Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2004., 21:21   #1
Samoubojstvo

Dosta toga vec znam o tome i nije mi potreban neki extra info. Ja sam još uvijek sposoban za neki normalan razgovor.Ali postoji drugi problem...mene vise ti razgovori ne zanimaju, svaka prica mi je izlizana i nista me vise ne "pali". U drustvu mogu biti bez riječi i po pola sata dok me neko ne upita nesto a dobija uglavnom neki škrt odgovor.Jos uvijek se može dogoditi i to da me neko sa par riječi "zaledi" zbog toga sto sam ja to sasvim drugacije shvatio, vidio potpuno drugo značenje u tome, pomislio da mi neko drugi salje neku poruku preko njega, ali se vratim u normalu. To kosta jako mnogo energije i uglavnom drustvo me zamara koliko god ja zelio da budem u njemu.

Uvijek sam bio malo povučen i zamišljen...Povremeno imam osjećaj da sam smrtno bolestan i da cu umrijeti brzo , osjećam depresiju sada pojacanu jos nekom nostalgijom i ozbiljno razmisljam o suicidu.

Misli su mi strasno ubrzane ali sve nekako povezane, nista više nije slučajno ,sve je planirano, citav moj zivot, do najmanjeg detalja...neko slusa moje misli…Vidio sam u glavi sliku rata apokalipticnih razmjera...vjerskog rata muslimana i krscana i to me jako uplasilo jer, kakve to sad ima veze sa mnom, jesam li ja kriv za to ,hoce li me neko ubiti ustvari, izvana gledano, ja izgledam savršeno normalno....

Ova depresija je bila nesto sasvim drukcije nego prije…užasan osjecaj praznine…ne toliko želja da se ubijem, jer mislim da cak ni to ne bi više promjenilo stvari … Između mene I svijeta stoji kao neka mreza ili staklo..Problem je sto bolest stvarno djeluje zatupljujuce u punom smislu te rijeci ali opet je mnogo toga I u mojim rukama.Često mi se cini da ja ustvari i nemam interesa u zivotu,jer ne izlazim niti ili bilo sto , niti me zanima.
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 21:38   #2
tesko ces to sam rijesiti. odi prvo sveceniku, pitaj ga za savjet, a onda, obavezno psihologu, da ne kazem psihijatru. tako ce brze proci. a samoubojstvo se ne isplati. za neke dvije godine, kad skuzis zasto si cijeli zivot bio depresivan, upoznat ces divnu curu i mogao bi stvarno uzivati. zasto si to sad kvariti glupim idejama i crnim mislima? u laganoj si paranojici si jel ti fali ljubavi, al tesko ces to shvatiti u tom stanju. odi odmah sutra na razgovor.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 21:41   #3
Re: Samoubojstvo

Quote:
T 555 kaže:

Uvijek sam bio malo povučen i zamišljen...Povremeno imam osjećaj da sam smrtno bolestan i da cu umrijeti brzo , osjećam depresiju sada pojacanu jos nekom nostalgijom i ozbiljno razmisljam o suicidu.
nisam strucnjak, al mislim da ovo ima veze s traumama iz najranijeg djetinjstva. povucenost, hipohondrija, zelja da nestane...ima li tu kakav psiholog? hvala. (btw. mislim da se ovakva stanja uspjesno lijece9
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 21:44   #4
Ako si sve iskreno napisao (pa i ako nisi...) treba ti psihološka pomoć. Ne svečenićka! Depresija je bolest modernog vremena ali ta je bolest izlječiva.
KIMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 21:50   #5
Re: Samoubojstvo

Quote:
T 555 kaže:
Između mene I svijeta stoji kao neka mreza ili staklo..Problem je sto bolest stvarno djeluje zatupljujuce u punom smislu te rijeci ali opet je mnogo toga I u mojim rukama.Često mi se cini da ja ustvari i nemam interesa u zivotu,jer ne izlazim niti ili bilo sto , niti me zanima.
ne znam kako se i zasto dovodimo u ovakvo stanje. ti si sam stvorio barijeru izmedju sebe i ljudi, i sto si dulje u izolaciji sve je gore. sve je u tvojim rukama. vjerojatno si samo lijen izaci i uzeti sto ti treba.
zapamti: sto god pokusao uciniti za sebe, bit ce ti bolje. samo se pomakni i izadji iz sebe, iz te svoje glave prepune iskonstruiranih izmisljotina u pravi svijet. tamo je sve milijun puta lakse i jednostavnije. i tamo te nitko nece progoniti. depresija ti je alibi da ucinis nesto sa svojim zivotom. a ljudi, kolko god ti sad izgledali neprijateljski, znaju biti sasvim ugodni, pa cak i zabavni. umjesto da se toliko branis od svega, jednostavno se opusti. a za ovu trenutnu zbrku u glavi lijecnik ce ti, nadam se, dati neki fin lijekic.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:01   #6
zanima me kako stojis s curama. vjerujem naime da covjek u takve psihozice upadne kad dugo nema nikoga, zbog kronicnog nedostatka ljubavi (i seksa). jesam li u pravu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:02   #7
Re: Re: Samoubojstvo

