Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2014., 20:45   #1081
Hvalaa ti,netreba kupit cu mu neke nadam se da ce mu se svidjeti,setat cu snjim sto vise posto jos idem u skolu tako da Zivim u dalmaciji,jos ga nikad nisam vodio na more da se kupa,bojim se haha,neznam kako ce reagirati....? I jos nesto sto me zanima,kako da ga sprijateljim(prilagodim,kakogod) sa drugim psima?

Zadnje uređivanje Pakii : 31.07.2014. at 21:20.
Pakii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 23:16   #1082
Većina retrivera vole vodu i vole se kupati.
Što se tiče socijalizacije, prvo kreni sa psima za koje znaš da su prijateljski raspoloženi i koji nisu dosadni (npr. moj je prijateljski raspoložen, ali predosadan je, svakog psa želi navući na igru). Kako ćeš se šetati sa pesekom tako će susretati sve više pasa pa će se priviknuti po malo na postojanje i prisutnost iste vrste. Povremeno njuškanje s nekim za koga procjeniš da je staložen, pristojan i ne dosadan... Vidjet ćeš kako će reagirati... Moguće da će se plašiti, da će lajati od straha, da će psa htjeti otjerati od sebe, a možda će reagirati kao da je cijeli život bila s drugim psima. Samo polako i nemoj ništa forsirati. Kada savlada normalno prolaženje pored drugih pasa, povremeno njuškanje i sl., možeš je probati pustiti u igru s nekim psom (ne u gužvu, već dok su jedan- dva psa na okupu). Također, biraj pse koji se ne žele nametati i koji su poslušniji... A onda, malo po malo, proširuj društvo.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:42   #1083
Danas krecem sa dresurom,zna neke osnovne stvari tipa,dodi i sjedni,nadam se da cemo uspjet
Pakii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:54   #1084
Poslastice za dresuru sam radim po ovom receptu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:05   #1085
Cool Gliste :(

Cao. Nove smo ovdje, nisam stigla sve procitati, ima stvarno puno postova. Ali interesuje me vase misljenje i iskustva.
Naima, imam prekrasnu retriverku staru 3 mjeseca, sa mnom je vec mjesec dana. Ciscena je od parazita, zavrsili smo vakcinaciju i revakcinaciju (prije 4 dana). Jutros sam u izmetu primjetila gliste, dugacke, bijele, tanke. U prvom samo dvije, kasnije vec desetak (proliv). Zvala sam odmah veterinara, rekla mi je da sutra donesem probu za labor. analizu (nedjelja je), mora utvrdit koje su tacno gliste da bi joj mogla dati odgovarajucu terapiju.
E sad moj problem je sljedeci: pored zabrinutosti naravno, ne znam kako danas s njom, lezi, spava, jela je, malo se igrala, ali je dosta klonula. I jako prdii, nesto gundja u snu (to cesto radi ) interesuje me znate li kako bi joj mogla olaksat ovaj dan, nesto posebno da joj danem da jede? Ima li ikakvog nacina da joj pomognem??
Izzy-lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:13   #1086
Da. Kupis pratel ili nekaj slicno u pet shopu i das psu sad i ponovo za tjedan dana. 1 tableta na 10kg pa doziras ovisno o tome koliko je sada teska.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:35   #1087
Hvala na odgovoru, ali ne mogu to danas uradit, nedjelja je, nista ne radi. Zvala sam svoju veterinarku (ako je hitan slucaj, rade i nedjeljom) i rekla mi je da sacekam do sutra.
I znam za pratel i banmindt (mislim da sam tacno napisala) pastu i ostale tablete. Jasno mi je kako ide lijecenje i cime.
Mene interesuje kako danas, mogu li ja sama sta uradit? Skuhala sam rize i dodala nekoliko granulica i to je pojela. Osim sto je vodim svako malo van da "prazni" crijeva, ima li ista drugo?
Izzy-lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:40   #1088
I da, ne povraca ih, nalaze se samo u izmetu. Nije joj naduvan stomak, ali progundja kad je pomazim po stomaku. Ne znam koliko je njoj tesko i je li uopste ali ja sam se zabrinula, jer znam da su gliste jako opasne za stence.
Izzy-lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:02   #1089
Od kuda si?
Tu kod nas u zg-u i pet shopovi i zoo cityji i sve slicno radi. Mozda kod tebe ima nekaj slicno.
Ma nije to nis opasno ako ju ocistis na vrijeme, bez brige. Mozda nije ko stene dobro ociscena pa su se pojavile.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:10   #1090
Zivimo u austriji, u grazu. Nedjeljom je apsolutno sve zatvoreno. Rade naravno sluzbe za hitne slucajeve, ali veterinarka ne smatra da je hitno, odnosno da ne moze cekat do sutra.
Znam to i ja, ali mi je zao. Mrmlja i gundja, ocito da joj smeta i stuca cesto, mislila sam da je to jer halapljivo jede, cak i kad joj iz ruke dajem obrok. I da, jako cesto prducka, sad mi je jasno da je to najvjerovatnije od toga (
Izzy-lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:16   #1091
Ma moze cekat do sutra, ali se bezveze muci. Samo pazi da dosta pije, daj joj laganu hranu da ne dehidrira ako ima jaki proljev i to je to.
Ni ne moras do veta, bezveze bacanje novaca, kupi sutra tabletice i sama ju ocisti od glista.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:29   #1092
Jasno mi je sve, znam da je previse novca za ono sto mogu i ja, ali me strah ako su vec tako velike i u tolikom broju, da nije jaka infekcija ili nesto ozbiljnije. S obzirom da imamo i macka u istom stanu, moramo i njega provjerit.
A izzy je inace dobra, jela je, pije vode, igrala se sad opet spava. Uskoro opet van sa dezinfekcionim sredstvom i bocicom sa uzorkom od jutros (moram je napunit).
Izzy-lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:24   #1093
Bok svima, pročitala sam sve postove no zanima me nešto.. imam zlatnog retrivera starog 2 mjeseca i pred kućom imam nekih 10 stepenica koje vode do vrata. On svakodnevno hoda po njima jer voli spavati pred vratima kada se umori na dvorištu. Jel je to za njega loše? Trudim se da ne trči po njima nego da normalno hoda.. Puno hvala na odgovoru
BuBiiCa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:47   #1094
Bok,imam dva pitanja,malo sam se pogubio s tražilicom na ovom pdf-u pa sorry ak' je bilo. Moj prijatelj zlatni retriver ima sedam godina i ponekad mu dođe da mljacka. Izvali se bilo gdje u kući i mljacka i nešto preslaguje (nema veze jel bio na gablecu il na cugi) to mu dođe par minuta i dok sve posloži opet je po starom. Po noći ima svoje mjesto za ćorku al nemre bit na istom čitavu noć ko da ima mrave u guzici pa skoči malo na trosjed i tako to. Između svih tih noćnih putešestvija stepe se malo,ko da mu se od ležanja zalijepi koža za meso pa eto da je malo prošeće a ima je poprilično skupa s krznom. Ko da si Jeremiji navuko vojnički šinjel. Što mu to dođe? Inače je dobar frend,duša od čo...,psa. Fala puno.
Grajfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:07   #1095
Mljackanje može biti znak bolesti bubrega...
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 14:24   #1096
Ejjj,ja sam nova i zanima me jesu li vasi psi(zlatni retriveri) npali nekog psa tako da su ga pokusali ugristi?? mog (mjesanac) je bas jedan u setnji jucer!!
MihaelaMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 15:44   #1097
Quote:
MihaelaMisko kaže: Pogledaj post
Ejjj,ja sam nova i zanima me jesu li vasi psi(zlatni retriveri) npali nekog psa tako da su ga pokusali ugristi?? mog (mjesanac) je bas jedan u setnji jucer!!
Desi se, al nije pravilo.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:06   #1098
Bok svima,
Imam curu retrivera staru 9 godina.
Ovo proljeće je prvi puta bila bolesna i to nam je dalo do znanja da nije više u cvijetu mladosti. Promijenila se.
Imamo veliko dvorište i ima svoju slobodu otkad je imamo, a uz to ima i dva potoka.
Znači uživa.
E sad, stiže zima. Dobila je već zimsku dlaku. Ima kućicu, ima dekice, ima čemprese, ma ima sve moguće zaklone, ali po snijegu i kiši spava na otvorenom. I trese se. Što je normalno zapravo u takvim uvjetima.
Nekoliko puta je bila u stanu u kući, ali ni jedanput nije ostala. Dvorište je njezin dom.

