Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 18:08   #181
Meni su jučer došle suze kad mi je ubrala tratinčicu... i uz to poklonila najljepši smiješak
Svaku večer joj se zahvaljujem što me odabrala za svoju mamu.
Ne znam ako postoji ljepši osjećaj od tog. Bar do sad si nisam mogla predstaviti kolika je to količina ljubavi koju nam daju naša dječica.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 21:16   #182
U biti onaj tko nema dijete nikada nece uppznati tu količinu bezuvjetne ljubavi i tesko je takvoj osobi objasniti kakav je to osjećaj.
To je jedinstveni osjecaj kojeg moras sam dozivjeti jer za opis takvog osjećaja jednostavno ne postoje rijeci.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:25   #183
Volim kad se glupiramo - plešemo, skačemo, valjamo po podu. I onda odjednom dođe do mene, primi me s ručicama za obraze i kaže: Mi se jako volimo, mama! Volim kad se igra sa tatom, pa skviči od veselja kad ga baca i vrti u zraku.
Ponekad jednostavno pogledam u njegove okice i ne mogu vjerovati da smo ga mm i ja tak savršenog napravili, da je naš! Ne da se to opisati.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 15:29   #184
Idemo kuci iz trgovine i kaze ona meni, Mama, nosi me.
Rekoh joj da ne mogu jer me bole ruke. Ona stane ispred mene, izljubi mi ruke i kaze mi da mi je ruke ljubila i da me sad vise ne bole pa da je nosam.
Nemam snage, kazem ja njoj.
Ona odlazi od mene.
Pitam je gdje ce.
Idem ti naci snagu, odgovara.

__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:54   #185
plačem

ima nekoliko stavki koje se podudaraju s mojim 1,5-godišnjakom.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 10:58   #186
Veseli me kako proizvodi zvukove za različite potrebe. Kad je jako gladan plače slogom heeeee, heeee, kad mora kakiti brunda kao neki stroj, kad mu pustim klasičnu glazbu potpuno se umiri i gleda me. Veseli me kako se proteže i maše rukicama i smješka se na određene riječi koje mu izgovaram.

Veseli me činjenica da postoji i da mogu uživati u njegovoj prisutnosti
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:22   #187
nasmijavaju me nocni zvukovi
kao pokvaren motokultivator
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:40   #188
mene je senior sinoć nasmijao, probudio se sav uživljen govoreći "mama, mama, sanjao sam da je ograda od kreveta u duginim bojama"
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:23   #189
Muž i malecka mi kupili lančić. Mala mi daje lančić i govori mi: Stavi meni! Ja joj stavim lančić koji su mi kupili, ona ga cijeli dan nosa, uvečer je spremam za spavanje i kažem joj da joj moram sad skinuti lančić, ali da će ga sutra opet nositi, a ona meni: Neću, mama, to je tvoje. To je poklon za tebe.

Ljubav!
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:29   #190
Dijete od 2 godine tako sastavlja rečenice i priča?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 16:45   #191
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Dijete od 2 godine tako sastavlja rečenice i priča?
Da, ali uz tepanje. Ima 2g i 4 mj. Znam dvogodišnjake koji pričaju tečno kao odrasli.

A ima neke izraze za koje uopće ne znam otkud joj, valjda iz vrtića, npr. slobodno sjedni pored mene.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 04:30   #192
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Dijete od 2 godine tako sastavlja rečenice i priča?
Znam, i meni je to SF, moj mali nije ni blizu tome.
On je kao George iz Pepe Prasice, bez pretjerivanja: sece posvuda sa svojim T-rexom ili triceratopsom i govori 'Dinosaurs!'.
(a to me ujedno i nasmijava )
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 08:18   #193
Joj, jučer je bio predivan dan. Curka i ja na biciklu, zaustavile se na sladoledu.
Papale smo sladoled ko dvije velike cure Sjedila pokraj mene, i pričala (na svom nepoznatom jeziku). Srce mi skoro puklo. Jojj, nevjerovatno kak brzo rastu. To je već moja mala/velika curica, više nije nemoćna bebica.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:42   #194
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Znam, i meni je to SF, moj mali nije ni blizu tome.
On je kao George iz Pepe Prasice, bez pretjerivanja: sece posvuda sa svojim T-rexom ili triceratopsom i govori 'Dinosaurs!'.
(a to me ujedno i nasmijava )
Ona je nekako preko noći baš u potpunosti progovorila, slaže dosta kompleksne rečenice, o svemu brblja i ne može se zaustaviti Pisala sam na forumu kako je muči što je druga djeca ne razumiju u parku pa traži od men da prilazim djeci u njezino ime, sad više nema ih problema, doslovno davi djecu sa svojim brbljanjem