Quote:
Natch kaže:
nisam strucnjak
Ova tema nagoni da pitam: koliko nestručnjak može naštetiti nekom s problemom?
Koliko se sjećam vlastitih depresija, savjeti poput ovakvih rezultirali su samo prezirom (koji možda nije na mjestu, ali savjeti kategorije pop-psihologije samo su me utvrđivali u uvjerenju da mi nitko ne može pomoć).
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:02   #8
Quote:
Natch kaže:
zanima me kako stojis s curama. vjerujem naime da covjek u takve psihozice upadne kad dugo nema nikoga, zbog kronicnog nedostatka ljubavi (i seksa). jesam li u pravu?
Nisi.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:04   #9
silajn, ne lupetaj.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:07   #10
U izborniku Word-a:
Tools; Options; inkluzivnu opciju 'Replace text as you tape' - isključi. Tako ćeš moći upisati veznik "i", a neće se on pretvoriti u "I" svaki put kad upišeš " i ", te nećeš morati metodom neuspješnih pokušaja pokušavati (i ponekad uspijevati) vratiti "I" u "i".

P.S. Nemoj se ubit. I tako je svejedno - pa ti je lakše ne poduzimat ništa.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:08   #11
Quote:
Natch kaže:
silajn, ne lupetaj.
Najdublje se ispričavam cijenjenom vrhunskom autoritetu zvanom Natch. Moja oholost u izražavanju mišjenja mogla bi možda povrijediti nekog, pa se povlačim s topica i šutke promatram
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:10   #12
ne znam koliko ti je stalo do sebe. ali ako ti se vec dalo pisati po forumu, sigurno ti se da i popricati s nekim u centru za krizna stanja. ili ne znam, mozda netko ima bolju ideju? zasto ne bi pricao sa svecenikom?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:11   #13
Quote:
Silajn kaže:
Najdublje se ispričavam cijenjenom vrhunskom autoritetu zvanom Natch. Moja oholost u izražavanju mišjenja mogla bi možda povrijediti nekog, pa se povlačim s topica i šutke promatram
daj radije kakav konstruktivan prijedlog.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:13   #14
Quote:
Black Hawk Down kaže:
U izborniku Word-a:
Tools; Options; inkluzivnu opciju 'Replace text as you tape' - isključi. Tako ćeš moći upisati veznik "i", a neće se on pretvoriti u "I" svaki put kad upišeš " i ", te nećeš morati metodom neuspješnih pokušaja pokušavati (i ponekad uspijevati) vratiti "I" u "i".

P.S. Nemoj se ubit. I tako je svejedno - pa ti je lakše ne poduzimat ništa.


bhd, ovo gore vrijedi i za mac-ove?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:13   #15
joj kako sam glupa, i macovi imaju word
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:52   #16
Re: Samoubojstvo

Quote:
T 555 kaže:


Uvijek sam bio malo povučen i zamišljen...Povremeno imam osjećaj da sam smrtno bolestan i da cu umrijeti brzo , osjećam depresiju sada pojacanu jos nekom nostalgijom i ozbiljno razmisljam o suicidu.

Misli su mi strasno ubrzane ali sve nekako povezane, nista više nije slučajno ,sve je planirano, citav moj zivot, do najmanjeg detalja...neko slusa moje misli…Vidio sam u glavi sliku rata apokalipticnih razmjera...vjerskog rata muslimana i krscana i to me jako uplasilo jer, kakve to sad ima veze sa mnom, jesam li ja kriv za to ,hoce li me neko ubiti ustvari, izvana gledano, ja izgledam savršeno normalno....


Stovani T 555, imas ozbiljnu bolest, i to ne samo depresiju, nesto vise od toga. Potrebna ti je pomoc, prije svega medikamentozna, da se izbalansira narusena ravnoteza odredjenih transmitera. Svecenik (sto je netko spomenuo) ti nikako ne moze pomoci (bar ne na pocetku), zato se javi psihijatru. Sretno!
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 23:48   #17
svećenici bi svojom zadrtošću mogli stvar samo pogoršati.


...

kažeš da vidiš rat... time samo vidiš ono što se oko tebe događa-ljudska netolerancija i međusobna mržnja temeljena na vjerskom i nacionalnom podrijetlu. to kataliziraš kroz sebe zato jer ti je mržnja vjerojatno neshvatljiva.

kažeš da su ti misli ubrzane. zaokupi ih nečime, izučavaj sve što te imalo zanima, umjesto o propasti razmišljaj o napretku...
__________________
Carpe diem~
Madame_Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 01:19   #18
Quote:
Natch kaže:
zasto ne bi pricao sa svecenikom?
Jooooj, zašto mi ovo nitko nije savjetovao u mojim depresijama? Sigurno bi me ovim prijedlogom uspio raspizdit dovoljno da ga poželim zadavit... i tako mi vratio volju za životom.

T555, imam osjećaj da ćeš se izvuć.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 03:23   #19
Ne bi reko da bolujes od iceg specijalnog. Samo se trebas nac. Da bi se naso, trebas se potrazit. A do tamo su putevi cesto neobicni.

BTW, nabijem FFE na kitu. Medikamentozna terapija ne djeluje na uzroke, vec ih ignorira. Preporucit medikamente to kao primarni nacin rjesavanja problema, ukazuje na visoku nekompetenciju.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 03:28   #20
Quote:
illegale kaže:
BTW, nabijem FFE na kitu.
I kako je bilo? Daj nas namah informiši! Ne časi časa.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.