene. zvučalo mi je maaaalkice zlokobno. je, zlostavljanje je ekstremna riječ, i oni koji ju koriste su možda u pravu a možda u krivu ali to svakako nisu samo žene. u usta si mi stavljao da nešto mislim o svim muškarcima, što ne mislim. i oni ekstremi o pelenama.

a osobne komentare o meni si ne bi trebao dozvoliti. kao prvo niti sam ja napisala nešto dovoljno ekstremno da se vidi išta osim da sam jako strastvena na temu ženskih prava, niti sam dovoljno dugo na forumu da bi mogao iole solidan zaključak o meni donijeti.
a ne bi si ih trebao dozvoliti zato jer je argumentum ad hominem oružje slabih, i jer tako oduzimaš od teme, daljnje ju zamućuješ jeftinim provokacijama osobe koju doživljavaš kao protivnika. i ne bi si trebao dozvoliti takve stvari jer je to nadmeni stav koji je dovoljno iritantan da odbije od rasprave i daljnje sudionike koji bi možda i imali dobre argumente, i jer ti taj način stvaranja zaključaka (odmah si donio sud tko sam ja, odmah si donio sud da sam uvrijeđena i preuvredljiva, malo trčiš pred rudo i gledaš crno-bijelo) nije dobar i za samog tebe, a kamoli okolinu. i zasljepljuje te na tuđu perspektivu, na znanja koja se ne slažu s tobom. ti se ovakvim nadmenim stavom ograđuješ od ikakvog prihvaćanja mojih mišljenja jer ja sigurno samo ispucavam osobne frustracije, ne? a kad ono istina je drugačija. niti sam ja tko ti misliš da jesam niti pričam o nekom svojem iskustvu.
i ako si i u svemu u pravu, onda ćeš opet pristojnu osobu odbiti od sebe i stava za koji se zalažeš ovakvim izrugujućim ponašanjem. time radiš destruktivnu stvar za svoja stajališta.
i na kraju dana, kad ti je već stalo da sve bude jako ljudski, jer je to bezobrazno i bez ikakvog povoda.

a inače, ono nije bio urbani mit o znanstvenici, barem ne koliko ja znam. i nije se pravila da je muško, nego je promijenila spol. sad me užasno muči što se ne mogu sjetiti kako se zvala.

a što se ostatka teme tiče, meni stvarno više nije jasno tko tu o čemu priča. fale nam definicije. možda sam ja polupala lončiće kad sam uletila
ali ah. neću više, stvarno.
Evil Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:05   #33
Uopće mi vas se ne da čitat

Quote:
R o r y kaže: Pogledaj post
Muči me jedna stvar već duže vrijeme i smatram da je ženski kutak idealno mjesto da se raspravi o tome. Ukoliko moderatori smatraju da nije, neka ju stave na prikladno mjesto, hvala.
Vjerujem da je vecina/dio vas zaposlene/bile zaposlene. Jeste li ponekad imale osjećaj kao da je oko vas jedan veliki / više velikih "muških klubova"? Da muškarci guraju/potiču/provlače/čuvaju leđa samo jedni drugima, pokušavaju sačuvati to da su "oni" na vodecim pozicijama, da ce rijetko kad pohvalit ženu, progurat ženu i slično, a da nije iz osobnog interesa? Može li se to promijeniti?
Osjećate li se ikad da je velik dio "emancipacije" još uvijek ne prisutan ovdje u 21. stoljecu ili ste jedne od onih koje smatraju da je ženama mjesto u kuhinji a muškarcu u odboru/na poslu/polju/...
Nisam feministkinja, ali ovo me pomalo iritira, da se žene trebaju dokazivati tri puta više a imamo takve kretene na mjestima na koja ne bi došli za 3 života.
Za sve one koje smatraju da smo "jednaki" smatrate li da jednako / bolje/ lošije možemo obavljati/obavljamo "muškarčev" posao?
Mene muškarci guraju, jebomepas. Za sve što mi se trenutno događa, zaslužni su mahom muškarci.
Smatram se sretnim dobitnikom kozmičke lutrije.

Biće da je to ravnoteža zbog svih noževa koje su mi u prošlosti pozabijali
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:13   #34
Quote:
henkak kaže: Pogledaj post
Da pa idemo svi raditi uredske poslove i brinuti o tzv "karijerama" a struja ce nas sama opskrbljavati, kuce ce se same graditi, internet ti nije spojio neki knjiski moljac vec radnik koji ide po terenu, ali ok,uredski poslovi su zakon jel .Najkorisniji poslovi za civilizaciju su upravo oni na koje se danas gleda ovako kako ti opisujes," to rade samo propaliteti",zanimljivo razmisljanje...
To nije moje razmišljanje. To je, nažalost, činjenica.

Ako nisi primijetio, u našem je društvu takav rad iznimno slabo cijenjen. Doduše, to majstorima omogućuje dizanje cijena u nebo – vodoinstalater za popravak od 15 minuta može naplatiti više nego ja karticu prijevoda.
Ne kažem da je to dobro ili poželjno. Kažem da je situacija u našem društvu takva da se takav rad ne cijeni i da vlada negativna selekcija.
To je loše.