Jučer je jednom divnom malcu iz susjedstva koji je malo stariji od nje, ali nije još baš propričao, govorila da će ga naučiti brojati pa mu je brojala do 10 pa ga je pokušavala naučiti pjesmicu: Mi se ne bojimo, učimo da brojimo, kad je vidjela da to ne pali, podučavala ga je skakanju i bočnom trčanju (ne znam kako da nazovem ono kad se bočno kreće, a noge se spajaju i razdvajaju), onda ga je učila puhati balone od sapunice, pa mu je nekoliko puta prišla i onako majčinski rekla "ti si maji, ti si još skoz maji"... Uglavnom, sad se super igra s klincima od 4-5 godina, a svojim vršnjacima glumi učiteljicu. Totalno furka iz vrtića. U njezinoj grupi se stalno nešto nadmeću, tko može više skočiti, tko zna više brojati, tko bolje crta/šara...

Nisam off jer baš mi je smiješna kad se tako ponaša.

Eh, da, slatko mi je koliko poštuje svoje tete u vrtiću. Obožava ih kao božanstva. Voli ih, stalno im nosi poklončiće (list, kamen, bilo što), ujutro trči u vrtić, ali , bez obzira što ih voli, strahopoštovanje, (ili samo poštovanje, ne znam) totalno ima prema njima. Ona nikad, nikad kući ne jede voće, u vrtiću naravno jede, i neki dan joj teta na odlasku govori: Moraš i kući jesti banane. Taj dan je kući pojela dvije velike banane. Ona je inače proždrljivica pa je nikad ne nagovoram na jelo, kad jučer, jede ona svoje varivo, pun tanjur, navalila kao da 100 godina nije jela i govori meni: Moram sve pojesti da budem velika. I onda ponavlja: Sve, sve moram pojesti...

Kako im ispiru mozak u vrtiću, hehe. Ali slatko mi je to skroz
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.

Zadnje uređivanje nuklea500 : 01.07.2015. at 10:54.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:27   #195
kad mi dođe s pjesmama poput "crveni ferrari" ili "zavela me Ana" iz vrtića i onda po cile dane to pjeva (dere se iz petnih žila).....
blaćanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:47   #196
Danas mi je ujutro ispričala da je sanjala da je kantica boje. Plave

I bila je jako razočarana kaj se ja ne sjećam kaj sam ja sanjala.
Valjda je očekivala da ću ja biti kantica crvene boje.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 21:20   #197
Sokiralo me i nasmijalo do suza. Malac od max. 4 godine dao ruku mojoj maleckoj od 2,5 godine i njih dvoje se zajedno penjali i spustali niz tobogan. Prilazi im malac od 5, maksimalno 6 godina, i govori: Vidi mog brata sto je trebu priveo. E svaka ti cast, vidi se da si moj brat.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:57   #198
Kad ga dignem na bok, a on digne rukicu i zapovijedi: 'peše' (pleše).
Pa plešemo
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 23:07   #199
Ne trebam

-hoces vode?
- ne trebam

- jesi gladan?
- ne trebam

- idemo k baki
- ne trebam

-pospremi igracke
- ne trebam

Dakle na sve je odgovor ne trebam, nekad umrem od smjeha
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:51   #200
Nekidan malac (2) sjeo na stolac na balkonu i gleda i uživa. Cujem govori: Puti me mivu... daaaj. Puti me mivu.

Gledam starijeg... on ni blizu, pogledam ono zavjesa se njise na vjetru i tu i tamo ga dodirne.

Oplakah... jako je ozbiljan bio
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.