E sad, strah nas je kak će proći ovu zimu. Razmišljamo da ju prebacimo u stan u kući da bude s nama. Nas je dva + dva ( odrasli+ djeca) i dvije ptice. Djeca su osnovnoškolci. Znači preuzeli bi dio obaveza.
Pesica vani ima frendove, sused ima pesa i 4 mačke, svi su u dobrom odnosu.

Kaj vi mislite o tome, da li bi bilo pametno da je preselimo u stan nakon devet godina slobode?
Ne tražim vašu odluku, za to sam ja tu, već samo želim čuti dodatno mišljenje.

Hvala
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:05   #1099
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Imam curu retrivera staru 9 godina.
Ovo proljeće je prvi puta bila bolesna i to nam je dalo do znanja da nije više u cvijetu mladosti. Promijenila se.
Imamo veliko dvorište i ima svoju slobodu otkad je imamo, a uz to ima i dva potoka.
Znači uživa.
E sad, stiže zima. Dobila je već zimsku dlaku. Ima kućicu, ima dekice, ima čemprese, ma ima sve moguće zaklone, ali po snijegu i kiši spava na otvorenom. I trese se. Što je normalno zapravo u takvim uvjetima.
Nekoliko puta je bila u stanu u kući, ali ni jedanput nije ostala. Dvorište je njezin dom.

E sad, strah nas je kak će proći ovu zimu. Razmišljamo da ju prebacimo u stan u kući da bude s nama. Nas je dva + dva ( odrasli+ djeca) i dvije ptice. Djeca su osnovnoškolci. Znači preuzeli bi dio obaveza.
Pesica vani ima frendove, sused ima pesa i 4 mačke, svi su u dobrom odnosu.

Kaj vi mislite o tome, da li bi bilo pametno da je preselimo u stan nakon devet godina slobode?
Ne tražim vašu odluku, za to sam ja tu, već samo želim čuti dodatno mišljenje.

Hvala
Sve ovisi kak ce joj odgovarat probajte. Moj prijasnji rottweiler je boravio i spavao vani i nista mu nije smetalo nikakvo vrijeme al smo ga svejedno pustali po zimi svaku vecer u kucu u hodnik na toplo da prespava i cim je jutro doslo trazio je van i vise nije htio ulazit do opet navecer pa makar bilo vani -9 prek dana bilo kisa bilo snijeg i tak sve do skoro 12 god kad nas je napustio..tak da probajte tak nekaj ili na duze periode unutra pa vani setnja i nuzda i opet unutra na toplo.
Boerboel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:14   #1100
Poz, evo imam jedno pitanje? Imamo mladog zlatnog retrivera starog 4mjeseca i željeli bi ga s sobom voditi na zimovanje! Zanima me da li ga i kako zaštititi od hladnoće? Naime, boravili bi duže vrijeme vani na snijegu!
M
VIAL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.