Da imamo pozitivnu selekciju, imali bismo fakultetski obrazovane ljude koji se bave poljoprivredom. Znali bi što rade, ulagali bi u zaštitu, ne bi pretjerivali sa zaštitnim sredstvima, uzgajali bi deficitarne kulture… ali nije tako. Pa imamo slabo obrazovane seljake koji velikim dijelom rade kak su japa delali.
Da imamo pozitivnu selekciju, imali bismo vodoinstalatere i zidare i keramičare i nastavnike koji svoj posao znaju, vole i kvalitetno obavljaju. Ovako su oni iznimka, a ne pravilo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:32   #35
Quote:
Evil Cookie kaže: Pogledaj post
skočila sam na to da takvo ponašanje osuđuju samo žene. zvučalo mi je maaaalkice zlokobno. je, zlostavljanje je ekstremna riječ, i oni koji ju koriste su možda u pravu a možda u krivu ali to svakako nisu samo žene. u usta si mi stavljao da nešto mislim o svim muškarcima, što ne mislim.
Nope. Čitaj pažljivije.
Quote:
i oni ekstremi o pelenama.
… koji su naličje onoga što si hvalila u svojem postu. Gdje je problem?
Quote:
a osobne komentare o meni si ne bi trebao dozvoliti. kao prvo niti sam ja napisala nešto dovoljno ekstremno da se vidi išta osim da sam jako strastvena na temu ženskih prava, niti sam dovoljno dugo na forumu da bi mogao iole solidan zaključak o meni donijeti.
Onda je to moja sramota.

Pogledaš li rasprave na forumu, ljudi nerijetko ističu da vrlo brzo odluče je li im netko prihvatljiv partner ili nije. Konkretno, ja sam iz onog posla zaključio da mi ti ne bi bila prihvatljivo društvo. Šta sad? Jel te briga? Žudiš za mojim društvom i sad sam te povrijedio?

Imaš dvjestotinjak postova, koliko vidim. Više nego dovoljno za izgradnju dojma.
Nekim ljudima iz prvog posta vidiš da su imbecili. Misliš li da ni o njima nisam mogao donijeti iole solidan zaključak?

Quote:
a ne bi si ih trebao dozvoliti zato jer je argumentum ad hominem oružje slabih, i jer tako oduzimaš od teme, daljnje ju zamućuješ jeftinim provokacijama osobe koju doživljavaš kao protivnika. i ne bi si trebao dozvoliti takve stvari jer je to nadmeni stav koji je dovoljno iritantan da odbije od rasprave i daljnje sudionike koji bi možda i imali dobre argumente, i jer ti taj način stvaranja zaključaka (odmah si donio sud tko sam ja, odmah si donio sud da sam uvrijeđena i preuvredljiva, malo trčiš pred rudo i gledaš crno-bijelo) nije dobar i za samog tebe, a kamoli okolinu. i zasljepljuje te na tuđu perspektivu, na znanja koja se ne slažu s tobom. ti se ovakvim nadmenim stavom ograđuješ od ikakvog prihvaćanja mojih mišljenja jer ja sigurno samo ispucavam osobne frustracije, ne? a kad ono istina je drugačija. niti sam ja tko ti misliš da jesam niti pričam o nekom svojem iskustvu.
Ono nije bio argumentum ad hominem. Nije svaki osobni komentar argumentum ad hominem, pa tako nije bio ni onaj.
Da sam rekao da nije tako jer si ti glupa, to bi bio ad hominem.
Ja onu tvrdnju nisam uporabio kao argument. Upotrijebio sam je kao ilustraciju svojeg mišljenja o tvojim stavovima.
I ne, nisam slijep na tuđu perspektivu. Iako bih ponekad volio biti. No to što nešto vidim ne znači da mi se mora sviđati.

Quote:
i ako si i u svemu u pravu, onda ćeš opet pristojnu osobu odbiti od sebe i stava za koji se zalažeš ovakvim izrugujućim ponašanjem. time radiš destruktivnu stvar za svoja stajališta.
To mi ne smeta. Ne želim u svoje stavove uvjeriti ljude nedovoljno inteligentne da pročitaju s razumijevanjem.
Možda promijenim metodu odlučim li se kandidirati na kakvim izborima. Dotle… :2up: Cijelom svijetu, što se mene tiče.

Quote:
i na kraju dana, kad ti je već stalo da sve bude jako ljudski, jer je to bezobrazno i bez ikakvog povoda.
Ne. Nije bez povoda.
A ljudski je i biti iziritiran. I pokazati to.

Quote:
a inače, ono nije bio urbani mit o znanstvenici, barem ne koliko ja znam. i nije se pravila da je muško, nego je promijenila spol. sad me užasno muči što se ne mogu sjetiti kako se zvala.
Kad pronađeš konkretne podatke, javi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:36   #36
Lastane, zašto ti pišeš plavim slovima?
Bojiš se da nećeš biti uočen ili kaj?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:42   #37
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Lastane, zašto ti pišeš plavim slovima?
Bojiš se da nećeš biti uočen ili kaj?
Već su me to pitali. Puno puta.

Ukratko: počelo je kao fora, da mi bude u skladu s avatarom i časopisom iz kojeg mi je nick potekao; nastavilo se kao trademark.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:55   #38
A ne znam ja tko je pitao a tko ne
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.